فرمول یک ایرانسباستین فتل شروع نه چندان خوبی در فصل 2020 داشته و پس از جدایی از فراری، همچنان آینده ای نامشخص دارد اما می گوید که به شروعش در این فصل برچسبی نمی زند و بدون هیچ مدیر برنامه ای برای آینده ش تصمیم خواهد گرفت.

قهرمان چهار دوره مسابقات با اختلاف 29 امتیازی نسبت به هم تیمی اش، چارلز لکلرک در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته و آمار می گوید که بدترین شروع فصل فتل از دورانش در تورو روسو بوده است، اگرچه خود فتل علاقه ای به  استفاده از برچسب بدترین برای شروع فصل 2020 ندارد:

به نظر من زیبنده نیست که به فصل ها یا مسابقات برچسب بزنیم.

من می دانم که بسیاری از مردم تمایل دارند بگویند این بهترین یا بدترین مسابقه من یا بهترین یا بدترین عملکردم تا به امروز بوده است. گفتن این جمله بسیار دشوار است زیرا مسابقات زیادی وجود داشته اند.

هر وضعیتی باشد، من به افراد اطرافم و بچه هایی که روی ماشینم کار می کنند، اعتماد دارم. من در تقلا بودم و این عدم اعتماد به نفس ناشی از فقدان چسبندگی بود و ما هنوز هم در تلاش برای رفع این مشکل هستیم و پیشرفت هایی نیز داشتیم.

چارلز لکلرک و سباستین فتل - بحرین 2019

چارلز لکلرک و سباستین فتل

آیا سباستین فتل از نتایج بدست آمده با فراری ناامید است؟

ناامید نیستم، من عاشق برنده شدنم و احساس می کنم که می توانیم به نتایج عالی که هنوز بدست نیاوردیم، دست یابیم.

امسال با توجه به پکیجی که در اختیار داریم دشوار خواهد بود، اما فکر می کنم چارلز ثابت کرده که هنوز هم می توان مسابقات خوبی داشت.

وقتش رسیده که سب یک مدیر برنامه برای خود استخدام کند؟

شاید کمک کننده باشد اما این (بدون استفاده از مدیر برنامه) راهی است که من همیشه طی کرده ام.

بعضی ها می آیند و می روند. تعداد زیادی از افراد هستند که در حال حاضر هوای شما را دارند و چند هفته بعد همین افراد از شما انتقاد می کنند.

من همیشه … نمی خواهم بگویم که تنها بوده ام چون مطمئناً شما افرادی در اطراف خود دارید که از شما حمایت می کنند. اما به نظر من مهمتر از افکار عمومی، این است که شما بدانید به کدام افراد اعتماد کرده و روی چه کسی حساب کنید.

فکر می کنم که هنوز در یک محیط خوب و قوی با روحیه خوب و ذهنی کاملا آرام قرار دارم.

27 دیدگاه

 1. iman

  18

  20

  آقای سب تو حواست نیست که دارن ماشینت رو دستکاری میکنن و عمدا ماشین داغون بهت میدن که امتیاز نگیری،باور نمیکنی بیا نظرات چند نفر تو این سایت رو بخون که با چشم خودشون بارها دیدن که بینوتو و ایادیش در حال خرابکاری روی ماشین تو بودن

  • REZA.M

   18

   7

   سب عزیز حیف شد که خبر نداری بعضی ها انتظار دارن تو به عنوان یک راننده حرفه ای بیای و رسما اعلام کنی فراری ماشینت رو دستکاری میکنه.
   فتل همون مسابقه اول گفت
   به صورت غیر مستقیم هم گفت
   اگه درکش سخته مشکل خودتونه

   • iman

    8

    7

    من چیزی رو که الان میخونم درک میکنم و باور دارم نه تخیلات یه عده رو که اینجا حکم کاسه داغتر از آش رو پیدا کردن.وتل هیچ وقت نگفته کسی ماشین من رو دستکاری میکنه .اینکه امثال شما چطور به این باور رسیدین احتمالا از قوه ادراکتونه

   • Amir

    2

    3

    سوال از reza.m
    چرا فرراری دوست نداره فتل نتیجه بگیره؟

 2. Ghombolfang

  8

  22

  یعنی روز نیست ما این سایت رو باز کنیم و اخباری از سباستین فتل نبینیم !!
  یا مدیران سایت توجه ویژه ای به ایشون دارند یا طرفداران زیادش در ایران و آمار بازدید سایت دلیلشه !؟!؟!

 3. SebVettel5

  5

  0

  احتمال خیلی زیاد تصمیم وتل توی گرندپری بلژیک مشخص میشه
  ریسینگ پوینت با دستمزد 15 میلیون دلار (الان 40 خرده میلیون) هست به وتل درخواست دادن!
  و یا بازنشستگی .

 4. م.یوسفوند

  11

  2

  بهرحال بدترین فصل فتل رو شاهد هستیم حتی بدتر از۲۰۱۴ ومشکل ایجاست اونور گاراژ لکلرک خیلی داره بهتر کار میکنه،چراشو نمی‌دونم و فکر نکنم کسی هم بدونه ولی بهرحال من دوست ندارم سب ۳۳ساله رو با سه تا فرزند ولکلرک۲۳ساله و فوق العاده باانگیزه ترمقایسه کنم،فقط ایکاش سب یه مقدار با سیاست تر و هوشمندانه تر این یکی دو فصل رو رفتار میکرد.ای کاش…

 5. Mahmood.gh

  11

  1

  هر کسی ی روز وارد ی ورزش میشه ی مدت تو اوج ی فصل مدت میره تو افت ششششاید از دوره افت خارج بشه شاید نشه ی روزم خداحافظی میکنه
  از مایکل بزرگتر ک نیست اونم روزهای بد داشت اونم ی روز خداحافظی کرد

 6. Amir5

  8

  5

  واقعا نمیدونم چرا باهم جدال میکنید ولی اونایی که شروع کردن بدونن که فتل باماشین مشکل داره وفراری عمدا استراتژی ضعیف ترو واسه فتل انتخاب میکنه تیم به فتل رسیدگی نمیکنه ونظرلکلرک برای تیم مهمه پس اگه فتل ۵۰ امتیاز کمتر از لکلک بگیره باز شارل جوان بعضی ها از فتل ضعیف تره تو شرایط برابر

دیدگاه خود را بیان کنید