فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون که در آستین آمریکا بدنبال کسب ششمین قهرمانی جهان خود خواهد رفت به رقبایش هشدار داده که فکر نکنند او در اوج به سر می‌برد زیرا که خودش اینچنین حسی ندارد.

همیلتون در صورتی به ششمین قهرمانی خودش خواهد رسید که در پیست آستین یک هشتمی یا یک نهمی بعلاوه امتیاز سریعترین دور بدست بیاورد ولی این رده ها هم اهمیتی نخواهند داشت اگر تنها رقیب باقی مانده او در کورس قهرمانی یعنی والتری بوتاس نتواند گرندپری آمریکا را با پیروزی به پایان برساند. زمانی که این اتفاق بیفتد، یعنی مرد بریتانیایی خودش را در جایگاه قهرمان ببیند، او دومین راننده ای خواهد بود که شش قهرمانی جهان در رقابت های فرمول یک در کارنامه‌اش خواهد داشت.

از او در مورد این پرسیده شد که آیا این کافی خواهد بود یا نه، همیلتون در پاسخ گفت:

من نمی‌دانم. من هیچ وقت فکر نمی‌کردم که پنج بار قهرمان بشوم. در همین حال هم به رویاهایی دارم می‌رسم که هیچوقت فکر نمی‌کردم که به حقیقت بپیوندند. من احساس افتخار و سرافرازی می‌کنم که پنج بار قهرمان شده‌ام  و اگر به ششمی هم دست پیدا کنم، بسیار رویایی خواهد بود.

طبیعتا من به مسابقه دادن برای سال های بیشتری ادامه خواهم داد. من می‌خواهم که هر سال برنده باشم ولی این همیشه مسئله اصلی نبوده. بعضی افراد حتی یک قهرمانی هم ندارند. من فقط باید شکرگذار آنهایی باشم که بدست آورده‌ام. من گمان نمی‌کنم که هنوز در نقطه اوج خود باشم پس این برایم امیدبخش است. من برنامه ریزی می‌کنم که ادامه دهم تا قویتر شوم. چه کسی می‌داند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟ من در سال های آتی بیش از همیشه فشار خواهم آورد و تلاش خواهم کرد.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - فرانسه 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

اما همچنان هم افتخارات و حتی رکورد هایی منتظر همیلتون می‌توانند باشند که او در این فصل آنها را بدست بیاورد. اگر او یکی از سه مسابقه آخر را پیروز شود او به رکورد شخصی بیشترین برد در طول یک فصل یعنی 11 برد می‌رسد و اگر هر سه مسابقه را برنده شود با رکورد جهانی بیشترین برد در یک فصل برابری خواهد کرد. او در ادامه صحبت هایش گفت:

در داخل تیم، من و بونو (مهندس مسابقه‌ای همیلتون، پیتر بونینگتون) و دیگر افراد، اغلب فراموش می‌کنیم که در طول سال چند بار پیروز مسابقات مختلف شده‌ایم درحالیکه بر هر مسابقه بسیار متمرکز می‌شویم. ما اغلب فراموش می‌کنیم که چه فصل خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم در صورتیکه احساس می‌شود که چقدر سخت بوده. ولی زمانی که شما به اعداد و ارقام نگاه می‌کنید و آمار را تجزیه و تحلیل می‌کنید همیشه یک حس خوب را پیدا خواهید کرد زیرا که متوجه می‌شوید که تلاش هایتان به ثمر نشسته اند. افراد و کارکنان تیم همه با هم از هر زمانی بیشتر تلاش کرده‌اند.

هر سال ما تلاش می‌کنیم تا بهتر شویم، تلاش می‌کنیم تا بهتر خودمان را بکار بگیریم، تلاش می‌کنیم تا سطح انرژی ها را بهتر متعادل کنیم و مطمئن شویم که در طول جلسات تیمی با یکدیگر بهتر ارتباط برقرار می‌کنیم و سپس در طی فرآیندهای آخر هفته عملکرد بهتری به نمایش بگذاریم که در نهایت بتوانیم نتایج پیوسته و با ثبات بدست بیاوریم.

نتایج عالی هستند در حالیکه آنها بهبود های ما و مهمتر از آن پیوستگی ما را در خود منعکس می‌کنند.

31 دیدگاه

  • Sebbbbb

   11

   7

   ببينيد مرسدس چه هيولايي ساخته كه حتي اگه راننده اي با اوجش كلي فاصله داشته باشه هم به راحتي ميتونه قهرمان جهان بشه.

   • Mahmood.gh

    7

    1

    بله مرسدسه دیگه
    خب فرق مرسدس با بقیه همینه چیزی میسازه ک بقیه تو خوابشونم نمیتونن بسازن??????

 1. ....kh:n....

  9

  5

  کجا هشدار داده.
  گفته هنوز در اوج نیستم شما هم بساط کل کل کاربرهارو پهن میکنید.?
  البته فرمایش نموده….
  راننده اگر تواوج باشه ولی اون جلو ماشینش خراب بشه چیکار میتونه بکنه.

 2. miladhammer44

  13

  5

  بااین تفاسیرلوییس دندون تیزکرده به رکوردای بیشتر…….پس بزن بریم پسرسریع
  راستی رکوردجهانی بیشترین برددریک فصل مربوط میشه به 2013وسباستین فتلو13پیروزی از19مسابقه چه ماشینی بودوخاک توسروبرکه هیچی بدست نیاورد……

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   miladhammer44 : به وبر چکار داری؟! سب رکوردهاشو خودش زده و اتفاقا همه راننده های بزرگ هم با تیمهای بزرگشون بودند… توهین به یک راننده یعنی توهین به سایر راننده ها
   از طرفی الان که مارکز توی موتو جی پی با هوندا همه رکوردهارو داره جابجا میکنه همتیمیش اصلا اوضاع خوبی نداره و حتی به سکو هم نمیرسه باید فحش بخوره؟!
   یه وقتهایی یک نابغه پیدا میشه و یه کاری میکنه که همه فقط مجبورن تحسین کنند و برای اینکه جلوشو بگیرن میان از الف تا ی قوانین و موتور و … عوض میکنن… دقیقا همینکاری که دارن با لوییس میکنند…
   بنظر من برای زدن سب از راه دیگری وارد بشی منطقی تره!!!

 3. Amir MH

  16

  7

  الگوی ورزشی من همیلتون.هر مسابقه براش معنی قهرمانی داره این همه برد این همه قهرمانی باز هم تشنه ست و روحیه جنگندگی داره.یه روز انشالله با رفقای این سایت یکی از گرند پری هارو از نزدیک ببینیم.به امید اون روز

  • حسن

   8

   0

   به گور نبریم این آرزو رو صلوات – البته اگه همین فرمول یک ایران میزبان یه تور باشه واسه آذربایجان یا دوبی فکر نمیکنم جز (پول !!!!) مشکل دیگه ای داشته باشیم:)))))

   • Amir MH

    10

    0

    بسیار فکر خوبیه اگر بچه های این سایت به قول شما حداقل برای دوبی یا آذربایجان یه تور بذارن من خودم تو کار گردشگری هستم و خیلی میتونم تو این قضیه کمک کنم

   • Danial

    9

    0

    فکر میکنم استقبال خوبی بشه برای رفتن دست جمعی به یه گرند پری
    من دوست نزدیکی هم دارم که تو آژانس هواپیمایی هست و میتونه کمک کنه اگه نظرسنجی باشه توسط مدیران سایت بد نیست

  • Sebbbbb

   0

   2

   منطقي نيست درامدت به ريال باشه مخارجت به دلار!
   فك كنم رفت و برگشت و تهيه بليط و يك شب هم هتل هزينه اش بيشتر از 15 ميليون بشه كه واقعا درتوان خيلي ها نيست. ارزش پولمون كه داغون شد خيلي از ارزوهاي ما هم دود شد.
   پولي كه به زحمت دراوردي رو يكروزه بدي بره.
   پولي كه ادم ميخواد صرف اين تفريحات كنه سرمايه كنه كم كم تا جمع شه كلا ازين كشور مهاجرت كنه تا بتونه مث ادم از بقيه زندگيش لذت ببره.
   تا يه بار ديدن فرمول يك از نزديك ارزومون نباشه. هر موقع اراده كرديم هر كشوري اراده كرديم توان مالي رو داشته باشيم بريم ببينيم وقتي درامدتون به دلار باشه.

 4. 5red16

  12

  11

  شما تو اوج نیستی
  مهم نیست لوییس جان
  در عوض w10 مرسدس تو اوج هستش و همین کافیه
  همین الان اگه شما رو فاکتور بگیریم، والتری بوتاس معلوم الحال هم با اختلاف قهرمان جهان میشه
  نیازی به مهارت و استعداد نیست
  W10 و مرسدس کم و کاستی های راننده هاش رو هم پوشش میده
  خدایی زوره بوتاس دوم باشه اما چارلز و مکس و سب خودشون رو بکشن واسه سومی…
  واسه اینکه نقش خودرو رو متوجه بشیم کافیه به جایگاه مکس و چارلز با والتری نگاه کنیم
  یعنی الان والتری استعداد و مهارتش از چارلز و مکس بیشتره…!؟
  مسلما نه
  اما خودرو کم و کاستی های والتری رو پوشش داده، به همین سادگی

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   همه رکوردها یک روزی شکسته خواهند شد مگر اینکه شرایط و قوانین تغییرات اساسی کنه که اونموقع باید هر دوره را جداگانه بررسی کرد…
   متغیرها انقدر زیاد هستند که واقعا قیاس سخته : سوختگیری در وسط مسابقه و تغییرات مکانیکی و آیرودینامیکی و تعداد مسابقه های فصل و پیستهای فصل و قوانین مربوط به پنالتی ها و نوی لاستیک و تعداد کمپانی های مجاز لاستیک برای فصل و ….
   مثل این میمونه که بخوای خلبانهای جنگ جهانی دوم و اف 14 و اف 35 باهم مقایسه کنی و بعد نتیجه بگیری کدوم بهتر بودند و یا سریعتر بودند!!!

 5. Amir44

  10

  3

  کسی این حرفو میزنه که ۳ سال اخیر قهرمان جهان شده❤ انگیزتو دوست دارم مرد ایشاللا رکورد هایی از خودت به جا بذاری که کسی تو رویاهاش هم نتونه به چالش بکشه ?

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   Amir44 یکسری رکوردهارو نمیتونه جابجا کنه و فعلا افسانه اییه : جوانترین پول پوزیشن و جوانترین قهرمان 4 گانه جهان (متوالیش خودش هنوز رکورده) و … تعداد زیادی رکورد دیگه هم غیراز اینا دست سب هست که باید دید میتونه جابجا کنه یا نه…

 6. megatron

  6

  1

  وقتی ما لوییس فنا میگیم لوییس همیشه دنبال بهتر شدنه هیچوقت تلاششو کنار نمیزاره از این حرف میزنیم که تقریبا ۶ تا قهرمانی داره و (خوشحاله، نه که طمع کرده باشه) و بازم برنامه بلند مدت داره هنوزم در حد توانش برنامه‌شو و مسئولیتشو درست انجام میده! ♡
  لوییس کسیه که‌ خسته شه بازم ادامه میده. لوییس وقتی تو ترکه به این فکر نمیکنه اگه اینجارو هم اول نشم میتونم قهرمان فصل بشم وقتی تو ترکه و میخواد دفاع کنه یا حمله کنه یا دور سریع بزنه فقط و فقط تمرکز و تمام فکرش روی رانندگیشه.
  *البته که تنها کسی نیست که بین اون ۲۰ تا یا حتی بین تمام افراد تیم ها اینجوریه. ورزشیه که همه‌ سعی میکنن توش با عشق کارشونو انجام بدن. ؛)

 7. mojtaba

  7

  0

  یک راننده عالی که در زمان مناسب بهترین صندلی فرمول یک رو بدست آورده این ترکیب یعنی درو شده جامها و شکسته شدن رکوردها

دیدگاه خود را بیان کنید