موتوجی‌پی ایرانولنتینو روسی ، قهرمان هفت دوره از رقابت‌های موتوجی‌پی، بیان کرد که شرایط ایجاد شده برای فصل 2020 موتوجی‌پی به واسطه ویروس کرونا، باعث شده است تا تصمیم گیری وی برای ادامه فعالیت در این رشته دشوار شود.

قهرمان چهل و یک ساله تیم یاماها فکتوری ریسینگ در ابتدای فصل 2020 حاضر به تمدید قرارداد خود با یاماها نشد و بیان کرد که باید عملکرد خود را در هفت یا هشت مسابقه اول فصل ارزیابی کند تا بتواند برای آینده خود در این رشته تصمیم گیری کند.

ولنتینو روسی در موقعیت حساسی قرار گرفته است؛ چرا که جایگاه او در یاماها فکتوری ریسینگ به فابیو کوارتارارو واگذار شده و او در صورت تمایل برای ادامه فعالیت خود در موتوجی‌پی، می‌بایست فصل 2021 را با یاماها پتروناس همراه باشد.

اکنون برنامه‌های روسی برای تصمیم گیری درباره فصل آینده به هم ریخته است. او در این باره گفت:

این ویروس کرونا تمام برنامه‌های ما را برای مسابقات به هم زد و خب، ما باید با توجه به شرایط برای آینده تصمیم گیری کنیم. این طور به نظر می‌رسد که این وقفه طولانی مدت خواهد بود زیرا سایر رقابت‌های بزرگ ورزشی نیز لغو  شده و یا به زمانی دیگر موکول شده اند.

بنابراین من شروع مسابقات را به این زودی بعید می‌دانم. متاسفانه این تاخیر برنامه‌های من را به هم زده است؛ چون من باید در چند مسابقه شرکت کنم و عملکرد خودم را بسنجم تا آن موقع برای ادامه فعالیتم تصمیم گیری کنم. این قضیه برای من خیلی مهم است.

ولنتینو روسی - آمریکا 2019

ولنتینو روسی – آمریکا 2019

ولنتینو روسی از تعداد مسابقات 2020 مطمئن نیست

دورنا و فدراسیون جهانی موتورسواری ( FIM ) پیشتر تصمیم داشتند تا مسابقات لغو شده را در تاریخ دیگری برگزار کنند اما با توجه به شیوع این ویروس، برگزاری بیش از ده مسابقه دور از ذهن می‌باشد. ولنتینو روسی در ادامه صحبت‌هایش گفت:

به نظر من همان طور که در قرارداد بین  FIM و دورنا آمده است، برگزاری سیزده مسابقه برای این فصل کافی است و این تعداد می‌تواند به این فصل از رقابت‌ها اعتبار ببخشد اما خب همه چیز بستگی به شرایط دارد. قطعا برگزاری نوزده مسابقه امری غیر ممکن است.

مسئولین برگزاری می‌بایست تا جایی که ممکن است مسابقات بیشتری برگزار کنند. باید دید ازپلتا، مدیر عامل دورنا، چه تصمیمی خواهد گرفت و مهم تر این که وضعیت کرونا به چه صورت خواهد بود.

ویراستار » انسیه صفری

یک دیدگاه

 1. 55red16

  1

  0

  یاماها باید فلسفه انجینش رو تغییر بده
  چون با این اوصاف حتی اگه هوندا و مارکز افت کنن، دووی و دوکاتی دست بالاتر رو دارند
  یاماها از لحاظ موتوری که به موتورسوارهاش میده الان تیم سوم یا چهارم هست
  امسال هم سوزوکی و هم دوکاتی پیشرفت داشتن
  فکر کنم مشکل ستاپ هوندا هم برطرف بشه و خیلی ادامه پیدا نکنه