فرمول یک ایرانوالتری بوتاس باور دارد چارلز لکلرک راننده بسیار سرسختی است و بسیاری از افراد از جمله خود او را در اولین فصلش با فراری تحت تأثیر قرار داده.

لکلرک با دفاع در برابر بوتاس و لوئیس همیلتون موفق شد پیروز گرندپری ایتالیا شود و دومین برد پیاپی خود پس از گرندپری بلژیک را کسب کند. او ترسی از خودش نشان نداد و با دفاعی جانانه مقابل همیلتون و حتی گرفتن پرچم سیاه و سفید اخطار از سوی داوران، پیشتازی خود را تا آخر مسابقه حفظ کرد و برنده شد تا پس از 10 سال دوباره پرچم فراری در مونزا برافراخته شود. بوتاس می‌گوید که از این سرسختی راننده موناکویی خوشش آمده و عقیده دارد یک راننده فراری باید اینگونه باشد. او گفت:

من شنیدم که در کنفرانس مطبوعاتی مشاجراتی رد و بدل شده ولی از آنچه که بین همیلتون و لکلرک اتفاق افتاده هیچ خبری ندارم. قطعا زمانی که شما در مسابقه اول هستید حاضر هستید هر کاری بکنید تا اول باقی بمانید و آن رده را از دست ندهید. برای یک راننده جوان مانند چارلز، رانندگی خیلی سرسختانه ای را شاهد بودیم که خیلی هم خوب است. این همان نوع مسابقه دادنی است که از یک راننده فراری انتظار داریم.

همیلتون و بوتاس در مصاحبه مطبوعاتی بعد از مسابقه - ابوظبی 2017

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

همیلتون در اظهاراتش گفته بود که اگر رقابت قهرمانی در جریان نمی‌بود طور دیگری واکنش نشان می‌داد و برای یک راننده با رده پایین این چیزها مهم نیست ولی مرد فنلاندی گاراژ مرسدس می‌گوید هیچ انگیزه خاصی برای سبقت از راننده فراری نداشته:

من به قهرمانی فکر نمی‌کردم و فقط به بهترین نتیجه ممکن که می‌توانستم بگیرم فکر می‌کردم. در میانه مسابقه فهمیدم که برد ممکن شده؛ اینکه چگونه رانندگی می‌کردم، در جلوی من چه اتفاقاتی می‌افتاد و سرعتی که روی لاستیک های مدیوم جدید داشتم باعث شدند که احتمال بدهم در پایان مسابقه فرصت هایی برای پیروزی خواهند بود.

استراتژی که تیم برای من داشت این بود که تا جایی که می‌توانم با دست اول لاستیک هایم ادامه بدهم و فرصتی برای بعد از آن داشته باشم. ما این کار را کردیم ولی نتوانستیم آنطور می‌خواستیم نتیجه بگیریم. تنها چیزی که در ذهن من بود استفاده حداکثر از توانایی ماشین و لاستیک ها سپس کسب حداکثر امتیاز ممکن بود. در هر حالت محتمل دیگری بازهم نقشه من همین بود.

5 دیدگاه

 1. miladhammer44

  10

  5

  بوتاس میگه هیچ انگیزه ای واسه سبقت نداشته….ایندیگه یعنی چی!!!!!!
  کسیکه توکورس قهرمانیه میگه انگیزه ای نداشتم
  انگیزه ای بیشترازنزدیک شدن به لوییزوقهرمانی جهان……بوتاس نشون دادراننده درجه دویعنی چی بااین مصاحبه اش

  • mahyar

   5

   2

   کجا گفته که هیچ انگیزه ای برای سبقت گیری نداشته ؟ گفته به قهرمانی فکر نمیکردم و فقط به این فکر میکردم که بهترین نتیجه ممکن رو بگیرم .

   • miladhammer44

    3

    2

    داداش بهترین نتیجه ممکن یعنی چی ؟ازیه راننده ای که داره واسه قهرمانی میجنگه این حرفابعیده…
    رده دوم روکه داشت الان این شدبهترین نتیجه ممکن ….داداش میگه انگیزه خاصی نداشته پس عطش کافی هم واسه سبقت وجنگیدن نداره کلامعلومه بوتاس تواین سه سال هروقت بافتل لوییزمکس وهم کیمی درگیربودتوصحنه های حساس کم میاوردهرچندخودم مرسدسی ام وارزومه بوتاس هم به خودش بیادوقهرمانی بایه رقابت جذاب بهترازقهرمانی بدون هیجان هستش…

  • mahyar

   3

   1

   ولی من به شخصه اینجوری فکر نمیکنم . به نظرم منظور بوتاس اینه که ما همه تلاشمون رو کردیم که رد بشیم ولی رد شدن ممکن نبود . رقابت با فراری توی مسیر مستقیم ممکن نبود . تنها شانس برای مرسدس این بود که دور های آخر یا لویس یا بوتاس ازش رد بشن و اون دور های آخر رو اجازه رد شدن به چارلز ندن به خاطر پاور یونیت فراری وسط مسابقه اگه ازش رد میشدن بعد 2 الی 3 دور چارلز میتونست ردش رو پس بگیره . البته قبل از پیچ اصلا” نیازی به بیرون فرستاند لویس نبود . همین پیچ شوماخر و همیلتون همین مقعیت رو داشتن و شوماخر کلی فضا به همیلتون داد و لویس هم نتونست سبقت بگیره با وجود این فضا و به نظرم هم توی این مسابقه هم باز همیلتون نمیتونست از اون قسمت پیست از چارلز عبور کنه . فقط خیلی خشحالم که dnf نشدن .
   در کل دوتا راننده مرسدس هرچی داشتن گذاشتن تا از چارلز رد بشن . اون فاصله 15 ثانیه ای بوتاس با همیلتون قبل از اشتباهش هم قابل تحسین هست که همچین فاصله ای رو بوتاس جبران کرد .

دیدگاه خود را بیان کنید