فرمول یک ایران – از ابتدای فصل و پس از هفت مسابقه، مکس ورشتپن راننده هلندی ردبول با 110 امتیاز و مجموعا 47 امتیاز کمتر، عقب تر از همیلتون و در جدول رده بندی رانندگان، دوم است. اما الکساندر آلبون دیگر راننده ردبول، با 48 امتیاز و در حال حاضر 62 امتیاز کمتر از هم تیمی اش در رده چهارم جدول رده بندی قرار گرفته است. در طول مسابقات این فصل آلبون نشان داد که اکثرا برای جایگاهی عقب تر از ورشتپن می جنگد، که در این رابطه همیلتون اعتقاد دارد گزینه های استراتژیکی ردبول راننده ی تایلندی را در مسابقات را محدود می کند؛ و همین موضوع باعث سخت تر شدن شرایط ورشتپن برای پیشرفت در روند مسابقات می شود.

لوئیس همیلتون در آخرین مصاحبه ی خبری خود توضیح داد که ردبول مشخصا از تمام پتانسیل خود استفاده نمی کند؛ چرا که فقط یکی از اتومبیل های آنها دائماً هر دو راننده مرسدس را به چالش می کشد.

همیلتون در آخرین مصاحبه ی خبری خود توضیح داد:

آنچه شما باید در خصوص تیم ردبول به آن توجه کنید این است که به عقیده ی من آنها یک ماشین بسیار خوب دارند و تماشاگران اکثرا این موضوع را نادیده می گیرند؛ اما این کاملا مشخص است که این تیم یک ماشین بسیار قوی دارد و مکس ورشتپن نیز با آن کارهای بزرگی انجام می دهد. متاسفانه، هر دوی راننده ردبول مثل من و والتری رفتار نمی کنند. و این موضوع کار را برای آن‌ها سخت‌تر می کند.

من این موضوع را سال ها پیش وقتی در مک لارن بودم تجربه کردم. در آن زمان من راننده ی پیشتاز تیم بودم اما از هم تیمی خودم پشتیبانی نمی گرفتم. بنابراین تیم شما امتیاز لازم را در جدول سازندگان را دریافت نمی کند. و از طرفی شما نمی‌توانید استراتژی خیلی خوبی برای رقابت با اتومبیل های تیم رقیب استفاده کنید. پس اتفاقی که برای مکس می افتد این است که او مجبور است خودش به تنهایی به اتومبیل های رقیبش حمله کند و یا به تنهایی از جایگاه تیمش دفاع کند.

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

هورنر از عملکرد راننده اش دفاع می کند

اوایل هفته گذشته کریستین هورنر، مدیر اجرایی تیم ردبول، از عملکرد الکس آلبون از زمان پیوستن به این تیم یعنی قبل از گرندپری بلژیک سال گذشته به عنوان جایگزین پیر گسلی تا به امروز، دفاع کرد.

کریستین هورنر در این باره گفت:

واضح است که همه در مورد این موضوع نظراتی دارند، اما آن‌ها واقعاً حقایق را نمی‌دانند. الکس آلبون با توجه به این موضوع که امسال اتومبیل دشوارتری را می راند برای تیمش عملکرد قابل قبولی دارد. این یک اتومبیل متفاوت با سال گذشته است. من می گویم که راندن اتومبیل جدید ما نسبت به اتومبیل ۱۲ ماه پیش سخت‌تر است.

هنگامی که آلبون سال گذشته بر روی صندلی اتومبیل ما نشست، عملکردی بسیار قوی‌تری از آنچه پیر در تمام آن سال انجام داده بود، داشت. من فکر می‌کنم الکس استعداد زیادی دارد که به طور واضح هنوز تمام آن را ندیده ایم.

بیایید به برخی از رانندگان بزرگ فکر کنیم، برای مثال مایکل شوماخر یا آیرتون سنا. قطعا رانندگی در کنار آن ها بسیار سخت بود است. فکر می کنم چنین وضعیتی دقیقا مشابه شرایطی است که هم تیمی مکس ورشتپن در حال حاضر دارد. الکس مسلما در حال پیشرفت است. او هنوز هم بسیار جوان و بی تجربه است. امروز تنها دومین فصل حضور او درمسابقات فرمول یک است و ما تمام تلاشمان را برای حمایت و پیشرفت او انجام می دهیم.

هورنر خاطرنشان كرد، كه اگر الکس در گرندپری اول اتریش طی برخوردش با همیلتون از پیست خارج نمی شد و مقام دوم آن مسابقه را از دست نمی داد، نتایج امسال او قطعا بهتر به نظر می رسید.

مدیر بریتانیایی ردبول ادامه داد:

الکس راننده‌ای است که تقریبا نزدیک بود اولین مسابقه سال را پیروز شود. از نظر استراتژیکی ما تیزبین بودیم، او مشخصاً توسط لوئیس در آن مسابقه اسپین شد. الکس برای سکو می جنگید. دقیقا مانند سال گذشته در برزیل که به همین شکل پودیوم را از دست داد.

من فکر می کنم او یکشنبه های بیشتری را در مسابقات آینده خواهد داشت که با رقابت و جنگندگی خود آن ها را با شایستگی و همچنین شکوهمند به پایان می رساند. بنابراین تیم به او اعتماد و اعتقاد دارد و ما از انتخاب خود خوشحال هستیم.

52 دیدگاه

 1. mahyar

  12

  3

  تنها کسی که میتونه لویس رو متوقف کنه . بوتاس هم نیست . بلکه فقط مکس هست . کاری به خوب یا بد بودن البون نداریم . از فردا هم شرایط بدونه کوالی مود شروع میشه .
  اگه بگیم ردبول ی آپدیت مناسبی بده که مکس و آلبون جهش مثبت بیشتری داشته باشن . قطعا مسابقات جذاب تر میشه و از اون جذابتر زمانی هست که تیم ها مجبور بشن بیشتر پیت کنند و به قول لویس پوست ماشین رو بکنن .
  لویس واقعا” راننده ممتازی هست رانندگیش اینو ثابت کرده و من براش احترام خاصی قایلم چون واقعا” شخصیت و نوع نگرش مثبتی که داره مثلا جت شخصیشو فروخت چون میگفت هوارو آلوده میکنه ی آدم نیاز نداره همچین چیزی رو هی با خودش اینو اونور کنه . ولی من همیشه طرف دار اونی هستم که بتونه جلوی این بردهارو بگیره . حالا میخواد مکس باشه یا دنیل یا چارلز یا حتی خود بوتاس و من خواهان این اتفاق هستم .

  • محمدجوادسلیمانی

   7

   1

   چند نکته
   ۱- البون واقعا درحد ردبول نیست
   ۲-_ مکس جدی ترین رقیب در مسابقه برای مرسدس است
   ۳- اگه سب یا رایکونر هم تیمی مکس بودن چه رقابتی بود
   ۴- البته ، این رقابتی که در سه گفتم در حالی فوووووق العاده میشه که ‌، مرسدس و ردبول‌ با فراری هم رقابت کنن
   ۵- نمیخوام بحث به سمت فراری بره ولی این نبرد مکس با مرسدس در حضور فراری تکمیل میشه

  • Kenzo

   5

   4

   ترجمه مصاحبه همیلتون به زبان ساده:
   «ردبول راننده دومش بده وگرنه ماشین فوق العاده ای دارن و انقد نزدیکن ب ما ک واقعا دارن با من رقابت می کنن!!
   مکس هم تا اینجا با امتیازاتی ک جمع کرده کار خاصی نکرده،ماشینشون با مرسدس برابره!»
   چقد تو مصاحبه کردن وارده واقعن!!!!
   دقیقا همینو گفت ولی به یه زبون دیگه
   چون جملات داخل گیومه خنده دارن و مضحک
   مکس و چارلز امسال نشون دادن ک بهترینن
   تا آخرین قطره پرفورمنس رو از ماشیناشون استخراج کرده ن تا الان

   • AHMADREZA_F1

    3

    2

    شما خیلی داغی دوست عزیز
    قوی با برابر دو کلمه متفاوت اند.
    کاش برداشتت از دیدگاه کریستین هورنر رو هم میگفتی..

  • Max33vr46

   10

   0

   خب البته که لوئيس همیلتون بیراهم نمیگه ولی خب این موضوع هم واضحه که رانندگی باماشین امسال ردبول بسیار سخته والکس آلبون هنوز نتونسته باهاش کنار بیاد در حالی که همتیمیش تونسته با RB16کنار بیاد وبخاطر همینه که بدجوری مرسدسو داره با رانندگی برترش اذیت میکنه

   • Lewiis44

    11

    5

    هرکی جای البون بیاد تو اون ماشین وضعیت همینه…ما نمیدونیم اون ماشین چطور ساخته شده و یا چطور ستاپ میشه ولی هرچی هست هرکی بشینه جای صندلی البون عین احمق ها بنظر میاد… ماشین ردبول الان دومین ماشین گرید هست ولی هر راننده ای اومده راننده دوم ردبول شده با میدفیلد ها رقابت کرده…پیر گزلی راننده فوق‌العاده ای بود و هست اما تو ردبول با ویلیامز رقابت میکرد… مشکل از راننده نیست از نگرش تیم هست که فقط دنبال اینن مکسو گنده کنن… ورشتپن سال اولی ک اومد تو فرمول یک با کارلوس ساینز تو تعیین خط ها مساوی کرد ولی الان اگه ساینز بشینه جا البون وضعیت از اینی ک هست شاید بدترم بشه.

   • 33🦁Ali

    6

    11

    44
    دقیقأ مثل ماشین دوم مرسدس از 2017 به اینور فقط می خوان لوئيس گنده نشون بدن که داره رکورد شکنی می کنه و کار بزرگی داره با این ماشین مرسدس انجام میده.

   • Lewiis44

    8

    6

    اون موقع ک شما فرمول یکو دنبال نمیکردید خودشو گنده کرده بود… نه حمایت یکجانبه تیمش رو در اختیار داشت و نه با پول باباش اومد تو فرمول یک…رکورد زدن هم برای ما ملاک عملکرد راننده نبوده و نیست… من به عنوان یک طرفدار از راننده مورد علاقم انتظار دارم توی هر ریس حداکثر بهره وری رو از ماشینش کنه…

   • Siya

    7

    1

    همیلتون خیلی با هوشه دقیقا میاد قبل مسابقه مونزا که مسابقه ای هست که توش هر دو راننده تیمها برای اسلیپ استریم باید به هم کمک کنن ذهن یکی از راننده های تیم رقیب رو به هم میریزه که نتونه به درستی تمرکز کنه چون میدونه که مکس همه تلاشش رو تو کوالی میکنه که پول بزنه

 2. Lewiis44

  10

  5

  مفهوم کلی حرفاش اینه که تمرکز ردبول روی ورشتپن هست…
  اون پاراگراف اخر حرفاشو اینجور نگفته… گفته ک مکس داره با خودش مسابقه میده تو ردبول یعنی هم تیمیش باهاش رقابت نمیکنه…

  • AHMADREZA_F1

   4

   1

   همین که نتونسته خودشو با RB16 وفق بده نشون دهنده ضعفش هست.
   یا الکس خیلی ضعیفتر از مکس ورشتپن هست که تا حالا نتونسته باهاش حداقل کمی کنار بیاد یا هم که ماشینو مطابق سبک ورشتپن ساختن!
   چون ورشتپن از همون مسابقه دوم تونسته خوب کنار بیاد ولی آلبون همچنان کنار نمیاد.
   به نظر من که ضعف آلبون نمایان شده

 3. بیژن

  8

  7

  چه مصاحبه زیرکانه ای کرده لوئیز
  نمیگه، نمیگه ، نمیگه ؛ یهو یه حرفی میزنه فوق العاده سنجیده .
  یدونه ای اسطوره ❤
  👑🌟🌟🌟🌟🌟🌟👑……….🌟

 4. Mahmood.gh

  8

  1

  حرف لوییز بنظر من درسته
  میگه اگه البون میتونست نزدیکتر باشه و از مکس حمایت کنه مکس خیلی بهتر نتیجه میگیره
  مثلا اونقدر جلو بود ک میتونست بعضی وقتها بعضی پیستها نگهش دارن تو پیست تا جلو مرسدسها بگیره
  کلا اگه میتونست جلو باشه و ب مکس کمک کنه ب نفع مکس میشد

 5. 33🦁Ali

  7

  9

  آخه با این فاصله ماشین چطور به چالش بکشه یعنی اگه ماشین ردبول نزدیک مرسدس بود بازم این حرفا زده میشد.
  هورنر خوب جواب داده که اگر سکو حتمی از آلبون نمی گرفتی الان انگیزه بهتری داشت که داری راجبش اینطور نظر میدی.
  خیالت راحته از فاصله و ماشین این حرفا میزنی که تو فکر رقابت و هیجان هستی این همتیمیت نمی تونه ترا به چالش بکشه بعدش مکس که نزدیک بوتاس هم نمی تونه بشه.
  من میگم حتی 2تا مکس هم تو ماشین ردبول باشن بازم نمی تونن چالش جدی بکشن این ماشین مرسدس فقط در حد سومی و چهارمی باشه هر سری.

   • بیژن

    7

    7

    باشه باشه
    فعلا تو خواب و خیالتون سعی کنید راننده محبوتون بتونه لوئیز رو شکسته بده تا ببینیم چی میشه .
    البته فکر نکنم تو خوابم این اتفاق رو بتونید ببینید ؛چون اتفاقی که تا حالا نیافتاده سخته تصورش .
    ولی سعی کنید ؛شاید بتونید .😈👿

   • Fastboy 44

    4

    3

    چه خبر از “همه کارشناسا”?!

  • Mahmood.gh

   5

   1

   علی مسئله اصلا ماشینی نیست ک با مرسدس مقابله کنه
   بحث دوتا هم تیمی ی ماشین دارن بوتاس تهش دو دهم با لوییز فاصله داره تو بعضی پیستها کمتر از یک دهم تو تعیین خط تو کل ریس هم همیشه نزدیک ب لوییزه
   ولی البون داره توست هم تیمی لپ میشه
   الان واقعا بنظرت دلیل این نتایج البون لپ شدنش بخاطر تصادف با لوییزه؟
   بعد میگی اگه ازش سکو نمیگرفتی مگه لوییز از عمد زد بهش
   اخه مگه اون با لوییز داره رقابت میکنه ک لوییز بخواد اصلا حسابش کنه تو معادلات خوش؟🤔 ک با خودش بگه بزنم بهش امتیاز از دست بده
   لوییز از اولین ریس و کلا هیچوقت البون تو ذهن خودش رقیب نمیدونست شک نکن

 6. امیر یک مرسدس فن

  7

  3

  بماند که اکثرا دوستان میگن بوتاس اینکاره نیست اصلا
  ولی به نظرم حداقل نزدیک لوییس خودش رو نگه داشته و خیلی فاصله زمانی نداره
  ولی آلبون که به نظرم راننده خوبیه با مکس فاصله عجیبی داره!!!
  چطور ممکنه؟ این فاصله درست به نظر نمیاد!

 7. Max33vr46

  6

  6

  Lewiis44 حتما این رانندگی فوق العاده و پیروزی توی سیلوراستونو بابای مکس با پول خریده لطفا جواب بده تا نظرتو بدونم ولی خب باز هر چی فکر میکنم میبینم بجای مکس پول بابای مکس میاد میشینه تو ماشین ردبول و اون ماکت مکسه که داره اونجا میشینه و تو دستکش های مکس چند تا اسکناس هست که اونا ماشین به حر کت در میارن و میرونن

  • Fastboy 44

   5

   4

   اره همونطور که خیلی از افراد اینجا اعتقاد دارن که لوییس هیچی نیست و راننده کارتینگه!
   شاید باید نگرشمونو عوض کنیم!
   ایییی راست میگفتین چن وقت پیش دقت کردم
   اصلا لوییس ماشینو نمیرونه
   یه ماکت میذارن تو ماشین هلمت هم میذارن روش
   بعد از مسابقه هم یه لحظه دوربینای فیلم برداریو خاموش میکنن تا لوییسو از اون پشت مشتا بیارن تا ما شک نکنیم که اون پشت ماشبن نبوده قبل مسابقه هم صدا هاشو ضبط میکنن تا طبیعی تر به حساب بیاد!
   ممنون که مارو آگاه کردین
   🙏🙇

   • Max33vr46

    6

    1

    ببین fastboy کسی منکر این نیست که راننده هایی مثل لوئيس و سب وتل قبلا خودشونو صابت کردن و چه ما بگیم چه نگیم اون ها بخشی از تاریخ فرمول یکو به خودشون اختصاص دادن ولی وقتی lewiis 44 میگه با پول باباش اومده تو فرمول یک آیا این حرفش قابل قبوله از شما میپرسم؟

  • بیژن

   2

   3

   این که مکس راننده خوبیه شکی نیست توش و اینو ثابت کرده ‌. ولی پیروزی سیلورن صرفا بخاطر مشکل مرسدس بود و نبود رقیب دیگه ؛ تو اون مسابقه اگه آلبون خوب عمل میکرد ردبول قطعا میتونست ۱و۲ کنه.
   مرسدس اینقدر مشکل داشت که با یه پیت اضافه ردبول واسه مکس باز جلوی مرسدس ها بود .

  • AHMADREZA_F1

   4

   2

   اگه دلخوشیتون به سیلورستونه که بگم مشکل لاستیک برای مرسدسیا طوری بود که دیگه فکر کنم مورچه های روی زمین هم فهمیدن دلیل ۱,۲ نکردن مرسدسی ها از از بین رفتن لاستیک ها بوده.

 8. Amin

  5

  2

  هر دو حرفاشون درسته و نمیشه ایراد اساسی گرفت،همه میدونیم که آلبون اصلا در حد مکس نیست و هیچ وقت هم نمیتونه با مکس رقابت کنه ب علاوه قبول داریم ستاپ ماشین ردبول یکم داستان داره و اگه بگیم ماشین رو برای شخص مکس از چندین سال قبل(حداقل از اول ۲۰۱۹) توسعه دادن پر بیراه نخواهد بود
  اما خب هم تیمی قوی‌تری نسبت ب آلبون خیلی می‌تونه به مکس کمک کنه
  مونزا ۲۰۱۸ رو ب یاد بیارید!اگه مرسدس بوتاس رو جلو کیمی نگه نمیداشت مطمعنن لوییز هم به این راحتی ها مسابقه رو نمی‌برد
  ردبول دستش تو استراتژی واسه مکس بستس
  به استراتژی مسابقه آلبون رو هم که انگار اصلا اهمیتی نمیدن و هرزمانی که لاستیک تموم کنه بدون توجه ب مسابقه و ترافیک و موارد مهم دیگه میارنش پیت …

 9. mn.a

  3

  2

  “من این موضوع را سال ها پیش وقتی در مک لارن بودم تجربه کردم. در آن زمان من راننده ی پیشتاز تیم بودم اما از هم تیمی خودم پشتیبانی نمی گرفتم. بنابراین تیم شما امتیاز لازم را در جدول سازندگان را دریافت نمی کند.”
  این مصاحبه فقط یک جنگ روانی هست برای اصلی ترین تحدید کننده مرسدس بعد از قانون مود یکسان.من بعد از این مصاحبه منتظر واکنش آلونسو و باتن هستم. مجموع امتیازات باتن در مکلارن در سالهای حضور لوئیس بیشتر هست که از اون سالها، سه فصلش رو درست پشت سر لوئیس بوده.

 10. Ali

  3

  2

  واقعا نمیدونم این حجم از دشمنی که با همیلتون دارین برای چیه، البته ما ادما طاقت نداریم یکی خیلی بزرگ شه دوست داریم بکشونیمش پایین، الان واقعا این حرفو لطیفی میزد این همه گارد میگرفتین؟ حالا بگیم لطیفی اصلا نه، بوتاس میزد، بوتاس که توی نزدیک ترین رقابت با مکسه، والا اینطوری نمیکردین، یه نظر داده همیلتون که درستم هس تا حدودی، دیدین توی مسابقات این فصل که چند بار مرسدسا توی استراتزی دست بالا رو داشتن حتی وقتی مکس نزدیکشون بوده چون دوتایی با هم بودن، بعدم دلیل نمیشه چون دوست داریم یکی دیگه قهرمان نشه، بیایم از بقیه ی کسایی که شانس شکستش رو دارن اسطوره بسازیم، مکس راننده خیییلی خوبیه ولی هنوز تا قهرمانی خیلی فاصله داره، من توی یه پست دیگه هم گفتم اصلا فکر کنین همیلتون رفت مکس و ریکیاردو با هم اومدن مرسدس، واقعا فکر میکنین مکس قهرمان میشه 100 درصد؟ اینطور که شما بت ازش ساختین با اختلاف قهرمان میشه، در ضمن ماشین مرسدس این فصل به شدت هیولاست ولی ماشین مکسم انچنان ضعیف تر نیست، یه نکته دیگم بگم، واقعا کسی هست که قبول نداشته باشه که مکس با پول پدرش اومد توی فرمول یک؟ واقعا حق لکلرک بوده زودتر بیاد یا مکس؟ واقعا فکر میکنین توی ماشینای برابر لکلرک چیزی از مکس کم داره؟

  • mn.a

   3

   1

   دوست عزیز موضوع این هست که هیچ راننده ای این صحبت ها رو در نشست خبری مطرح نمیکنه، جز لوئیس همیلتون. شاید شما خاطرتون نباشه یا زمانی که لوئیس در مکلارن بود دنبال کننده فرمول یک نبودید. ولی در اون سال های آخر حضورش در مکلارن دائم این حرکات و این حرف ها رو ازش در مصاحبه ها و تویترش میدیدم.

 11. mehdi vettel

  4

  1

  من چند وقت پیش داشتم به یکی از طرفدارای مکس میگفتم که همیلتون هنوز از جانب مکس و ردبول احساس خطر نکرده وگرنه روزی دوتا مصاجبه از ماشین ردبول میره

  کم کم داره احساس خطر میکنه و مصاحبه ها داره شروع میشه

  حقیقتا جنگیدن با ترکیب مرسدس و همیلتون سر قهرمانی جهان کار سختیه
  اینو نمیگم که قهرمان نشدن سب تو فصل 2018 رو توجیه کنم ولی
  از یه طرف حدود 1000 نفر آدم از بهترین و مجرب ترین افراد با بیشترین بودجه ، بهترین ماشین رو میسازن
  از یه طرف دیگه خود همیلتون هست که حقیقتا راننده فوق العاده ای هست
  از طرف دیگه همین جنگ روانی هایی هستش که همیلتون با رقیبش درست میکنه و حمایت رسانه های هم وطنشو داره
  از یه طرف دیگه همیلتون یه وینگمن هم داره که در شرایط حساس ازش استفاده میکنن و کار رو برا رقیبش سخت میکنن
  حالا بازم اگه زورشون نرسید خود مرسدس میاد و از قدرت لابی گری خودش استفاده میکنه ( یک نمونه اش همین عدم تغییر لاستیک های پارسال که به وضوح فراری و ردبول مخالف بودن ولی مرسدس با لابی گری با رنو و مکلارن تونست این لاستیک ها رو نگه داره )

  همه قبول داریم که ردبول تو پیت استاپ و استراتژی جز بهترین تیم ها هستش ولی یه نگاه بندازید به بلایی که پارسال همیاتون و مرسدس سر ردبول آوردن تو مسابقه مجارستان

  جنگیدن و بردن از این ترکیب همیل و مرسدس کار سختیه که حتی فراری با دوتا راننده قهرمان جهانش هم نتوست این کار رو انجام بده

  • فتل

   3

   1

   دو تا ماشین مرسدس با هم برابر هستن. چون تو تعین خط همیشه زمانهاشون خیلی به هم نزدیکن. ولی دوتا ماشین ردبول تو تعین خط همیشه با هم فاصله دارن. یا مکس خیلی عجیب رانندگی میکنه یا اینکه آلبون و پیر گلکسی خیلی رانندهای بدی هستن که با منطق جور در نمیاد

  • Mahmood.gh

   3

   0

   اخه با 47 امتیاز اختلاف اونم با ماشین مرسدسی ک داره ردبول و مکس چ خطری واسه لوییز دارن؟
   الان فکر نکنم کسی تو دنیا باشه ک دیگه لوییز قهرمان جهان ندونه حتی خود ردبولی ها

 12. م.یوسفوند

  1

  6

  واقعا نظرات بعضی دوستان نشان‌دهنده سطح درکشون از فرمول یکه،من نه از مکس ورشتپن با اون اخلاق سردش خوشم میاد نه از همیلتون به قول آلونسو« ریاکار» خوشم میاد ولی تصور اینکه با خودروی برابر کدومشون تبدیل به خاکشیر میشه فکر نمیکنم سخت باشه هرچند همیلتون تو سن۳۵سالگی بشدت پخته نشون میده اما با خودروی چندسال اخیر مرسدس تقریبا نیمی از راننده های گرید(به جز بوتاس) واسه قهرمانی میجنگیدن

  • Mahmood.gh

   1

   1

   یوسفوند دوست عزیز پیا تو اینکهمکس الان جز بهترین هاس (بنظر خودم بهترین) شکی نیست
   ولی اگه ماشین بوتاس بهش بدن بازم کفه ترازو ب سمت لوییز سنگین تره
   تجربه لوییز نداره لوییز تو توسعه این ماشین نقش داشته ک کمکش میکنه بعد باید دید مکس زیر فشار قهرمانی چطور کار میکنه اصلا از نظر روحی الان در حد رقابت قهرمانی هست میتونه تو مسابقه با سیاست کار کنه
   اگه اشتباه نکنم مونزای 2018 بود بوتاس قبل از پیچ یک هول داد بیرون 5 ثانیه جریمه شد
   اگه بعد از اینکه بهش گفتن جریمه شده میذاشت بوتاس بره سکو میگرفت هرچی مهمدش بهش گفت بزار بره لج کرد گفت واسم مهم نیست نمیذارم سبقت بگیره اونقدر لجبازی کرد ک اگه اشتباه نکنم باز کیمی هم رسید تو پنجره 5 ثانیش و سکو از دست داد
   تا الان مکس با مرسدس ها امده ولی توی اون شرایط قرار نگرفته ببینیم چیکار میکنه
   اون فشار میتونه تحمل کنه اون درصد از پختگی رسیده یا ن وگرنه قهرمانی جهان فقط ب ماشین نیست دوست عزیز

  • Mohammad44

   3

   2

   الان که لوییس ۳۵ سالشه دلم میخواد تو ۳۸ یا ۳۹ سالگی با مکس همتیمی بشه و شکستش بده ببینم اون موقع بهانتون چیه؟ هر چند اگه یه درصد این اتفاق رخ بده باز هم دوستان یه چیزایی پیدا می کنن

   • THE MINDBLOWER

    2

    2

    بشین تا بده.
    جوابتم تو پارت درست بنویس

 13. Max33vr46

  1

  4

  ببین جناب آقای علی جوری میگی لکلرک از مکس بهتره که انگار سال قبل مکس بود که از لکلرک شکست خورد نه لکلرک از مکس شک نکن مکس در حال حاضر بهترین راننده گرید هستش و از لوئيستون هم بهتره شک نکناینو امسال با ماشین ضعیف‌تری که داشته نسبت به لوئيس صابت کرده و همه هم فهمیدن این موضوع رو

 14. Mohammad44

  1

  2

  اینم بگو لوییس مجموعا ۵ تا dnf بیشتر داشت
  ۱۳ به ۸
  و با ۵ مسابقه بیشتر باتن فقط ۱۵ امتیاز بیشتر آورد
  ۶۷۲ به ۶۵۷
  تازه اینم بگم به شخصه ندیدم برای مقایسه هم تیمی ها امتیازاتشون جمع زده بشه و فقط اینجا این جوریه

   • Mohammad44

    2

    2

    حالا چرا این قدر گارد میگیری؟
    منظورم این بود که فصل به فصل مقایسه میشه نه با مجموع امتیازات سه فصل که اگه اینطور باشه لوییس هم نیکو رو با اختلاف برد ولی همچنان دوستان دارند از ۲۰۱۶ افسانه میگن و الآن باید فصل دهمش باشه😂😂😂😂
    اگه فقط امتیاز بود که شارل سب رو شکست داده و دنیل هم همینطور ولی خب از نظر بنده اینطور نیست که می تونه نادرست باشه
    مثل اینکه از دستم ناراحت شدی به هر حال ببخشید هر چند که به نظرم چیز عجیبی نگفتم!!!!!!!

 15. امیر یک مرسدس فن

  1

  2

  اصلا نمیشه گفت مکس از همه تو ماشین برابر بهتره
  من میگم راننده های جوون مثل نوریس، راسل،آلبون، اکون، لکرک و … فاصله کمی با همدیگه دارند و بر اساس تجربیاتشون ممکنه کمی بهتر باشند
  الان تجربه مکس و لکرک بیشتر از بقیه است البته
  من حتی معتقدم ریکیاردو، پرز، ساینز و … که تجربه بیشتری دارند نسبت به جوونا تو ماشین برابر از مکس چیزی کم ندارند بلکه یکی مثل ریکیاردو حتی بهتر هم هست به نظرم
  ولی سطح لوییس و وتل قطعا با توجه به تجربه شون از بقیه بالاتره تو ماشین برابر و شکی درش نیست

 16. Hamed

  3

  0

  همیلتون بازم جنگای روانیشو راه انداخت اینا حربه های همیشگی لوییس هست داره هیزم میریزه تو آتیش ردبول
  درحالیکه قاعدتا به اون ربطی نداره ردبول داره با راننده دومش تقلا میکنه

 17. قلندر

  0

  0

  همیلتون دوباره جنگ روانی شروع کرد مسابقه قبل به بوتاس گفتن فشار نیار حالا میخواد ماست مالی کنه میگه ما اینجوری نیستیم فلانی هست بابا بیخیال ما نفهم نیستیم تو تیم خودتون اینجوریاس

دیدگاه خود را بیان کنید