بازی آل استار ان‌ بی‌ ای (به انگلیسی NBA All-Star Game) یک بازی بسکتبال است که هر ماه فوریه توسط انجمن ملی بسکتبال (ان‌بی‌ای) برگزار می شود و 24 بازیکن ستاره لیگ را به نمایش می گذارد.

شما میتوانید تمام بازی های ال استار ان‌ بی‌ ای بین سال های 2010 تا 2021 را در لینک ریز مشاهده کنید.

آل استار ان بی ای 2010 تا 2021

ترکیب بازیکنان آل استار ان‌ بی‌ ای

ترکیب اصلی برای هر تیم در بازی آل استار ان‌ بی‌ ای با ترکیبی از رای هواداران، بازیکنان و رسانه ها انتخاب می شود، در حالی که سرمربیان بازیکنان ذخیره را انتخاب می کنند که هفت بازیکن از کنفرانس های مربوطه بوده، بنابراین هر تیم دارای یک لیست 12 نفره است.

مربیان حق رای دادن به بازیکنان خود را ندارند. اگر بازیکن منتخبی به دلیل مصدومیت نتواند شرکت کند، کمیسر ان‌بی‌ای جایگزین را انتخاب می کند.

بازی ال استار NBA 2018

از ال استار NBA سال 2018، رأی گیرندگان پیشرو برای هر کنفرانس به عنوان کاپیتان تیم تعیین می شوند و می توانند از بین مجموعه ذخیره ستاره ها انتخاب کنند تا تیم های خود را بدون توجه به کنفرانس تشکیل دهند.

لبرون جیمز و استفن کری اولین بازیکنانی بودند که تیم ها را با فرمت جدید انتخاب کردند و بازیکنان را برای بازی All-Star NBA 2018 در یک پیش نویس غیر تلویزیونی در 25 ژانویه انتخاب کردند.

به احتمال زیاد به دلیل علاقه طرفداران به روند پیش نویس، کاپیتان بازی All-Star 2019، جیمز و یانیس آنتتوکومپو، تیم های خود را بصورت زنده از طریق تی ان تی انتخاب کردند. تیم ها همچنین برای خیریه های مورد نظر خود بازی می کنند تا به بازی ها در رقابت کمک کنند.

ال استار 2018 ؛ لبران جیمز و استفن کری

سرمربی NBA All-Star Game

سرمربی تیم با بهترین سابقه در هر کنفرانس انتخاب می شود تا کنفرانس مربوطه خود را در بازی All-Star با ممنوعیت حضور متوالی هدایت کند.

این قانون ممنوعیت حضور متوالی معروف به “قانون رایلی”، پس از آن ایجاد شد که پت رایلی، سرمربی همیشه موفق لس آنجلس لیکرز در 9 فصل بین 1982 تا 1990 هشت بار حق مربیگری تیم کنفرانس غربی را کسب کرد.

تاریخچه بازی های آل استار

ایده برگزاری بازی آل استار در ملاقات موریس پودولوف رئیس NBA، هاسکل کوهن مدیر تبلیغات ان‌بی‌ایو والتر آ. براون مالک تیم بوستون سلتیکس به وجود آمد. در آن زمان، دنیای بسکتبال به تازگی با رسوایی بسکتبال در دانشگاه ها دچار تکان شده بود.

کوهن برای جلب توجه عمومی به لیگ، به لیگ پیشنهاد داد که میزبان یک بازی نمایشی با بهترین بازیکنان لیگ باشد، شبیه به بازی همه ستاره های لیگ برتر بیسبال.

اگرچه اکثر مردم، از جمله پودولوف، نسبت به این ایده بدبین بودند، اما براون مطمئن بود که این یک ایده موفقیت آمیز خواهد بود و او پیشنهاد داد که میزبان بازی باشد و تمام هزینه ها یا ضررهای احتمالی ناشی از بازی را پوشش دهد.

اولین بازی All-Star در 2 مارس 1951 در بوستون گاردن برگزار شد، جایی که تیم آل استار شرقی تیم آل استار غربی را با نتیجه 111-94 شکست داد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

راهنما؛ برای گزارش دیدگاه خلاف قوانین، با محتوای "#گزارش" به آن پاسخ دهید.