فرمول یک ایران – این احتمال وجود دارد که والتری بوتاس راننده بعدی باشد که تیمش را تغییر می‌دهد و برخی اخبار هم حاکی از ترجیح توتو ولف به جدا شدن این راننده است.

حتی قبل از آغاز شدن اولین رقابت فصل 2020 فرمول یک، بازار رانندگان برای فصل 2021 سر به فلک کشیده است و گمانه زنی‌های بسیاری در مورد رانندگانی که قراردادشان رو به اتمام است وجود دارد.

این موضوع پس از جدا شدن سباستین فتل از فراری آغاز شد و در ادامه موجب پیوستن کارلوس ساینز به فراری و جایگزین شدن دنیل ریکاردو به جای او در مکلارن شد. در حال حاضر یکی از صندلی‌های رنو خالی است و تکلیف آن همچنان نامشخص است.

حالا برخی خبرها حاکی از پرشدن این صندلی توسط بوناس است.

هفته قبل خبرهایی مبنی بر دیدار مدیر برنامه‌های بوتاس با مدیر رنو، سایریل ابیتبول منتشر شد که هر دو طرف این موضوع را نه تکذیب و نه تایید کردند و هیچکدام اشاره‌ای به این موضوع نکرده‌اند.

در واقع در حال حاضر تنها کسی که مشخصا از برنامه‌هایش گفته است، توتو ولف است. مدیر تیم فرمول یک مرسدس گفته است که نمی‌خواهد راننده‌ای داشته باشد که بخواهد پایان فصل از تیم جدا شود:

این موضوع با سرعت بسیار زیادی پیش رفت و شرایط متفاوتی داشت. نباید فراموش کرد که هنوز یک فصل کامل را قبل از تمام شدن قراردادها در پیش داریم.

خیلی کم پیش می‌آید که در چنین زمانی تصمیم‌گیری کرد و راننده‌هایی مانند دنیل ریکاردو، کارلوس ساینز یا سباستین در فراری با اپدیت‌های جدید تیم‌ها رانندگی خواهند کرد، تمام نوآوری‌ها را می‌بینند و در زمینه بهبود و اپدیت خودرو و برخی دیگر از مسائل نقش تیمی دارند.

پس بله اگر تصمیم‌گیری با من بود، دیرتر این موضوع را اعلام می‌کردم اما به هر صورت حالا شرایط جالبی به وجود آمده است.

والتری بوتاس-توتو ولف

والتری بوتاس-توتو ولف

آیا ممکن است مرسدس در پایان فصل 2020 قرارداد بوتاس را تمدید نکند؟‌‌

به گفته یک خبرگزاری فرانسوی این دقیقا همان کاری است که مرسدس قرار است انجام بدهد. در واقع این احتمال وجود دارد که ترجیح توتو ولف روی پیوستن بوتاس به رنو باشد.

والتری بوتاس هم احتمالا متوجه این موضوع شده است چراکه اسکای اسپرت تایید کرده است که مدیر برنامه بوتاس با ردبول و رنو وارد مذاکره شده است. البته مرسدس هم علاقه‌ای به خارج شدن راننده‌اش از تیم ندارد:

او با رنو و ردبول در حال مذاکره است. حداقل مدیر برنامه او این کار را می‌کند.

البته او می‌تواند به راحتی این موضوع را تکذیب کند. مدیر او دیدیر کوتون است و توتو ولف هنوز هم می‌خواهد او را نگه دارد.

اما این شرایط برای بوتاس سخت است. او میخواهد بماند اما برای ماندن در مرسدس باید تلاش بیشتری کند و از جایگاهش محافظت کند.

آیا او نگران این موضوع است؟ فکر نمی‌کنم. او می‌خواهد بماند و ترجیح اول آن‌ها هم نگه داشتن بوتاس است.

5 دیدگاه

 1. mehdi-m2

  7

  0

  بوتاس واقعا از فرصتی که داشت خوب استفاده نکرد و جاه طلب نبود تو این سه فصلی که تو مرسدس بود حتی یک بار هم رقابتی ظاهر نشد که یکم بیشتر هیجان ببینیم و هر فصل همیلتون یه جورایی با خودش رقابت داشت.

 2. Sohrab

  4

  0

  توتو 30 درصد سهام بخش موتوراسپرت مرسدس رو داره
  خب طبیعتا هر تصمیمی کالینوس بگیره همون اجرا میشه اما 30 درصد سهام توتو این اجازه رو بهش میده تا توی تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشه و بخشی از قرارداد راننده ها رو از جیب خودش میده
  والتری که رفتنی هست
  توتو احتمالا نخواد جو تیم بهم بخوره و شاید فصل 2021 مرسدس تمام انگلیسی رو ببینیم و حضور سب همچنان در هاله ای از ابهام باشه

   • Amin

    3

    0

    فک کنم راسل و لوییز
    به نظرم ترکیب خوبیه ولی احتمال شکست لوییز ب خصوص تو تعیین خط ها بسیار زیاد خواهد بود

 3. a Ferrari lover

  2

  1

  یه حرف جالبی می خواستم بزنم دقت کردید چقدر توتو ولف از بیانیه فراری ناراحت شد چون بازار رو بهم ریخت ولف می خواست خیلی اروم بدون سر و صدا راسل رو بیاره اونم اخر فصل یه جور که بوتاس رو بزار تو عمل انجام شده تا امسال هم راننده دو بمونه ولی حالا خود بوتاس میدونی قطعا جایی در مرسدس نداره و شاید امسال یه روزبرگ دیگه ببینیم و این ولف رو عصبانی میکنه که ممکنه راننده خودش نزاره لوییس به رکورد برسه
  یه چیز دیگه هم بگم من میتونم بهتون بگم به احتمال 90درصد راسل جانشین بوتاسه چون از مصاحبه هاش پیدا است اون قطعا نمیخواد دیگه تو ویلیامز یا هر تیمه میان رده بمونه به هر حال نشون داده چقدر خوبه (همین پیش مسابقه مجازی موناکو رو برد) برای همین فتل تقریبا شانسی نداره حداقل 1 یا 2 فصل باید بیرون بمونه

دیدگاه خود را بیان کنید