Register

4 + 20 =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی پی ایران – راننده ی اسپانیایی تیم مک لارن-هوندا در گرند پری موناکو به دلیل شرکت در مسابقه ایندی ۵۰۰، حضور نداشت.

فرناندو آلونسو که تا اینجای مسابقات، فصل خسته کننده ای را تحمل کرده است و در گرند پری موناکو که مشهور به رویداد روبان آبی در فرمول یک است -به این معنا که مهم ترین جایزه بزرگ فصل است- حضور نداشت و جنسن باتن قهرمان فصل ۲۰۰۹ فرمول یک جایگزین او در این مسابقه شد.

مدیر ارشد مسابقات موتوجی پی کارملو ازپلتا اذعان کرد:

این نشان می دهد که بعضی چیز ها در فرمول یک برای آلونسو فراهم نیست که به او اجازه داده شده است برای رقابت در رویداد دیگری شرکت کند.

اگر الان در زمان مدیرت سابق، برنی اکلستون به سر می بردیم به او هرگز اجازه داده نمی شد که در رویداد دیگری به رقابت بپردازد.

به عنوان یکی از دوستان آلونسو فکر می کنم خیلی خوب است که او در مسابقات ایندی کار شرکت خواهد کرد اما من همزمان اعتقاد دارم اتفاقی که باید برای مسابقات قهرمانی فرمول یک اتفاق می افتاد، رخ داده است در صورتی که در سال های گذشته این اتفاقات ممکن نبود. من شگفت زده می شدم اگر این اتفاق در زمان مدیریت برنی اکسلتون رخ می داد.

فرناندو آلونسو و جنسن باتن 

ازپلتا همچنین بیان می کند که موتورسواران موتوجی پی نمی توانند در دیگر مسابقات رقابت کنند مگر با اجازه ی قبلی از مدیریت:

اگر شما مجبور به استفاده از قرارداد باشید آن وقت مسئله پیچیده می شود. در قراردادهای ما بند خاصی وجود دارد که موتورسواران نمی توانند در سلسله رقابت های دیگر شرکت کنند. مگر اینکه ما به آن ها اجازه بدهیم، اما تا به حال هرگز مجبور به استفاده از آن نشده ایم.

بردلی اسمیت و پول اسپارگارو با حضور در تیم یاماها توانستند پیروزی مسابقه استقامت هشت ساعته سوزوکا را در ۲۰۱۵ کسب کنند، چیزی که اسپارگارو در سال ۲۰۱۶ نیز موفق به کسب آن شد. همچنین در سال های اخیر شرکت موتورسوران در مسابقات دیگر محدود شده است. در ماه اوت سال گذشته اسمیت در مسابقات جهانی استقامت شرکت کرد اما زانوی راستش در یک تصادف آسیب دید و ۳ مسابقه ی بعدی فصل را از دست داد.