فرمول یک ایران – توتو ولف، مدیر تیم مرسدس می گوید که فرمت بعدی موتورهای فرمول یک که تا سال 2025 به استقبال آن ها می رویم باید شامل اجزاء هایبرید قوی تری باشند.

فرمول یک درباره برنامه هایش برای تغییر قوانین موتوری در 2021 تجدید نظر کرده و این بدین معنی است که یحتمل قوانین فعلی پاور یونیت برای پنج سال دیگر تغییری نخواهند داشت. ولف نیز معتقد است که این ورزش باید از صنعت خودروسازی جاده ای پیروی کرده و به سمت الکتریکی شدن پیش رود:

به نظر من، ما در این ورزش، در میانه تحول تکنولوژی حداقل در زمینه خودروسازی جاده ای هستیم. همانطور که مشاهده می شود، بیشتر ما طرفدار موتور پر سر و صدا و قدیمی هستیم اما تکنولوژی به این سمت پیش نمی رود.

بنابراین نظر من این است که کار ما در زمینه حفظ قوانین برای چند سال آینده درست بوده زیرا با قوانین جدید، هزینه زیادی باید صرف توسعه آن ها شود.

توتو ولف - استرالیا 2019

توتو ولف

او در ادامه افزود:

با گوش دادن به روسای ما در دایملر، ما هایبریده شدن تا 50درصد و یا کامل الکتریکی شدن تا سال 2030 را انتظار داریم. بنابراین اگر تکنولوژی به این سمت می رود، ما نیز می توانیم موتوری داشته باشیم که اجزاء هایبرید سطح بالاتری داشته باشد با انرژی های تجدید پذیر یا برق.

صدا چیزی است که ما باید به آن توجه کنیم و یا حداقل درباره آن صحبت کنیم اما معتقدیم که بعد از 2025، هایبریده شدن افزایش خواهد داشت.

تویوهارو تانابه، مدیر فنی هوندا و همچنین گانتر اشتاینر، مدیر تیم هاس نیز با صحبت های توتو ولف موافق بوده و معتقدند که فرمول یک باید موتورهای هایبرید فعلی را حفظ کرده و با تکنولوژی حرکت کند.

12 دیدگاه

 1. Amin

  22

  1

  با اینکه فاصله گرفتن از سوخت فسیلی دردناکه
  ولی چاره ای نیست چون تکنولوژی هم داره ب این سمت میره😑
  حاجی اصلا اسم احتراق و سوختن و توربو و…
  میاد و فک میکنی ک تو اف ۱ نباشه تموم تن و بدن آدم میلرزه
  ب نظرم برا حفظ آبرو و شخصیت فرمول یک هم ک شده نباید بذارن قسمت هایبرید موتور بیش از پنجاه درصد بشه

  • iman88

   10

   0

   امین جان هیچکس دلش نمیخواد این اتفاق بیوفته اما اجتناب ناپذیره.یه جای دیگه هم بحثش شده بود مسئله اینجاست که ف1 نمیتونه به صورت مجزا از تکنولوژی خودروهای جاده ای به حیاتش ادامه بده و وقتی خودروهای جاده ای دارن به این سمت میرن یعنی خودروهای ف1 هم باید در این مسیر تکامل پیدا کنن

   • MERC

    3

    0

    من موافق نیستم , به نظرم هیچ اجباری نیس
    مثل این میمونه بگیم چون کسی از اسب برای حمل و نقل استفاده نمیکنه, پس مسابقات اسب دوانی رو حذف کنیم
    تا همین الان هم جلوی خیلی تکنولوژیها گرفته شده برای جذاب کردن مسابقات, حالا که به موتور رسیدیم باید با تکنولوژی خیابون جلو بریم؟!! با عقل جور در نمیاد

 2. Saeed

  24

  5

  شرم آور ترین بخش فرمول یک تو موتور اسپرت اینه ک ماشینای سری مسابقات بانوان خوش صدا ترن

  حتی مسابقات فرمول سه و دو
  تازه اگزوز ماشینای اف دو موقع معکوس کشیدن آتیش میدن

  دیگ هیچ حرفی نمیمونه

  ینی فرمول یک شبیه بازی های قدیمی آتاری شده

  • Silver Arrows

   17

   3

   سعید عزیز
   چند روز پیش روز جهانی محیط زیست بود. سازمان ملل هر سال این روز رو برای جلب توجه بیشتر مردم به محیط زیست به یک موضوع اختصاص میده و امسال هم موضوع “آلودگی هوا” موضوعی بود که مطرح شده بود. شاید جالب باشه بدونید تو همین ایران سالانه حدود ۳۳ هزار نفر (!) بر اثر مسائل مربوط به آلودگی هوا می‌میرند!
   حالا واقعا توی این شرایط صدای خوش موتورهای بنزینی الان چقدر می‌تونه اهمیت داشته باشه!؟ هیچی…
   آلودگی محیط زیست هر روز در هر حال افزایش هست و نسل موتورهای بنزینی خودروها یکی از مهمترین عواملش… ما نیاز به تغییر داریم…

   • Amin

    8

    3

    باریکلا
    چند روز پیش ی خبر خوندم ک میگفتن تاکسی های دیزلی رو میخوان وارد تهران کنن
    نمیدونم کدوم یکی از مسولا بود ولی میگفت ما داریم خودمونو پاره میکنیم که آقا آلودگی رو کم کنید بعد ی عده میخوان تاکسی دیزلی وارد بشه!بعضی مواقع باید تغییر کرد این تغییر ب نفع همه جوامع جهانی،شاید ی مسابقه تو فضای آزاد تاثیر خاصی نداشته باشه اما طرز فکر درمورد آلودگی باید تو جهت درست حرکت کنه بدون هیچ استثنا

   • H.farahani

    4

    1

    Amin
    ماشین های دیزلی بواسطه مصرف کمتر سوخت الودگی کمتری تولید میکنن البته منوط به داشتن گازوئیل با کیفیت هست.استقبال از خودروهای دیزلی تو اروپا و امریکا خیلی زیاده.

   • Amin

    4

    1

    آقای فراهانی
    من ک فکر نمیکنم تو ایران گازوئیل با کیفیت داشته باشیم
    همین الانش هم ب خاطر ناخالصی بیشترش نسبت ب بنزین ارزون تره
    میشه گفت هروقت تو ایران با توجه ب کیفیت قیمت گازوئیل دوبرابر بنزین شد ما هم میتونیم ب خودروهای دیزلی فک کنیم ک البته تا اون موقع کلا سوخت فسیلی،فسیل شده رفته

 3. Saeed

  17

  1

  ی موضوع بیربط

  جالبه برا اولین بار شبکه ورزش ی مسابقه موناکو رو پخش کرد!!!

  البته فرمول دو با گزارش استاد خراسانی😂😂😂

  بنده خدا انگار از موتور اسپرت فقط جدول زمانیش رو بلده با رده ها و فواصل و کسایی ک انصراف دادن

  ولی بجز اون واقعا جالبه بخاطر ی اسم و بنر کازینو نیومدن مونت کارلو پخش کنن تا الان

  بعد میخان تو ایران مسابقه بزارن…

دیدگاه خود را بیان کنید