فرمول یک ایران – به گفته چارلز لکلرک بخش اصلی ای که ماشین فصل 2020 فراری در آن نسبت به فصل قبل تقویت شده است، در سکتور سوم  و کم سرعت پیست کاتالونیا است.

عملکرد در پیچ های کم سرعت یکی از مهم ترین نقاط ضعف ماشین 2019 فراری بود. گرچه هنوز تیم ایتالیایی نتوانسته حتی یکبار به صدر جدول تایم های تست پیش فصل 2020 برسد ولی لکلرک می‌گوید که او می‌تواند بهبود ماشین را در نقاط آرام پیست حس کند. راننده جوان تیم فراری گفت:

سکتور سوم تکنیکی ترین و فنی ترین سکتور است از این لحاظ که بیشترین تعداد پیچ را دارد و بر همین اساس من اطمینان کافی دارم که ما پیشرفت کرده‌ایم و من می‌توانم در پیچ ها سریعتر باشم. پس این خوب است. این هدف امسال ما بود و به عقیده من در آن خوب بوده ایم.

فراری گفته بود که هدف اصلی برای SF1000 این بوده که بتواند نیروی داونفورس بیشتری تولید کند، که به احتمال زیاد باعث می‌شود تا سرعت ماشین در مستقیمی ها قربانی شود که نقطه تکیه فراری در سال قبل بود. لکلرک در ادامه نیز گفت:

به نظرم بزرگترین نقطه قوت، سرعت در پیچ هاست. ولی برای الان ما هنوز در تلاشیم تا بر روی بالانس ماشین کار کنیم تا بتوانیم بالانس ماشین را در ابتدا تا انتهای بعضی پیچ ها بهبود ببخشیم. و این در طول تست های پیش فصل خیلی طبیعی است.

برای دیدن ضعف های اساسی ما باید تا تعیین خط گرندپری استرالیا صبر کنیم زمانیکه همه یک مقدار بنزین دارند، ماشین ها در حالت ماکزیمم خود قرار می‌گیرند و تا حد ممکن به آنها فشار آورده می‌شود. پس از آن ما اطلاعات تمامی تیم ها را بدست خواهیم آورد و مشخص خواهد شد که نقاط ضعفمان کجاست.

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک - ایتالیا 2019

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک

سال قبل پس از تمام شدن تست های پیش فصل اغلب بر این باور بودند که فراری بسیار قوی ظاهر خواهد شد درصورتیکه آنها مسابقه اول را پشت سر دو مرسدس و یک ردبول به پایان رساندند. لکلرک اقرار کرد که او در حال حاضر از موقعیت اصلی تیم در میان رقبا آگاه نیست:

من حتی نمی‌دانم که ما کجا هستیم. ما داریم بر روی خودمان تمرکز می‌کنیم. سال قبل فکر می‌کردم کم و بیش موقعیتمان را فهمیده ام اما پس از پایان گرندپری استرالیا دیگر اینگونه نبود. پس ما در حال حاضر داریم به خوبی تلاش و کار می‌کنیم. از طرف دیگر ما زمان هایی که در طول تست ها به ثبت رسانده ایم را می‌بینیم، گرچه که ممکن است خیلی زیاد نباشد ولی ما اندکی نسبت به ردبول و مرسدس عقب هستیم. پس ما در پی این هستیم که تا جایی که ممکن است کار کنیم و در انتها خواهیم دید که در کجا قرار داریم.

در پایان روز اول مرحله دوم تست های پیش فصل فرمول یک لکلرک از باد شدید که روند توسعه تیم را مختل کرده بود، گلایه کرد و گفت:

عصر سختی را پشت سر گذاشتیم، اگر بخواهم صادق باشم. شرایط خیلی بادخیز بود. امروز بعدازظهر من نسبتا زیاد با باد دست و پنجه نرم کردم که امروز عصر را در مقایسه با سه روز هفته گذشته یا حتی صبح امروز، بسیار بسیار دشوارتر ساخت و دلیل عمده آن باد بود.

19 دیدگاه

 1. winner

  8

  0

  با سلام و درود خدمت عزیزان.
  من اولین باری هست که داخل سایت عضو شدم و کامنت میزارم.
  حدودا ۷ ماهی میشه که طرفدار رشته های موتور اسپورت شدم ولی اطلاعات زیادی فعلا در مورد فرمولا یک و خصوصا سایر رشته های موتور اسپورت ندارم.

 2. Sohrab

  3

  0

  سید ماشین همیل مشکل قدرت پیدا کرده بود ؟!
  تستا رو ندیدم ولی فکر کنم توی همین مرحله دوم تستا روز دوم یا سوم (اگه خبرشو پیدا کنم دقیق تر میگم) پاوریونیت همیل رو تعویض کردم ؟؟ این خبر صحت داره ؟

 3. REZA.M

  4

  2

  نمیخواستم زیر پستی که مربوط به چهار سالگی موتوراسپرت ایران هست این خبر رو بگم.وقتی شنیدم کلی حالم بد شد.
  فقط همین رو میگم که خبر های بدی برای طرفداران فراری در راه هست.
  بالاخره مافیای فرمول یک زهر خودش رو ریخت.
  موتور فراری داغونه.هم از لحاظ پایداری و هم از لحاظ قدرت.چون فراری مجبور شده در طول سه ماه موتور رو باز طراحی کنه و الان هم از لحاظ قدرت و پایداری شرایط خوبی رو نداره.
  مافیا هم اطلاعات واحد برق فراری رو منتشر کرده.
  #لعنت_به_فرمولا_مافیا

   • BAHRAM

    2

    1

    قضیه چیز دیگست دوست عزیز نگرانی شما بی مورده
    این توافق فیا و فراری بیشتر بخاطر موتور فصل قبل بوده حالا طبق این توافق فراری و فیا قراره بیشتر همکاری کنن هیچ باز طراحی در پاوریونیت ۲۰۲۰ درکار نیست.

   • REZA.M

    1

    0

    شرمنده.اونقدر اعصابم داغونه که نمیخوام دوباره در موردش فکر کنم.چند روز دیگه که سایت خبرش رو بذاره خودتون متوجه میشید.

 4. Erfan24

  4

  0

  اينطور كه مشخصه چارلز و وتل از ماشين راضين و اميدوارم تو سكتور ٣ واقعا پيشرفت كرده باشن ( كلا اسم سكتور ٣ مياد ياد ابوظبي ميوفتم و 0.8 ثانيه از دست دادن لكلرك )

 5. Gran Turismo 3

  2

  1

  من یکی که با دیدن اولین ریس (برزیل) سورپرایز شدم سبقت همیلتون و ورشتپن چی شد
  ولی ظاهراً بقیه ریس ها که دوستان نگاه کردن مرسدس با قاطعیت قهرمانی رو درو کرده
  منم میگم پس به امید داشتن فصلی تماما رقابتی

دیدگاه خود را بیان کنید