موتوجی‌پی ایرانبیست سال از آخرین قهرمانی سوزوکی در رقابت های موتوجی‌پی می‌گذرد. از آن زمان به بعد تیم سوزوکی دچار عملکرد سینوسی شد و در سال 2008 با بحران شدید مالی مواجه شد. این تیم از سال 2015 به طور جدی به رقابت ها بازگشت و از آن موقع تا به امروز، عملکرد مناسبی از خود به نمایش گذاشت. اکنون بعد از 5 سال تلاش سخت، سرانجام مدل جدید موتور این تیم یعنی GSX-RR 2020 منتشر شد که می‌توان آن را جزو برترین موتورهای این فصل از رقابت های موتوجی‌پی دانست.

تیم سوزوکی به همراه موتورسواران خود یعنی الکس رینز و جوان میر توانست در تست های پیش فصل قطر عملکرد بسیار خوبی را به نمایش بگذارد.

دیوید بریویو، رئیس تیم سوزوکی، در رابطه با تیم خود گفت:

بعد از پشت سر گذاشتن فصل دشواری مثل 2019، ما به دنبال رسیدن به هدف خود یعنی کسب جایگاه و عملکرد بهتری هستیم. فصل 2018 برای ما فصل خوبی نبود زیرا نتوانستیم در آن جایگاهی بدست آوریم اما در فصل 2019 اوضاع از این نظر کمی بهتر بود و توانستیم دو مرتبه مقام اول را کسب کنیم و انتظار داشتیم فصل را در جایگاه سوم به پایان برسانیم اما نشد. بنابراین اولین هدف ما در سال جاری بهبود عملکرد تیم است. تلاش ما بر این بود تا به صورت متفاوتی ظاهر شویم و نه تنها بر روی انجین موتور، بلکه بر روی دیگر جزئیات مانند مسائل آیرودینامیکی توجه بسیاری داشته باشیم و آن ها را مرتبا مورد آزمایش قرار دهیم.

من نمی‌خواهم قبل از مسابقات توضیح زیادی در این رابطه بدهم اما همین کافیست که بگویم جو گاراژ ما بسیار خوب است و همه چی مرتب به نظر می‌رسد. ما امید زیادی به امسال خواهیم داشت.

الکس رینز و جوان میر

الکس رینز و جوان میر

 

در واقع این موتور سوزوکی را می‌توان بخشی از پازل موفقیت دانست و نقاط قوت دیگر این تیم در دیگر قسمت ها، موتورسواران این تیم یعنی الکس ریز و جوان میر می‌باشند. این قضیه پوشیده نیست که سایر تیم ها به ویژه دوکاتی به دنبال جذب موتورسواران برتر هستند و موتورسواران سوزوکی در صورت درخشش در فصل پیش رو می‌توانند گزینه های جذابی برای این تیم ها باشند.

الکس رینز در مصاحبه ی خود گفت:

من احساس اعتماد به نفس زیادی دارم. شرایط بسیار خوب است و ما از یک سال گذشته قدم بزرگی رو به جلو برداشتیم و می‌توانم بگویم که اکنون در آمادگی کامل هستیم.

جوان میر، دیگر موتور سوار این تیم در مصاحبه‌ ی خود گفت:

حقیقت این است که من به جمع نفرات برتر نزدیک شده ام و باید سرعت و توان خود را در مسابقات نشان دهم. ما باید همان طور که در زمستان تمرین کردیم ادامه دهیم و اینگونه باید انتظار اتفاقی خارق العاده داشته باشیم.

9 دیدگاه

   • مهدی VR46

    2

    1

    Kenny Roberts jr. سال ۲۰۰۰ قهرمان شده .
    ۱۹۹۹ Alex criville با رپسول هوندا قهرمان شده .
    ولی در کل اصلا چیه این موتور هوندا دست هر راننده معمولی هم باشه باهاش قهرمان میشه . فقط قهرمانی Nicky Hayden فقید با دو پیروزی ( کلا سه برد تو کریرش داشت ).
    قابل توجه دوستانی که روسی رو با مارکز مقایسه می کنند باید بگم روسی توی دو فصل که تو رپسول هوندا بود فقط czech 2002 رو به علت مشکل فنی از دست داد بقیه مسابقات رو سکو بود فقط فکر کنید اگه از رپسول هوندا نمی رفت الان آمارش چی بود ؟🤔

 1. NavasaN

  2

  0

  موتور سوزوکی پارسال خیلی خوب بود و امسال میگن بهتر هم شده.رینز هم آمادس به شدت و انگیزه هم داره.فقط یکم پختگی میخواد که باید دید چه میکنه این فصل.
  فکر میکنم حتی اگه سوزوکی قهرمان نشه ، میتونه رو قهرمانی به شدت تاثیر بذاره و حتی قهرمانو عوض کنه

 2. Ali seb

  2

  0

  خیلی امیدوار کننده هست واقعا امسال اگه مسابقات برگزار بشه! خیلی سال جذابی خواهد بود مخصوصا از لحاظ رقابت برای قهرمانی باتوجه به مصدومیت مارکز و ضعف موتور هوندا

 3. Rossi

  1

  1

  کاملا مشخص شده که یاماها دیگه جایی ندارد و با این موتور فاجعه به فراموشی رفته جوری شده که اسم سوزوکی وسط اومده البته بعید می‌دونم برای این موتور دیگه بشه کاری کرد 😞😞😞😞

دیدگاه خود را بیان کنید