فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده تیم فرمول یک فراری پس از آنکه تنها با 0.012 ثانیه نسبت به والتری بوتاس رده اول مرحله تعیین خط گرندپری آمریکا را از دست داد بیان کرده است که او تصمیم گرفته بود که محافظه کار کار را تمام کند.

پس از انتقادات شدید راننده ها از وضعیت پیست در طول تمرین و تعیین خط، سباستین فتل نیز پس از مرحله تعیین خط بیان کرد:

من در سکتور آخر خواستم که محافظه کارانه تر عمل کنم و نمی خواستم ریسک حذف شدن زمانم را بکنم.(به دلیل عدم رعایت حدود مجاز پیست در طول آخر هفته آمریکا، زمان های زیادی از رانندگان حذف شد که نگرانی های زیادی را برای مرحله تعیین خط به وجود آورد.) در لحظه شروع مسابقه نیز امکان سبقت گیری وجود دارد، مسابقه طولانی در پیش است و استراتژی ها باید جالب باشند. تمام ما روی تایرهای مدیوم مسابقه را شروع خواهیم کرد و هیچکسی از این لحاظ نسبت به دیگری برتری ندارد. خودرو نسبت به تمرین یک و دو بسیار بهتر شده است که دقیقا چیزی بود که ما نیاز داشتیم، حال باید ببینیم که مسابقه چه می شود.

17 دیدگاه

 1. mojtaba

  15

  1

  امسال که تمام شد برای سال بعد به موفقیت سب خیلی خوشبینم به وضوح مشکلاتش با ماشین کمتر شده و به لحاظ ماشین هم فاصله فراری و مرسدس واقعا کمه

 2. sebastian

  13

  6

  به نظر من که تو آستین خط دو بهترین رده برای استارته چون داخل پیچو داری .امیدوارم مث پارسال که کیمی از همیلتون رد شد وتلم از بوتاس رد شه تو پیچ یک

 3. ToHidden

  7

  0

  تو دو سال گذشته نفری که دوم بوده تو پیچ 1، اول در اومده. و البته سال 2015 هم همیلتون دوم بود و روزبرگ رو بیرون فرستاد. من فک میکنم فتل موقعیت بهتری نسبت ولتری داشته باشه.
  ولی چیز عجیبی که دیروز تو تعیین خط بعد از اینکه دیتاها بیرون اومدن، دیده شد، سرعت ماشین ها بود. و جالبه که فراری تیم اول تو مستقیمی نبود. تیمها خیلی نزدیک بودن. البته شاید تو مسابقه متفاوت تر باشه نمیدونم. یه سریا هم البته بحث مشکوک شدن بعضی تیمها و تحقیقات احتمالی فیا روی موتور فراری رو وسط میکشن. ولی چیزی که مهمه اینه که الان حداقل 3 تا تیم بالا به هم نزدیکتر شدن که این خودش خیلی خوبه، مک لارن هم پیشرفت خیلی خوبی داشته.

  • ....kh:n....

   1

   0

   این پیست ۲۰تاپیچ داره وفراری داونفورس ماشین را کمی بیشتر کردن بخاطر همین ماکزیمم سرعت فراری زیاد نبود ربطی به تحقیق فیا نداره.

  • miladhammer44

   2

   0

   Tohhidenداداش نه خودفتل گفته چون مستقیمی هابالاپایین زیادداره که همین باعث شده فراری زیادقوی نباشه که یک امتیتزبرای تیمای دیگه اس ببینیم امشب چی میشه…..من که هروقت لوییزازعقب شروع میکنه هیجان بیشتری نسبت به زمانیکه توخط یکه دارم

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   توی پیستس مثل آمریکا که هم پیچهای زیاد و تعیین کننده ای داره و هم اختلاف ارتفاع پیست زیاده و شبیه رولرکاستر هستش سرعت زیاد مستقیمی نمیتونه برتری زیادی بده و ضعف در سکتور اول و بخصوص سومو پوشش بده. احتمالا ست آپ فراری جوری بوده که به شرایط پیست نزدیکتر باشه.
   اختلاف اندک بین سب و بوتاس نشون میده که فراری روی ماشینش کار کرده و تایم مورد نیازشو از جای دیگه ای بدست آورده

 4. امید نورمحمدی

  1

  0

  شهریار : منم همینطورم… بدون سب چیزی برای دیدن ندارم. کاری ندارم چندم میشه یا توی چه تیمی میره و برام حضورش مهمه. مثل کیمی که طرفدارهاش امسال هم از رانندگیش با آلفا لذت میبرن

دیدگاه خود را بیان کنید