فرمول یک ایران – طی کنفرانس خبری در موناکو، توتو ولف برای از دست دادن دوست، همکار و قهرمان فرمول یک یعنی نیکی لائودا به شدت احساساتی شد.

سلامتی لائودا در سالی که گذشت با مشکلات متعددی مواجه شد که اصلی ترین آن ها ریه اش بود و او مجبور به پیوند شد. طی این یک سالی که از عمل او گذشت، شرایط به خوبی پیش نرفت و در نهایت او در کنار خانواده خود فوت شد. مدیر تیم مرسدس گفت:

همان طور که می توانید تصور کنید، شرایط بسیار سخت است. بسیار سخت برای تیم، بسیار سخت برای همه ما و از همه مهم تر بسیار سخت برای کسی به عنوان دوست او.

برگشتن به رقابت ها در این شرایط اصلا آسان نیست. مخصوصاً در جایی مثل موناکو که پوشش های خبری بسیار زیاد است. سعی می کنم احساساتم را کنترل کنم. من در مورد یک دوست صحبت می کنم.

این موضوعی است که از بقیه ارزشمند تر است و به همین دلیل دردناک تر از بقیه هم هست. از طرفی فرمول یک و جامعه آن بزرگ ترین نماد خود را از دست داد اما شرایط من با فرمول یک فرق دارد، من دوستم را از دست داده ام.

ما در تمام طول رقابت های اخیر و فصل قبل که او مریض احوال بود و در کنار ما حضور نداشت، دلتنگش بودیم اما قبول رفتن نیکی برای همیشه و اینکه شخصا دیگر نمی توانم به او پیام بدهم و پس از گرند پری ها بیشتر با او صحبت کنم و از او نظرخواهی کنم، از همه چیز سخت تر است

همان طور که نیکی از ما انتظار دارد، تیم به رقابت ادامه می دهد. ما از شما می خواهیم که به احساسات اعضای تیم احترام بگذارید.

توتو ولف - نیکی لائودا

توتو ولف – نیکی لائودا

نیکی لائودا از سال 2012 با مرسدس همکاری کرد و به عنوان مدیر غیر اجرایی تیم را همراهی می کرد. به همین دلیل او و توتو ولف رابطه نزدیکی با هم داشتند:

به عنوان یک دوست شرایط احساسی خوبی ندارم. 48 ساعت گذشته برای من بسیار سخت بوده است.

حس یک زامبی را دارم. دائما به عکس ها نگاه می کنم و هر نیم ساعت یکبار گریه می کنم چون او دیگر پیش ما نیست. این کمکی به شرایط من نمی کند. ابر سیاه بزرگی در آسمان است. این تیم و فرمول یک شخص عزیزی را از دست داده – احساس می کنم ما قلب و روح فرمول یک را از دست دادیم.

5 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  38

  0

  روحش شاد واقعا یه اسطوره بود
  من مسابقاتش رو ندیدم ولی اکثر قهرمانهای قدیمی گلادیاتورهای واقعی زمان خودشون بودن. اون موقع واقعا رانندگی خیلی سخت تر از الان بوده وراننده نقش خیلی خیلی پررنگ تری در قهرمانی داشته.

 2. mosi

  13

  1

  مسابقه آخر سال 1979 اگه درست گفته باشم،کنار نمی کشید. هانت با یک امتیاز بیشتر قهرمان نمی شد و لاودا الان 4 تا قهرمانی جهان داشت.
  مثل سنای اسطوره که اونم حقش 4 قهرمانی بود که به نامردی هرچه تمام دادنش به پراست.

دیدگاه خود را بیان کنید