فرمول یک ایران: ژاک ویلنوو چند روز بعد از گرندپری بریتانیا مصاحبه‌­ای داشت و در آن به عملکرد دنیل کویات در مسابقات و فضای رسانه‌­ای انتقاد کرد. از نظر او راننده­‌ی روسی باید از تیم تورو روسو هم کنار گذاشته شود حتی اگر وضعیت او گذرا و موقتی باشد.

کویات با هم‌­تیمی خود کارلوس ساینز در مسابقه­‌ی بریتانیا برخورد کرد. او در پیچ بکتس از پیست منحرف شد و وقتی به مسیر مسابقه برگشت که هم­‌تیمی‌اش کنار او بود. این اتفاق باعث کناره‌گیری ماتادور جوان شد و به خودروی دنیل کویات هم صدمه ای جدی وارد شد، ناظران مسابقه، راننده‌ی روس  را مقصر دانستند و به خاطر بازگشت پیست در شرایط خطرناک، او را با جریمه‌­ی درایو ترو تنبیه کردند.

کویات معتقد بود که ساینز میتوانست با مدیریت بهتر شرایط و البته‌ حوصله‌ی بیشتر از تصادف جلوگیری کند. ساینز اما تصمیم گرفت تا نظرش را در مورد این حادثه، به طور خصوصی با مدیران تیم تورو روسو در میان بگذارد.

قهرمان سال 1997 در مورد این تصادف گفت:

واقعا نمیدانم کویات دارد چه کار میکند! میدانید بدترین جنبه­‌ی این قضیه چیست؟ این که او بلافاصله در رادیوی خودش سعی کرد تا ساینز را مقصر نشان دهد. انگار کسی تصادف را ندیده!

کارلوس ساینز - دنیل کویات

کارلوس ساینز – دنیل کویات

این طرز رفتار خوبی نیست. او باید در خانه بماند. شرایط او خجالت‌آور است. او از پیست منحرف میشود و وقتی به پیست برمیگردد که هم­‌تیمی‌اش آن جاست. اگر کارلوس آن جا نبود او به هر حال دوباره از مسیر مسابقه خارج میشد.

او باید مدتی در خانه بماند و به عملکردش فکر کند. این اولین مسابقه­‌ای نیست که او از حدش گذشته است. شاید فرمول یک برای او بیش از اندازه سریع است.نمیدانم.

هفته­‌ی گذشته هم پسر روس به خاطر حادثه‌ای که به کناره گیری فرناندو آلونسو منجر شد، جریمه­‌ی درایو ترو دریافت کرد. در مسابقه ی کانادا هم به خاطر این که مسابقه را از جایگاه اصلی خودش استارت زده بود جریمه شد. (او نتوانست به موقع خودرویش را آماده‌ی دور گرم کردن بکند و در ابتدای این دور از همه‌ی خودرو ها عقب افتاد).

تصادف دنیل کویات و فرناندو آلونسو

تصادف دنیل کویات و فرناندو آلونسو

وقتی یکی از خبرنگاران از کویات پرسید که آیا ناظران او را مخصوصا تنبیه میکنند گفت:

گمان میکنم این طور است.

اما ویلنوو این رویکرد کویات را در رویارویی با شرایط، اشتباه میداند:

اگر مدام دیگران را مقصر بدانید هیچ­وقت یاد نخواهید گرفت. همیشه باید خود را مقصر بدانید حتی اگر کم کاری از جانب شما نباشد. این تنها راه برای پیشرفت است.

وقتی مشخص است که شما اشتباه کرده اید، تلاش برای سرزنش دیگران فقط شرایط را رقت‌انگیز میکند.

معمولا راننده ها شانس مجددی برای اثبات خود ندارند. این فرصت بارها به کویات داده شده اما به نظر میرسد او چیز زیادی یاد نگرفته است!

6 دیدگاه

 1. sanchez

  10

  0

  شاید خودش خیلی آدم بزرگی نباشه که البته کوچیکم نیست ولی اون قسمت آخر صحبتاش برای کویات و همه راننده ها و همه بدرد میخوره. قشنگ گفته

 2. Red revolution

  2

  5

  «دکتر جکیل» کویات بروز کرده و انگار خیال رفتن هم نداره
  وقتی ماشین،ت خوب نباشه نه تنها به چشم نمیای حتی ضریب خطات هم بالا می ره ،اما انگار برای کویات اوضاع فوق العاده خراب شده
  ردبول که بود حتی بعضی وقتا از ریکاردو بهتر بود!

 3. رضا کروئی

  2

  1

  کویات از دو سال پیش موقعی که در ردبول بود همین داستان رو داشت و در سوچی اوج اشتباهاتش رو رقم زد تا مسئولین ردبول به سرعت جای او را با ورشتپن عوض کنند امسال هم که کلکسیون اشتباهات و جریمه ها رو بدست آورده و بدترینش این آخری بود با هم تیمیش. به نظر من دوست داره متفاوت باشه اما راه اشتباه رو میره

دیدگاه خود را بیان کنید