فرمول یک ایران – دیوید کولتارد ستاره پیشین تیم مک لارن بیان کرده است که شرایط رقابت برای چارلز لکلرک در فراری نسبت به سباستین فتل آسانتر است و چارلز فقط نیاز دارد که از او سریعتر باشد تا در این تیم ماندگار شود.

کولتارد در مورد وضعیت فعلی فراری اینگونه پاسخ داد:

مدیر تیم، متیا بینوتو در شرایط سختی قرار دارد، ابتدا او باید به تصحیح اشتباهات خودرو بپردازد و در شرایط رقابتی قرار گیرد چون برتری که مرسدس در این فصل دارد بسیار زیاد است. خیلی وقت پیش نبود که لوییس همیلتون به تیم مرسدس آمد و با نیکو روزبرگ هم تیمی شد که یک اتفاق خوب هم برای مرسدس و هم برای فرمول یک بود. به این خاطر که تیم به هر دو راننده اجازه رقابت آزاد را داد آنهم به هر قیمتی.

احساسات در بالاترین حد ممکن بود و این معنای موتوراسپورت است و چیزی که فرمول یک به آن نیاز دارد. در فراری نیز شرایط الان به این سبک است ولی برای بینوتو متفاوت، مرسدس در برتری کامل بود حتی زمانی که نیکو و لوییس به هم برخورد می کردند و از مسابقه خارج می شدند این کاملا معلوم بود که یکی از این دو نفر برنده قهرمانی جهان بودند. اما در فراری همچنان بحث سر این است که اولویت با چه کسی است، فتل یا لکلرک!؟

Nico Rosberg and Lewis Hamilton on the Chinese GP podium 2015

لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ –  گرندپری چین 2015

ستاره پیشین فرمول یک در مورد این دو راننده نیز اینگونه اظهار نظر کرد:

چارلز کاری که باید انجام بدهد را انجام می دهد. او می خواهد که سریعتر باشد و اگر فرصتی را پیدا کند برای سریعتر بودن دریغ نمی کند. اما از انطرف سباستین هدفی کاملا متفاوت دارد.

او می خواهد که فراری را به یک تیم پیروز تبدیل کند. پس ما اینجا دو نوع فشار را داریم که برای سباستین به این گونه است که حتما او باید ببرد و هر چیزی دیگری کافی نیست. اما چارلز کار اسانتری را در پیش دارد او فقط باید سریعتر از سباستین باشد و اثبات کند که می تواند هم تیمی خود را که چهار بار قهرمان جهان شده است را شکست دهد و آینده درخشانی را در انتظار دارد. در زمان حضور کیمی، سباستین هیچگونه فشاری روی او نبود. اما در هر صورت این کار درستی نبود که فراری کیمی را بیش از این در تیم خودش نگه دارد.

چارلز احساسات زیادی را ایجاد می کند و این چیزیست که فراری به ان می نازد. ما همه دوست دار یک جنگ تیمی هستیم مانند سنا و پراست یا لوییس و نیکو و حال چارلز و سباستین. برای مثال به ردبول در این فصل نگاه کنید، مکس ورشتپن کوچکترین فشاری از هم تیمی خود دریافت نمی کند، گسلی هنوز پتانسیل خود را نشان نداده است و این چیز خوبی نیست.

دیوید کولتارد

دیوید کولتارد

در ادامه او به بازگشت مجدد فراری به رقابت ها اینگونه نظر داد:

صد در صد! انها هم افراد لازم و هم پول کافی را برای این کار را دارند، اما مسئله اصلی اینجاست که مرسدس نیز دارد بسیار خوب عمل می کند.

او در مورد اینکه ایا رقابت درون تیمی فراری تبدیل به فاجعه می شود بین دو راننده یا نه که برای مثال سباستین فتل مجبور به خداحافظی از این تیم شود، اینگونه پاسخ داد:

نه من اینطور فکر نمی کنم. مطمئنا سباستین جوانتر نمی شود. اما او همچنان یک قهرمان فرمول یک است و هنوز هم خیلی سریع است. البته چارلز می تواند با مکس ورشتپن آینده فرمول یک را شکل دهد ولی هنوز از سباستین سریعتر نیست و این یک واقعیت است.

همانطور که گفتم، سباستین فشار بسیار بیشتری را حس می کند و خودش نیز به این موضوع آگاه است. سباستین باید قهرمان جهان شود ولی چارلز فقط باید از او بهتر باشد که این برای چارلز خیلی آسانتر است. اما من معتقدم که سباستین می تواند او را شکست دهد.

20 دیدگاه

 1. ايزديار

  34

  20

  جالبه
  هيچكس از رقابت هميل و بوتاس حرف نميزنه
  چرا؟
  چون ميدونن كه تيم ميخاد هميل قهرمان بشه و دنبال ركود سازي هستن.
  از الان داره براي بوتاس مشكلات عجيب و غريب نمايان ميشه
  مثل مشكل كلاجي كه تا حالا تجربه نكرده بود حتي توي ويليامز

  خود كارشناسا هم ميدونن كه مرسدس نميزاره رقابت شكل بگيره و منتظرن كه هيجان رقابتو توي فراريه كند ببينن
  حتي اگر فراري تيم سوم باشه

  • iman88

   12

   0

   تا الان که تنها رقابت موجود همین رقابت بوتاس و لوییس بوده.و در ضمن کدومش منطقیتره اینکه چسبندگی جایگاه پول باعث شد بوتاس نتونه استارت خوبی بزنه یا اینکه مدریت تیم دستور داده کلاچشو دستکاری کنن.
   منم از روز اول نگران این بودم که مرسدس اجازه مبارزه درون تیمی رو نده که در این صورت مطمئنن بوتاس قربانی میشد اما تا الان که این کارو نکردن و این هرچقدرم یه عده سعی کنن لوثش کنن قابل تحسیه.

 2. Saeed

  32

  10

  سباستین فتل مجبور به خداحافظی از این تیم شود

  ای خدا😂😂😂

  هی میگن فتل بره آلونسو بیاد بجاش

  د بندازین بیرون این فتل رو…

  بعدش بجاش کسیو بیارید ک کل فرمول یک رو برای ی مسابقه ایندی ول میکنه

  تو تمرینش میره تو دیوار

  بعدش هم تو کوالی حذف میشه

  فک کنم حالا متوجه میشید وقتی میگفتم آلونسو ب همیلتون و فتل و بخصوص فتل حسودی میکنه

  اونوق میگ “ن لطفا فتل جز 5 راننده برتر تاریخ نیست”

  یا میگ “من بهترین جهانم”

  حالا هی بگید آلونسو تهدید فتل و همیلتون برا صندلی فراری و مرسدس…

  • Behnam380

   24

   6

   شخصیت فتل طوریه که خیلی بهش حسودی میشه، آرام و قوی ،لوییس هم خوبه ولی آروم نیست ،در مورد حسودی آلونسو با شما موافقم.

   • Saeed

    11

    3

    این جمله های تو گیومه رو تو سایت سرچ کن

    دو تا از صحبت های سال پیش آلونسو بودن

   • بهزاد زمانی

    0

    2

    نوشتار شما قابل خوندن نیست نه گفته های آلونسو. اونوق یعنی چی؟ میگ رو میدونم شرکت تولید کننده هواپیماهای جنگی روسی هست اما چه ربطی به فرمول یک داره رو متوجه نمی شم.

 3. Farid

  25

  14

  یکی نیست بهش بگه: مگه تو راننده ی مکلارن مرسدس نبودی ؟؟!!! مگه تو بریتانیایی نیستی !!! مگه الان مرسدس صدر نشین جدول راننده ها و سازنده ها و…‌ نیست !!!! مگه بهترین عملکرد رو نداشته و همه رو لوله نکرده !!!! پس چرا درباره تیم سوم فرمول یک صحبت میکنی ؟؟!!! الان اگه رقابتی هم باشه بین مرسدس و ردبول و همچنین همیلتون و بوتاسه. چرا درباره سباستین و لکلرک صحبت میکنی !!!!! خدایی آدمو زده میکنن از فرمول یک ! چقدر کار این مرسدس و عوامل بریتانیاییه فرمول یک مسخره اس !! چقدر این مرسدس از فراری میترسه !! ۵ بار یک و دو کردن و با اختلاف یک ثانیه ای تو هر دور ماشین مرسدس برتره ولی بازم فراری فراری میکنن و درباره وتل و لکلرک اراجیف سر هم میکنن !!

 4. Hamed

  22

  2

  پارسال این فشار رو فتل بود ولی فعلا با شرایط ماشین امسال هیچ کسی تو مارانلو نباید از فتل انتظار قهرمانی داشته باشه یا فشاری روش بزاره که حتمن ریس ببره. کلن فتل هرچی فشار روش کمتر باشه بهتر میرونه و این رویه به نفع فراریه

 5. alonso87

  10

  32

  به نظر من الان مشکل تیم فراری وتل هست چون نه خودش آنچنان سریعه ،نميذاره هم لکلرک سرعت خودشو نشون بده تمام استراتژی فراری هم فعلا همینه که چطور وتل جلوتر از لکلرک تموم کنه به نظر یه راننده مثل ريکياردو جایگزین وتل کنن چون تورقابت مستقیم نشون داد سريعتره از وتل وهم حاشیه ای نداره وميتونه یه رقابت سالم با لکلرک داشته باشه

  • yaser

   13

   2

   یعنی من تو این سایت با همه ارتباط برقرار میکنم چون یه وجه مشترک باهاشون دارم اونم موتور اسپورت ولی دوستان نفرتتون از راننده ها رو بگذارید کنار فقط فقط با تعصب داشتن باعث میشیم بقیه به منطقی بودن و حرفه ای تو موتور اسپورت بودنم مون شک کنن .ارادتمند

  • ali sf90

   10

   2

   در اینکه لکلرک سریعه شکی نیست…ولی توی این چن مسابقه فتل سریعتر بوده…با این ظرفیتی ک ماشین فراری داره. استراتژی تیم اینه راننده ها مسابقه رو با بهترین جایگاه ممکن تموم کنن..در ضمن با پیشرفت ردبول و ضعف فراری..کسی نمیتونه تعیین کنه فتل جلو باشه یا لکلرک بستگی به خود راننده داره که فتل بهتر بودن خودشو نشون داده

 6. iman88

  7

  3

  واقعا یک نفر هم درمورد اصل مطلب صحبت نکرده؟
  اصلا کسی کامل متنو خوند که این بابا چی گفته یا بعد از خوندن دو خط رایتون رو صادر و اعلام کردید؟

دیدگاه خود را بیان کنید