فرمول یک ایران – پدر لوئیس همیلتون، آنتونی همیلتون می‌گوید که او دارد پسرش را ترغیب می‌کند تا برای پنج یا شش سال دیگر در رقابت های فرمول یک باقی بماند.

قهرمان بریتانیایی ششمین قهرمانی جهان خود را در گرندپری ایالات متحده جشن گرفت درحالیکه در رده دوم مسابقه را به پایان رساند و توانست آخرین رقیب خود در جدول قهرمانی، یعنی والتری بوتاس را از پیش رو بردارد. ما شاهد حضور همیلتون در فرمول یک برای سیزدهمین فصل متوالی هستیم اما در همین حین گمانه زنی ها در مورد زندگی کاری همیلتون بعد از فرمول یک ادامه دارد و اینکه او چند سال دیگر در فرمول یک به رقابت خواهد پرداخت و به نظر می‌رسد که پدرش اندکی خیال همه را راحت کرده است و خروج او از مسابقات در آینده ای نزدیک را غیر محتمل می‌داند و گفته که می‌تواند مسابقه دادن او را برای 5 یا شش سال دیگر تماشا کند:

پنج تا شش سال، این زمانیست که من او را به مسابقه دادن در فرمول یک تشویق می‌کنم. به لوئیس گفتم که “تو باید تا جایی که از آن لذت می‌بری آن را ادامه بدهی و اگر آمادگی بدنی‌ات هم افت نکند، پس چه عالی، ولی اگر از این لذت نمی‌بری پس می‌دانی این زمانی است که باید آنرا ترک کنی”. ولی او عاشق فرمول یک است.

اینگونه به نظر می‌آید که همیلتون با گذشت زمان بهتر و بهتر شده زیرا که 5 قهرمانی‌اش را در شش سال اخیر بدست آورده و پدرش دلیل این را رژیم غذایی و ماجراجویی ها و ریسک پذیری های خارج از فرمول یک او می‌داند که لوئیس را “بانشاط” و آماده نگه داشته است. از آنتونی همیلتون پرسیده شد که آیا ضعف بدنی بالاخره پایان کار یک ورزشکار را رقم می‌زند یا خیر، او در پاسخ گفت:

احتمالا. من نظری جدا راجع به این دارم که فعلا نمی‌گویم ولی شما باید خودتان را تندرست و سالم نگه دارید. لوئیس در حال حاضر یک رژیم با پایه گیاهی دارد که به عقیده من به خوبی برای او جواب داده است، این رژیم برای خیلی از ورزشکاران دیگر در گذشته کار کرده ولی به نظر من چیزی که او را بانشاط نگه داشته این است که او پس از مسابقات و برگشتن به خانه ذهن خودش را درگیر موتوراسپورت نمی‌کند و احتمالا درگیر لباس و مد روز یا چیز دیگری می‌شود و تا زمانی که به کارخانه یا پیست مسابقه برگردد هم روی مسائل کاری تمرکز نمی‌کند.

اگر شما یک کار را هر روز و به مدت x سال انجام دهید بالاخره برایتان خسته کننده می‌شود ولی فرمول یک برای لوئیس هرگز خسته کننده نمی‌شود. او نمی‌تواند صبر کند تا به پیست برگردد و با مکس ورشتپن و چارلز لکلرک مسابقه بدهد، و برای آن مشتاق است.

لوئیس همیلتون - قهرمان فرمول یک 2019 در آمریکا

لوئیس همیلتون – قهرمان فرمول یک 2019 در آمریکا

همیلتون نه تنها به دلیل سریع بودنش شهرت دارد بلکه بخاطر رانندگی ایمنش هم شناخته شده است که به ندرت نمره منفی در سوپرلایسنس او دیده ایم و ندرتا هم به اتاق استوارد ها سر می‌زند. آنتونی دلیل این را مربوط به درسی که به او در زمان کارتینگش داده بود، می‌داند که به او گفته بود “ضربه زدن به دیگران تنها باعث عقب افتادن خودت می‌شود”. او در این باره گفت:

زمانی که ما به کارتیگ می‌رفتیم همیشه در پیچ اول پیست کلی از بچه ها به یکدیگر می‌خوردند و از پیست خارج می‌شدند و رده هایشان را از دست می‌دادند. من عادت داشتم به لوئیس بگویم “زمانی که تو به کارت یک نفر دیگر برخورد کنی، عقب می‌افتی پس همیشه به دنبال فضای کافی باش و به دیگران برخورد نکن چون فایده‌ای هم برایت ندارد”.

شما باید به جلو پیش بروید نه عقب و او امروز هم با همین اخلاق رانندگی می‌کند.

16 دیدگاه

 1. McLaren F1

  4

  7

  پس دلیل پنج تا قهرمانیش رژیم غذایی بوده نه ماشین کاملا برتر
  منم خیلی دوس دارم همیلتون بازم مسابقه بده اما توی یه تیم پایینتر مثل فراری یا ردبول نه اینکه مثل الان که قهرمانی فصل بعدشم که هنوز شروعم نشده قطعیه

 2. 5red16

  2

  0

  همه چیز به خودرو و هم تیمیش برمیگرده
  اگه خودرو قهرمانی و همتیمی مثل بوتاس داشته باشه میمونه
  اما اگه یکی مثل مکس بیاد کنارش فک نکنم
  فک نکنم لوییس بخواد به وضعیت آلونسو دچار بشه
  یک راننده با استعداد که ابزار نداشت

 3. ....kh:n....

  1

  0

  برای قهرمان شدن تیم وراننده باید یک سیر سعودی و روبه جلو را داشته باشن مثل مرسدس.
  نه مثل فراری یه مسابقه را ببری. یه مسابقه راننده هات به تعیین خط نرسن. یه مسابقه ماشینت موقع پیشتازی خراب بشه.چند مسابقه هم بزاری برای آزمون وخطا.
  فراری با این روش هیچوقت قهرمان نمیشه.

 4. Mahmood.gh

  4

  2

  او نمیتواند صبر کند تا ب پیست برگردد تا با مکس و لکلرک مسابقه بدهد
  یعنی فقط این دوتا رقیب خودش میدونه
  پس بقیه رانندها چی واسش مهم نیستن😂🤔😂

  • H.farahani

   3

   0

   فان
   یه حکایتی هست که میگه.یه حکیم بود که سه تا شاگرد داشت.این حکیم هر چی میگفت حتی حرف روزمره شاگردا فکر میکردن منظورش چیز دیگه ای هست.یه روز که از جایی برمیگشته و تشنه بوده تا میرسه به شاگردش میگه کوزه اب.اون میره و خبری ازش نمیشه و بعدی میاد و به اونم میگه کاسه ای اب.اونم میره پیش اولی و سومی که میاد میگه جرعه ای اب.اونم میره پیش دوتای دیگه و غرق در بحر معنی که چرا استاد به هر کدام چیز جدا گفت.استاد اخر میره و خودش اب میخوره.
   حالا جریان بعضی از لوئیس دوستانه که اگر اسم کسی اومد و دیگری نه پس دیگری مو است.تصورشون از همیلتون حکیمی است که انچه گوید نه آن است که شنوی و انچه بیند نه انچه ما بینیم.او هست آنکه هست
   دور مانده از معاصی و مناهی
   غرقه دریای معانی
   نکرده از مرسدس هجرت
   دارد از باخت نفرت
   پسر سریع لقبش
   رقبا نیستند عددش
   عشق خیل عشاق
   بر پل پوزیشن مشتاق
   سریعتر از قالی سلیمون
   لوئیس ابن آنتونی همیلتون

   • iman88

    0

    0

    بعد از مدتها انلاین شدم که بگم دمت گرم حسن عزیز.نیم ساعت داشتم میخندیدم.
    این کامنت خیلی خوب احوالات ،نه تنها فن هایه لویس بلکه اکثریت فن بوی ها رو نشون میده.بعضا جوری در مورد این ورزشکارا صحبت میشه که اگر کسی ندونه فکر میکنه داران درمورد یه شخصیت برجسته تاریخی صحبت میکنن که چهره جهان بعد از خودش رو برایه همیشه تغییر داده.
    انصافا خیلی باحال بود

   • Mahmood.gh

    0

    0

    داداش دمت گرم خدایی من ک کف کردم شعر هم گفتی
    اگه ی بار دیگه بگم چرا اسمی از فتل نیاورد بی شعر دیگه میگی؟
    فان

   • H.farahani

    0

    0

    ایمان و محمود عزیز خیلی ممنون.

 5. Amin

  2

  3

  ب نظر میاد ۵ ،۶ سال دیگه میتونیم مسابقه دادن فردی رو ببینیم ک حتی با نداشتن سریعترین ماشین پیست هم میتونه پیروز بشه

  • H.farahani

   2

   1

   Amin
   امسال غیر از بحرین کدوم ریس رو همیلتون برده درحالی که سریعترین ماشین رو نداشته؟شما وقتی با ماشین کندتر برنده میشی که رقیبت اشتباه کنه.خرابی ماشین و اشتباه راننده و استراتژی اشتباه و …برای حریف پیش نیاد بردی وجود نداره.اگر هم رقیب ماشین بهتری داشته باشه بعضی‌هاش قابل جبرانه.مثل شارل که تو استارت بحرین عقب افتاد و بعد همه رو گرفت.
   در ضمن سریعتر بودن تو کل دور مسابقه ای ملاکه نه سریعتر بودن تو یه قسمت پیست.ماشینی که چهل دور حمله میکنه سریعتره نه ماشین مدافع.
   حتی همیلتون هم وقتی تیم اشتباه میکنه حتی با ماشین سریعتر هم برنده نیست.مثل سنگاپور و المان

   • yas

    3

    0

    حرف نداشت مستر فراهانی

   • Amin

    -1

    1

    جناب فراهانی:داداش من گفتم با نداشتن سریعترین ماشین نه اینکه ماشین کندتری نسبت ب رقبای اصلیش داشته باشه!
    بحرین.کانادا.موناکو.مکزیک.مجارستان
    تو مسابقات بالا لوییز سریعترین ماشین رو نداشت و تو بهترین حالت ممکن فقط تو مجارستان وضعیتش یکم بهتر از مکس بود
    بحرین ک برا لکلرک بود
    کانادا هم با اینکه لوییز پشت فتل چسبیده بود ولی اگه لکلرک رو قبل لوییز میاوردن پیت قطعا فراری یک دو میکرد
    موناکو هم ک ۳۰ دور بدون اشتباه با لاستیک ضعیفتر زد(البته سبقت تو موناکو خیلی سخته)مکزیک هم دیدیم مکسی ک پیچ اول با لوییز چرخ ب چرخ رفتن چ سرعتی داشت
    و اگه خودش اشتباه نمی‌کرد و گاراژ مرسدس اون استراتژی رو برا لوییز نمیچید؛قطعا برنده یکی دیگه بود

 6. Mahdi.s

  1

  1

  به این میگن تربیت یعنی از سن های پایین میرن کارتینگ وخانواده ها هاحمایت میکنن واز همون دوران اموزش های لازم برای اینده رو به بچه هاشون میدن
  ازبچگی هدف بچه رو میسنجن وبه همون مسیر هدایتشون میکنن
  اما اینجا بسیار جای تاسف داره حتی برای یک بار کارتینگ باید کارت تخفیف داشته باشی تایک ربع تجربه کارتینگ کسب کنی
  وقتی میری تو هم باید قدت بالای یک حدی باشه اخه چرا نمیرید ماشین کارتینگ متناسب بچه ها نمیارید تا روی این همه بچه های با استعداد کار کنیم تا شاید چندین سال دیگه تو جای تماشاچیان چند تا پرچم ایران ببینیم
  ببخشید فقط دلم از این همه بی امکاناتی پر بود

دیدگاه خود را بیان کنید