Register

چهار + 10 =

A password will be e-mailed to you.

موتو جی پی ایران – تیم مارینلی اسنایپرز طی بیانیه ای اعلام کرد که قرارداد خود با موتور سوار این تیم یعنی رومانو فناتی را به دلیل حرکت غیر ورزشی این موتور سوار در مسابقه موتو 2 میسانو پایان خواهد داد.

فناتی در جریان مسابقه موتو 2 میسانو، برای لحظاتی دست خود را روی اهرم ترمز موتور سوار رقیب خود، استفانو مانزی قرار داد و با دریافت پرچم مشکی از مسابقه اخراج شد و همچنین از شرکت در دو مسابقه ی بعدی رقابت های موتو 2 نیز محروم شد.

تیم مارینلی اسنایپرز در بیانیه ی اولیه ای که در روز عصر یکشنبه بعد از مسابقه صادر کرد، حرکت فناتی را غیر قابل توجیه و یک اشتباه بزرگ خواند اما حرفی از اعمال جریمه های بیشتر برای این موتور سوار نزد. حال این تیم طی بیانیه ای دیگر اعلام کرده است که دیگر قصد ندارد فصل را با رومانو فناتی به اتمام برساند.

در قسمتی از این بیانیه گفته شده است که:

هم اکنون ما می خواهیم اعلام کنیم که باید قرارداد خود را با رومانو فناتی به دلیل حرکت غیر ورزشی، خطرناک و نابخشودنی او پایان دهیم. با تاسف فراوان، باید ذکر کنیم که اقدام غیر مسئولانه او، ممکن بود جان موتور سوار دیگر را به خطر بیندازد و به هیچ وجه این اقدام قابل بخشش نیست.

حرکت غیر ورزشی رومانو فناتی در مسابقه موتو 2 میسانو 2018

حرکت غیر ورزشی رومانو فناتی در مسابقه موتو 2 میسانو 2018

فناتی قرار بود پس از اتمام قرارداد فعلی خود با تیم مارینلی اسنایپرز در پایان فصل 2018 این تیم را ترک کند و به تیم فوروارد ریسینگ که استفانو مانزی نیز یکی از موتور سواران آن می باشد و سال آینده با کمپانی سازنده ایتالیایی MV Agusta همکاری خواهد کرد، ملحق شود. اگر چه با حرکتی که فناتی در مسابقه انجام داد، مدیر تیم MV Agusta، جیووانی کاستیلیونی قرارداد او برای ملحق شدن فناتی به این تیم در سال 2019 را لغو کرد.

فناتی نیز طی بیانیه ای که در روز بعد از مسابقه در وبسایت رسمی خود منتشر کرده به دلیل حرکت غیر ورزشی خود در مسابقه میسانو عذر خواهی کرده است.

رومانو فناتی:

من از تمام جامعه ی جهانی ورزش عذر خواهی می کنم. امروز صبح، با یک ذهنیت روشن تر، فقط می خواستم که آن حادثه یک رویای بد باشد. فقط راجع به آن لحظه فکر می کنم و فکر می کنم. حرکت غیر قابل توضیفی انجام دادم. من انسان نبودم. یک انسان مسابقه را به اتمام می رساند و سپس سعی می کند درباره ی صحنه های مسابقه عدالت را برقرار کند. من نباید د v آن لحظه به تحرکات و انگیزه های خود پاسخ می دادم. این گونه انتقاد کردن از من کاملا درست است و من احساس خشم و نفرت از سایر دیگران نسبت به خود را درک می کنم. من می خواهم از هر کس که به من باور دارد و از هرکسی که با این حرکت من آزرده شده است عذر خواهی کنم.

رومانو فناتی و مدیر تیم Forward Racing

رومانو فناتی و مدیر تیم Forward Racing

فناتی بعد از مسابقه در مصاحبه ای که با شکبه ورزشی Movistar داشت بیان کرد که استفانو مانزی طی یک سبقت خطرناک او را به خارج از پیست هدایت کرده است و اضافه کرد که او بیش از این حادثه یک جنگ تمام عیار با رقیب خود، استفانو مانزی داشته است. او در بیانیه خود نیز به حرکات مانزی اشاره و از او انتقاد کرد.

این درست است. متاسفانه من شخصیت تحریک کننده ای دارم، اما قطعا قصد من این نبود که به یک موتور سوار مثل خودم آسیبی برسانم. اما من می خواستم که او متوجه شود آن چه که انجام می دهد خطرناک است و من هم می توانستم شیطنت هایی همانند کار هایی که او در مسابقه انجام داد، انجام دهم.

من نمی خواهم که خودم را توجیه کنم. حرکت من قابل توجیه نیست و فقط می خواهم از همه عذر خواهی کنم.

 

4 دیدگاه

 1. saeed

  16

  6

  حرکتش غیر ورزشی بود ولی خیلی باحال بود

 2. Hammerton

  9

  15

  منکه فنت شدم و حال کردم با حرکتت :)))))))))))

  • Omid

   14

   8

   از یه طرفدار 44 بیشتر ازین هم انتظار نمیره…
   کلا فنِ کسی میشین که اخلاق ورزشی نداره

   • Mohammad.gh

    2

    0

    دوست عزیز اینکه همیلتون آدم نچسب و خود بزرگ بین و مغروری هست رو تقریبا همه قبول دارن،
    ولی شما هم اگه اخلاق ورزشی داشتی اینجوری به همیلتون فن ها توهین نمیکردی،
    همه یه جور نیستن