فرمول یک ایران – فراری بیان کرده است که عدم اعلام جریمه 5 ثانیه ای سباستین فتل به چارلز لکلرک در گرندپری فرمول یک کانادا یک اشتباه بود.

بعد از اینکه سباستین فتل و لوییس همیلتون در حال مبارزه با هم بودند و نتوانستند سرعت بالای خود را حفظ کنند، چارلز لکلرک که در پشت سر آنها بود توانست با استفاده از این موقعیت فاصله خود را با آنها کم کند. اما لکلرک از اینکه امکان این را دارد که بتواند جایگاه دوم را کسب کند باخبر نبود و در آخر نیز او تنها با یک ثانیه اختلاف در جایگاه سوم قرار گرفت.

متیا بینوتو در این مورد نظر خود را اینگونه بیان کرده است که:

ما به او چیزی نگفتیم. این یک اشتباه از سمت ما بود. ما آنقدر درگیر مسئله و حاشیه پیش امده بودیم که به طور کلی این امر را فراموش کرده بودیم. ما باید به او می گفتیم ولی نگفتیم.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - کانادا 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون – کانادا 2019

چارلز لکلرک می گوید که اگر حتی از این موضوع هم باخبر بود باز هم بدست اوردن این رتبه امکانپذیر نبود. از او پرسیده شد که اگر در مورد این جریمه آگاه هم بودی، می توانستی تغییری را ایجاد کنی!؟ او اینگونه پاسخ داد:

نه اصلا! به این خاطر که من تا جایی که می توانستم داشتم فشار میاوردم تا به آنها برسم و بهتر از این نمی توانستم عمل کنم. من دیدم که آنها در حال جنگیدن با هم هستند و دیدم که آنها در نزدیکی من هستند و از طرف دیگر می دانستم که ما هم سریع هستیم.

من تا جایی که می توانستم فشار اوردم تا اگر بین انها اتفاقی بیفتد من در فاصله نزدیکی بین آنها باشم تا بتوانم از موقعیت پیش امده استفاده کنم. برای همین می گویم که دانستن این موضوع هم چیزی را عوض نمی کرد.

33 دیدگاه

 1. kakolokia

  41

  1

  متیا بینوتو :
  “ما به او چیزی نگفتیم. این یک اشتباه از سمت ما بود. ما آنقدر درگیر مسئله و حاشیه پیش امده بودیم که به طور کلی این امر را فراموش کرده بودیم. ما باید به او می گفتیم ولی نگفتیم.”

  به نظر من سرمایه اصلی فراری اخلاق و رفتار راننده هاش هستن ..
  حمایت کامل از ( تیم، ماشین، استراتژيستها و ..) و همچنین غر نزدن و مصاحبه نکردن علیه دیگر راننده ها و هم تیمی ..

  برعکس دلیل اصلی ناکامی های فراری در شرایط برابر یک مسابقه
  ۱- نبود یه تیم سازمانی با مدیریت به مانند مرسدس
  ۲- استراتژیست ها

 2. Amin-5

  22

  6

  افراد توی فراری واقعا دارن چیکار میکنن هیچ دلیل منطقی وجود نداشت که لکلرک دیرتر بیاد پیت و اگه اینکار رو کرده بودن به احتمال 90 درصد فتل یا لکلرک اول میشدن اگه فراری میخواد قهرمانی به دست بیاره اول باید شرایطش رو فراهم کنه چون هر دو رانندش پتانسیل زیاد دارن

  • pejman

   2

   0

   فراری نمی‌خواد لکذک تو هیچ مسابقه ای نتیجه ای بهتر فتل بگیره اینو میشه کاملا از استراتژی و .. فهمید هر راننده کلی مهندس مستقل داره که قطعا اگه دستور نداشته باشن عمرا یادشون نمیره مه خبر بدن فلانی جریمه شده

   فراری فقط لکرک رو جذب کرد که تو تیمای رقیب جذب نشه و براشون در سریاز بشه و فقط اولویتش فتله حتی اگه تیم به فنا بره و قطعا ضررش و تا الان دیده و بارم میبینه

   این حجم از اخلاق و مردم داری از لکرک واقعا عجیبه یا مشاور خاصی داره که بهش اعتماد داره یا ما از پشت پرده ها بی خبریم

   • بهزاد زمانی

    6

    2

    به به به به علیک سلام جناب یاس عزیز. بسیار مشعوف شدم از اینکه بعد مدتها هرچند به نیش و کنایه زیر کامنت بنده پاسخ نوشتید.
    این که بونیتو فرمودند ما فراموش کردیم به چارلز اطلاع بدیم مطلبی است که تنها در محدوده قبول نوزادان قرار میگیره. گیرم که عوامل فراری از مدیر عامل تا آبدارچی همه در پی حل مشکل فتل بودند. کسی که مسئول تماس مستقیم لکلرک بود هم داشت معادله حل میکرد؟ براحتی میشه تصور کرد که بودند کسانی در گاراژ فراری که میدونستند این خطا احتمال جریمه داره با زمان مشخصش. نمیتونستند از قبل به فتل و لکلرک اطلاع بدند چه برسه به بعد جریمه؟ شما مختارید بپذیرید حرف جناب بونیتو اما بنده قبول نمی کنم. باز هم میگم “خواستند که فراموش کنند”.

   • yas

    1

    0

    علیک سلام دوست عزیز

 3. Amin

  9

  11

  هیچ کس انتظار نداره شما بگید عمدا ب لکلرک نگفتیم،بعضی از مسائل باید داخل تیم رفع بشه
  اگه فتل سوم میشد اوضاع فراری خیلی بدتر از این میشد اما خب این طوری سیخ نمسوزه ب کباب هم میگن یادمون رفت زودتر برت داریم تا نسوزی!
  حداقل تو این ی مورد گاراژ فراری خوب عمل کرد

  • pejman

   2

   0

   واقعا اگه اتفاقات توی گراژ فراری و کارایی که بین رانندهه هاشون میکنن و همه بسیج شدن به نفع فتل حتی اگه بضرر تیم باشه و حتی نتیجه تیمی رو فدای نتیجه انفرادی فتل کردن توی گراژ مرسدس میوفتاد طرفداری فراری چه جو سازیایی که نمی کردن
   واقعا نمیدونم چه نمره ای میشه به منطق فراری فن ها داد اگه باز بیان راجب بوتاس و همیلتون حرف بزنن

   خداروشکر تو پیست تیممون برندست و تو اخلاقم هوادارامون با اختلاف برنده هستن

   • بهزاد زمانی

    2

    9

    اینجا خیلی چیزا قابل درک نیستند. شما از کسی تشکر هم بکنی منفی میگیری

   • yas

    8

    3

    فراری چه مشکلی با لکلرک داره؟؟؟
    جالبه که فقط شما اینو میدونین…

   • pejman

    1

    2

    داداش ما کلا فراری فن ها و بدتر اون فتل فن هارودرک نمیکنیم

 4. cfz

  18

  21

  نوبت این بنده خدا که میرسه میگن فراموش کردیم

  انگار فراری فقط یه راننده داره این بنده خدارو همیشه یادشون میره

 5. Saeed

  11

  7

  نگفتین یا گفتین و دستور تیمی دادین اصلا کار منطقی بو ک لکلرک سوم بشه
  حالا چرا نیاوردنش پیت برا تک امتیاز فست ؟
  ک بوتاس ب راحتی با سافت زد اونم در شرایطی ک لکلرک واقعا سریعترین تو پیست بود با هارد

   • Saeed

    1

    0

    نه دیگه واقعا اینجور غیر منطقی نیستم
    میگم تو ۳ دور اخر میاوردنش ک با فتل ۶ تا با بوتاسم به اندازه ی پیت استاپ فاصله داشت چرا نیاوردنش ؟ حداقل بعد بوتاس میاوردنش ک ریسکی هم نداشته باشه

  • H.farahani

   5

   1

   Indecent
   فکر کنید این اتفاق بین مکس و هم تیمیش بود و مکس دومی رو هم از دست میداد.به نظرتون اون وقت مکس گاراژ ردبول رو اتیش نمیزد؟

 6. REZA.M

  21

  7

  اساتید همیل فن
  چطور فهمیدید که اگه فراری به لکلرک میگفت فتل پنالتی داره لکلرک دوم میشد؟در حالت عادی لکلرک در حال فشار اوردن بود.و چیزی نمونده بود دوم شه.
  اگه فراری به لکلرک میگفت فتل پنالتی داره بازهم یه عده میگفتن به لکلرک گفتن چون فتل پنالتی داره فشار نیار تا سب دوم شه.

  • pejman

   1

   0

   فراری ریسک نمیکنه سری که درد نمیکنه رو چرا دیتمال ببنده یاد گرفته با یه عذرخواهی ساده بعد مسابقه همه از جمله لکرک رو خر فرض کنه

 7. Mahmood.gh

  8

  2

  مسخره ترین جمله ممکنه اینه ک یادشون رفته بگن
  اینکه از عمد نگفتن یا اصلا دوس داشتن نگن یا ب لکلرک دستور تیمی دادن ک سوم بمونه و سب دوم بمونه ب خود فراری ربط داره
  ولی اینکه فراموش کردن خیلی مسخرس مگه میشه ی تیم مثل فراری این چیزها یادشون بره
  باید کل تیم اخراج کنن
  بجز رانندهاش چون دارن گند میزنن ب مسابقات اونا

  • H.farahani

   5

   1

   Mahmood.gh
   اینکهاز عمد نگفتن که خیلی روشنه.اگر میگفتن و باز دوم نمیشد باز یه عده میگفتن دستور دادن که اروم بره.ولی درسته که مستقیم موضوع رو نگفتن که این حرف پیش نیاد در حالی که تلویحا گفتن.وقتی سه بار بعد از گرفتن پنالتی بهش میگن فشار بیار و فاصله رو کم کن و اونم همین کار رو میکنه ولی کافی نیست.برعکس هم فکر کنید اگر جای فتل و لکلرک عوض میشد و فتل در نهایت دوم میشد فکر کنید چه بلوایی میشد.

 8. Sebvettel5

  7

  5

  به نظر من نگفتن چون نمیخواستن همین سومی از دست فراری بره اگه میگفتن تمام سعیشو میکرد و معلوم نبود چه بلایی میخواست سر ماشین بیاره یا میرفت تو دیوار یا موتور میسوزوند،دیگه خلاصه همه شاهد سریع رفتنای لکرک بودیم از اول فصل .
  اینکه ما یادمون رفت دروغه بنظرم اصلش همینیه که من گفتم بلاخره سومی برای تیم بهتر از dnf شدنه

 9. H.farahani

  2

  5

  Cfz
  اگر از لفظ شهید استفاده میکنید باید بدونید شهید بوتاس هست که با وجود داشتن سرعت بهش میگن نمیتونی سوم بشی(البته با اشتباه خودش تو تایم گیری و استارت)و چهارمی هم در دسترسه.پس بجای فکر کردن به سکو جلوی مکس رو بگیر و کندش کن تا بیرون از پنجره پیت استاپ همیلتون باشه.(دقت کنید به فاصله حدودا یه ثانیه‌ای بوتاس و همیلتون بعد از پیت استاپ همیل)بوتاس اون قدر سریع بود که بعد از پیت استاپ به اندازه یه پیت از مکس جدا میشه.زمانی که پشت راننده های رنو از دست میده هم به کنار.

  • pejman

   2

   1

   شهید شدن بوتاس فقط یه توهم تو تیم فراریه اگه فصل قبل هیچ پستور تیمی به بوتاس نمیدادن بازم فتل زیر همیلتون بود
   دستور تیمی مردیس اشتباه بود که میخواست رقابت زودتر بصورت قطعی تموم بشه وگرنه به اختلاف فتل و همیلتون نگاه کنی میبینی فصل اگه پنج میابقم بهش اضافه میسد بازم فتل به لوییس نمیرسید
   لااقل اخر فصل یه نکاه بجدوا واختلاف بکنید بعد حرف از شهید و شهادت برنید شمایی مه از ابتدای فصل دستور تیمیتون شروع میشه و بعد تبدیل به استراتژی تیمی میشه
   وقاحت تا کجا

 10. Sajadi

  6

  1

  کلا فراری یادش میره یه راننده دیگه جز فتل به نام لکلرک دارن! برا پیت استاب لکلرک این قدر طول دادن که از فاصله 3 ثانیه ای همیل افتاد 13!! چه میکنه این فراری!!؟

دیدگاه خود را بیان کنید