فرمول یک ایران – آخرین تست رسمی شرکت پیرلی برای لاستیک های فصل بعد در پیست پل ریکارد توسط استبان اکون در خودرو مرسدس W10 انجام شد. با این حال شرکت پیرلی جهت نهایی شدن ترکیب لاستیک ها و همچنین برای درک بهتر لاستیک های فصل ۲۰۲۰ از فدراسیون جهانی اتومبیلرانی درخواست یک تست جدید برای ترکیب های جدید داشت و این تست قرار است در تاریخ ۷_۸ اکتبر در پیست بارسلونا انجام شود.

در سوئیس جلسه ای برای تایید تست پیرلی برگزار شد که با مخالفت دو تیم روبرو شد اما فیا تصمیم گرفت که با توجه به اکثریت آرا که بیش از هفتاد درصد است این جلسه تمرینی برگزار شود. فدراسیون همچنین اعلام کرد که با توجه به مسائل مربوط به ایمنی، نیازی به تأیید تمام تیم ها نیست چون این تست برای اطمینان بیشتر از عملکرد لاستیک های پیرلی نیز هست. از طرفی دیگر نیز طبق قوانین فنی کاملا تصریح شده است که ساخت و ساز های مربوط به فصل ۲۰۲۰ باید تا اول سپتامبر انجام می شد که پیرلی این تاریخ را از دست داده است. هدف پیرلی کار گسترده برای ترکیب جدیدی است که از این شرکت از ابتدای سال جاری درخواست شده بود. بدیهی است که این تغییر بیشتر بر روی بخش بیرونی و ترکیب های لاستیک است نه بخش داخلی و استخوان بندی کلی لاستیک ها. البته تاخیر در اطلاع رسانی که قرار است بین جایزه بزرگ روسیه و ژاپن اعلام شود به این معنی است که تیم های برتر که امکانات و منابع بیشتری در اختیار دارند قادر به انجام این تست هستند.

شایعات از آمادگی تیم مرسدس برای این تست خبر می دهد. تیم های دیگر نیز اعلام کردند اگر این تست به صورت عادلانه و با توجه به منافع همه انجام شود موافق این تست هستند چون برای ورزش مفید است حتی اگر خودرو آن ها در تست شرکت نکند.

فردریک واسر مدیر تیم الفا رومئو در مصاحبه ای بیان کرد:

نظر شخصی من این است که ما باید از پیرلی حمایت کنیم. طرفداران به شدت در چندین ماه گذشته از لاستیک ها شکایت داشتند و اگر ما بخواهیم اوضاع بهتر شود باید از آن ها حمایت کنیم. فیا از من پرسید و من نیز اجازه خود را دادم.

19 دیدگاه

   • itg

    1

    0

    ادمین لطفا لینک تست قبل از لاستیکهای فعلی رو به دوستان ارایه بده
    راجع به آپدیت مرسدس در نیم فصلم اگر اطلاعات داری لطفا منتشر کن مرسی

   • ali sf90

    1

    3

    بله کاملا درست میگی..امسال مرسدس با لاستیکا مشکل داشت نه فراری😂😂😂

   • THE MINDBLOWER

    1

    2

    همون موقعم سب گفت این تغییرات بنفع مرسدس بیشتر تا بقیه

 1. |ZXE-LECLERC16|

  7

  0

  سید جان اگه امکان داره(یعنی وضعیت لاستیک ها مشخص شده)،یه مقاله ای بنویسین که لاستیک های 2020 چه طوریه و اگه وضعیتشون مشخص نشده،لطفاًبگین کی مشخص میشه.
  ممنون 🙂

  • سید علی حسینی

   3

   0

   سلام، باشه من الان منتظرم این اخبارای فنی تموم بشه داستاناشون، هیچکدومشون سرگذشت ندارن الان، هم قوانین 2021 هم تایرها و هم … همشون تایید بشه که داستانشون چطوره، بعد میام کامل براتون توضیح میدم

 2. mohamad tomcat

  5

  5

  واقعا اگه بخوایم عادلانه به این قضیه نگاه کنیم
  چرا فقط با مرسدس
  اونم وقتیکه فراری یکم پیشرفت نشون داده
  ما هنوز اون تست مخفی با ماشین همون سال مرسدس علیرغم ممنوع بودنش هست ، یادمونم هست که مرسدس چطور بعد از اون تست مشکلاتش با لاستیک ها از بین رفت. از اون بدتر فیا هم هیچ جریمه ای در نظر نگرفت

  بنظرم فیا برای رعایت عدالت این بار باید دستور تست با تیمهای مختلف رو بده
  دوستان طرفدار مرسدس اگه یه چنین قضیه ای برای فراری اتفاق میفتاد شما چطور نظر میدادید؟!!!!

 3. Kamran

  6

  3

  دوست عزیزمون پرسیدند چرا مرسدس؟ واسه اینکه کلی دیتا نصیب این تیم بشه. همین امسال بقدر کافی مشکوک بودند، این همون تیمی نبود که پارسال مشکل مدیریت لاستیک داشت یه مثالش اتریش. حتما خاطرتون هست. بعد سال بعد همه درگیر معضل لاستیک هستند تیم مرسدس همه امتحاناش 20 میشه. یکی دوتا تیمی هم که امثال دم نزدند دستشون زیر ساتور مرسدس بود.

دیدگاه خود را بیان کنید