موتوجی‌پی ایران – پس از قهرمانی جوان میر در فصل 2020 از رقابت های موتوجی‌پی، مارک مارکز وی را شایسته این مقام دانست و عنوان منظم ترین موتورسوار را به او نسبت داد.

زخمی شدن مارک مارکز در اولین مسابقه فصل 2020 و ناتوانی وی در ادامه مسابقات، باعث حذف یکی از مدعیان اصلی قهرمانی این فصل شد. در غیاب مارکز، سایر موتورسواران سعی بر بدست آوردن این عنوان قهرمانی نمودند و پیروزی در مسابقات بین موتورسواران مختلف دست به دست شد. پیروزی های فصل 2020 از رقابت های موتوجی‌پی بین نه موتورسوار این رشته تقسیم شد. اما در انتها این جوان میر از تیم سوزوکی بود که توانست در صدر جدول قرار بگیرد.

جوان میر در فصل گذشته توانست تنها به یک پیروزی دست یابد و می‌توان گفت، وی پیروزی خود را مدیون تداوم در عملکرد خوب خود بوده است. با توجه به نتایج فصل، برخی کارشناسان جوان میر را موتورسواری شایسته برای قهرمانی فصل ندانستند.

اما هنگامی که از مارک مارکز در این باره سوال شد، وی پاسخ داد:

او منظم ترین موتورسواری بود که لیاقت رسیدن به این عنوان را داشت. دست یابی به این عنوان در دومین سال حضور او در رقابت های موتوجی‌پی ارزش زیادی دارد.

اکنون صرف نظر از این که در فصل آینده چه کسی در رقابت ها حضور خواهد داشت، میر برای حفظ عنوان قهرمانی خود تلاش خواهد کرد. او روحیه جنگندگی بالایی دارد و موتورسوار با استعدادی است. اما من هم سعی خواهم کرد این عنوان را از او بگیرم.

جوان میر، سوزوکی، موتوجی پی 2020

جوان میر – موتوجی‌پی 2020

نظر مارک مارکز در رابطه با هم تیمی فصل آینده خود

مارک مارکز در رابطه با انتقال پول اسپارگارو از تیم کی‌تی‌ام به رپسول هوندا و جایگزینی با الکس مارکز گفت:

انتقال اسپارگارو به هوندا یک قدم مثبت است. من بی صبرانی منتظر آن هستم تا عملکرد او را در تیم هوندا ببینم. پول با تیم کی‌تی‌ام نتایج خوبی کسب کرده و انتظار می‌رود با موتور هوندا مرتب سکو بگیرد.

مارک مارکز در سخنان خود در رابطه با وضعیت رقیب سابق خود یعنی آندره دویزیوسو ابراز تعجب کرد. مارکز تصمیم دویزویوسو برای کناره گیری یک ساله از فعالیت در موتوجی‌پی را عجیب دانست و بازگشت وی پس از یک فصل دوری از موتوجی‌پی را دشوار پیش بینی کرد.

13 دیدگاه

  • mohammad ali F1

   4

   8

   قبول ندارم ابوالفضل چون اگه باشه دیگه جنگ برای رده 1 لوس میشه.نمیگم نیاد ها ولی اگه مارکز نباشه جنگ برای رده ی 1 خیلی بیشتره

   • Lewis Hamilton ___ محمد جواد سلیمانی

    1

    0

    ببین دوست عزیز شما حرفت از یه سمتی درسته ها
    ولی نمیشه بگیم مارکز خوب نشه تا رقابت جذاب بشه
    اتفاقا ادم وقتی یه رقیب قوی داشته باشه اون موقع مشخص میشه واقعا قوی هست یا نه
    میر اگه مارکز بود اون موقع مشخص می شد که واقعا قویه یا نه

 1. mohammad ali F1

  9

  0

  البته جدول طوری بود که از رده 1 تا 4 برای قهرمانی میجنگیدند.اگه مارکز بود با اختلاف اول میشد

 2. NavasaN

  6

  0

  فصل بعد قراره مارینی به عنوان موتور سوار sky vr46 تو تیم ایوینتیا باشه.یعنی روسی خودش تو یاماهست و با داداشش از تیم خودش مسابقه میده.اتفاق جالبیه.دکتر با شاگردایی که تربیت کرد یبار دیگه آقاییشو نشون داد

  • raha

   2

   0

   فصل بعد واقعا جالب میشه
   مخصوصا که بستیانینی و مارینی هم اضافه میشن و رقابت برای قهرمانی مثل جنگ جهانی میشه

 3. مَمَّدو

  6

  0

  درود بر شاه مارکز. پادشاه بی بدیل موتور سوارها با بهترین تکنیک ها جسارت بی نهایت. آنقدر افسوس خوردم ، آنقدر افسوس خوردم که چه حیف شد در اون مسابقه زمین خورد (همونکه دستش شکست) چون اگه در رده اول یا دوم تموم میکرد، یکی از قشنگ ترین داستان های موتوجی پی اتفاق میافتاد که میتونستیم برای آیندگان تعریف کنیم. موتورسوار جسوری که از آخر شروع کرد و اول شد!

 4. آرشا

  6

  0

  ارزش کار مارکز تازه داره مشخص میشه باموتوری قهرمان شده که خورخه لورنزو ناکاگامی والکس مارکزاستفان برادل عملا هیچ کار خاصی با اون موتور نتونستن انجام بدن….
  ….قهرمان بی رقیب….
  زودتر برگرد پادشاه….

 5. behrang 1350

  2

  1

  من کار تیم رسپول هوندا را درک نمیکنم . چرا به الکس مارکز فقط یک فصل فرصت داده شد ؟
  این بنده خدا تازه در نیمه فصل به بعد کم کم قلق موتور داشت دستش میومد و جسارت و مهارت
  خوبی از خودش نشون داد . کمی این تصمیم بی رحمانه بود . حداقل یک سال دیگه میشد به آلکس فرصت داده بشه . بنظرم کمی عجولانه و احساسی تصمیم گرفتند بخصوص با آمدن برادرش مارک حتما روحیه و اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکرد

  • behzad

   1

   0

   عجیب اینه که قبل از مسابقه اول میفرستنش ال سی آر . خب از اول میفرستادنش ال سی ار هندا!

 6. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  1

  0

  یه سوال دلیل بالا بودن شتاب دوکاتی تو مستقیمی ها نسبت به رقبا چی بوده؟