فرمول یک ایران – پس از تعطیلات نیم فصل تیم آلفارومئو و مخصوصا کیمی رایکونن در شرایط ایده آلی قرار نداشته اند تا بتوانند نتایج لازم را کسب کنند. گرندپری روسیه نیز برای آنها به شکل بدی رقم خورد و نتوانستند نتایجی بهتر از سیزدهم و پانزدهم را کسب کنند.

رایکونن در مورد عملکرد خود پس از تعطیلات نیم فصل بیان کرد:

این چهار مسابقه آخر برایمان بسیار سخت بودند، ما باید بفهمیم که چه اتفاقی افتاده است و کجای کار را اشتباه رفته ایم تا بتوانیم عملکردمان را بهبود بخشیم. ما در اسپا(بلژیک) بسیار قدرتمند به نظر می رسیدیم. خودرویمان پتانسیل و قدرت لازم را دارد و ما فقط باید بدانیم که چطوری به آن سطح برسیم.

رایکونن در مورد مسائل دیگر نیز صحبت های جالبی داشت که باهم مرور می کنیم:

به جز فرمول یک، به چه مسابقات دیگه ای علاقمند هستی؟ ماشین هیولا یا نسکار؟

ماشین هیولا دیگر نه! اگرچه دوستانم همیشه با من شوخی می کنند که آینده من آنجاست چون من می توانم تا عمر دارم رانندگی کنم.

اینکه با تیم جدید رانندگی می کنی چالش خاصی رو احساس می کنی؟

نه فکر نمی کنم که هیچ چالش بزرگی وجود داشته باشد، مردم گمان می کنند که چالش بزرگی وجود دارد ولی واقعیتش این هست که شما با تیم دیگری کار می کنید که روند کاری متفاوتی را دارد، آخر روز شما فقط کارمند آن تیم هستید و به عنوان یک راننده انجام وظیفه می کنید. فارغ از این مسئله که در چه تیمی باشید، گاهی اوقات تردید هایی وجود دارد از جمله اینکه ماشین هایی که در اختیار دارید متفاوت بوده و شاید رانندگی با آنها سخت تر باشد یا شاید هم آسانتر.

کیمی رایکونن و موتورکراس

کیمی رایکونن و موتورکراس

یک مسابقه رویایی از نظر خودت چه مسابقه ای میتواند باشد و سوار بر چه ماشینی می خواهی باشی و با کی مسابقه بدهی و کجا اتفاق بیفتد؟

کنار خانه ام اتفاق بیفتد عالی است چون نیاز نیست دیگر سفر کنم. نمیتوانیم بگوییم که کجا و با کی مسابقه بدهیم ولی خدا را شکر می کنم که با مایکل شوماخر قبل از اتفاقی که براش افتاد مسابقه دادم و همینطور افراد زیادی که خیلی وقت است که دیگه در این ورزش نیستند. با ماشین های زیادی مسابقه دادم و نمیتوانم بگویم که کدام ماشین بهتر است چون اصلا انتخاب آسانی نیست. میتوانیم بگوییم ” این ماشین 10 سال پیش عالیه” اما اگر الان با این ماشین 10 سال پیش  یه چند دور رانندگی کنیم شاید دیگر آن خاطره اصلی رو زنده نکند. در کل من خوشحالم از اینکه در چه جاهایی مسابقه دادم و با چه کسایی رقابت کردم.

کیمی رایکونن - مایکل شوماخر

کیمی رایکونن – مایکل شوماخر

از لحاظ ذهنی چطور برای مسابقه آماده می شوی؟ هیچ پیش درامد خاصی داری؟

نه. فقط اعصاب و روان خودم رو آرام نگه می دارم. اما شروع هر مسابقه مثل شروع هر چیز دیگه ای است، شما باید تمرین داشته باشید و همه چیز رو مرتب و منظم نگه داشته باشید و چیزای زیادی رو تست کرده باشید. اینطوری هم نیست که ما همینجوری بروی داخل ماشین بنشینیم و مسابقه بدهیم. هرکسی سبک و زندگی خودش رو داره.

سباستین فتل و کیمی رایکونن - استرالیا 2019

سباستین فتل و کیمی رایکونن – استرالیا 2019

تو نزدیک 18 سال است که داری مسابقه می دهی، هیچ تغییر بزرگی در شخصیتت رخ داده استا؟

 واقعیت رو نگاه میکنم و هر کاری که میخواهم میکنم حتی همین روزا چون اینطوری یاد می گیرین. یک موقعی شما برای دوستانتون وقت دارید که برید بیرون یه دوری بزنید ولی یک دفعه ای یک چیز خیلی جالب تری سراغتان میاد. من دیگ 20 سالم نیست و نمیخوام هم دوباره 20 سالم بشود، باید زندگی رو ادامه بدهیم. مطمئنم اگر الان 20 سالم بود و یکی از من این سوالا رو میپرسید، نمیدانستم که الان اینجام یا نه و یا دوتا بچه و یک خانم خیلی دوست داشتنی دارم یا نه. زندگی شما را باتجربه می کند حالا خوب یا بد، من همیشه کاری را می کنم که احساس می کنم درست است. زندگی اینطوری قشنگ تر است وگرنه انگار که برای خودمان زندگی نمی کنیم، به همین خاطر است که الان من اینجام و خیلی هم از این قضیه خوشحالم. من کارای که در گذشته کردم رو نمیخوام که تغییر بدم حتی کارایی که بد به نظر می رسند چون همه چیز در زندگی میتواند یک درس باشه.

به عنوان یک راننده، قطعا بردن در پیست موفقیت هاتو نشان می دهد ولی خارج از پیست چه چیزی رو به عنوان موفقیتت میدانی؟

یک زندگی شاد، همین. خانواده و کارایی که باهم انجام میدیم. موفقیت همیشه این نیست که شما ببرید و برنده بشید. تا آنجایی که خوشحالید مشکلی ندارد.

آقا و خانم رایکونن

16 دیدگاه

 1. THE MINDBLOWER

  17

  3

  کیمی ولی هنوزم عاشقتم.
  تورو خدا تموم نشو.
  و جوابی که داد ترکوند فقط.

  • Hassan Mohebbi

   8

   2

   لایک داری دوست عزیز. امیدوارم دو سه فصل دیگه باشه.
   اون جامپ استارتش، داغونم کرد. کسی میدونی اشتباهش از کجا بود؟ خیلی بعید بود کیمی از این‌کارو بکنه! انشالله ژاپن این بد بیاری‌ها تموم میشه.
   اون بنده خدا هم فکر کنم قبل از این‌که انتی وتل باشه انتی کیمی بوده و هست! نوبت راننده‌های ما میشه شیرین‌کاری نوبت راننده خودش میشه بدشانسی و اشتباه کوچک!!?
   گرنده کیمی???

 2. Amir MH

  12

  0

  عشق خالص یعنی کیمی اخلاقش مثل راننده های بامرامه ماشین سنگینه :))) کیمی واقعا حیفه بخواد بره

 3. محمدرضا

  3

  5

  خدایی تا قبله ریس سوچی همه ازبینوتو تعریف میکردن
  حالا همه دارن با القاب الفاظ رکیک بینوتورو نقد میکنن
  چقد ماایرانی احسااااااااسی هستیم
  اگه فتل موتورش خراب نمیشد نتیجه چی میشد!!!!
  اونوقتم همین القابو به بینوتومیدادین؟؟؟؟؟
  خوب وبدبودن بینوتو فقط به اندازه یه موتورفتل متفاوت بوده!!!

  • sebastian

   7

   0

   آره باز هم همین القابو میدادن بهش. بدلیل خرابی موتور فتل نبود که نقدش میکنن ، بدلیل عدم قدرت مدیریت، عدم توانایی در ایجاد رقابت بین راننده ها و بالاعکس بوجود آوردن تنش بین اونها و ….
   مدیر باید عاقلانه حرف بزنه نه اینکه اول فصل بگه راننده اول ما فتل هست و …
   بینیتو مدیر فنی خوبی هست ولی اصلا در حد مدیر تیم بودن نیست (لا اقل تا الان اینطور به نظر میرسه)

 4. McLaren F1

  8

  0

  حقیقت خیلی تلخی رو گفت
  حداقل تلخ برای من
  ماشین ۱۰ سال پیش شاید دیگه خاطرات خوش اونموقع رو زنده نکنه و نمونه های دیگه تو زندگی

 5. Amir5

  12

  0

  کیمی تو فقط چند سال دیگه بمون

 6. |ZXE-LECLERC16|

  7

  0

  کیمی استعداد خالصه
  حیف که بیشتر وقتا راننده دوم تیم بوده
  خدا میدونه اگه اسپا ورشتپن تو دهنش نمی رفت چندم تموم می کرد
  توروخدا حداقل تا2021بمون کیمی
  تورو خدا
  تورو خداااااااااااااااااااااا 🙂

 7. نیما

  7

  2

  چیزی که همه در مورد کیمی دوست دارند اینه که خودشه بدون هیچ روتوش یا چیز دیگه
  کیمی واقعی همونی که داره مصاحبه میکنه و فک می کنم همه اینو میدونن که بدون تردید میگم محبوب ترین راننده فرمول یک در این چند ساله بوده و هست و احتمالا تا روزی که مسابقه بده، خواهد بود

 8. امید نورمحمدی

  7

  1

  اصلا نمیشه کیمی را دوست نداشت… چقدر حرفه ای… اسطوره… نمیتونم فرمول 1 بدون کیمیو تصور کنم…

 9. Nando14Alo

  7

  0

  ممکنه از هر راننده ای داخل گرید خوشتون نیاد ولی نمیشه کیمی رو دوست نداشت
  گرنده کیمی

 10. P1F1kimi

  5

  1

  بهترين راننده اي كه به چشم ديدم،يه كاريزماي بي نهايت،يك استعداد بي نظير ،از اين چندتا مسابقه اخير چشم پوشي كنيم امسال عملكردش بي نظير بوده يه تنه آلفارو كشيد بالا،ضمن اينكه خدا ميدونه اگه حماقت ورشتپن تو اسپا، و تصميمات كودكانه گاراژ آلفا تو هكنهايم نبود مسابقه رو با چه رتبه اي تموم ميكرد، قطعاً تو اين ١٧،١٨ سال يكي دو قهرماني جهان ديگه حقش بود اميدوارم لااقل تو اين مدت كوتاهي كه لذت ديدنش تو پيست هست باز هم رو سكو ببينيمش،گرنده كيمي

 11. FerrariF2004

  4

  3

  آندرریت ترین راننده تاریخ، کیمی از لحاظ استعداد هیچی از فتل و همیلتون و شومی و آلونسو کم نداره، شاید تنها دلیلی که الان تعداد قهرمانیاش در حد اونها نیست اینه که خیلی جاه طلبی اون راننده هایی که گفتم رو نداره. از حرفم برداشت بد نکنید در واقع زیاد براش مهم نیست که قهرمان بشه یا نشه و ترجیح نمیده به هر قیمتی ببره و بقول معروف کیمی خودش میدونه داره چیکار میکنه. امروز داشتم با برادرم که طرفدار کیمیه صحبت میکردم و گفتم کیمی فقط یه راننده نیست کیمی یه سبک زندگیه. عشق است مرد یخی.

  • P1F1kimi

   3

   1

   چقدر همه تحليل هات درست بود??مخصوصاً اونجا كه گفتي زياد واسش مهم نيست قهرمان بشه يا نشه?دقيقاً همينه