Register

سه × سه =

A password will be e-mailed to you.

مدیر اجرایی تیم فرمول یک الپین، لورنت روسی ادعا کرده است که پیروزی استبان اکون در مسابقه مجارستان، مهم ترین و با ارزش ترین لحظه آنها در فصل نبوده است.

آکون امسال توانست یکی از رانندگانی باشد که به یک پیروزی غیرقابل پیش بینی دست یابد و این پیروزی را هم با کمک هم تیمی فوق العاده قدرتمند خودش به دست بیاورد. این 25 امتیازی که توسط آکون به دست آمد، حجم عظیمی از برتری را به تیم آلپین تزریق کرد، اما وقتیکه بحث به سمت یادگیری و کسب تجربه و پیشرفت تیم پیش می آید، روسی ادعا دارد که مجارستان بهترین رخداد آنها در طول فصل نبود، بلکه سکوی رده سومی فرناندو آلونسو و پنجمی آکون در قطر نمونه و رخدادی بهتر بود.

لورنت در مورد پیروزی مجارستان گفت:

لحظه فوق العاده ای از فصل و یک مهر خوش رنگی بر کارهایی که انجام دادیم بود. اما چیزی که می خواهم بگویم برای همه تعجب آور است، این پیروزی به اندازه نوزده امتیازی که ما برای یک سکو و رده پنجمی در قطر یا چهارمی در عربستان سعودی ارزش نداشت. موضوع در مورد پیشرفت و یادگیری و بهینه سازی پیوسته تیم است که می تواند برای آینده این تیم مهم باشد.

پیروزی عالی بود و منظور مرا اشتباه متوجه نشوید، اما این پیروزی تحت شرایط خاصی شکل گرفت. ما برای 65 دور مقاومت کردیم و شایسته آن بودیم، اما در شرایط عادی مسابقه ای، به مانند مسابقات گذشته، (اتفاق هایی که رخ داد) سبب اعتماد به نفس و افتخار من به این تیم می شود. این مسابقات به اندازه آن پیروزی اهمیت داشتند.

لورنت روسی در مورد فصل پیش رو مطمئن است و می گوید که آلپین امکان ندارد عقب گرد کند و بلکه فاصله اش را با تیم های جلویی کم می کند:

ما استرس و نگرانی نداریم به این خاطر که ما می رویم تا پیروزی های زیادی را به دست بیاوریم، مزیت ها و برتری های زیادی برای ما وجود دارد. البته که ما می توانیم بدتر از سال گذشته عمل کنیم ولی در این مورد من شک دارم. فکر می کنم که ما یک استراتژی خوب و متفاوتی برای توسعه موتور داریم که لازم و ضروری است.

ما یک توسعه خوبی روی خودرو داریم و به نقشه راهی که برای شروع فصل در نظر گرفته ایم احترام می گذاریم. این مسئله سبب نزدیک شدن ما می شود شاید نه به تیم های برتر ولی باز مشخص نیست. فرض می کنیم که اگر روی ایرودینامیک، کیلووات و قدرت الکترونیکی برتری هایی به دست بیاوریم، فاصله را حتی اگر آنها هم به پیشرفت هایشان ادامه دهند کم می کنیم.

11 دیدگاه

 1. Mahdi.drs

  5

  0

  رنو یا الپین تیم جالبی هست و از لحاظ افتخارات شون سوم سازنده موتور (انجین)پر افتخار تاریخ فرمول یک هستن و فقط موتور فراری و بعدم مرسدس از موتور های رنو بیشتر برد به دست اورده ان!!
  با توجه به این میتونیم بگیم سال بعد هم شانی خوبی برای ساختن یک موتور به شدت قوی دارن!
  خود الپین هم خبرهایی که ازش اومده خوب به نظرم میاد و فک کنم موتورشون به موتور۲۰۲۱ مرسدس از لحاظ عملکرد نزدیک شده باشه ولی مشکل اینه که نمیدونیم مرسدس و فراری چقدر توی بخش موتور پیشرفت خواهند کرد!!
  تا ۲۷ اسفند روز کوالی فای بحرین باید صبر کنیم تا ببینیم چیکار کردن نسبت به موتور های مرسدس و فراری چون نتایج تست ها خیلی گویا واقعیت نیست ..
  ۶۱ روز دیگه مونده هنوز 😐
  البته چند مسابقه اول هم نمیتونه گویا واقعیت باشه چون تیم ها بعد چند مسابقه با توجه به اطلاعاتی که حریفا به دست میارن ماشینشون رو بهبود میدن و ممکنه مثه ۲۰۰۹ که اول فصل بران جی پی قوی ترین ماشین رو داشت و اخر فصل هم ردبول بهترین رو داشت تیم ها کمی جا به جایی بینشون رخ بده پس حتی نمیتونیم بگیم مثلا اگر فراری اول فصل سریع ترین بود اخر فصل هم سریع ترین باشه مخصوصا در فصل اول اعمال تغییرات شاسی و موتور و بدنه مثله امسال

 2. Farrari lover

  2

  0

  تا جایی که خبرها رو دنبال کردم یکی از مقامات فیا که اسمشو یادم نیست به موضوع تایرها اشاره داشت و اینکه یکی از جذابیتهای فرمول یک،موقع پیت استاپ رفتن ماشینهاس و ما نمیخایم با تایرای مقاومتر در مقابل خورندگی این جذابیت رو از فرمول یک بگیریم و تایرایی شبیه مسابقات لمانس رو استفاده کنیم(با حالت کنایه آمیز)
  با توجه به چندین مطلب مشابه این،موضوع کمتر شدن مدیریت راننده ها روی تایرهاشون منتفی هست و این موضوع مدیریت تایر همچنان جزو مهارتهای مهم در فرمول یک وجود خواهد داشت.

 3. Farrari lover

  1

  1

  هلموت مارکو از حالا جنگ روانی رو علیه فراری راه انداخته.معلومه که حسابی از ترکیب چارلز و ساینز و قدرت احتمالی خودروی فراری میترسه با این مصاحبه هاش.
  ایشون گفتن ساینز تنها کسی هست که استعداد رقابت با لوییس و مکس رو داره و چارلز رو فاقد این استعداد دونسته.
  درباره شکست دادن چارلز توسط ساینز تو سال اول حضورش توی فراری هم صحبت کرده.
  برای رقابت احتمالی فصل بعد رو هم بین مکس و لوییس و بعد در سطحی پایینتر ساینز و پرز و راسل و بعد نوریس رو ازشون نام برده.
  متن رو خلاصه کردم.اما کاملا معلومه هدفش از اینطور صحبتا ایجاد اختلاف تو فراری هست.
  امیدوارم که بینوتو اگه ماشین رقابتی در اختیار چارلز و ساینز بذاره بتونه توی جمع و جور کردن حاشیه هایی که هورنر و مارکو و ولف استادن تو درست کردنش،خودشو نشون بده و بازنده جنگ روانی سختی مثل مسائل ۲۰۲۱ بین ولف و هورنر نباشه.

 4. Mahdi.drs

  1

  0

  مقایسه راننده های ردبول در چن سال اخیر
  وتل ۲۰۰۹-۲۰۱۴ جایگاه اول۳۸ بار.. جایگاه دوم ۱۳ بار .. جایگاه سوم ۱۳ بار
  مکس ورستپن۲۰۱۶_۲۰۲۱..جایگاه اول ۲۰ بار .. جایگاه دوم ۲۵ بار . جایگاه سوم۱۵ بار
  دنیل ریکاردو ۲۰۱۴_۲۰۱۸… جایگاه اول ۷ بار .. جایگاه دوم ۶ بار.. جایگاه سوم ۱۶ بار
  سرجیو پرز۲۰۲۱…. جایگاه اول یک بار.. جایگاه دوم صفر.. جایگاه سوم ۴ بار
  دنیل کویات ۲۰۱۵_۲۰۱۶ … جایگاه اول صفر .. جایگاه دوم ۱ بار.. جایگاه سوم ۱ بار
  الکس البون ۲۰۱۹_۲۰۲۰… جایگاه اول صفر … جایگاه دوم صفر بار.. جایگاه سوم۲ بار ( میتونست بیشتر باشه اگر لوییس کم فرمونی نداشت ماشینش!!)
  گسلی ۲۰۱۹.. بدون پودیوم .. بهترین نتیجه ۴ ام!!

 5. Mahdi.drs

  0

  0

  اره مشخصا جنگ روانیه و هدفش به هم ریختن ذهنیت پرسنل تیم فراری هست.
  در کل لکرک راننده سریع تری( قشنگ اگر به نتایج کوالفای و مسابقات نگاه کنید قابل مشاهده است)
  نسبت به ساینز هست و هدف مارکو بیشتر اینه که فضای رقابتی بین ساینز و لکرک بمونه و راننده یک و دو مطرح نباشه … همون طوری که در مورد لوییس و راسل گفته بود رفتن راسل به مرسدس به ما کمک میکنه چون راسل از لوییس امتیاز میگیره یه وقتایی اگر جلوش تموم کنه و در نهایت به نفع ردبول هست

دیدگاه خود را بیان کنید