Register

پنج × 2 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – نمایش لوئیس همیلتون شک و شبهه ای در مورد چهره برتر این آخر هفته فرمول یک باقی نذاشت. اما قضاوت در مورد رانندگان پس از او به همین آسانی نیست.

برندگان

لوئیس همیلتون و مرسدس

آن ها موناکو را در شرایط خوبی ترک نکردند، جایی که به پیروزی در آن عادت کرده بودند اما این بار نتوانستد به نتیجه دلخواه برسند.

اما آن ها دست روی دست نگذاشتند و به دنبال یافتن مشکل خود در موناکو رفتند و نه تنها آن مشکل را پیدا کردند بلکه راه حلی نیز برایش یافتند تا با دستی پر به مونترال بیایند.

شاید لوئیس همیلتون مشتاق ترین فرد در مرسدس برای چاره اندیشی و بازگشت به شرایط قبل بود. او یک دور فوق العاده را در زمان گیری ثبت کرد و فردای آن در مسابقه بدون اشتباه ظاهر شد تا با کسب ششمین پیروزی در کانادا تنها به یک برد دیگر در آنجا برای برابری با رکورد مایکل شوماخر نیاز داشته باشد.

لوییس همیلتون - گرندپری کانادا 2017

لوییس همیلتون – گرندپری کانادا 2017

دنیل ریکاردو

او بار دیگر در زمان گیری مغلوب هم تیمی جوانش شد اما در مسابقه از شرایط پیش آمده بهترین استفاده را برد.

در شرایطی که در بسیاری از دورها سرجیو پرز او را تعقیب میکرد، دنیل خونسردی خود را حفظ کرد تا سومین سکوی پیاپی را به دست آورد.

دنیل ریکاردو - گرندپری کانادا 2017

دنیل ریکاردو – گرندپری کانادا 2017

استبان اکون

هرچند او درنهایت موفق به سبقت گیری از هم تیمی اش نشد اما حقیقتاً در حد مدعی سکو خود را نشان داد.

با عملکردی که او در کانادا از خود به نمایش گذاشت و به رخ کشیدن پتانسیل اش، می توان حدس زد او یکی از راننده های پرطرفدار در بین تیم ها در سال 2018 باشد.

استبان اکون

استبان اکون

لنس استرول

لنس وضعیت وخیمی را در فرمول یک تجربه می کرد. اصولاً تیمی در حد ویلیامز نمی تواند جای مناسب برای شروع یک راننده بی تجربه در فرمول یک باشد. علاوه بر این بدشانسی های پیاپی نصیب او می شد تا همه تنها دلیل حضور او در فرمول یک را صرفاً پدر پولدارش بدانند.

اما در مونترال، او در مواقع صحیح با سایر رانندگان درگیر می شد و با چند سبقت بدون نقص برای ویلیامز دو امتیاز به ارمغان آورد.

ویلیامز این نمایش از استرول را در حد پیروزی می داند و امیدوار است راننده 18 ساله تیم – که با این امتیازآوری به دومین راننده جوان امتیازآور فرمول یک تبدیل شد – بتواند این عملکرد را در جایی غیر از پیست خانگی اش – کانادا – نیز تکرار کند.

لنس استرول - ویلیامز

لنس استرول – ویلیامز

طرفداران فرناندو آلونسو

شاید از واکنش فرناندو آلونسو پس از کنار رفتنش از مسابقه بتوان حدس زد که او به این شرایط و خراب شدن دائمی موتورهای هوندا عادت کرده است؛ او به میان تماشاچیان متعجب رفت و به نشانی قدرانی از حمایت های آن ها، دستکش های خود را به میان جمعیت پرتاب کرد.

فرناندو آلونسو - گرندپری کانادا 2017

فرناندو آلونسو – گرندپری کانادا 2017

بازندگان

فراری

پذیرش سقوط از جایگاه دوم به چهارم در حالی که استارت بدی هم نزده باشی، برای سباستین فتل آسان نیست. علاوه بر این صدمه باله جلو و در نتیجه توقف زودهنگام هم به مشکلات او اضافه شد.

شاید از منظری فراری و سباستین برنده باشند، چرا که از انتهای خودروها نهایتاً به جایگاه چهارم رسیدند. اما آن ها از مزیتی که در موناکو در برابر مرسدس به نمایش گذاشته بودند برخوردار نبودند و جایگاه اولشان در جدول سازندگان را نیز به مرسدس واگذار کردند.

سباستین فتل - گرندپری کانادا 2017

سباستین فتل – گرندپری کانادا 2017

فرصت از دست رفته فورس ایندیا

آیا فورس ایندیا می توانست در کانادا سکو کسب کند و بیشتر از 18 امتیاز فعلی به دست آورد؟ پاسخ این سوال مشخص نیست اما آنچه مشخص است سرجیو پرز با اجتناب از اجازه عبور به هم تیمی اش، بیش از این که به نفع تیم کار کند به نفع خودش عمل کرد.

قضاوت در این مورد دشوار است؛ از یک طرف راننده ای که دوست دارد در پیست مسابقه بدهد و نتیجه را مشخص کند و در طرف دیگر تیمی که به دنبال کسب امتیازآوری بیشتر است. مساله ای که همیشه در فرمول یک مطرح بوده و مطرح خواهد ماند.

سرجیو پرز، استبان آکون و سباستین فتل - گرندپری کانادا 2017

سرجیو پرز، استبان آکون و سباستین فتل – گرندپری کانادا 2017

کارلوس ساینز

“بی دقت و بالقوه خطرناک” توصیف داوران از رانندگی کارلوس ساینز می باشد که منجر به برخوردش با رومن گروژان و درپی آن ضربه اش به فیلیپه ماسای از همه جا بی خبر در دور اول شد.

او تا به اینجای کار 25 امتیاز به دست آورده است اما مشکل این است که 7 نمره منفی نیز به سوپرلایسنس او داده شده است. اگر این عدد به دوازده افزایش یابد او ممکن است از یک مسابقه محروم شود.

کارلوس ساینز - مسابقه کانادا 2017

کارلوس ساینز – مسابقه کانادا 2017

5 دیدگاه

 1. (h.n) lewis.44

  4

  6

  واقعا دوست داشتم سرجیوپرز رو رو سکو ببینم
  اولا چون لیاقتشو داشت
  دوما چون باتجربه تر از اکون هست
  وسوما این که به حرف تیمش که گفته بود میخوایم ردبول رو به چالش بکشیم برسه.

 2. Saeed

  13

  2

  کمی ناراحت شدم از اینکه اسم فتل ب جای اینک تو برنده ها باش جز بازنده هاس

  درسته امتیازاتی رو از دست داده ک آخر فصل کارش رو کمی سخت میکنه ولی در عوض ما رو به وجد اورد و بار دیگ نشون داد ک چرا طرفداراش طرفدارشن

  البته لوییس همیلتون هم برنده بود چونک با رسیدن ب رکورد سنا یبار دیگ طرفدار هاش رو خوشحال کرد.

  در نهایت امیدوارم تا آخر فصل از این مسابقه ها داشته باشیم ک فن های دو طرف خوشحال باشن و برنده واقعی کاربر های سایت باشن ک از ی ی شنب قشنگ لذت ببرن….

 3. cfz

  2

  7

  اکون عالی بود انصافا. ساینز هم کلا کنارشو نگا نمیکنه این چه طرز رانندگیه برادر. لوییس هم ترکوند. به امید پیروزی در ریس های بعد

 4. sadegh_ad

  1

  0

  سلام دوستان من این مسابقه رو موفق نشدم ببینم. خواستم بدونم از چه سایتی میتونم دانلود کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 5. SIR Lewis Hamilton

  3

  6

  ادمین جان میشه بگید تو مسابقه کانادا کى فستست لپو زد، کى تو تمام دورهاى مسابقه پیشتاز بود و کى مسابقه رو از جایگاه نخست آغاز کرد!؟