موتوجی‌پی ایرانآندره دویزیوسو، موتورسوار تیم دوکاتی، پس از هشت سال از تیم دوکاتی خداحافظی کرد. وی در سخنان آخر از حال خوب خود گفت و بیان کرد دیگر نمی‌خواهد این شرایط را ادامه دهد.

آندره دویزیوسو پس از به توافق نرسیدن با تیم دوکاتی بر سر تمدید قرارداد خود، تمایل چندانی برای قرارداد با تیم های دیگر از خود نشان نداد. وی از ابتدای فصل 2020 با چند تیم مذاکره را آغاز کرد. اما با طولانی شدن مدت این مذاکرات و به توافق نرسیدن طرفین، جایگاه ها یکی پس از دیگری پر شدند و شانس دویزیوسو برای حضور در موتوجی‌پی 2021 کمرنگ تر شد.

چندی پیش آندره دویزیوسو تا یک قدمی امضاء قرارداد با تیم یاماها برای موتورسوار تست فصل 2021 پیش رفت اما این مذاکرات هم بی نتیجه ماند. آخرین شانس دویزیوسو قرارداد با تیم آپریلیا بود که پس از محرومیت چهار ساله آندره یانونه جایگاهی خالی برای فصل آینده پیدا کرده بود. شرایط این بار هم برای آندره دویزیوسو خوب پیش نرفت و تیم آپریلیا شرایط وی را برای حضور نپذیرفت.

دویزیوسو مسابقه موتوجی‌پی پرتغال را در جایگاه ششم به پایان برد. این امتیاز وی را در رده چهارم جدول رده بندی موتورسواران قرار داد. نتیجه ای که شاید در غیاب مارک مارکز می‌توانست بهتر رقم بخورد.

آندره دویزیوسو بعد از پایان مسابقه گفت:

در پایان من احساس خوبی دارم. رسیدن به مقام چهارم یک تایید دیگر برای رویکرد و ذهنیت من در مورد قهرمانی است. یقینا تلاش ما برای کسب عنوان قهرمانی خوب نبود و این موضوع نا امید کننده است. در پایان من خیلی چیزها را از دست خواهم داد. از آن جهت که رابطه خوبی با برخی از افراد تیم دوکاتی و خدمه خود دارم.

جوان میر ، سوزوکی - جک میلر ، پرامک دوکاتی - آندره دویزیوسو ، دوکاتی - موتوجی‌پی اتریش 2020

جوان میر – جک میلر – آندره دویزیوسو – موتوجی‌پی اتریش 2020

نظر آندره دویزیوسو در رابطه با ترک دوکاتی

آندره دویزیوسو در آخرین سخنان خود پیش از خداحافظی از تیم دوکاتی گفت:

این چیزی است که من هرگز در زندگی حرفه ای خود مانند آن را نداشته ام. از آن جهت که وقتی هشت سال با برخی از افراد زندگی می‌کنید و پیروزی های خوبی کسب می کنید، حس عمیقی بین شما ایجاد می‌شود. مطمئنا من خیلی از چیزها را از دست خواهم داد. اما به طریقی دیگر من در این لحظه احساس سبکی می کنم. زیرا در این شرایط چیزی وجود دارد که زیاد آن را دوست ندارم.

با پایان این وضعیت احساس سبکی می کنم. حالم خوب است و احساس نمی کنم می خواهم در این شرایط ادامه دهم.

5 دیدگاه

 1. seb5

  6

  0

  موتور سوار خیلی دوست داشتنی بود

 2. Amir5

  2

  0

  چرا هرکی طرفدارشم داره میره از تیمش 😥

 3. MM93💙DOVI04

  1

  0

  نمیفهمم دوکاتی چرا سر رقم قرارداد کنار نیومد با بهترین موتور سوار خودش؟!🤔

 4. raha

  0

  0

  موتور سواری خوبی بود امیدوارم برای فصل بعد یک جوری یک صندلی برای خودش گیر بیاره

 5. امید نورمحمدی

  0

  0

  بنظر میرسه خودشم اون انگیزه لازمو نداره. راحت میتونست برای خودش تیم پیدا کنه. موتورسوار قدرتمندیه. حیفه نباشه.