فرمول یک ایران– بعد از جدالی نزدیک در تعیین خط گرندپری اسپانیا، لوئیس همیلتون توانست به رکورد هفتادوچهار پول پوزیشن در فرمول یک دست یابد. اما همان طور که خود بریتانیایی هم گفت شیرینی این موفقیت بیشتر از قبلی‌ها بود.

رقابت سختی بود. اما خیلی خوشحالم. به این پول پوزیشن نیاز داشتم. خیلی وقت بود که از خط یک استارت نزده بودم.

تا قبل از تعیین خط اسپانیا حدودا دو ماه از آخرین باری که شماره44 مسابقه را جلوتر از بقیه استارت زد (استرالیا 2018) می‌گذشت.

این موفقیت برای همیلتون نوعی رهایی از فرم بد ابتدای فصل هم بود. فصلی که مدافع عنوان قهرمانی تا به اینجای کار زیاد از نتایجش راضی نیست.

برایم خیلی مهم بود که جایگاه خوبی در استارت مسابقه داشته باشم. این مرحله (تعیین خط) نقطه قوت من است. چند مسابقه‌ی پردردسر را از ملبورن به بعد پشت سر گذاشتم.

خوشحالم که به فرم مناسبم برگشتم. این مدت مدام در حال بررسی و یادگیری درباره‌ی تایرها و رساندن آنها به پنجره‌ی عملیاتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بودیم. خوشبختانه امروز جواب داد و از آن‌ها حسابی کار کشیدیم.

تعیین خط خیلی نزدیکی بود. فراری تا تمرین سوم قدرت واقعی‌اش را نشان نمی‌داد. آن‌ها هم ممکن پول را ببرند.

تمام تلاشم را کردم تا به این زمان را به ثبت برسانم. یک-دو در تعیین خط نتیجه‌ی خوبی برای تیم است.

لوئیس همیلتون و سباستین فتل - گرندپری اسپانیا 2017

لوئیس همیلتون و سباستین فتل – گرندپری اسپانیا ۲۰۱۷

همیلتون همزمان با کسب مقام نخست در تایم گیری اسپانیا، رکورد پیست کاتالونیا را که با آسفالت جدید میزبان رانندگان فرمول یک است، شکست.

همیلتون درباره‌ی سرعت استثنایی‌اش در سکتور دوم پیست هم گفت:

سعی می‌کنم رکورد تک تک سکتورها را بزنم (با خنده)

مخصوصا سکتور دوم.

در رده‌ی دوم اما، فنلاندی مرسدس زیاد خوشحال به نظر نمی‌رسید. والتری بوتاس که با اختلافی چهار صدمی مجبور است مسابقه را از رده‌ی دوم استارت بزند از تعیین خط و رقابت فردا گفت:

مثل کل آخرهفته نزدیک بود. خوش گذشت!

اولین دورم در کیو3 را با یک اشتباه نابود کردم اما در دومین اقدام یک دور فوق‌العاده ثبت کردم. حیف شد. اختلاف فقط چهارصدم ثانیه بود.

از نظر تیمی یک نتیجه‌ی مناسب است. اما مسابقه فرداست. باید سخت تلاش کنیم تا به یک-دویی که در باکو لیاقتش را داشتیم برسیم.

امروز با خودرو خیلی راحت بودم. به نظرم فردا هم سرعت مسابقه‌ای خوبی خواهیم داشت. باید اختلافم را با صدر جدول کم کنم. هدفم گرفتن بهترین نتیجه‌ی ممکن است

18 دیدگاه

 1. iman-messi-lewis

  17

  17

  توی باکو که عالی بودی ولی یه چیزی که موندگارت می کنه و توی ذهن همه می مونی ثباته.ایشالا فردا یک دو کردین اون موقع برات چاقاله میخرم با نمک تازه تازه بزنی به بدن.عاشق مرسده

  • سجاد

   6

   11

   دقیقا.ثبات مرسدس همیشه تو یادها‌ میمونه‌ و همینطور ثبات شانس برای همیلتون

 2. ماجد

  24

  10

  یک و دو بیشتر به نفع همیلتون هست تا تیم وقتی یک و دو بشه بوتاس یا باید راه بده یا باید دفاع کنه کسی به همیلتون حمله نکنه.

  • McLaren F1

   16

   4

   بعید میدونم تیم به بوتاس اجازه ی حمله بده مگر اینکه همیلتون خیلی استارت داغونی بزنه که بوتاس مجبور بشه ازش رد بشه بعد دوباره بهش راه بده

  • ...m6...

   8

   4

   بوتاس امروز خواهد جنگید به وضوح گفته به دنبال بهترین نتیجس پس نگید بوتاس یا راه میده یا دفاع میکنه کسی به همیلتون حمله نکنه

 3. iman-messi-lewis

  8

  6

  خب حالا به نفع همیلتون بشه یا نشه مشکل چیه؟؟تیم متشکل از دو رانندس که مجموع امتیازای دو راننده می شه امتیاز تیم ۱۲۰ نفره یا بیشتر حتی.ماذا فاذا؟؟

 4. Behrooz

  10

  6

  همرتایم ماشالله پسر ترکوندی ، بالاخره بعد از چند وقت یه کیف حسابی کردیم .

 5. cfz

  11

  6

  تو فقط پول بزن ما هیچ ما فقط نگاه :))
  pole man!!!

  • S5

   2

   7

   Pirelli man

   • سید علی حسینی

    3

    3

    لطفا از ادبیات شیرین پارسی در نوشتن استفاده کنید ، در غیر اینصورت نظرتون تایید نمیشه

 6. MERC

  11

  0

  فتل توی عکس………………..!!!!!!………………………!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. DR.ARDALAN

  16

  8

  برای لوییس فرقی نمیکنه، اون ۲۵ امتیاز بیشتر نخواهد گرفت تا امروز هم مرسدس بر خلاف کار فراری، هیچ‌ موقع بوتاس را بعنوان وسیله ای برای قعرمانی همیلتون استفاده نکرده. کاری که فراری به وضوح میکند. و چیزی که فتل به وضوح بیان میکند یکی از شروط تمدید قرار دادش حضور رایکونن بود.
  لوییس مقام سومی بوتاس را که به دستور تیمی لوییس از بوتاس رد شد، را هم در حالیکه براش یک امتیاز‌ هم حیاتی بود در پیچ اخر بهش برگرداند، فکر کنم دیگه همه یادشان است‌
  پس دوست گرامی یک و دو فقط به سود تیم است بخاطر امتیاز بالایش. اگر همینطوری به همین ترتیب مسابقه تمام شود، مرسدس ۴۳ امتیاز میگیره، و لوییس ۱۴ متیاز اختلاف میندازه با فتل.

  • S5

   3

   7

   شما مسابقه بحرین فصل قبل فراموش کردید که دو بار به بوتاس دستور تیمی دادند به همیلتون اجازه عبور بده و خود همیلتون بعد از مسابقه بوتاسو جنتلمن خوند. تو باکو هم که یادت نرفته داد میزد میگفت به بوتاس دستور بدید بی خیال سکو بشه و جلو فتل سد کنه که من از فتل سبقت بگیرم.

 8. mohammad

  11

  1

  ولی چیزی که میتونم در موردش مطمئن باشم اینکه لویس مثل فتل نمیره جلوبوتاس رو ببنده حالا همه میبینید
  امیدوارم فراری ببینه یاد بگیره

 9. lord mahyar

  4

  6

  سیفتی کار مشکل ایجاد نکنه کاش

 10. S5

  3

  7

  پول پوزیشن با کمک “پیرلی”.
  دوستان تو سایتهای خارجی غوغاییه و پیرلی متهم شده که به درخواست مرسدس 4/ میلیمتر از ضخامت لاستیکهاش کم کرده تا مرسدس از گرمای بیش از اندازه لاستیکهاش رنج نبره

 11. Javad.ghrehkhani

  1

  5

  قطعا فراری ها وقتی که از ردیف دوم استارت میزنند استراتژی بهتری به کار می گیرند تا در خط جلو باشند. ما امیدواریم واسه برد و ناکامی همیلتون

 12. mojtaba

  6

  2

  دوستان فراموش کردن که مرسدس مثل فراری نیست ، مرسدس قبلا نشون داده تا وقتی هر دو راننده شانس قهرمانی دارن بهشون اجازه رقابت میده