فرمول یک ایران – راس براون با توجه به نتیجه گرندپری اتریش و کسب مقام اول و دوم توسط دو راننده جوان فرمول یک، آینده روشنی را برای فرمول یک می بیند.

چارلز لکلرک که پول پوزیشن گرندپری اتریش را به دست آورد در خط دو، مکس ورشتپن راننده جوان ردبول را می‌دید. در پایان نیز ورشتپن رده اول، لکلرک رده دوم و بوتاس از مرسدس رده سوم را به دست آورند که با میانگین سنی سکو در اتریش را به دومین سکو جوان تاریخ فرمول یک تبدیل کرد.

ورشتپن و لکلرک ۲۱ ساله و بوتاس ۲۹ ساله باعث شدند که میانگین سن در سکو اتریش به ۲۴ سال و ۱۵۹ روز برسد. نتیجه به دست آمده باعث شد تا براون مدیر ورزشی فرمول یک نتواند خوشحالی خود را از این نتیجه بروز ندهد:

من بسیار خوشحال هستم که دو نفر برتر جوان ترین رده اول و دوم تاریخ فرمول یک را به دست آوردند. مکس و چارلز هر دو مستحق پیروزی بودند ولی نتیجه مسابقه معکوس تعیین خط بود ولی همین نیز قابل قبول و مهم است.

مکس رانندگی فوق العاده ای پس از اشتباهش در استارت مسابقه انجام داد. مکس سبقت گیری های غافلگیر کننده خوبی انجام داد و با لاستیک های هارد توانست دور های سریع زیادی را ثبت کند و سرعت او در مسابقه خارق العاده بود. جوان هلندی در روزی که همه کلاه های قرمز خود را به احترام نیکی لائودا از سر برداشتند، دریای تماشاگران نارنجی پوش را به جوش و خروش وادار کرد.

چارلز نیز رانندگی فوق العاده ای در طول آخر هفته داشت بخصوص در تعیین خط و گرفتن خط یک. اما برای بار دوم در چند قدم مانده به رسیدن به پرچم شطرنجی برد را از دست داد. ‌علیرغم اتفاق دور های آخر کاملا مشخص است که راننده موناکویی روز به روز در حال پیشرفت است و رانندگی و رفتار حرفه ای بسیار خوبی تا به حال از خود نشان داده است. این دو نفر قطعا آینده روشنی برای دهه های بعد در فرمول یک هستند. این مسابقه نه تنها دلگرمی برای فرمول یک، بلکه برای فراری نیز بود.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

براون همچنین معتقد است فراری برد را فقط به خاطر مشکلش در پیچ ها از دست داد. او در ادامه گفت:

این نیز یک اخر هفته ناامید کننده دیگر برای فراری بود. در حالی که فراری مرسدس را به خوبی پشت سر گذاشت و پیشتاز مسابقه بود، به خاطر رای داوران برد را از دست داد.

تفکر جدیدی در تیم بینوتو بوجود آمده است و ما به خوبی می‌بینیم که خودرو نسبت به بارسلونا بسیار پیشرفت داشته است. لکلرک از همه لحاظ در حال پیشرفت است و فتل نیز راننده مصممی است که با توجه به مشکلاتش در تعیین خط شانس کمی برای برد و سکو در اتریش داشت. من به خوبی می دانم که فراری در مسیر درست است و آن ها به زودی نتیجه تلاش های خود را خواهند گرفت.

4 دیدگاه

  • محمدرضا

   8

   1

   منصفانه فراری بعدازبارسلون خیلی امیدوار کننده بوده،ولی اشتباهاته گاراژشون واقعا رومخه. امیدوارم همینجور روبه جلو پیش برن و ناامیدی رو به امید تغییربدن برایه هواداراشون . وبازم صبوریه فتل که ستودنیه کمتر راننده درجه یکیوسراغ دارم مثله سب اینقد خویشتن داری بکنه .واقعا که خداصبرش داده.😁😁😁😁

 1. 5red16

  24

  4

  این حرف ایشون بیشتر شبیه ماله کشی روی سیاستها و قوانین مخرب موجود در f1 هست تا پیشبینی
  از گرندپری سوم مشخص بود که رقابت فقط در چند پیست خاص وجود داره اونم به دلیل امکان رقابت فراری است
  برخلاف تصور عامه فیا توسط گروه یا تفکر جمعی اداره نمیشه مثل fifa, fiba, fivb و…
  کاملا تصمیمات شخصی و اعمال نفوذ مشهوده
  درغیر این صورت الان کسی درمورد عدم رقابتی بودن اون حرف نمیزد
  به ساختار سایر فدراسیونهای ورزشی جهانی نگاه کنید تفاوتش رو متوجه میشین
  در فیا تصمیمگیری ورزشی جایگاه خودش رو از دست داده

 2. Amir5

  10

  1

  سلام آقای حسینی ترکیب سال بعد تیم هاس و رنو و بقیه تیم ها غیراز فراری ممکنه که تغیر کنه به خصوص تیم های ذکز شده

دیدگاه خود را بیان کنید