فرمول یک ایران – شایعاتی مبنی بر انتقال مکس ورشتپن به فراری در حال پخش شدن است و هلموت مارکو هم تمام تلاشش را برای بی اساس نشان دادن این شایعات می کند.

روزهای اخیر شایعاتی در حال پخش شدن است به عنوان اینکه فراری حاضر است برای به خدمت گرفتن راننده جوان و آینده دار هلندی تیم ردبول بعد از اتمام قرار داد او در سال 2019 میلیون ها دلار پرداخت کند.اما رییس این شرکت نوشابه های انرژی زا بیان کرده است که:

ما حتی با 100 میلیون دلار هم مکس را از دست نمی دهیم.ما او را در فرمول یک قرار دادیم تا پتانسیل فوق العاده او و همینطور روند توسعه او را ببینیم ، ما می خواهیم با او قهرمان جهان شویم.

مدیر برنامه های ورشتپن بیان کرده است :

ما به قرارداد ها پایبندیم و این قرارداد طبق معاله متقابل با ردبول بسته شده است.ما در مورد قرارداد صحبتی نمی کنیم اما فقط دکتر مارکو ، من و مکس می دانیم که بر چه چیزهایی توافق شد. تیم ردبول یکی از بهترین راننده های حال حاضر را در اختیار دارد و شما می توانید این انتظار را داشته باشید که ما با تجهیز کردن خودمان به بهترین امکانات قهرمان جهان شویم.

اما در مورد شانس بد مکس ورشتپن در این فصل ، دکتر مارکو بیان نمود:

ما به او گفتیم که داریم تمام تلاشمان را می کنیم که به این اقبال بد و غیر قابل باور خاتمه دهیم.

2 دیدگاه

 1. SV5

  6

  2

  به نظرم ورشتپن نباید وقت خودشو تو ردبول تلف کنه، این چیزی که من از رنو می بینم، تمام تلاششون برای ارائه یه موتور خوبو انجام میدن که چیز دندون گیری درنیومده و آدریان نیوی هم که دیگه مث سابق علاقه ای به طراحی ماشین فرمول یک نداره. من بعید می دونم ردبول بتونه تا زمان تغییر قوانین موتوری بهترین ماشینو ارائه کنه.

  • SF70H

   6

   1

   اتفاقا موتور رنو بد نیست الان دوسه ساله که ردبول ضعف اتومبیلش رو گردن رنو میندازه مشکل ردبول از 2015 به اینطرف شاسی و ایرودینامیک بوده.اون زمان که ردبول 4 بار قهرمان شد موتور رنو 30 اسب ضعیفتر از رقباش بود اما دوام بالایی داشت و ردبول هم شاسی و ایرودینامیک بسیار خوبی داشت اما الان مشکل ایرودینامیک و شاسیه موتور رنو به نظر من خوبه. حتی تو تست های فیا فاصله ی موتور رنو با رقبا کمتر از 3دهم ثانیه در هردوره که با ایرودینامیک خوب قابل جبرانه. ردبول بیخود بهونه میگیره
   قراردداد مکس تموم بشه و نخواد با ردبول کارکنه هلموت مارکو هم نمیتونه کاری کنه.ولی به نظر من ریکاردو گزینه ی بسیار بهتریه برای فراری.امیدوارم ریکاردو بیادفراری

دیدگاه خود را بیان کنید