فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده آلمانی تیم فرمول یک اسکودریا فراری در کمال ناباوری در مرحله دوم تعیین خط گرندپری اتریش حذف شد و نتوانست به مرحله سوم برسد.

اسکودریا فراری عملکرد ضعیفی را در پیست اتریش از خودش نشان داد، فتل پس از مراحل تمرینی در مورد خودروی فراری گفت:

در حال حاضر (ما قادر به کم کردن فاصله با مرسدس) نیستیم. اما این به ما بستگی دارد که چطور خودرو را توسعه می دهیم و کار می کنیم تا سریعتر شود. این کاری است که ما باید انجام دهیم.

من فکر می کنم که خودرو در حالت کلی از کمبود چسبندگی و داونفورس نسبت به دیگران رنج می برد. خودروی ما در حال حاضر بیش از اندازه درگ دارد و در مسیر های مستقیمی نیز کمی کندتر هستیم. بنابراین (شرایط فعلی) ترکیبی از همه اینهاست.

چارلز لکلرک و سباستین فتل هر کدام در مرحله تعیین خط یک کابوسی را پشت سر گذراندند و به ترتیب در رده هفتم و یازدهم شروع مسابقه قرار گرفتند. سباستین در این مورد بیان کرد:

البته که این مسئله تعجب آور است. ما فکر می کردیم که کمی بیشتر در چنته داریم اما ظاهرا داستان از این قرار بود که دیگران در مرحله تمرینی سوخت بیشتری داشتند و ملاحظاتی را رعایت می کردند. من با خودرو آنچنان راحت نبودم و بیش از آن حدی که من دوست داشتم در ورود به پیچ بیش فرمانی داشت.

فتل که حال می تواند در انتخاب تایر آزادانه عمل کند، نسبت به مسابقه فردا بیان کرد:

خواهیم دید( که چه خواهد شد)، اما من فکر می کنم که فردا تصویری متفاوت به دست می دهد. با توجه به اینکه دمای پیست امروز کمی بیشتر شده بود برای ما زیانبار تر بود. مسابقه طولانی در پیش است و ما همیشه در مسابقه بهتر هستیم و من فکر می کنم که ما آنجا می توانیم امتیازات خوبی را به دست بیاوریم.

24 دیدگاه

 1. mahyar

  12

  0

  سب گفته که ما همیشه در مسابقه بهتر هستیم . فکر کنم منظورش این بود که ما همیشه در کواللی بهتر هستیم . چون توی مسابقات دیگه دیدم توی این یکی دو فصل آخر فراری چی کار که نکرد . از پیت های 6 هفت ثانیه ای گرفته تا استرتژی های زیبایی که ….

  • رضا red horse

   7

   0

   بیش فرمانی،کم فرمانی، کمبود دانفورس، درگ بالا یاپایین، یکم دیگه تحمل کن ،چقد شمامشکل دارین آخه، همه تیما یه نیمچه پیشرفتی کرون ،بجز فراااااااری،بنظرم فتل الان راضی شده که فصل بعددیگه بافراری نیست، این فراری دیگه تیم بشو نی، حداقل تاتغییرقوانین خبری نیست، شکم صابون بزنیم که حالاباتغییرقوانین عملکردفراری زیرو و رو میشه،شورشو دراوردن، دارین چکارمیکنین اخه،این همه مهندس و تکنسین ،واقعاااااا متوجه ایراداته ماشین، و رفع ایرادات چرانمیکنین!!!!

 2. Hassan Mohebbi

  6

  6

  سلام سید جان یه سوال. الان اگه مرسدس یک و دو کنه مسابقه بعد باید از ۱۹ و ۲۰ استارت بزنه؟به ترتیب مسابقه قبل قرار میگیرن یا جدول قهرمانی؟

 3. LASER

  7

  4

  همین اول فصل خوبه خود فتل هم گفت
  “من با خودرو آنچنان راحت نبودم و بیش از آن حدی که من دوست داشتم در ورود به پیچ بیش فرمانی داشت.”
  باز بگن بعضیا ماشین مطابق سب دروغ و کذبی بیش نیست
  هیچ آدمی *** نمیاد ماشینی برای تیمش توسعه بده که با سبکش همخونی نداره
  ی تیمی که 450 میلیون دلار (فصل قبل تازه) داره خرج میکنه اما نمیتونه اون مهندسای *** ی ماشین دانفورس زیاد ، پایداری عقب برای سب تحویل بدن
  سبک سب : عین مایکل شوماخره که باید عقب ماشین پایدار باشه
  سبک لکلرک : عین هاکنین باید جلوی ماشین پایدار باشه
  sf1000 : حتی حد وسط هم نیست

  • Amin

   8

   1

   سبک شوماخر و فتل دقیقا برعکس هم دیگس
   شوماخر ماشینی میخواست که تو قسمت جلو چسبندگی داشته باشه،برا همین هم نمیتونس به اندازه روزبرگ تو مرسدس خوب باشه
   آرشیوش تو همین سایت هست!
   مهندس های مرسدس مصاحبه کردن و میگن شوماخر ماشینی میخواد که تو قسمت جلو چسبندگی داشته باشه

  • THE MINDBLOWER

   9

   0

   LASER سبک مایکل براساس چسبندگی کم عقب بوده و خودش تمایل داشته که توی mid-corner تصحیح داشته باشه روش درحالی که سب و اصولا راننده‌هایی که توی ردبول پرورش داده میشن و از شاسی ردبول به تیم دیگه‌ای میرن بخاطر کمتر شدن چسبندگی عقب خیلی اذیت میشن مثل دنی ریک که تو رنو صاف شد بنده خدا و سب که توی فراری داره ازیت میشه

 4. Saeed

  6

  0

  آقای حسینی یجا تو توییتر خوندم ک یونیت ها تا پایان سال 2021 تقریبا فریز هستن و فقط mguK و باتری و CE رو میشه ارتقا داد….چقد درسته این حرف؟

  امیدوارم اینطور نباشه چون دو سال تصور فراری با این شرایط واقعا وحشتناکه واسم?

 5. iman

  5

  13

  بهانه تراشی شروع شد، 2017 که چسبندگی بالا بود میگفتن موتور ضعیفه، 2018 که ماشین خوب بود و بالانس خوبی داشت یه جور بهانه دیگه، 2019 چسبندگی عقب، 2020 هم که کلا ماشین نا امید کنندست. بزرگوار هیچوقت خودش مقصر نیست

  • amirbnd

   4

   0

   آقا ایمان اصلأ منطق تو نظراتتون موج میزنه
   باشه اصلا ۱۷/۱۸/۱۹ فتل مقصر بود
   ۱۵/۱۶ چی
   دوران آلونسو هم حتما معتقدین آلونسو مقصر بوده
   ۲۰۲۰ هم معتقدین فتل مقصره؟
   هر چی بگین رو میتونم قبول کنم غیر از ۲۰۲۰
   یعنی بعد از اون رادیوی چارلز که میگه ?are we safe
   قانع نشدی که ماشین واقعا افتضاح.

   • iman

    0

    2

    2020 رو که عزیزم خودم گفتم که دیروز نا امید کننده بود،ولی منظور من نظرات فوق کارشناسی شما عزیزان هست که سه ساله چشم روی اشتباهات مکرر قهرمان بستن و هر هفته گناه رو گردن زمین و آسمان و ریسمان میندانزن،همه مقصرن جز اونکه تو کاکپیت نشسته و پشت هم اشتباه میکنه

   • THE MINDBLOWER

    2

    0

    از نظر ایشون حتی سالهای بعد بدون حضور سب هم که فراری قهرمان نمیشه تقصبر سب هست پس با کسی که خودشو بخاب زده بحث نمیشه کرد

  • amir salar 5

   2

   0

   شما لطفا حرف از بهونه نیار که بعضیا بودن اول فصل از ماشین فراری راضی بودن ولی آخر فصل که شکست میخوردن میگفتن ماشین خوب نبود من معجزه کردم و از این توجیهات

 6. majidsf64

  4

  1

  من جای بینوتو بودم همین الان به دستو پای فتل میوفتادم که جون هرکیو دوست داری بمون تو فراری و کمکمون کن،از طرفی ما طرفدارها و احتمالا خودش باید خوشحال باشه که این فصلو و در ادامه بی استرس طی خواهیم کرد،غول خودرو سازی به نام فراری با این همه پولو سرمایه تویه توسعه یه ماشین موندن.بعد از مرگ مارکیونه و ورود بینوتو، فراری نابود شد.اندازه ویلیامز هم نتونستن ماشینو توسعه بدن،این نشون میده که مهندساشون یا با پارتی استخدام شدن یا کلا هیچی از خودرو و مسائل فنیش نمیدونن??

 7. Mehdi

  6

  2

  طبق گفته های فتل امروز تو مسابفه یه چیزایی رو شاهد خواهیم بود تا ببینیم چیه که هم گفته ما تو مسابقه بهتریم و هم میتونیم امتیاز بهتری امروز کسب کنیم

 8. H.farahani

  5

  0

  دوستان توجه کنن که این مدل مصاحبه کردن راننده های فرمول یکه.حرفای اصلی رو میزنی. و اخرش که با یه حرف امیدوار کننده تموم میکنی.ولی به ندرت امید واقعی وجود داره.

 9. Amirali

  1

  2

  سلام.به عقیده من هنوز درباره قدرت فراری یک فرضیه خوب وجود داره:
  سر مسایل موتور فراری و DAS مرسدس این دو شرکت با هم به توافقات محرمانه ای رسیدن و مشخص نشد چی بوده اما تاثیر به سزایی در باز پس گیری شکایات از فیا داشت.
  الان هم این احتمال هست که فراری یکبار دیگه سر میز مذاکره با مرسدس نشسته باشه و به نوعی رای اون هارو در رابطه با مسابقه معکوس خریده باشه.در این صورت اگر همچین چیزی باشه احتمالا مذاکرات تا 90 درصد پیش رفته که انقدر مطمین قدرتشون رو نشون ندادن.دقت کنید که خودم هم عرض میکنم احتمال صحت این فرضیه زیاد نیست اما بالاخره امکان پذیر هست و تمام صحبت های بعد من بر اساس صحت فرضیه هستن.
  مرسدس هم میبینه خیلی با سایر تیم ها فاصله داره و علاوه بر این ردبول کمی شاخ و شونه کشیده پس بدش نمیاد یک رقیب قدرتمند برای ردبول درست کنه تا اجازه کار درست رو بهشون نده.پس با این طرح موافقت میکنه و فراری قید آخر هفته اول رو میزنه.
  باز هم میگم فقط یک احتمال کوچیکه.

 10. SADEGH 16

  2

  0

  ناراحت نباش اقای فتل .به گفته خیل عظیم کارشناسای اینجا البته نه همه فراری یه چیز هایی رو مخفی کرده ولی هرچی میگردن نمیتونن پیداش کنن که رو کنن .اگر پیدا کنن خیالت راحت نیم ثانیه بالای مرسدس مشکی هستی??

دیدگاه خود را بیان کنید