Register

3 × یک =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – تیم فرمول یک فراری فرصت خود را برای ارائه مدارک جدید و تجدید نظر درباره پنالتی سباستین فتل در مسابقه گرندپری کانادا را از دست داد.

عصبانیت فتل از جریمه پنج ثانیه ای و از دست رفتن پیروزی در گرندپری کانادا برای مدتی مهم ترین خبر مربوط به فرمول یک بوده است. راننده فراری از نظر داوران فدراسیون جهانی اتومبیلرانی باید جریمه دریافت می کرد چراکه ورود خطرناکی به پیست داشته و مسیر لوییس همیلتون را بست.

فراری نیز به دنبال از بین بردن این جریمه و بازپس گرفتن اولین پیروزی فصلشان بوده اند و با توجه به درخواست رسمی تیم ایتالیایی برای بازبینی این پنالتی، فیا نیز اعلام کرد که در روز جمعه و در پیست پل ریکارد فرانسه، جلسه ای را با نماینده این تیم برای بررسی مجدد این پنالتی خواهند داشت.

نماینده تیم فراری همچنین در بین دو تمرین اعلام کرد که شواهد و مدارک جدید و بسیاری قوی را در اختیار دارند که به ناظران فیا ارائه خواهند داد.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - کانادا 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون – کانادا 2019

جلسه ناظران مسابقه کانادا (برخی به صورت حضوری و برخی نیز تماس تصویری) پس از پایان تمرینات روز جمعه گرندپری فرانسه برگزار شد و در نهایت اعلام کردند که هیچ شواهد و مدارک قابل توجه جدیدی وجود ندارد که در زمان برگزاری رقابت در دسترس آنها نبوده باشد و بدین ترتیب تجدید نظر صورت نخواهد گرفت.

ناظران مشخص کردند که هفت مورد از مدارکی که توسط نماینده فراری ارائه شد، پنج مورد آن در قبل و بعد از مسابقه در دسترس آنها بوده است.

دو مدرک جدید فراری؛ 1- ویدیو آنالیز کارون چاندوک در اسکای اف یک و 2- ویدیو صورت سباستین فتل (که بعد از مسابقه توسط  فرمول یک منتشر شد) بوده است و از نظر ناظران، شواهد و مدارک قابل توجه و مناسبی برای تجدید نظر نیستند.

41 دیدگاه

  • ....

   20

   49

   چون ب راحتی مشخص میکنه فتل باید پنالتی میگرفته
   طرف از روی چمن شروع کرده ب شتاب گیری بعد ی عده میگن که آقا کنترل نداشته

   • Saeed

    38

    11

    امین جان چرا سعی میکنی ثابت کنی مثلث 4 ضلع داره!؟

    شک نکن خدا بیشتر از من و تو و حتی داورا میدونه ک چارلی رو …….

    دیگ بقیشو خودتون میدونید….

   • Mehrdad

    35

    17

    سعید جان بحث فایده نداره
    بعضیا کلا میخوان رو اعصاب شما راه برن
    خودشونم میدونن پنالتی نداشت ولی خب میگن بریم اعصاب فتل فن هارو خراب کنیم و میان همچین چیزهای میگن
    بحث فایده ندارد سعید بیخیال این اشخاص شو

   • ....

    10

    36

    سعید جان
    حق با توئه خدا جای حق نشسته
    یاد برد های فتل با قربانی کردن های مسخره وبر بیفت اون موقع واست مشخص میشه که چرا الان فتل باید این طوری بشه

   • H.farahani

    25

    6

    Amin
    شما یه برد فقط یه برد از اون سالها بگو که حق وبر رو خوردن.فقط یکی.
    اونم وبری که بعد از سیلواستون شلنگ رو گرفت رو ردبول.نه عزیز.همه روزبرگ نمیشن که خیلی چیزا ببینن و حرف نزنن.

   • ....

    7

    19

    ح.فراهانی:همون سیلورثتون بهترین مثاله
    اون قدر دیگه بهش فشار آورده بودن اومد کل تیم رو با هم شست
    بال جلو راننده سریعتر رو میگیرن میدن ب یکی ک زده بالشو ترکونده ???

   • H.farahani

    6

    0

    Amin
    حداقل رو حرف خودتون بمونید.گفتید برد رو از وبر گرفتن.تو سیلواستون کی برنده شد؟وبر یا فتل.
    درسته همون کار هم خیلی ضایع بود ولی همون هم به نفع فتل نشد اخر کار.وبر بعد از بازنشستگی گفت که به عمد تو استارت به فتل زد

  • سامان پورصفر

   31

   1

   این مورد جزء پنج موردی بوده که ناظران در اختیار داشتن!

  • hossein

   20

   0

   با تله متری میشه تشخیص داد که ماشین در حال سر خوردن هست یا به ثبات رسیده؟

 1. شاهین

  46

  3

  معلومه که تجدید نظری نخواهند کرد. هیچوقت اف آی ای نمیاد بگه داوران ما اشتباه کردن و ما تجدید نظر میکنیم. اگه این کار رو بکنن از سری بعد همه میگن اعتراض داریم و شما دوباره اشتباه کردید

  • mazroid7

   36

   1

   کاملا درست میگی

   بنظرم ویدیوی آنالیز کارن چاندوک مدرک جالبی بود

   نباید به سب پنالتی میدادن اما الان هم اگه پنالتیشو بردارن بازم ناعادلانس چون اگه فتل پنالتی نمیگرفت همیلتون میتونس فشار بیاره بهش و حتی بهش حمله کنه در کل یه سنگیه که افتاده تو چاه کاریش نمیشه کرد

 2. Nohed81

  40

  6

  رد بکنن، تا کی میخوان حق خوری کنن؟؟ ۷ امتیاز واسه فتل زیاد مهم نیست، اما چیزی که مهمه فتل واسه به دست اوردن روحیش به این برد نیاز داشت، که داوران فیا اونه ازش گرفتن، موفق باشید

  • pejman

   16

   27

   اره ۷ امتیاز چیزی نیست مورد داشتیم تو فصلای گذشته اگه به فتل ۷۰ امتیازم میدادن بازم به لوییس نمیرسیده

 3. Saeed

  39

  7

  #دزدی_قرن

 4. Amir44

  9

  27

  آخه واقعا چه انتظاری داشتن ؟
  حتی اگه اون ۵ ثانیه اشتباه بود که نبود به نظرم ولی بازم تو جریان مسابقه اعلام شد شانس جبران وجود داشت
  الان فیا بیاد بگه خب نه ۵ ثانیه رو کم نمیکنیم فتل برنده است؟؟؟ نمیشه که !

 5. Saeed

  41

  5

  بزارید ی جمع بندی بکنیم

  تمام راننده های جدید قدیم انگلیسی غیر انگلیسی و حتی بوتاس و کرافت و برندل : پنالتی نبود

  و اینطرف

  صباغ
  پالمر
  و رزبرگ

  پنالتی بود

  کی درست میگه حالا!؟

  • Mehrdad

   27

   4

   صد درصد استاد خودت باید بدونی دیگه ?

  • josef6565

   5

   1

   اگه برنامه ضبط شده شبکه ورزش رو گیر بیاری و نگاه کنی خود صباغ اول میگه ” سب همیلتون رو بست درست هم بست” دقیقا همین عبارت و بعد یهو نظرش عوض میشه. در مورد پالمر که اصلا خودش رو در اختیار سیستم گذاشته و مثال هاش برای یه بچه هم قانع کننده نبود و اما رزبرگ هم که دل همه رو شکست.
   قهرمانی سب بستگی به یک یا دو مسابقه نداره و من فکر می کنم مارانلو باید این فصل جواب وفاداری های سب رو بده.
   هنوز دو سوم فصل باقی مونده و اتفاقات سال های قبل فراری می تونه بلعکس برای مرسدس هم بیوفته.

  • yas

   4

   0

   امیر یعقوبی درست میگه. میگه پنالتی بود و چون ماها متعصبیم نمیتونیم تشخیص بدیم. حتما حق با اونه.

 6. امید نورمحمدی

  24

  2

  منکه شک نداشتم تجدید نظری نخواهد بود. اون نماینده فراری هم برای فرار از اتهام بی عرضه بودن و کوتاه آمدن بدتر از پنالتی این حرفهارو زد. دو حالت که بیشتر نداره : یا مدارک جدید و متقن داشتند و یا نداشتند و یک شو آف جدید فرمول یکی برای شرطبندها درست کردند. در هر دو مورد این نماینده دستگاه عریض و طویل فراریه که مقصر اصلیه.
  به شرطبندها اشاره کردم و یک توضیح کوچک میدم . البته بیشتر کاربران سایت کسانی هستند که تمام زوایا را رصد میکنند. هرچقدر یک مسابقه یکطرفه تر باشه بضرر بنگاه های شرطبندی میشه چون اکثرا روی برنده شرط میبندند و ریسک زیادی نخواهند کرد. در اینصورت سهم برنده و کمسیون بنگاه کاهش پیدا میکنه و …
  یک نکته برای کسانیکه میگن چون در جریان مسابقه بوده امکان جبرانش برای فتل وجود داشته!!! دور 48 اتفاق افتاده و دور 60 اعلام پنالتی شده. جمع دورها 70 دور بود. 10 دور انتهایی هیچکاری نمیشه کرد و همه میدیدیم که همیلتون چسبیده به سب حرکت میکرد. ماجرای مکس تو موناکو کاملا با این فرق داره و مکس واقعا امکان جبران داشت.
  به هر روی داوری و قانون برای جلوگیری از بیعدالتی باید کارکرد داشته باشه. سب پول پوزیشن گرفت و عالی استارت زد و تمام مسابقه پیشتاز بود. با این پنالتی حق به کی رسید؟! همیلتون که قبل از شروع فصل قهرمانیش مسجل بود. بهتر بود چون امکان جبران وجود نداشت حکم بهتری داده میشد. (همه متن نظر بنده است …)

 7. حامد

  9

  26

  خوش بختانه استواردها تحت تاثیر جو رسانه ها و فشار طرفدارای فراری قرار نگرفتند و با قاطعیت رو رای خود باقی موندند که خبر خیلی خوبیه ولی کاش راهی بود این ۷ امتیازو به فراری می دادن تا دست از سر ما بردارن. لوییس تنهایی اندازه کل تیم فراری امتیاز گرفته حالا ۷ تا پایین بالا واقعا فرقی واسه ما نداره. ایشالا این ۳-۴ تا پیست سخت هم با قدرت و همت تیم پشت سر بذاریم و یه فصل رویایی رو رقم بزنیم.
  هوادارای لوییسم خیلی بحث نکنید دوستان. اگه حرف فراری فنا رو قبول کنیم پس لوییس این قدر قدرت داره که کل رسانه ها، استواردها، فیا و احتمالا از چند روز دیگه پیرلی زیر دستشه و باعث افتخار ماست که رانندمون چنین جایگاه قدرتمندی داره که تا به حال کسی نداشته! فرد که هیچی الان تیم های بزرگی مثل فراری هم چنین قدرتی ندارند. اگرم حرفشون غلط باشه که باز بدون مشکل چنین دستاوردهایی داشتیم باز هم باعث افتخاره به هر حال برای ما برد برده قضیه اعصابتون با کلکل الکی خورد نکنید و از فصل رویاییمون تا به اینجا لذت ببرید.

  • Ferrari .Italy

   23

   4

   جو رسانه ای ؟؟؟ جنسون باتن هم فتل فنه ؟؟؟ ساینز فتل فنه ؟؟؟ ریکاردو فتل فنه ؟؟؟ هالکنبرگ فتل فنه ؟؟ میکا هایکنن فتل فنه ؟؟ نایجل منسل فتل فنه ؟؟؟
   اون رانندتون نیست که قدرت داره اون مرسدس هستش که قدرت داره جوری که 90 درصد تیما با لاستیکا مشکل دارن ولی الا مرسدس پارسال چنب ار لاستیک عوض کرد پیرلی ؟؟ برا مرسدس چرا همه تیما کشکل اوورهیتنگ نداشتن سالای قبل ولی مرسدس داشت ولی پیرلی عوض کرد ؟؟؟

   • حامد

    7

    12

    تا دو روز پیش که صحبت از بریتانیایی بودن و زیر دست لوییس بودن استواردها و ظلم به رزبرگ بود نمونشم اسپانیا یا مکزیک، حالا اگه جهتتون عوض شده خودتون می‌دونید. رسانه ها هم که بحث بریتانیا بوده همیشه و حمایت از لوییس، حالا باز اگه نظرتون عوض شده … . مرسدسم که به نظر دوستان همه زیردست لوییس بودن واسه لوییس همه کار کردن باز اگه نظرتون عوض شده … . احتمالا از چند ماه دیگه واسه پیرلی و کل فیا هم این داستان ها دوباره تکرار میشه. کلا به قول یکی از دوستان این قدری که تو این سایت اعتقاد دارن همه چی تو دنیا دست بریتانیایی هاست خود بریتانیایی ها اعتقاد ندارن این قدر قدرت دارن.
    من احتمالا مشکل ریاضی هم دارم چون اگه ۷ تا تیم اعتراض کنند تغییراتی اعمال میشه ولی به زور شاید ۶ تا تیم اعتراض کنند تازه اگه رنو رو هم با شما بدونیم (که با شما نیستند فعلا). پس ۹۰ درصد کجاست من نمی دونم. هر وقت تونستید ۷ تا تیم پیدا کنید برید اعتراض کنید اگه حقی دارید بگیرید.
    حق وتو داشته باشی، ۱۰۰ میلیون دلار اول هر فصل باج بهت بدن، کلی از رییسا و کارکنان سابقت پست مهم داشته باشند بازم اعتراض داشته باشی دیگه خیلی حرفه.
    تو این ۷ تا مسابقه ۳ تاشو شانس داشتید چی کار خاصی کردید مثلا جز اشتباه پشت اشتباه که بخواید تو بقیه مسابقه ها بکنید؟!

   • R.ivi4n2

    2

    4

    همین که میگی همیلتون نیست که قویه و فقط به خاطر ماشینه فقط سطح دانش فرمول 1 شما رو نشون میده. کسی که تو سال اولش آلونسو قهرمان جهان و شکست میده و سال بعدش قهرمان میشه راننده خوبی نیست 🙂

  • pejman

   6

   16

   عالی بود راست میگی بع ها هم در تاریخ فقط نام قهرمان ذکر میشه و این تهمتا از خاطره ها پاک میشه اینو قبل ا هم گفتم

  • MERC

   5

   14

   اگه قرار باشه داور اینقدر سست عنصر باشه که با چندتا توییت و کامنت بیاد قانون رو بپیچونه که سنگ روی سنگ بند نمیشه
   همه راننده ها و کارشناسا میگن نباید جریمه ای میبود, یعنی با این قانون مشکل دارن,
   وظیفه ی داور قانون نویسی نیست, اجرای اون قانون نوشته شده است

  • ....

   6

   11

   اره واقعا حامد زبون من که مو در آورد
   باو طرف حرف خودشو قبول نداره و یادش رفته ما لوئیز فن ها چرا باید انتظار داشته باشیم حرف یکی دیگه رو بپذیره
   الان ک فکر میکنم از همون روز اول اشتباه کردم بحث کردم
   رسما از همه(فراری فن،فتل فن و دوستان دیگه عذر میخوام،خود فتل پارسال تو سوزوکا حجت رو تموم کرده بود من که در مقابل فتل و داناییش تو فرمول یک چیزی نیستم،
   جمله آخر:داوری درست رو فتل کرد
   حق فقط با فتله)

  • Seb the great

   7

   2

   حامد جان حرف امید حساب بود و حرف حساب جواب نداره

   • Ferrari .Italy

    13

    3

    حامد
    واضحه تیما مشکل دارن ولی قرار نیست که همه اعتراض بدن
    الان تیم هایی که از مرسدس موتور میگیرن میتونن درخواست تعویض لاستیک رو بکنن ؟؟؟؟مسلما نه
    مرسدس المانی انگلیسی هستش
    این مشکل قانون و سلیقه ای عمل کردنه نه اینکه داورا فن لویس باش
    100 میلیون دلار بهت بدن ؟؟؟
    ببینم فردا فراری تصمیم بگیره فرمول یک رو ترک کنه ایا چیزی به نام فرمول یک باقی میمونه ؟؟؟ مسلما خیر و قشنگ تا 90 درصد طرفدار های این ورزش میپرن جز شما ها
    حق وتو به چه دردی میخوره مثلا وقتی فراری عملا نمیتونه ازش استفاده کنه
    انقدر رو هوا نباش دنیا روز بدم داره دوران افول مرسدسم میاد همونطوری که مکلارن ویلیامز و همین فراری افت کردن
    3 تا شانس ؟؟؟
    پول پوزیشن به معنای بردن مسابقه نیست کدوم مسابقه رو به اشتباه باختیم مثلا ؟؟؟
    بحرین ؟؟اگه مشکل پاور یونیت چارلز بود میتونستین پیروز بشین ؟؟؟
    اذربایجان اصلا قدرت دست ما نبود عملا مرسدس خیلی سریعتر بود اصلا فراری باتوجه به ماشین شانس پیروز تو باکو رو نداشت
    کانادا ؟؟؟ اشتباه ؟؟؟؟ وقتی سرعت مسابقه ای مرسدس بالاتره و تیم بالاستیک های هارد مشکل داره و ماشین درست ستاپ نشده چطوری میشه رقابت کرد ؟؟؟فتل شاهکار کرد پول پوزیشن زد
    رسانه ها ؟؟ ببینم تویتر دست انگلیسی هاست ؟؟؟ انگلیس ساخته فقط دونفر انگلیسی پشت فتل دراومدن منسل و باتن
    دوران رسانه های یک طرفه تموم شده
    رسانه های انگلیسی میشن اسکای اسپورت وبقیه که حسابشون جداست در ضمن من فراری فن هستم نه فتل فن
    هزار جواب مثل شما میشد داد و از حرفای اینجوری خودتون زد و انگ زد که شما گفتید داور ها انگلیسین و رسانه ها دست بریتانیا ست

   • حامد

    4

    10

    شما وکیل مدافع تیم هایی که از ما موتور می گیرن نباش خواهشا از طرف تیم خودت صحبت کن. مشکلی داشته باشن اعتراض می کنن و اگرم نمی کنن به مسائل بین خود ما ‌مربوط میشه. قانون در‌حال حاضر میگه ۷ تا تیم پیدا کنید بیاید اعتراض کنید و اگه حقی دارید بگیرید. اگه هیچ کدوم از نهاد های عملیاتی و نظارتی رو قبول ندارید همه رو زیر دست مرسدس می دونید پس چرا اصلا دارید فرمول ۱ می بینید؟! چرا اصلا تیمتون داره تن به این ذلت میده و خودشو بی اعتبار می کنه؟!
    فراری فرمول ۱ رو ترک کنه هیچ تاثیری در من نداره این تیم به خاطر سابقه ای که داره بزرگ شده و هواداراشم فک می کنن چون از اول بودن باید همه چی مطابق میل اونا باشه چه تعداد تیمی که شاید اگه این مقدار سابقه داشتند شاید خیلی بیشتر از فراری قهرمانی داشتن. فرمول یک نابود میشه؟ ما که تیممون از سال بعد تو فرمول ای هم حضور داره و از قضا به نظر آینده هم در فرمول ای خواهد بود. مطابق با آخرین تکنولوژی های روز داریم پیش میریم مشکلی نداریم. شما می خواید چی کار کنید که به زور یه موتور هایبرید ساختید؟!
    حق وتو داده شده و من و شما هم نمی دونیم فراری چه مقدار ازش استفاده کرده حداقل سال ۲۰۱۵ یه مورد واضحش بوده. واقعا شرم آوره برای یه ورزش و بیشتر برای تیم های دیگه که این شرایط رو می پذیرن. تو کدوم ورزش دیگه تیمی حق وتو داره؟ کدوم رشته؟
    خدا رو شکر سلطه فراری تموم شده و تیم ها جرات پیدا کردند به این قوانین شرم آور اعتراض کنند. باجی که فراری داره می گیره از درآمد چنتا تیم آخر جدول بیشتره یعنی اگه فراری اصلا تو مسابقات شرکت نکنه بیشتر از چنتا تیم آخر جدول جایزه میگیره. کار به جایی رسیده که آقایون چون سابقه و طرفدار بیشتر دارن باج رو حق خودشون می دونن چون می‌دونن کار به امتیاز بکشه چه بلایی سرشون میاد.

   • حامد

    4

    3

    در مورد رسانه و بقیه تشکیلات هم که حرف ما رو زدی دمت گرم. اینا رو یه فنای خودتون بگو که معتقدن کل رسانه ها دست لوییس بوده و آلونسو رو همین جوری برده. کل رسانه ها دستشه و داره همه رقیباشو با فشار این رسانه ها می بره. یا همونایی که اعتقاد دارن استواردها همه دارن واسه لوییس کار می‌کنن. یا همون کسایی که معتقدند کل تیم مکلارن زیر دست لوییس بود که آلونسو رو‌شکست داد یا کل تیم مرسدس دستشه که رزبرگ رو شکست داده و …. . اگه کل این نهادها زیر دست راننده ما هستن ما به این قدرت رانندمون افتخار می کنیم اگرم حرف شما رو درست بدونیم که به نظر من درسته پس حرف و حدیثی پشتش نیست و تلاش خودش بوده.

   • حامد

    5

    2

    و در آخر بله ۳ تا شانس. بحرین: اشتباه مهندسای فراری که موتورشون تو مسابقه دوم دوام نمیاره و خودشون رو در سطح قهرمانی می دونن. اشتباه استراژیستی که یه بار آندرکات میشه و یه بارم رانندش تو وضعیت بدی قرار می گیره و رده از دست میده. باکو اشتباه راننده ای که شانس‌اول پول هست ولی میره تو دیوار. اشتباه استراژیستی که تو اون دما ۲ تا رانندشو با مدیوم می فرسته بیرون و هر دو به دیوار می خورن و یکی خارج میشه. اشتباه استراتژیستی که نمی تونه حتی برای یک راننده برنامه ریزی کنه حداقل یه مقدار خلا پشت راننده جلویی رو‌ داشته باشه. (لوییسم با این که ۵۰ دور سریع تر از بوتاس بود نتونست ازش رد شه پس همین اتفاق برای فراری هم می تونست بیفته و شانس پیروزی بود در صورت گرفتن پول.) کانادا تیمی که یه جفت لاستیک هارد نداره تو تمرین ها تست کنه ستاپ درست تری پیدا کنه تا اون فاصله فاحش با مرسدس نداشته باشه رو هارد. اشتباه استراژیستی که نمی‌تونه از راننده دوم واسه فشار آوردن استفاده کنه و … . اشتباه پشت اشتباه از کل مجموعه. در مورد فتلم همیشه گفتم راننده ای که ۴ تا قهرمانی داره حتما آدم توان مندیه و اشتباه خاصیم این فصل نداشته. تنها اشتباهش تو این فصل اینه که می‌خواد بیشتر از قدرت ماشین ازش توان بگیره که این ممکن نیست و داره به خودش صدمه می زنه و یه سری از اشتباهاتی که باید به نام فراری تموم شه داره به اسم فتل تموم میشه مثل بحرین یا همین کانادا وگرنه عملکردش امسال تا به اینجا واقعا خوب بوده با همچین ماشینی و راننده ها کمترین نقش رو تو این نتایج داشتند.

   • Hamed

    6

    3

    خوب به سلامتی از هیئت مدیره مرسدس هم اینجا کاربر داریم
    صحبت از حق وتو شد بزار اینم بدونین همین حق وتو نبود الان باید رقابت ماشینای چهار سیلندر رو تماشا میکردین البته برای طرفداری فرمول E خیلی هم فرقی نمیکنه

 8. Nohed81

  18

  2

  امید جان باور کن خیلی دوست دارم کامنت های شما رو بخونم، چون هم فن هستیم و معلومات خوبی داری، ولی داداش خیلی مینویسی، نمیتونم همه رو بخونم، شرمنده داداش

 9. H.farahani

  7

  8

  سعید
  عصبانی و ناراحت هستی قابل درک هست ولی دلیل نمیشه اسم چارلی واینینگ رو بی دلیل بیاری.مخصوصا که الان زنده نیست.
  داداش گلم چارلی مسئول برگذاری مسابقات بود نه داور.اگه تو مسابقه چیزی پیش بیاد که داورا مستقیم ورود کنن که هیچ وگرنه تو بعضی موارد مسئول برگذاری خودش موردی رو میبینه و به داورا ارجاع میده یا شکایت تیم ها رو دریافت میکنه و بازم به داورا ارجاع میده.خودش که رای نمیده که شما چارلی رو مسئول میدونید.

  • josef6565

   3

   2

   من زمانی که چارلی فوت شد تو صفحه ورزشی گاردین خوندم چارلی مسئول مستقیم و اصلی همه وقایع مسابقه از شروع تا پایان هر گرندپری بود. یعنی خودمونی میشه همه کاره گرند پری.

 10. R.ivi4n2

  6

  4

  پارسال بیشترین مشکل رو چه تیمی با لاستیک داشت؟ مرسدس. اون موقع پیرلی با مرسدس نبود الان چون وضعیت لاستیک مرسدس بهتره پس پیرلی زیر نظر مرسدسه؟
  بحث بدی نظر راننده ها راجع به پنالتی همه میگن پنالت اشتباه نه اینکه داورا اشتباه کردن کلا منظورشون اینه که قانون اشتباه . همین فتل سر بحث کیمی و مکس که دقیقا همین مشکل رو داشتن بعد مسابقه اومد گفت پنالتی درسته اون موقع کسی با پنالت مشکلی نداشت و نظر فتل عالی بود الان که به ضررش شده میشه دزدی قرن؟

 11. شهریار

  7

  2

  حتی مکسم اومد گفت پنالتی اشتباه بوده، فقط خود لویس مونده بیاد اینو بگه تا طرفداراش کوتاه بیان و از تحلیلای کارشناسیشون نگن

 12. yas

  2

  0

  شدیدا باهات در مورد چارلی موافقم