فرمول یک ایرانمکس ورشتپن می گوید که به دلیل محدودیت های آمد و شدی که در اروپا به خاطر ویروس کرونا برقرار شده بود نتوانست از شبیه ساز تیم خودش استفاده کند.

راننده هلندی تیم ردبول در موناکو زندگی می کند و می گوید که یک سری محدودیت ها منجر شدند که او نتواند محل زندگی خودش را ترک کند و در خانه بماند. ورشتپن که رانندگی با خودروی 2020 ردبول را در جریان فیلمبرداری از دست داده بود، نتوانست حتی در شبیه ساز هم حضور پیدا کند و دور هایی را بزند. مکس می گوید:

من نمی توانستم(حضور یابم) مگر اینکه برای دو هفته وارد قرنطینه می شدم. اما فکر نمی کنم که این کار عقلانی می بود، مخصوصا با آن هفته های شلوغی که الان دارند از راه می رسند. در نهایت من به اندازه کافی در شبیه ساز بوده ام.

مکس در مورد چرایی اینکه او پیش از شروع قوانین قرنطینه به بریتانیا نرفت گفت:

به این خاطر که ما نمی دانستیم که چه اتفاقی قرار است رخ دهد. علاوه بر این در قرنطینه، ما نمی توانستیم به راحتی از موناکو خارج شویم.

لندو نوریس، سباستین فتل و مکس ورشتپن - اتریش 2019

لندو نوریس، سباستین فتل و مکس ورشتپن – اتریش 2019

شرکت نکردن مکس ورشتپن در فیلمبرداری و شبیه ساز

ورشتپن در مورد اینکه آیا شرکت نکردن در مراسم فیلمبرداری و شبیه ساز او را در موضع ضعف نسبت به رقبایش قرارداده بیان کرده است که:

فکر نمی کنم که این مسئله تفاوت بزرگی را ایجاد کرده باشد. البته که این اتفاق همیشه خوب است اما برای من، می دانید که بودن در قرنطینه آن هم برای دو هفته به خاطر راندن تنها 50 کیلومتر توجیه پذیر نبود. من ترجیح دادم که در خانه بمانم و این دو هفته را با تمرینات بیشتر طی کنم و از خانه به اینجا بیایم به جای اینکه دو هفته در حال سفر باشم.

فکر نمی کنم که این موضوع بزرگی باشد، من الان برای چندین سال است که دارم رانندگی می کنم. این یک پیست جدید نیست. ما این خودرو را در بارسلونا نیز رانندگی کردیم. درست است که این تعطیلات بیشتر از شرایط عادی به طول انجامیده، اما وقتیکه شما برای حتی یک سال دوچرخه نرانیده باشید، وقتیکه روی آن بنشینید هنوز می دانید که چه کاری باید بکنید بنابراین من انتظار هیچ اتفاق دراماتیک بزرگی را ندارم.

من ترجیح می دهم که پنج بار به قهرمانی جهان برسم

ورشتپن کمی در طول تعطیلات به پیست رفته و رانندگی کرده ولی جزییات بیشتر را نداده و صرفا گفته است:

این روزها واقعا مفید بوده اند. بنابراین من خوشحالم که بالاخره می توانستم کمی رانندگی کنم.

اراده من این است که پیروز شوم، این همیشه با من است. در تمامی روزها و نیازی نیست که از این بابت من نگران باشم. از وقتیکه به دنیا آمده ام اینطور بود. وقتیکه بازنشست شدم می توانم آرام بگیرم.

من ترجیح می دهم که پنج بار به قهرمانی جهان برسم و نیمی از آن چیزی که اگر قهرمان جهان نمی شدم را به دست بیاورم. من اینجا هستم که پیروز شوم. اگر شما در رده دهم باشید، پول باعث خوشحالیتان نخواهد شد.

من از اینکه نتوانسته بودم با خودروی فرمول یک رانندگی کنم حوصله ام سر رفته بود ولی آنقدر اتفاق های بدی در حال رخ دادن بود که ما واقعا خوش شانس هستیم که ایمن ماندیم و منتظر بازگشت ورزشمان بودیم. من واقعا دوست دارم که برگردم و دوباره مسابقه بدهم.

مسابقه دادن بدون حضور دوستان، خانواده و طرفداران کمی عجیب است اما من فقط می خواهم که به داخل خودرو برگردم. وقتیکه من داخل خودرو می نشینم کاملا انگیزه دارم و نیازی به جمعیت ندارم تا انگیزه پیدا کنم.

شما می توانید برای ساعت ها صحبت کنید اما اگر در پیست چیزی از خودتان نشان ندهید کسی به شما احترام نمی گذارد. من این را در سن خیلی کمی یاد گرفتم و برای من این موضوع مهم ترین چیز است.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن

رقابت مکس ورشتپن با لوئیس همیلتون یا …

ورشتپن در مورد داشتن جنگ های تن به تن در فرمول یک می گوید:

من عاشق این کارم. این اصلا فشار نیست، اگر شما دارید پیروز می شوید بهترین اتفاق ممکن است و من عاشق این کارم. هرچقدر که جنگ های بیشتری در پیست شکل بگیرد بهتر است. من عاشق این هستم که چنین رقابت و نبردهای نزدیکی را داشته باشم و شانس جنگیدن برای قهرمانی جهان را در اختیار داشته باشم.

لحظاتی هستند که سخت خواهند بود اما من این را دوست دارم و لوئیس نیز چنین چیزی را دوست دارد. من نیازی ندارم که لوئیس را از راحتی که دارد جدا کنم، به عنوان یک راننده شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید. این زیاده خواهی نیست به این خاطر که اگر شما باور نداشته باشید که موفق نمی شوید باید اعتماد داشته باشید که(حداقل) می توانید از پس چنین کاری بر بیایید.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید