فرمول یک ایران – متیا بینوتو بیان کرده است که در حال ساختن یک روند جدید در فراری است و این قصد را دارد که یک ساختار جدید را در این تیم ایجاد کند تا تبدیل به یک تیم پیشتاز شود.

بعد از برکناری آریوابنه از مدیریت تیم فراری و قبول کردن سمت مدیر فراری توسط متیا بینوتو حال او گفته است که در حال بازسازی تیم برای هرچه قدترمند تر شدن این تیم در آینده است. بینوتو در اظهارات خود بیان کرد که:

از ژانویه امسال ما ساختار تیم را تغییر دادیم. دیگر آن مدیریت قدیمی در فراری وجود ندارد. ما چهار یا پنج نقطه حساس را ایجاد کردیم که برای شخص من تبدیل به آن مرجعی شده که برای رسیدگی و نظارت به آن رجوع میکنم و خود من هم حالا برای مدیریت اطلاعات و چینش خط مشی برای آینده در تیم مفید هستم.

سال 2021 و تغییرات آن بیش از انچه که فکر میکنیم به ما نزدیک است ما نیاز داریم که خیلی از مسائل مرتبط با فرایند طراحی و تولید را بازنگری کنیم.

من دوست دارم که شرایط کنونی را با شرایط موجود در سال 1996 و 1997 فراری مقایسه کنم. یک تیم رو به رشد با پایه ای قوی. ما یک تیم جوان هستیم ولی تشنه پیروزی. من مشابهت های زیادی بین فراری الان و فراری آن زمان می بینم. این دید و علاقه حل مسائل و استعداد تیم مرا کامل به یاد ان دوران میندازد.

فراری SF90

فراری SF90

بینوتو بیان نکرده است که افراد مرجعی که گفته دقیقا چه کسانی هستند ولی گمان می شود که برای مسائل مرتبط به اتفاقات پیست از “لورنت مکیس”، برای شاسی از “انریکو کاردیلِ”، برای ایرودینامیک از “دیوید سانچز” و برای موتور نیز از “انریکو گوالتیری” استفاده کند. فعلا هدف کوتاه مدت فراری حل این مسئله می باشد که چطور می تواند از تایر ها عملکرد بهتری را بیرون بکشد. اما بینوتو می گوید که هیچ تغییر اساسی در ساختار خودروی 2019 فراری قرار نیست رخ بدهد و با چند بروز رسانی در نوبت های مختلف این مسئله حل می شود. بینوتو افزود:

هیچ خودروی دومی که تمام توسعه یافته باشد و فراری بخواهد در آینده استفاده کند را در ذهن نداریم. فقط اولویت اول مرتبط با چند بروز رسانیست که فراری بتواند بر مشکلی که با تایرها دارد غلبه کند. ما ایده هایی داریم و باید عجله کنیم اما چندین هفته اجرای ان طول می کشد.

17 دیدگاه

 1. mojtaba

  42

  9

  هر موقع میگه ما یک تیم جوان هستیم من یاد فتل می افتم و حرص می خورم مرد حسابی قهرمان جهان موش آزمایشگاهی شما جوانهاست که با سعی و خطا عمر ورزشیش رو نابود کنید و آروم آروم چیز یاد بگیرید

  • saeed

   30

   3

   یجوری میگید فتل داره حروم میشه انگار چاره دیگه ای هم داشته و تیمی بوده که توش شانس قهرمانی داشته باشه، الان ۵ ساله همه چیز تحت سلطه مرسدسه و نزدیکترین تیم بهشم فراری بوده

   • Seb the great

    14

    20

    خب باشه منم موافقم که تو هر تیم دیگه ای هم بود حروم میشد
    ولی مثلا مرسدس میتونست راننده هایی مثل سب
    ریک
    الونسو رو بیاره جای بوتاس که فقط بهش دستور تیمی میدن
    اگه برای مثال سب میومد چقدر رقابت قشنگ میشد

   • iman88

    12

    6

    Seb the great
    برای چی دو تا قهرمان جهانو همزمان تو یه تیم قرار بدن؟
    همیلتون داره قهرمانی انفرادی رو براشون میاره و بوتاس هم تا قبل از امسال اون حداقل امتیازی رو که برای قهرمانیه تیمی لازم بوده رو کسب میکرده .بدون اینکه همیلتون رو به چالش بکشه تا امتیازای انفرادی تقسیم بشه.فراری همین الان که داره برای سومی میجنگه از نظر هم مدیریت تیم و هم اکثر طرفداراش منطقی نیست که اجازه بده حتی یک امتیاز بین راننده هاش تقسیم بشه.
    این ایده الترین ترکیب راننده ها برای این تیمهاست و هرتیمی از بالای جدول اگر ادعا کنه چیزی غیر از این میخواد دروغ گفته.
    شما تصور کن این شرایطی که الان تو رقابت بین راننده های مرسدس بوجود اومده یا سال 2016 اتفاق افتاد اگر فصل قبل اتفاق میوفتاد چی میشد؟
    امسال هم اگر اجازه رقابت ازاد رو دادن فقط بخاطر این بوده که کسی نیست عنوانشون رو تهدید کنه

 2. تیرداد

  17

  5

  با توجه ب تحلیل ها اول باید عیب یابی ماشین فصلو بکنن بعد برن سراغ فصل اینده و2021

  با این مصاحبش خواسته فشار رسانه ای رو از رو تیم برداره

  • Seb the great

   8

   12

   ایمان
   در جواب به سوالات
   ببین وقتی دو قهرمان جهان تو یه تیم باشن بیننده های اف ۱ بیشتر میشه جذابیت بالا میره
   اگه تو ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ رقابت آزاد تو مرسدس بود همیلتون قهرمان نمیشد

   • Seb the great

    5

    5

    بعد ایمان اگه سب تو مرسدس بود تو ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مرسدس تو اکثر پیست ها ۱و۲ میکرد
    اون ۲ که تو ۲۰۱۷ خیلی از سب می دیدیم هنر رانندگی اون بود
    چرا سب به بوتاس رسید به همیلتون نرسید
    اون سطح رانندگی بوتاس ه که با ماشین قوی تو رقیب قاب نمیشه
    نمونه مالزی ۲۰۱۷

   • iman88

    4

    4

    بله هر چی تعداد راننده های مدعی قهرمانی با ماشین رقابتی بیشتر باشه رقابتها هم فوقالعاده جذابتر میشه.چیزی که من میگم اینه که نمیشه از یه تیم انتظار داشت دست به ترکیبی بزنه که داره بهترین نتیجه ممکن رو میگیره.ریکاردو قبل از شروع فصل ،وقتی رفتنش به مرسدس منتفی شد گفت نمیتونم از سیاست انتخاب راننده های مرسدس انتقاد کنم چون 5 ساله داره قهرمانیه تیمی و انفرادی رو بدست میاره.
    در ضمن من نمیدونم 2017 و18 کجا به بوتاس مثل همین امسال فرصت کافی برای رقابت داده نشد.

   • iman88

    5

    2

    Seb the great
    حالا که داریم در مورد اما و اگر صحبت میکنیم،یه حالت دیگرو هم تصور کنیم.
    اگر فصل قبل لوییس و سب تو مرسدس بودن و فراری مثلا الونسو رو برمیگردوند.
    از یه طرف میدونیم که هیچ کدوم از این دوتا تحت هیچ شرایطی به هم باج نمیدن حتی اگر دستور تیمی هم بهشون داده بشه.حتی احتمال برخوردایی مثل 2016 اسپانیا هم پیش میاد که خیلی ساده میتونه 25 امتیاز رو تو انفرادی و بیش از 40 امتیاز رو تو رقابت تیمی به باد بده.اگر اتفاق خاصی هم نیوفته باز این دو تا امتیازای زیادیرو بین خودشون تقسیم میکنن.و پشت سر این دوتا الونسو با ماشینی قرار داره که حداقل تو نیم فصل اول ماشین برتر پیست بوده.شما فکر کردی تو این شرایط کار مرسدس برای قهرمانی اسونتر میشه؟فصل قبل شرایط مثل امسال نبود که که تقریبا تو تمام پیستها مرسدس شانس اول باشه و اگر یکیشون برنده نشه اونیکی حتما میشه.پارسال تو شیش مسابقه اول دنیل،لوییس و سب هرکدوم 2تارو برده بودن.شما تصور کن همین بردها بین راننده های یه تیم تقسیم بشه اونم زمانی که فراری رقابتیه و همه تخم مرغهاشو تو سبد یه راننده میذاره.البته همه این صحبتها بیخوده اگر شما هم مثل خیلی از طرفدارای فتل فکر کنید سب تو مرسدس به راحتی لوییسو میبره و اصلا کار به رقابت نزدیک کشیده نمیشه و هیچ راننده دیگه ای هم نمیتونست با فراری پارسال نتایج سب رو بگیره.هونطور که با اطمینان میگید همیلتون اگر رقابت ازاد تو تیمش باشه نمیتونه قهرمان بشه

 3. josef6565

  17

  1

  تا مشکل دمای تایرها حل نشه کیفیت و ضعف آیرو و شاسی خودش را به صورت مطلق و اطمینان بخش نشون نمی ده و و نمیشه ماشین رو با دقت بالا توسعه داد.

 4. 5red16

  7

  1

  سلام آقای حسینی
  اگه امکانش هست یک تحلیلی از وضعیت اظهارنظرهای فنی تیم فراری ارائه بدید
  به کدومش میشه اعتنا کرد و به کدوم نه…
  آخه به نظرم درست نیست تیمی مثل فراری در مورد فعالیتهای آتی خودش با این جزئیات اظهار نظر کنه
  امکانش هست بینوتو دنبال طرح مسائلی دور از واقعیت یا اولویت باشه تا اولویتهای اصلی تیم لو نره؟
  منظورم بیشتر واکنشها و گرفتن اطلاعات دقیق و درست از بقیه تیمها و ارائه اطلاعات کم اهمیت از فراری هستش
  با سپاس

  • سید علی حسینی

   12

   0

   سلام، متیا بینوتو چند روز پیش (بعد از گرندپری اسپانیا) با یه ناراحتی خیلی بدی بر می گرده به یکی از گروه های معتبر خبری که حالا اسمش نمیارم میگه من که بهتون داخل تست های پیش فصل گفتم که فراری کند تر از مرسدسه ولی نه کسی منعکس می کنه و نه کسی حرفمون رو باور!
   دیروز هم با این روزنامه ورزشی مشهور ایتالیایی یک مصاحبه تندی رو داشت باهاشون

   الان خودش داره سعی می کنه اخبار راست و درست رو از داخل تیم به بیرون منتشر کنه و براش مهم نیست که کی یا چی اینکارو میکنه صرفا میخواد که اخبار درست فراری رو منعکس کنه

   این خیلی اتفاق خوبی برای ورزشِ که مدیر تیم صاف و پوست کنده میگه اقا مشکل داریم مشکلمون اینجاست و اینقدر هم زمان میبره که حل بشه

   تا الان هم مدیرای فراری هیچوقت صاف و پوست کنده نبودن و اصلا یکی مثل آریوابنه کلا خبرنگارا رو هیچی حساب نمی کرد ولی بینوتو از این بابت آدم درستی، بینوتو حرف خاصی نمیزنه که مثلا بخواد چیزی رو لو بده، صرفا داره شرایط واقعی تیم رو بیان می کنه و میگه کجای کاریم و کجا قراره بریم، گاهی اوقات هم با نشون دادن مثلا قدم های احتمالی که در آینده قراره بگیرن میان دید اشتباهی رو در حریف ایجاد می کنند، مثلا الان فکر کنم گفته که تا آلمان مشکلاتمون ادامه داره و بروز رسانی های مختلفی رو میاریم اما ممکنه قدم هایی که میخواد تا آلمان برداره رو خیلی زودتر برداره و زودتر برسه، هیچوقت تیم های دیگه حرف های آینده نگرانه ای که از افراد مهم تیم های دیگه راجب وضعیت داخلی تیم هاشون میاد رو باور نمی کنن و سعی میکنن همیشه در بالاترین سطح رقابت حاضر بشن

   یکی از بزرگترین ضعف های فرمول یک و موتو جی پی این رسانه های جانب دار هستند، همین دنیل پتروچی بیچاره اشکش رو در اورده بودن قشنگ 🙂 ولی خب برای همه هست این جانب داری، یکی طرف همیلتونِ یکی طرف سبِ یکی طرف مکسِ و…. خیلی داره ضربه میزنه به این ورزش این کار

   • 5red16

    7

    1

    ممنون از توجهتون ❤
    به نکته جالبی اشاره کردید
    من خودم نمیدونستم که فراری تو بارسلونا گفته ما عقبتر از مرسدس هستیم
    ذهنیتم این بود که خود تیم فکر میکرده از مرسدس جلوتره و تو استرالیا فهمیدن گاف دادن
    به نظرم شفافیت رسانه ای بینوتو رو باید ستود

 5. THE MINDBLOWER

  1

  0

  فراری جایی هست که مرسدس 2010 خودشو رو دید و سروسامون داد ولی این به معنای حیف شدن کریر سب هستش.
  به هر حال امیدوارم وقتی روزای خوب فراری میان کسی که ثمرش رو ببینه سب باشه نه لوییس یا مکس یا کسی دیگه.

دیدگاه خود را بیان کنید