فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده تیم فراری گفت که هیچ سرنخی ار اینکه چرا در زمانی که در صدر مسابقه بوده لاستیک عقب سمت راست ماشنیش ترکیده است ندارد.

فتل مسافت زیادی را با لاستیک سوپر سافت خود طی کرده بود، و در مستقیمی اصلی پیست دچار ترکیدگی لاستیک عقب سمت راست خود شد.

این مشکل باعث شد فتل چرخیده و به دیوار پیت لین برخورد کند و به وسط پیست آمده و متوقف شود. این موضوع باعث امدن ماشین ایمنی در اوایل دور 27ام شد.

سباستین فتل

سباستین فتل

قطعات حاصل از این تصادف همچنین به ماشین نیکو روزبرگ که در تعقیب فتل بود آسیب زد. فتل گفت:

دلیل اینکه چرا لاستیک ترکیده است یک علامت سوال تمام عیار است.

این تصمیم ما بود (که مسیر زیادی را در آغاز مسابقه با این لاستیک طی کنیم ) این موضوع برای همه واضح است که لاستیک ها دوام بیشتری از چیزی که انتظار میرود در زمان مسابقه دارند.

در کل 27 دور برای این سری از لاستیک ها زیاد نبود.

کیمی بیشتر از 20 دور با لاستیک های آلترا سافتش زد و بقیه راننده ها هم دور های بیشتری با لاستیک های سوپر سافتشان زدند.

یکدفعه لاستیک ترکید، هیچ علامتی از قبل نداشت.

با توجه به صحبت هایی که از گاراژ با من شد هیچ تغییری در سرعت آن دور با دور قبل نداشتم، هیچ نشانی از خرابی نبود. من هیچ کجا از پیست خارج نشدم.

فتل در رده بندی برترین های سال، هم امتیاز با هم تیمی اش، سوم ماند و همچنین سومین مسابقه ناتمام خود در امسال را به نمایش گذاشت!

وقتی از فتل راجع به استراتژی یک پیت استاپ فراری سوال شد او جواب داد:

این ایده در حد توان در حال اجرا بود، همه بیشتر از انتظارات از لاستیک ها استفاده کردند. کسی در 10 دور اولیه به داخل منطقه سرویس نرفت.

7 دیدگاه

  1. عشق فراری

    0

    0

    فتل سریع ترینه باماشینی که درحدمرسدس نیست ببینیدچطوری لرزه برجان همیلتون انداخته فتل استعدادبی نظیره هیچ کی حتی آلونسوهم به گردش نمیرسن خودمارکیونه گفته بود:مشکل ازماشینه ولی سباستین راننده ای باقابلیت وتوانایی بالاست کافی است یک ماشین خوب دراختیارش قراربدیدتاکل فصل روپیروزبشه.

دیدگاه خود را بیان کنید