فرمول یک ایران چارلز لکلرک بعد از گرندپری ترکیه احساس می کند که یک سکو را از دست داده اما نکته مهم تر برای او و فراری نحوه عملکرد لاستیک های نو بود.

بیشتر رانندگان مقدار زیادی از مسابقه را روی یک لاستیک طی کردند اما چارلز مدتی پیشتاز بود و می خواست نهایت استفاده خود را از این موضوع بکند.

با گذشت مسابقه زمان های رقبای او پیشرفتی نمی کردند و تیم از چارلز پرسید که آیا می توانی تا آخر مسابقه روی این لاستیک ها بمانی. با این وجود مدتی بعد والتری بوتاس توانست با لاستیک های جدید خود از وی عبور کند و در نهایت لکلرک به رتبه چهارم تنزل پیدا کند. راننده موناکویی متوجه شد بخاطر تصمیم اشتباهش و دیر آمدن به پیت لین سکو را از دست داده است اما از مسیری که به سمت رتبه چهارم در روز یکشنبه طی کرد پشیمان نیست‌.

چارلز در این مورد گفت:

خیلی عجیب است. فکر می کنم کم و بیش مسابقه و تصمیمات برای خیلی ها شبیه به هم بود ولی چیزی که ما را سردرگم کرد زمان درست مراجعه به پیت لین بود چراکه من روی لاستیک های استفاده شده و قدیمی بودم و در رادیو زمان های بوتاس روی لاستیک هی نو را شنیدم.

در ابتدا زمان های او سریع نبودند و تصور کردم که می توانیم با این لاستیک ها جلو بمانیم اما در هفت دور خیلی خرده شدند و سرعت بقیه بالا رفت. حالا که سرعت آنها را دیدیم می دانستیم باید لاستیک ها را تعویض کنیم که این کار را کردیم اما دیر شده بود.

برای ده دور پایانی خواستم از آنها نهایت استفاده را ببرم اما نمی دانم چرا این امر محقق نشد.

چارلز لکلرک ، فرناندو آلونسو و سباستین فتل - فرمول یک 2021

چارلز لکلرک ، فرناندو آلونسو و سباستین فتل – فرمول یک 2021

لکلرک در پایان گفت:

این اتفاق باعث شرمساری است چون سکو را از دست دادیم اما از چیزی پشیمان نیستم. در روسیه ارتباط خوبی با تیم شکل نگرفت اما اینجا خیلی خوب بود.

تصویر درستی از مسابقه در ذهنم داشتم و فکر کنم بهترین تصمیم را در آن موقع گرفتم اما نتیجه مطلوبی نداشت. مسابقه عجیبی بود.

29 دیدگاه

 1. AMIRFROG

  10

  1

  یه سوال از دوستانی که سری در سرای کار های فنی دارن
  مگه لاستیک اینترمدیت زودتر از اسلیک به دما نمیرسه ؟ پس چرا همیلتون و لکلرک نتونستن لاستیکا رو به شرایط خوب برسونن؟

  • SUPER FAST 16

   15

   2

   به دما رسیدن در مورد تایر اینتر به منزله بالا ترین بازده ایی نیست ،چند دور و بیشتر که میزدن عاج های لاستیک صاف میشد و سرعت بیشتری پیدا میکردن،شارل و لوئیس چون دیر تر از بقیه رفتن به پیت، تا عاج لاستیکشون از بین بره و اصطلاحا لاستیکاشون تبدیل به اسلیک بشه و بالاترین بازده زمانی برسن با راننده های دور خودش که زودتر رفته بودن به پیت برخورد کردن که باعث شد شارل رده از دست بده و لوئیس هم توسط گسلی تهدید شد،البته رده از دست دادن شارل به چند تا قفل کردن در زمان لیدر بودن هم بیربط نبود،اگه اون زمان ها رو از دست نمیداد پرز زمانی بهش میرسید که لاستیک هاش اماده و تو اوج کاراییشون بودن.و توان دفاع رو میداشت بنظرم

  • mrz_ir

   8

   2

   پیست نیمه مرطوب ترکیه به یه مدل لاستیک جدید به اسم اینتراسلیک نیاز داشت چون نه به اندازه اسلیک خشک بود و نه به اندازه اینترمدیت مرطوب.
   تیم ها که همچین لاستیکی در اختیار نداشتن اما وقتی با اینتر چند دور میزدن ساخته میشد!
   موضوع اینه که لاستیک اینتراسلیک خیلی زود دماش بیش از حد میره بالا چون جنسش برای پیست مرطوب طراحی شده و این رطوبت براش کم بود
   دلیل اون کندی و مشکلات لوییس و لکرک توی چند دور اخر به خاطر همین بود که لاستیکشون دما رو رد میکرد و اور هیت میشد

   • ALO

    8

    0

    سلام
    اتفاقا لاستیک اینترمدیت ساخته شده برای شرايط نیمه خشک و بنظرم کارشو خوب انجام داد نسبت به زمانی که تازه معرفی شده بود به دنیای فرمول یک و پیشرفت زیادی کرده البته نظره من اینه و هیچ منبع معتبری نداره

   • mrz_ir

    4

    0

    alo عزیز این موضوع بهتر شدنش که باید می بوده و اینکه هر سال بهتر میشن لاستیکا (لاستیکا بهتر شدن اما نه به اندازه ای که داون فورس و وزن و سرعت ماشینا افزایش پیدا کرده وبه خاطر همینه که لاستیکای قدیمی تر عملکرد بهتری داشتن)
    اما در مورد لاستیک مرطوب اگه پیست رطوبت کافیو داشته باشه اونا واقعا خوردگیشون کمه جوری که عاج هاشون دیرتر تموم میشن اونم توی دور های بالا
    اما شما اگه لاستیک پایانی روی ماشین ها مخصوصا لوییسو نگاه کنید با اینکه زیر ده دور زده اما عاجی نمونده و وسط لاستیک کاملا صاف شده.
    احتمال میدم اگه شکل لاستیک ها مثل لاستیک های شیار دار پونزده سال پیشتر بود همه با لاستیک سافت رانندگی میکردن نه با اینتر
    ولی خوب اینتر هم خوب جواب داده و کاملا لازم بوده و هست

  • Amin-sdg

   8

   2

   ببین اتفاقی که افتاد این بود که چند دور اول سرعت بسیار بالایی داشتن لاستیک های اینتر و بعد از چند دور دما شون بیش از حد میرفت بالا و باعث افت سرعت میشد. اگر یادتونم باشه لوییس که لاستیک نو انداخت جنسون باتن گفت تو همین چند دور اگر نتونه رد بشه از نفر جلوییش گیر میکنه پشتش و احتمالا پشت سری هام بیان ازش رد بشن که تقریبا همین اتفاقم داشت میافتاد.

   • Matin44

    3

    7

    همیلتون خودش رها کرده بخاطر اعصبانیتش

   • Amin-sdg

    10

    2

    متین جان
    تا اونجایی که من یادمه این اتفاق برای بقیه ماشین ها هم افتاد و ربطی به راننده نداشت. از روحیه همیلتونم بعیده وقتی پشت سر ماشین جلویی هست ول کنه و عقب بکشه. البته این چیزیه که من از ریس متوجه شدم. شاید اشتباه بگم.

 2. KamranMehdizade

  3

  5

  همیلتون و لکرک اگه مثه بقیه میرفتن پیت لین رده هاشون قطعا بهتر از این نتیجه بود راستی چرا اصلا drs فعال نشد پیست که تقریبا خشک شد

   • KamranMehdizade

    3

    1

    پارسال تو همین ترکیه بارونی بود و پیست کامل خشک نشد ولی دی اراس فعال بود

   • Erfan

    2

    0

    حداقل باید ریسینگ لاین خشک باشه فکر کنم

 3. Mahdi.drs

  5

  6

  اگه مکس نتونه سه تا مسابقه از ۶ تا باقی مونده رو ببره و سه تاش هم دوم بشه باید به قهرمانی امسال بگه ادیوس ….
  ۲تا از ۶ تا مسابقه برا ردبول بهتره و ۴ تاش برا مرسدس …
  یک لاستیک پنچر یا یه فرونت وینگ شکسته یا یه پیت استاپ بد میتونه قهرمان رو جا به جا کنه…
  باید ببینیم کدوم تیم و راننده میتونن کم اشتباه تر باشن و فرصت ها بهتر استفاده کنن…
  ولی اگه لوییس. واستراتژیست هاش صوتی ندن رکورد شوماخر رو ترکونده و اگه دو تا سوتی مثه ترکیه بده باید به قهرمانی ادیوس بگه و یه قهرمان جدید داریم ..
  نظر شما چیه کی میبره؟؟؟؟

 4. Majid

  2

  1

  هم چارلز هم لوییس اشتباه کردن که به موقع پیت نرفتند وگرنه نتیجه بهتری می گرفتند، اکه لوییس همزمان با مکس لاستیک عوض می کرد قطعا روی سکو بود و حتی ممکن بود مکس رو هم بگیره. در کل هوای بارونی فقط به نفع ردبول تموم شد.

 5. Fahrenheit

  1

  0

  با احترام به همه اعضا
  برام ناراحت کنندس که راجع به خبرهای فراری که یه زمانی پیستها رو یکی یکی به آتیش میکشید و عملا یکی از ستونهای فرمول یک هست نظرات و کامنتها آنقدر کم هست
  تیفوسیهای عزیز کجایید😭😭😭😭😭

دیدگاه خود را بیان کنید