فرمول یک ایرانسرجیو پرز در مصاحبه خبری اخیر خود توضیح داد که مجبور است به طور کامل در سبک رانندگی خود تجدید نظر کند تا با ویژگی های ماشین 2021 تیم ردبول سازگار شود. وی معتقد است که با سبک فعلی رانندگی اش به سادگی با RB16B ارتباط برقرار نمی کند.

پرز از ابتدای فصل تاکنون دو بار در میان پنج راننده برتر از خط پایان پیست های بحرین و پرتغال عبور کرد؛ اما در گرندپری ایمولا علی رقم استارت از جایگاه سوم، به دلیل اشتباهات مکرر در طول مسابقه، خارج از رده های امتیازی مسابقه را به پایان رساند.

حال سرجیو پرز احساس می کند ناسازگاری فعلی او به دلیل ضرورت در هماهنگی هرچه بیشتر با تیم جدید و تغییر رویکرد شخصی در رانندگی با اتومبیل ردبول است.

وی روز پنجشنبه در نشست خبری پیش از شروع گرندپری بارسلونا 2021 به خبرنگاران گفت:

از بین همه کارهایی که قبلاً انجام می دادم، موارد بسیار کمی در این ماشین کار می کنند.

از این نظر، من فقط باید خودم را با یک استایل جدید در طول مسابقات، تعیین خط و دورهای تمرینی مطابقت دهم؛ با عملکرد متفاوت سوخت و… بله… همه چیز باید بسیار آگاهانه باشد.

در پیچ ها، هنوز هیچ چیز به طور کاملا درست و طبیعی پیش نمی رود. اما در شرایط فعلی، ما بسیار نزدیک هستیم. در پرتغال از نظر سرعت مسابقه ای بسیار عملکرد خوبی داشتم، بنابراین قطعاً پیشرفت خوبی را در این زمینه شاهد هستیم.

خوش حالی سرجیو پرز پس از پیروزی در فرمول یک صخیر 2020

خوش حالی سرجیو پرز پس از پیروزی در فرمول یک صخیر 2020

 

پرز یک رفرنس عالی در ردبول دارد

سرجیو پرز فاش کرد که برای تسهیل سازگاری خود با اتومبیل RB16B که بیشتر بر اساس سبک رانندگی مکس ورشتپن ساخته شده است، فعلاً بیشتر از تنظیمات و ستاپ های راننده هلندی استفاده می کند.

مرد مکزیکی ردبول توضیح داد:

من در ابتدا می خواهم خودم را با ماشین سازگار کنم.

ما امسال با قوانین جدید تست های پیش فصل فرصت محدودتری برای آشنایی با ماشین ها داشتیم و همچنین در عمل نیز همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتد. بنابراین انجام کارها دقیقا همانند گذشته که برای آن وقت بیشتری داشتیم، بسیار دشوار بود.

پرز ادامه داد:

در عین حال، من در تیم یک رفرنس بسیارقوی، مثل مکس دارم. بدیهی است که او 110٪ از توان اتومبیل را تا انتهای تمرین روز یکشنبه از ماشین خارج می کند؛ بنابراین من فکر می کنم ابتدا باید به سطح او برسم و سپس (به سوی هدف دیگری) گام بردارم.

این دیدگاه من است. منطقی نیست که هدف دیگری را دنبال کنم چرا که فقط گمراه می شوم، بنابراین من کاملاً مشابه هم تیمی ام عمل می کنم.

67 دیدگاه

 1. محمد یاسین

  8

  19

  تا به اینجا که اونقدراهم تفاوتی با گسلی و البون نداشته ( بهتر بوده اما این رتبه هایی که چکو به دست میاره اصلا مناسب تیمی مثل ردبول نیست )

  • آرشا

   33

   1

   کم کم دارم میرم سر حرف میکا هکینن که گفته بود گاهی راننده اول تیم میتواند ماشین رادرمسیر اشتباهی ارتقا دهد.درواقع خودش باهاش سریعه اماراننده دیگه ای نمیتونه بااون ماشین سازگار بشه.اون از گسلی، اون از البون،اینم از چکو

   • Mekaeel

    10

    1

    با حرف هاتون کاملا موافقم اما این اتفاق فقط در تیم ردبول نیفتاده
    بیشتر تیم ها به سمت راننده اولشون غش میکنن و این یه چیز طبیعیه
    مثلا توی فراری هم شاهد این بودیم که وقتی لکلرک عملکرد بهتری از فتل نشون داد تیم نظرات لکلرک رو روی ماشینش اعمال میکرد که بنظرم کاملا کار درستی بود
    ردبول فقط باید یه راننده شبیه مکس پیدا کنه که بتونه با سبک ماشین سازگار بشه یکی مثل ساینز که به راحتی با هر ماشینی انطباق پیدا میکنه( توی مکلارن و الان فراری خیلی خوب با ماشین انطباق پیدا کرد)

   • Mahmood.ghaedi

    5

    5

    خب وقتی مکس داری باید ماشینی داشتهباشی ک بتونه باهاش بهترین نتیجه بگیره
    مکس تو تیمت باشه بعد ماشین جوری بسازی ک اون یکی رانندت باهاش راحت باشه اشتباه بزرگ همه تیم باید برای مکس کار کنه اگه قهرمانی میخوان

   • Sadegh. A

    2

    0

    واقعا هم همینجوریه! مثل موتور رپسول هندا که بعد از پدروسا، هر کس روش نشست نتونست عملکرد مناسبی داشته باشه و فاصله اش با مارکز نجومی بود.

   • Ali

    0

    1

    این خب کاملا طبیعیه….وقتی یکی از نابغه ترین راننده های دنیا یعنی مکس رو داری چرا روش مانور ندی!!

  • محمد جواد سلیمانی

   15

   2

   مشکل تیم ردبول اینکه توسعه دادنش به سبک مکس هست و راننده دوم از اهمیت کمتری برخورد دار میشه

  • NICO ROSBERG-06

   8

   2

   سوال من اینه
   سبک رانندگی کدون راننده تا حالا با ردبول سازگار بوده؟
   اون از گسلی که الان تو تیمش واقعا خوب عمل میکنه اون از آلبون که در تیم سابقش نتایجش بد نبود و مطمعنا الان اگه با تیمی قرار داد میبست مثل گسلی میتونست خوب نتیجه بگیره اینم از پرز .به شخصه خیلی دلم میخواست آلبون به آلفا تاوری بره و با گسلی هم تیمی بشه واقعا رقابت این دوتا واقعا هیجان انگیز میشد و جواب خیلی سوالام و می داد.

  • Milad SV5

   3

   4

   حالا سب بود میریختن سرش که
   نه تو ۴ بار قهرمان جهان شدی !!!
   باید سازگار شی!!

   • mohammad

    1

    2

    به همین فکر داشتم می کردم

  • alireza.hp.7

   0

   0

   فکر میکنم یکم زوده برای نتیجه گیریه.تو بحرین که ماشینش خاموش شد و از اخر استارت زد و در اخر پنجم شد نشون داد که چقدر سطح رانندگیش بالاتر از البون و گسلی هستش.

 2. Dr¡ft€r

  19

  3

  جدا از اینکه پرز نظری متواضعانه در مورد همتیمیش داره و باهاش در مورد اون ۱۱۰ درصد هم صددرصد موافقم بنظرم تیمی در رقابت یکشنبه موفق میشه که سکتور۳ از همه سریعتر باشه و خروجی بهتری در مستقیمی بگیره

  • Mahmood.ghaedi

   11

   1

   دوست عزیز هیچکس نمیتونه بیشتر از توان ماشین از ماشین بکشه بیرون
   بحث فیزیک
   مکس ب بهترین شکل ممکنه از توان ماشین استفاده میکنه همین

  • سامان

   2

   0

   اون تیم فقط و فقط مرسدس خواهد بود😂😂پرز هنوز رو کنترل ماشین مشکل داره سکو گرفتنش بخوره تو سرش,تو کوالی هم که داشت میرفت سمت باقالیها

 3. Amir

  19

  3

  همون طور که در کامنت قبل گفتم بزرگترین اشتباه ردبول حرکت بیش از اندازه و توسعه ببش از اندازه ماشین به سمت مکس بود و این باعث رفتن دنیل شد و همینطور باعث شد که تمام راننده دوم هایی که به صندلی دوم اومدن عملکرد و انگیزه لازم رو نداشته باشند به نظرم ردبول برای فصل ۲۰۲۲ باید ماشینی رو طراحی کنه که فقط برای مکس خوب نباشه و به درد همه بخوره چون هیچ تیمی با یه راننده نمیتونه قهرمان سازندگان بشه , اشتباه دیگه ردبول این بود با اینکه میدونستن روندن ماشینشون برای راننده های غیر مکس سخته و طول میکشه تا راننده ها هماهنگی لازم رو بدست بیارن اونارو هر سال یا هر نیم فصل حتی تغییر میدادند و این علاوه بر اینکه باعث میشه همینکه راننده به ماشین عادت کرده یکم عوض شه , باعث میشه راننده ها همیشه فشار مضاعف از ترس جایگزین شدن روشون باشه و تاثیر منفی بر عملکردشون داره.

  • 🏁Parsa16

   10

   3

   کاربر امیر
   صد درصد باهاتون موافقم

  • @sebvr

   19

   1

   کاملا موافقم ! ولیکن ریکیاردو با اینکه این ماشینی بر اساس مکس توسعه داده شده بود خوب ظاهر شد ! این مهارتش رو میرسونه. ولی یادمون باشه مکس از روز اول واقعا عالی بود ! توی مسابقه ی اولش با اون ماشین تونست قهرمان بشه {{کاتالونیا 2016 و برخورد نیکو و لوییس }} ! مکس فن نیستم ولی همه میدونیم مکس چه استعدادی داره و چقدر میتونه با این ماشین برای مرسدس تهدید بزرگی باشه ولیکن باید دقت کرد که ردبول هر سال فقط از راننده ی دوم و اینکه باید همیشه دو تا راننده برای رقابت قهرمانی داشته باشیم شکایت میکرد در صورتی قطعا یکی از عوامل اینکه دوتا راننده برای رقابت قهرمانی ندارن خودشه ! تو نمی تونی فقط بر اساس یه راننده ماشنیت رو توسعه بدی و از اون راننده انتظار داشته باشی در بهترین حالت خودش رانندگی کنه . ردبول باید یه فکری به این مورد کنه چون با تضعیف مرسدس شانس خوبی برای بردن این نبرد داره …

   • 🏁Parsa16

    13

    1

    واقعا جوان های خوبی دارن میان تو فرمول ۱
    راسل-چارلز-لندو-مکس و…..

   • @sebvr

    11

    2

    پارسا بزار حرفتو اصلاح کنم :”جوان های خوبی الان در فرمول یک هستن ! {{به جز مازاسپین}}

   • Arvin.Hamilton 44

    8

    2

    sebvr
    “پارسا بزار حرفتو اصلاح کنم :”جوان های خوبی الان در فرمول یک هستن ! {{به جز مازاسپین}}”
    مگه مازاسپین اصلا راننده به حساب میاد؟XD
    کل تمرین و تعیین خط و مسابقه رو داره اسپین میشه

   • @sebvr

    6

    2

    والا پیاز رو بزاری پشت فرمون از این بهتر رانندگی میکنه 😂😅

  • NICO ROSBERG-06

   2

   1

   امیر کاملا باهاتون موافقم. درست و دقیق اشاره کردید.

 4. 🏁Parsa16

  6

  12

  چند وقته تفسیر عکس نداشتیم
  استارت و بزنم؟

  • Amir

   5

   12

   فک کنم بخواطر اینکه چند وقت عکس جدید نداشتیم 🙂

  • @sebvr

   9

   13

   اتفاقا من چند وقت پیش گفتم بیاین دوباره تفسیر بزاریم اکثرا مخالفت کردن اگه همه موافق باشن واقعا چالش فانی میشه !

 5. آرشا

  14

  11

  تفسیر عکس بالا”
  هورنر؛چکو داداش راحتی باماشین.؟
  چکو؛اگه قول بدین نیم فصل عوضم نکنین آره.😁😂

 6. Jingoozz

  22

  18

  با سلام خدمت دوستان ، من نمیدونم این چه داستانیه که جدیداً راه افتاده : ” سبک رانندگی ” !

  والا به پیر به پیغمبر اگه راننده راننده باشه با هر ماشینی میتونه ظرف نیم ساعت مچ بشه…

  دیدم دیروز هم بحثی مابین تعدادی از کاربران اینجا پیش اومده بود که برای راننده های مورد نظرشون تعداد 10-15ریس رو پیش بینی کرده بودن تا به سبک ماشین مسلط بشن یعنی انشالا مسابقه ما قبل آخر فصل تازه اگه هم راننده همکاری کنه هم خود ماشین زبون بسته…

  بنده قبلاً هم گفتم تجربه شخصی من ماکزیمم نیم ساعت بود که به تسلط کامل در حد له کردن ماشین های چقرتر از کلاس ماشینم برسم ، اینا که دیگه ادعاشون میشه راننده حرفه ای و خلبان فرمول یک هستن…

  • 🏁Parsa16

   17

   2

   استاد جینگوز واقعا زیبا صحبت میکنید
   ممنون

  • @sebvr

   15

   2

   استاد جینگوز ! فقط من این فکرو میکنم یا واقعا همه ی طرفدارای جیو همیشه کبیر خاصن !

  • Amir

   16

   1

   استاد جینگوز ببخشید اخرین برد شما تو گرندپری موناکو برای سال ۲۰۱۰ بود اگه اشتباه نکنم یکی از راننده ها قبل تمرین ۳ مریض شد شما جاش اومدید بعد تمرین با ماشین سازگار شدید و بعد پول پوزیشن پیروزی رو بدست اوردید اگه اشتباه نکنم. واقعا عجب مسابقه ای داده بودید .

  • Amirali

   20

   3

   به استاد جینگوز کبیر!سلطان کم کامنت میذارید مارو از دانش بی کرانتون بی بهره میذارید.واقعا انسان با بهره گیری از دانش شما میتونه از فرش به عرش(برعکس بخونید)برسه.
   سلطان اگر شما با تیبا دو که چندسال پیش عنوان کردید خودرو شخصی شماست نیم ساعته کنار اومدید دلیل نمیشه با ماشین فرمول یک هم نیم ساعته کنار بیای که.به نظرم هرکس در قسمت خودش دنبال پیشرفت باشه مشکل حل میشه.مثلا شما در راننده شناسی خیلی بیشتر تبحر دارید تا رانندگی.وگرنه جیوو کبیر را فقط شما شناسایی کردید.

  • بهزاد زمانی

   15

   2

   کاملا حرفتون درسته، هر راننده ای وقتی وارد ماشین جدیدی میشه کمی زمان نیاز داره تا به خلق و خوی اون عادت کنه. راننده های معمولی مانند بنده که از خودروهای معمولی خیابانی استفاده میکنم در بدترین شرایط بین نیم تا یک ساعت زمان نیاز داره. البته خودروهایی که ما استفاده میکنیم با خودروهای فرمول زمین تا اسمان متفاوتند اما این مهم رو باید مد نظر داشت که اون راننده‌ها هم راننده معمولی نیستند. بین ۸ میلیارد آدم تنها بیست الی ۳۰ نفر هستند که توانایی رقابت در فرمول رو دارند. بنابراین این ادعا که استایل رانندگی من با ماشین جور نیست صرفا بهانه‌ای است در کودکستان

  • SIAMAK

   16

   4

   استاد یه سوآل ذهن بنده رو مشغول کرده که ممنون میشم بهش پاسخ بدین !
   اینکه شما با تیبا 2 وحشی خودتون دریفت میکنید ، پیچها رو خرچنگی طی میکنید و لائیکشی و ترمز دستی کشی میکنید ، آیا ماشینتون استاندارده ؟ یا تیونینگ خاصی مثل ریمپ کردن ECU یا تغیر در ساسپنشن و … روش انجام دادید ؟
   تیبا 2 در حالت معمولش بخاطر ارتفاع زیاد و پهنای کم ماشین بصورت فابریک مستعد غلطشه !!
   درسته که شما در رانندگی نبوغ دارید ولی با تیبای استاندار اگر اسلیپ استریم هم از ماشین جلوئی گرفته باشید ، باز انجام اینکارها اعجاب آوره ، مگه با تیونینگ ماشین ؟!

   • Amirali

    10

    1

    درود بر سیامک عزیز.بله پکیج منصوری روی ماشین ایشون نصب شده و تیبای دوی ایشون رو وحشی تر از قبل کرده.درسته الان قدرت بیشتری خواهد داشت ولی از حق نگذریم قبل از تیون هم لذت خاص خودش رو داشت.به هرحال برای قشر کثیری از جامعه مثمر ثمر واقع شد و موفق به خودکشی شدن.

  • Amir

   10

   7

   البته حرف شما درسته ،ولی خیلی اغراق کردید ،چون نیم ساعته اصلا نمیشه.
   ولی این راننده ها با ماشینهای جدیدشون تا اینجای فصل و‌تمرینات پیش فصل حداقل ۴۰۰۰ کیلومتر رانندگی کردن،
   دوستان گارد نگیرن لطفاً
   ولی به نظر شخصی ، جمله هنوز با ماشین کنار نیومدم بهانه هست
   اگه ماشین درسطح عالی باشه
   دقیقا میشه راسل که توی یه مسابقه نشون داد با ماشینی که نهایت ۵ ساعت پشتش نشسته بود چه کار فوق‌العاده ای انجام داد.
   دوم هم اینکه نظرم اینه تقریبا همه راننده های فرمول یک در سطح عالی رانندگی میکنن، چون خودتون هم تقریبا میدونید توی هر دور راننده باید چه تعداد دنده عوض کنه ،ترمز و کلاچ بگیره و …
   با همه اینا نهایت یه راننده هر دور حدود یک و نیم ثانیه عقب میافته که توی این سطح از رانندگی و وجود غولهایی مثل مرسدس و ردبول و چندتا دیگه چنان فاصله زیادی نیست.
   ببخشید دوستان طولانی شد

   • علیرضا

    6

    3

    اقای امیر راسل تو تمرینات ابوظبی بعد از گرندپری ابوظبی 2019 پشت رل مرسدس بود علاوه بر اون آشنایی بسیار بالایی با مرسدس داره اصلا قیاستون درست نیست با راننده ای ک اولین تجربش با اون تیم و موتور کاملا جدیده

   • NICO ROSBERG-06

    9

    4

    امیر
    راجع به راسل در نظر داشته باش که با چه ماشینی داشت ریس می داد(ماشین قهرمان 7 دوره) انتظاری غیر از اونم از راسل نمیرفت
    شما فکر کن فقط یک مسابقه برای خنده هم که شده ماشین مرسدس و بدن به لکلرک با آلونسو یا مکس-یا فتل-اونوقت میبینی که با این راننده ها و اون ماشین چنین عملکردی تقریبا در دسترسه.

  • Jingoozz

   18

   0

   از لطف و توجه تمامی دوستان عزیز تشکر میکنم…

   بنده سابق بر این تیبا 2 مشکی وحشی داشتم که موضوع مربوط به ایام جوانی بنده است.

   در جواب دوستی که راجع به تیونینگ خودرو سوال کرده بودند بنده اساساً با هرگونه دستکاری و انگولک مخالفم ، البته آرم سایپا روی درب صندوق عقب با آرم ب ام و تعویض کرده بودم که خب صد البته در کشش ماشین بی تاثیر نبوده….

   • SIAMAK

    16

    2

    خب پس حالا مشخص شد که علت کلافگی ماشین نصب لوگوی BMW رو در صندوق عقب بوده ! البته تبحر شما در اخذ بالاترین پرفورمنس از ماشین نیازی به گفتن نداره .

  • REZA.M

   4

   7

   کاملا درست میفرمایید استاد بزرگ
   البته اجازه بدید من شما رو با اسم سابقتون “دهقان خرابکار” مورد خطاب قرار بدم
   استاد بزرگ جناب آقای دهقان خرابکار
   حق با شماست
   برای شما که فکر میکنید رانندگی با ماشین فرمول یک مثل رانندگی با تراکتوره درک این مسائل یکم سخته پس خیلی خودت رو اذیت نکن.

  • Mahmood.ghaedi

   10

   0

   استاد مشکل اینجاس ک شما نباید سطح خودتون پایین بیارین و خودتون با امسال سب و لوییس و مکس. مقایسه کنید
   خودشون هم میدونن در سطح شما نیستن

  • Milad SV5

   4

   2

   به‌به
   ادم واقعا میمونه در برابر این حجم از دانش و اطلاعات چه کار بکنه !!

   واقعا افرین
   صد آفرین به این همه اطلاعات شگرف و دهن وا کن

  • mohammad

   3

   2

   خوب ماشین هایی که شما سوار میشی هر بچه ای میتوه برونه
   این ماشین ها تفاوت بر سر ثانیه هاست

 7. @sebvr

  10

  7

  تفسیر عکس :
  هورنر :”شنیدم بوتاس به ردبول تیکه انداخته…”
  پرز : چرا منتظری بریم دخلشو بیاریم “

 8. 🏁Parsa16

  13

  7

  “تفسیر عکس”
  هورنر به یکی از مهندس های ردبول:هی پسر،کلاه چکو رو بیار بزار رو سرش
  چکو:هوا گرمه ها
  هورنر:نه میدونی برای چی گفتم؟برای این گفتم که شاید این آخرین باری باشه که بتونی این کلاه رو استفاده کنی
  چکو در اون لحظه:🙁

  • @sebvr

   6

   6

   خخخخخ عالی بود پارسا

 9. 33🦁Ali

  9

  23

  مکس تو پایین ترین سن و با تجربه کم آمد پشت ماشین ردبول همیشه هم رقابتی بودش برزیل 2016 تو هوای بارونی خودش نشون داد در صورتی که اصلأ ماشین مطابق میل مکس ساخته نشده بود.
  مکس هم کلی کلنجار میره با ماشین فعلی اینکه چندین سال هست داره در این ماشین رانندگی می کنه ساختارش با اصولش هست بازم کلی اسپین شده حتی تو مسابقه قبل نشون داد
  نمی تونه ماشین سر بعضی پیچها درست کنترل کنه تو سرعت بالا مرتکب اشتباه میشه.
  پرز هم باید بهش فرصت داد ولی توقع ازش بیشتر از گسلی و آلبون هست دیگه.
  هر چند پرز نباید خودش با سرعت مسابقه ای مکس مقایسه کنه در هر شرایطی که باشه باید قبول کنه به مهارت و سرعت مسابقه ای مکس نمیرسه.

  • Eliya

   5

   6

   ali33
   داری کاملا نظر احساسی می دی!!!!

  • Pouria

   4

   3

   خب تو اینکه مکس یه استعداد عالی داره حرفی نیس ولی مشکل اونجاس که ردبول عملا داره بخاطر قهرمانی مکس راننده دوم خود رو فلج میکنه زمانی که یه راننده میاد با ماشین تطبیق پیدا نمیکنه شاید ولی اینکه هر راننده ایی میاد صندلی دوم ردبول مشکل داره این یعنی مشکل از تیمه

  • Milad SV5

   1

   4

   تعداد لایک و دیسلایک مشخص کننده صحت صحبت شماست

  • Ali

   0

   0

   شیر مادرت حلالت….دقیقا درست میگی

 10. Zed pi

  4

  1

  بدترین خبر برای ردبول …

 11. Pouria

  7

  1

  ردبول کلا اون سالی که دنیل رو آزرده کرد و کل سیر تحولی تیم رو رو مکس بنا نهاد اشتباه کرد قطعا دنیل از گسلی البون و چکو بهتر بود تو ردبول حتی در اون حدی که نمیشد بهش گفت راننده دوم
  ردبول اینجا بود که قافیه سازندگان رو به مرسدس باخت چون الان ترکیب مکس دنیل با این ماشین خوب قشنگ میتونست مرسدس رو به چالش بکشه و با اشتباه های گاه و بی گاه والتری بیشتر از مرسدس امتیاز جمع کنه

 12. Pouria

  8

  2

  نمیدونم چه اصرایه که مکس قهرمان شه نظر شخصی من اینه که با وجود این روند لوییس اگه لویی افت نکنه یا مکس حتی بهتر از این نشه بازم لویی قهرمان میشه ردبئل میتونست یه استراتژی بچینه که هدفش قهرمانی سازندگان باشه و در نتیجه مرسدس زمانی که میدید قهرمانی سازندگان از دستشون میره طبیعتا اون آرامش درون تیمی از بین میرفت در نتیجه به راننده هاش هم بیشتر فشار میامد و احتمال اشتباهشون بالا میرفت و در این صورت احتمال قهرمانی مکس هم بالا تر بود

 13. Mahmood.ghaedi

  5

  5

  بنظر من سبک رانندگی بهونس
  وقتی کم میارن اینو بهونه میکنن
  درسته هر راننده ی سبک داره ی مدل رانندکی میکنه
  ولی اینکه من نمیتونم چون سبک این نیست بهونه ای بیش نیست
  امدیم تغییر قوانین جوری بود ک هیچ تیمی نتوست ماشین ب سبک مثلا لوییس طراحی کنه اصلا از قانونی نمیشه
  خب لوییس بگه ب سبک من نمیخورن قانون عوض کنید یا کلا از فرمول وان بره؟ لوییس مثال زدم چون خودم فن لوییسم بقیه ناراحت نشن
  ن دوستان راننده خوب راننده ای ک بتونه با هر سبک کنار بیاد لازم شد سبکش عوض کنه
  الان لوییس 7 تا ک هیچ بگو ده تا ثهرمانی جهان داشته باشه ولی اگه نتونه با ماشینهای دیگه هم رقابتی باشه بگه ن ماشین باید حتما ب سبکم بخوره از نظر من راننده نیست
  مستند روسی ببینید هم تیمیش اسمش یادم رفت اسپانیایی گفت روسی چند سال اینجاس موتور خودش ارتقا داده کلا ب سبک اون موتور ساخته شده بود منم ب این نتیجه رسیدم ک باید سبکم عوض کنم و مدل روسی رانندگی کنم
  و قهرمان هم شد

  • Milad SV5

   1

   1

   همون روسی که شما میگید
   اگه میتونه بیاد با موتور الان یاماها قهرمان شه
   سبکشم عوض کنه!!

 14. Lando

  3

  0

  آستون مارتین به چه هدفی اینو ول کرد؟

 15. Lando

  1

  5

  تفسیر عکس
  هورنر: اگه ماسک نزنی بمولا وسط فصل کارتو می سازم
  پرز: حاجی بیا این کلاهو بزار سرت مغزت داغ کرده

 16. Amir.Redbull99

  1

  1

  بنظرم ردبول بهترین انتخابو کرده و از گسلی و آلبون انتخاب بهتریه. البته این یه پیش بینیه و فعلا زوده برا نتیجه گیری. امیدوارم بشه جلوی مرسدسو گرفت این فصل اگرچه احتمالش خیلی کمه

  • NICO ROSBERG-06

   0

   0

   بنظر من پرز و آلبون و گسلی تقزیبا تو یک کلاسه رانندگیشون با یکمی بالا و پایین- اما میشه گفت هر3 شون در ردبول یک نتیجه رو گرفتن
   در مورد پرزم انتظار نمیره خیلی بالاتر باشه..البته هنوز مسابقات زیاده اما خب تو این مدتم چیز معجزه واری از خودش نشون نداده پرز و اینکه مشکل به نظرم از پرز یا آلبون وگسلی نبوده و از ردبوله .

 17. Erfan

  1

  0

  تعیین خط چی شد؟

  • ali

   1

   0

   سلام
   همیلتون
   ورستپن
   بوتاس