فرمول یک ایران – راف شوماخر راننده سابق فرمول یک، معتقد است که سباستین فتل بدون گزینه جایگزین اسکودریا فراری را ترک نکرده است.

پس از بیانیه عدم تمدید قرارداد فتل با تیم فراری در روز سه شنبه، بازار رانندگان دچار یک تلاطم سنگین شد. در نهایت، کارلوس ساینز از تیم مکلارن، به فراری پیوست تا هم‌تیمی چارلز لکلرک شود و دنیل ریکاردو نیز از تیم رنو به مکلارن پیوست. حال گزینه‌های بسیار محدودی برای قهرمان چهار دوره فرمول یک وجود دارد و سرنوشت او برای فرمول یک 2021 همچنان مبهم است. شوماخر گفت:

برای سباستین که رویای کاملاً متفاوتی با فراری داشت، کمی تأسف آور است. اگر او با این موضوع احساس راحتی میکند، مشکلی نیست.

در پایان فصل و به خصوص از مونزا، مشخص شد که این تیم به چارلز لکلرک گوش می‌داده است و من معتقدم بحث و جدل پشت پرده، بیشتر از آنچه که ما تصور می‌کنیم بوده است.

اگر راننده دیگر احساس راحتی یا پشتیبانی نکند، مجبور به ترک تیم می‌شود. سباستین کمی بدشانس بود که لکلرک چنین سال قدرتمندی را پشت سر گذاشت.

توتو ولف و رالف شوماخر

توتو ولف و راف شوماخر – مدیر تیم فرمول یک مرسدس و راننده سابق فرمول یک

با این که احتمال پیوستن راننده آلمانی به تیم‌های پیشتاز فرمول یک بسیار پایین است، اما راف شوماخر در ادامه افزود که سباستین فتل برای ترک فراری حتما گزینه‌های جایگزین نیز داشته است:

این احتمال وجود دارد که او از فرمول یک کنار برود اما من خواندم که او گفت مذاکرات فراری به دلیل طولانی بودن مدت قرارداد، به سرانجام نرسیده است. او خود را در سنی می‌بیند که می‌خواهد برای مدت طولانی تری فکر و رانندگی کند.

من بسیار مطمئن هستم که او گزینه‌های دیگری دارد. او مدیر برنامه ندارد، اما غیر عقلانی است که بدون داشتن گزینه جایگزین تصمیم گیری کند.

شایعات زیادی از پیوستن سباستین فتل به تیم مرسدس، رنو و ریسینگ پوینت مطرح شده که هنوز خود این راننده چیزی نگفته و حرفی نزده است.

ویراستار » انسیه صفری

6 دیدگاه

 1. Hasan Mohebbi

  4

  2

  حسم میگه اگه امسال مسابقات شروع بشه احتمال اینکه قهرمانش عوض بشه خیلی زیاد باشه.
  بوتاسی که معلوم نیست قردادش تمدید میشه یا نه؟ فتلی که از فراری رفته! مکسی که فقط باید هندا بهش قدرت بده و لکلرکی که میخواد ثابت کنه فراری اشتباه نکرده که تا ۲۰۲۴ باهاش قرداد بسته.حالا تعداد کمتر مسابقات و امادگی ذهنی و جسمی هم بهش اضافه کنید.

  در مورد راسل هم باید گفت که راننده خوبیه ولی حس میکنم یه خرده زیادی به خودش مغروره. تازه باید یادمون باشه لندو😍 تونست ۱۱ به ۱۰ ساینز رو تو تعیین خط شکست بده. حالا اگه تو ۲۰۲۰ از ساینز بهتر عمل کنه و ۲۰۲۱ هم ساینز پا به پای لکلرک پیش بره احتمال پیوستن لندو به مرسدس هم میتونه قوت بگیره. تازه عملکرد این فصل خود راسل هم مدنظره.

 2. iren

  4

  4

  به نظر میرسه از نظر مارکتینگ هیچ چیز به اندازه ی یک راننده ی آلمانی در خودروی آلمانی نمیتونه برای فرمول یک مناسب باشه. حتی اگر یک راننده ی بریتانیایی دیگه خودروی آلمانی رو نرونه. اما بهترین اتفاق برای فرمول یک و افزایش هیجان در این مسابقات و همچنین مارکتینگ میتونه یک راننده ی بریتانیایی در کنار یک راننده ی آلمانی پشت فرمان خودرویی آلمانی باشه. رقابتی که حداکثر یک یا دو سال میتونیم ببینیم و هر دوی این راننده ها انقدر درک از رانندگی و فرمول یک دارند که به نظر نمیرسه مثل راننده های جوان باهم به مشکل بخورند. هرچند عاشق فراری هستم. اما چنین اتفاقی حداقل توی این دهه کم نظیر خواهد بود.
  البته یه سری اعتقاد دارند که افرادی مثل ریکاردو ورشتپن و حتی آلونسو اگر ماشین خوب در اختیار داشته باشند میتونند قهرمان جهان بشند اما به نظرم برترین راننده های فعلی فرمول یک بی شک همیلتون و فتل هستند. و تقریبا راننده های دیگه شاید نزدیک به این دو نفر باشند. اما فقط نزدیک هستند و در حد این دو نیستند.

 3. iman

  3

  8

  iren حالا باز خوبه شما لطف کردی دیگران رو نزدیک به این دو نفر دونستی، دستت درد نکنه از این اظهار نظر بینهایت فنی، همین الان دو نفر تو گرید با ماشین برابر فتل رو شکست دادن

  • SEb

   1

   0

   فتل چند سال اخیر افت شدیدی کرده،ولی پیت استاپ ضعیف-استراتژی ضعیف-ماشین باب استایل رانندگیش نبود،همه اینها تاثیر منفی داره و انگیزه رانندگی رو پایین میاره

دیدگاه خود را بیان کنید