فرمول یک ایران – با توجه به عملکرد ضعیف فراری در نیم فصل اول فصل 2019 و با در نظر داشتن اینکه آخرین برد فراری زیر نظر مدیریت مائوریزیو آریوابنه به دست آمده، انتقاداتی نسبت به مدیر فعلی تیم فراری مطرح شد که سباستین فتل در مصاحبه ای بیان کرد که این صحبت ها و مقایسات منصفانه نیست.

ماجرا درست از زمانی آغاز شد که صدای اختلافات درون تیمی در فصل 2018 از مارانلو به گوش رسید و سرانجام این متیا بینوتو بود که برنده این جدال درون تیمی شد و در نهایت به عنوان مدیر تیم فراری جایگزین مائوریزیو آریوابنه شد.  رانندگان این تیم، فتل و چارلز لکلرک با اختلاف امتیازی فاحشی نسبت به نفر اول جدول رده بندی، لوییس همیلتون در رده های چهارم و پنجم قرار داشته و به تعطیلات نیم فصل رفته اند.

سباستین فتل و مائوریزیو آریوابنه

سباستین فتل و مائوریزیو آریوابنه

فتل با ستایش از نحوه مدیریت بینوتو و نگه داشتن انگیزه و آرامش در این تیم بیان کرد:

به نظرم منصفانه نیست که بینوتو و آریوابنه را باهم مقایسه کنیم چون هر سال و هر شرایط متفاوت است و چالش های خاص خودش را دارد.

شرایط امسال اصلا برایمان آرام نبود، ما هنوز در هیچ مسابقه ای به پیروزی نرسیدیم و هنوز هم فاصله خیلی زیادی تا این موضوع داریم. نیم فصل اولی که انتظارش را می کشیدیم را نداشته ایم. در هر صورت، کل تیم متحد و متمرکز و آرام ماندند.

بعضی چیز ها یک شبِ تغییر نمی کنند اما الان احساس می کنم که تیم درک خوبی از ماشین را پیدا کرده است مطمئنا ماه های آتی به ما نشان خواهد داد که مسیر درستی را انتخاب کرده ایم یا نه.

به نظرم متیا دارد کارش را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد و همه را کنار هم نگه می دارد.

26 دیدگاه

 1. Amin

  17

  51

  ب نظر میرسه خود فتل هم از طرفدارای بینوتو تو کودتا بوده
  خود کرده ها را تدبیر نیست
  فراری داره چوب اشتباهاتش رو میخوره از نحوه مدیریت گرفته،تا اولویت بندی راننده ها تو اول فصل و مهم تر از همه فلسفه بال جلو…

  • Seb_MOV

   0

   0

   بعضیا جوری چشم‌بسته و گوش‌گرفته جواب می‌دن که برای آدم سوالای پیش می‌آد… اگه بهت بگن چی‌کارا حاضری بکنی تا بذاریم لوئیسو از نزدیک ببینی و اگه ۳ تلاش ناموفق داشته باشی و کارایی که کردی به اندازه‌ی کافی ارادت و عشقتو ثابت نکنه دیگه فرصتی نداری، تو تلاش سوم تا کجاها حاضرن پیش برن؟ فرض کنیم این یه چالش فرضیه، اگه همه صادقانه نظر بدن و خودسانسوری نکنن، چه طرفدارای سب، چه لوئیس، چه مکس و بقیه… خیلی چالش جالبی می‌شه…

 2. Niki

  34

  2

  فکر نکنم عجیب باشه که بگیم فراری مشکل زیر بنایی داره مخصوصا از لحاظ مدیریتی برای همین هم هست که اگر یه ماشین خوب هم اول سال بهشون بدیم باز هم آخر سال به اون چیزی که مورد نظرشونه نمی رسند.
  حالا اگر بنیوتو بخواد این مشکل ها رو حل کنه کار یه روز دو روز نیست و زمان میبره، همه چیز اولش بهم میریزه و اینکه بنیوتو هنوز جای پاشو محکم نکرده
  و به نظرم فتل راست میگه تنها کاری کار که الان فراری میتونه بکنه اینه که هوا همدیگر داشته باشند و درگیری داخلی بینشون نداشته باشند.
  (البته اگر رسانه ها و منیجر لکرک بزاره :/ )

 3. ....kh:n....

  16

  7

  بنظرم باید بهش فرصت داد. اینم در نظر بگیریم اگه فراری بحرین وکانادا را برده بود الان همه میگفتن کارش خوبه واقعا.
  بنظرم داره کارهای زیربنایی خوبی انجام میده.
  باید بهش فرصت بدن.

 4. نیما

  16

  1

  کاش از اون خراب شده بزنی بیرون تا دوره حرفه ای خودت تموم نشده
  وقتی تو تست تیم اولی شروع فصل دوم و آخر نیم فصل تیم سوم یعنی تیم مشکل داره و پیشرفت نکرده که پسرفتم کرده
  آره 2018 شانس خوبی داشت واسه قهرمانی ولی بعد مونزا تیم عقب گردی عجیبی کرد و ….. بقیه سال ها دقیقا هدر دادی تو فراری سب

  • iman88

   3

   1

   میشه بگین دقیقا کجا رو داشت بره؟مرسدس که راننده هاش مشخصن.الان هم که میخوان تغییری ایجاد کنن ،برایه پیدا کردنه یه راننده با استعداد جوونه.فقط در صورتی جا برایه راننده ای در شرایطه سب تو مرسدس باز میشه که لوییس از این تیم بره یا بازنشست بشه.اونوقت شاید به خاطر اهدافه کوتاه مدته تیم مرسدس بیاد سراغ بهترین راننده با تجربه حال حاضر.تو چهار ساله گذشته سب دو فصل خیلی خوب تو فراری داشته تا جایی که حتی یکی از دو شانسه قهرمانی هم بوده.تو 9 ساله گذشته فقط سه فصل ماشینش رقابتی نبوده که تو همدون سالها هم جزء سه تیمه برتر بوده.سب دورانه حرفه ایه پرباری داشته و نسبت به خیلی راننده هایه دیگه تو تاریخه ف1 موقعیتهایه بیشتری نسیبش شده.و اونقدر گیرش اومده که بگیم دیگه وقتشه راننده هایه نسله بعدی پا به عرصه بذارن و دقیقا تو همون سنی که سب شروع به درخشیدن کرد ،اونها هم این فرصت نسیبشون بشه که تواناییهاشون رو اثبات کنن.

 5. kimi

  18

  0

  “ما در هیچ مسابقه ای به پیروزی نرسیدیم و هنوز هم فاصله زیادی تا این موضوع داریم.” ینی هرچی امید داشتیم پَررررر

 6. siamak

  13

  20

  این پپسی واز کردن فتل واسه تیم هم دیگه داره دچار روزمره گی میشه ! شاید هم واسه خودش جایگاه بعدی بهتر و مطمئنی نمیبیه که داره با اینجور حمایتها جایگاه خودشو تثبیت میکنه ! خدا آخر و عاقبت همه دست اندرکاران تیم فراری رو اینشاالله ختم به خیر فرماید !

  • Seb the great

   16

   2

   ببین اگه فتل از فراری بره همه تیم ها بهش پیشنهاد میدن
   از مرسدس تا ویلیامز
   مرسدس چون دوران همیلتون کمکم داره تموم میشه
   چون یکم پیره
   ردبول که مکس میره
   تا تیم های دیگه

   • ...m6...

    5

    15

    تو یه درصد فک کن مرسدس لوئیس رو ول کنه به خاطر کسی که دو سال ناچیز از رانندش کوچیکتره…اصن با عقل جور در نمیاد…فک کن مرسدس لوئیسو رها کنه..مگه میشه مگه داریم?

   • ...m6...

    4

    16

    لوئیس هنوز دوران اوجش شروع نشده…بعد داری از پایان صحبت میکنی؟ دوران یکی دیگه تموم شده

   • Ahmad VETTEL

    13

    1

    m6:
    نگران نباش هیچ خدشه ای به رابطه عاطفی همیلتون و توتو وارد نمیشه

 7. iren

  18

  2

  نکته جالب اینه که چن تا طرفدارای مرسس اومدن و دارن شایعه سازی میکنن درباره فتل و نقشش توی مدیریت تیم و …. حتی یکی اومده میگه فتل توی کودتا!!!ی بینوتو علیه آریواوبنه مشارکت داشته و طرفداری بینتو رو کرده … خنده دار نیست؟

  • Amin

   3

   11

   عقل سلیم میگه وقتی بینوتو با چشم و دهن بسته اومد اول فصل ۵ رو باد کرد ک آقا این راننده اصلی ماست حتما دلایل خودشو داشته هرچند که پشیمون شد و خودش اومد اون باد کاذب رو خالی کرد با مصاحبش ک میگفت از ۵ بیشتر انتظار داشته!
   ب علاوه شما چرا اینو تو جواب دوستانی ک میگن ۵ مدیر فراریه،ننوشتی؟
   بدون شک ۵ تو گاراژ فراری نفوذ داره و میتونه تو تصمیمات بزرگ تاثیر گذار باشه
   اما قسمت آخر ک میگی خنده داره میخوام بدونم طرفداری ۵ از بینوتو کجاش خنده داره؟

دیدگاه خود را بیان کنید