فرمول یک ایران – راننده جوان مرسدس، جورج راسل مطمئن است که فصل 2021 هم در فرمول یک می ماند و شرایط او در تیم فرمول یک ویلیامز تغییری در ماندن او ایجاد نمی‌کند.

راسل اعلام کرده است که مدیر تیم فرمول یک مرسدس، گفته است که او فصل آینده هم در فرمول یک حضور خواهد داشت:

او گفت که گوش کن، من حواسم به تو هست. و گفت که تو فصل آینده در فرمول یک خواهی ماند. پس نگران نباش.

من میگویم که همه چیز رو به راه خواهد بود و من با 100% اطمینان از طرف تیم میگویم که احتمالا تا پایان هفته آینده همه چیز مشخص خواهد شد.

سباستین فتل با رفتنش به ریسینگ پوینت جای سرجیو پرز را خواهد گرفت و شایعاتی وجود دارد که پرز ممکن است فصل آینده جایگزین جورج راسل شود.

با وجود اینکه ویلیامز چند ماه قبل در شبکه های اجتماعی گفته بود که راسل در تیم ماندگار است، این تیم از آن زمان تا الان اسپانسر جدیدی کسب کرده است و شرایط کمی متفاوت است.

جورج راسل گفته است که صاحبان جدید تیم در این آخر هفته با او در مورد آینده صحبت کرده اند:

آن ها اینجا بودند و من با آن ها صحبت کردم. آن ها گفتند که نگران نباش، همه چیز قرار است خوب پیش برود. ما کمی در این مورد صحبت کردیم و پس از آن در مورد باقی مانده فصل فعلی و فصل آینده صحبت کردیم و اینکه چگونه میخواهیم تیم را بیشتر رو به جلو هدایت کنیم که همین برای من کافی است.

جورج راسل در ادامه گفت که به نظرش این شایعه از طرف طرفداران سرجیو پرز مطرح شده است که میخواهند فصل آینده او را در کنار مکس ورشتپن ببینند:

فکر میکنم که تمام این موضوع از طرفداران پرز شروع شده است که سعی دارند روی تیم های سمت دیگر جدول فشار بیشتری ایجاد کنند. احتمالا یک صندلی ردبول.

این دیدگاه من روی این موضوع است. همان طور که گفتم من یک قرارداد دارم. من نگران هیچ چیزی نیستم و فقط روی کارم تمرکز کرده ام.

توتو ولف: باید به تصمیم‌های صاحبان جدید ویلیامز احترام بگذاریم

توتو ولف گفته است که عملکرد راسل ثابت کرده است که او شایسته ماندن در فرمول یک است و اگر روزی صندلی خود را از دست بدهد، فقط به خاطر مسائل مالی است:

جورج ثابت کرده است که لیاقت بودن در فرمول یک را دارد. او باز هم در پرتغال در میانه جدول رقابت کرد.

فکر نمیکنم که تصمیم گیری بر اساس توانایی هایش باشد. احتمالا بیشتر در مورد مسائل سیاسی و تبلیغاتی خواهد بود و تصمیم با صاحبان ویلیامز خواهد بود که مسیر تیم را مشخص کنند.

به همین دلیل فکر میکنم که ما باید به استقلال ویلیامز و پروسه تصمیم گیری آن ها احترام بگذاریم و فکر میکنم که او در جایگاه خوبی باشد.

37 دیدگاه

 1. behrang 1350

  10

  0

  راسل راننده خوبیه
  حقشه در فرمول یک بمونه

 2. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  8

  0

  شما اگه تیمتون به پول احتیاج داره کدومو نگه می دارین کسی که باباش سومین سهامدار بزرگ مکلارن و شعبه مکدونالد داره یا کسی که راننده خوبیه؟
  البته فکر کنم مرسدس چون بتونه یکی‌از راننده های پایش رانندگی کنه قیمت موتورو پایین میاره

 3. S5

  4

  11

  اگه ولف بهت گفته نگران نباش، باید خیلی نگران صندلیت واسه فصل بعد باشی!!!

  • Mahmood.ghaedi

   1

   0

   S5دیدی ک توتو بهش گفت خیالش راحت باشه
   و امروز خبرش هم امد ک موندنش صد در صد شد؟

 4. mohammad

  3

  16

  الان راسلتو رده بندی کلی از لطیفی پایین تر هست چطور از لطیفی بهتره؟ :))

  • Sina

   9

   3

   هر عقل سلیمی میفهمه لطیفی فقط به خاطر پول باباش اومده فرمول یک نه به خاطر استعداد درخشان ، اشتباهاتش تو پیست و کوالیفاید شدنش توسط راسل از اول فصل خودش همه چیزو میگه

   • mohammad

    1

    9

    ولی الان پایین تر از لطیفی هست اینو کهبا پول نخریده

   • محمد

    0

    2

    بخاطر اینکه هردو ۰ امتیاز دارن
    امتیازات رو هم نگاه کن

   • mohammad

    2

    3

    ولی لطیفی دوبار 11ام شده بههمون دلیلی که همیلتون بالای الونسو 2007 قرار گرفت به همون دلیل لطیفی بالاتر از جرج هست

 5. SIAMAK

  12

  3

  نباید به این اظهارنظرهای دوپهلو و تعارفات مرسوم در این ورزش دل خوش کرد !
  به پرز هم گفته بودند که جای صندلی ات در فصل بعد محکمه ، ولی یه روز صبح از خواب بیدار شد و دید جا ترو ، بچه نیست !؟…
  کمتر تیمی مثل فراری معرفت و صراحت لازم رو دارند که خیلی رک و پوست کنده و به دور از این بازی دادنهای زیرکانه آتیه شغلی راننده شونو با دروغگوئی تا دقیقه 90 به بازی نگیرند . لازمه این صراحت ، داشتن شهامته که امیدوارم مالکین تازه ویلیامز این شهامت و صراحت لهجه رو داشته باشند .

  • Reza.MC

   8

   9

   فراری؟ معرفت؟ صراحت؟ تقلب هم که اصلا تو کارشون نیست. خیلی خوبند.

   • SIAMAK

    8

    7

    خیلی ممنون که تائید فرمودید که فراری خیلی خوبند !! بله اگر خوب نبودند در رنکینیگ جهانی سال 2019 ارزشمندترین برند سال رو مال خود نمیکردن ! یعنی بالاتر از اپل ، آمازون ، اگزان موبیل ، ماکروسافت و ….
    در مورد معرفت و صراحت فراری هم کافیه با چشم بصیرت عملکرد این تیم رو ببینیم ! یکی از شواهدش در حال وقوعه . یعنی واقعآ دیدن واقعیات انقدر سخته ؟!…
    محض تنویر ذهن مبارکتون هم عرض کنم تا این تاریخ اگر کسی مدرکی دال بر تقلب فراری داشت ، حتمآ رو میکرد . این پیروان مکتب فکری دائی جان ناپلئونیسم هستند که خوراک تبلیقاتی تولید و به مصرف کننده مستعدش و خواهانش میفروشند .

   • mohammad

    1

    5

    کسی یادش میاد فراری آخرینبار که قهرمان شدکی بود؟
    بخاطر قهرمان نشدن هاش بهترین شد؟
    یهجایی خوندم نوشته بود یکی
    best sport car
    bad racing team

   • SIAMAK

    4

    2

    عزیزم ، انتخاب فراری به عنوان ارزشمندترین برند سال اصلآ ارتباطی با قهرمانی فرمول یک و امثال اون نداره !
    معیارهای انتخاب در اینخصوص چیز دیگری است ! مثلآ اگر آمازون یا اپل یا کمپانی نفتی اگزان ارزشمندترین برند سال معرفی بشن ، از نظر شما ملاک انتخابشون تعداد قهرمانی اینها در فرمول یک بوده ؟!… شما رو بخدا با این کامنتها بیشتر از این نا امیدمون نکنید !

   • Reza.MC

    2

    2

    جناب سیامک خان این طرفداری بی چون و چرای شما از فراری واقعا قابل تقدیر است. ولی من نمی دونم این جایگاه با ارزشترین برند رو از کجا پیدا کردید. والا مجله فروبس چیز دیگه ای میگه. حالا به فرض هم باارزشترین برند باشه مگه نمیشه تقلب بکنه؟ اصلا شما ما رو روشن بکنید ببینیم چرا فراری امسال این همه افت کرده. اگه موتورشون قانونی بود چرا امسال استفاده نکردند؟
    موضوع تقلب فراری دیگه نخ نما شده. با انکار شما و اصرار ما هم چیزی عوض نمیشه.
    باید به این نکته توجه داشت که هر کجا صحبت از میلیون ها دلار مطرح باشه تقلب و عدم صراحت و فساد وجود داره. حالا می خواد فرمول یک باشه می خواد فوتبال می خواد شرکت تجاری. فرقی نمیکنه. با معرفت نمیشه بیزینس کرد.

   • SIAMAK

    3

    1

    رضاجان .
    دلیل طرفداری بی چون چرای من از نظر شما فقط نگرش کاملآ متفاوت ما به این ورزشه ! قبلا عرض کنم که این تفاوت نگرش اصلا بد نیست و کاملا طبیعی به نظر میرسه . چون اصلا قرار نیست همه افراد در مورد موضوعی واحد همنظر و همفکر باشند . بنده همونطور که قبلا هم در اینجا مطرح کردم کاملا تیم محورم ! اصلا برام تفاوتی نداره که رانندگان تیم مورد حمایتم فتل و لکلرک باشند ، یا گروژان و لطیفی !! مهم اونه که عملکرد هریک از رانندگان تیمم درست و بدون اشتباه باشه و البته اونی مورد تائید و علاقه بیشترم خواهد بود که امتیازات و افتخارات بیشتری برای تیم محبوبم کسب کنه . به تعبیر دیگه رانندگان تیم از نظر من تنها بعنوان یک ابزار و عضو موقت تیم هستند که چند صباحی با تیمند و دیر یا زود جای خودشونو به افراد بعدی میسپارند . ولی اونکه ماندگاره تیمه .
    این درست برخلاف اون فلسفه ایه که شما بهش معتقدید و همونطور که در پروفایل شخصی خودتون منعکسه فقط نام راننده مورد علاقه تون درج شده و خبری از تیم مورد علاقه نیست ! شاید به نوعی بشه این مطلب رو اینطور تعبیر کرد که نمیخواهید خودتونو درچهارچوب محدود و معینی قرار بدید و دوست دارید در اینمورد آزادانه عمل کنید . همانیکه استاد سیاوش قمیشی در یکی از ساخته هایش با نام بی سرزمین تر از باد از اون یاد میکنه !

    در مورد تقلب تیمی فراری پاسخ من در قالب سوآل از شما مطرح میشه !
    چرا وقتی یک تیم از دیفیوزر دمنده استفاده میکنه ، وقتی تیمی از رینگ حفره دار خارج از مقررات استفاده میکنه ، وقتی تیمی از میزان سوخت روغن خارج از استاندارد تعین شده استفاده میکنه ، و یا وقتی تیمی با گماردن جاسوس در تیم حریف مبادرت به جاسوسی صنعتی و دزدی اطلاعات فنی از تیمی میکنه ، اسمش از نظر شما میشه دور زدن یا عبور از حفره های باز قانونی ؟ اما استفاده از همین حفره های قابل نفوذ و دور زدن قوانین برای فراری با جنجال آفرینی عده ای مغرض اسمش به تقلب تغیر میکنه ؟!

    اتفاقآ امسال هم فراری برخلاف نظر محترم شما کماکان از همان موتور با معماری فصل قبل داره استفاده میکنه و این موتور از نظر قدرت مشکلی نداره ،
    ظاهرآ گویا مطالب و مباحث فنی مطروحه در سایت را یا دنبال نمیکنید ، یا دنبال میکنید و آمادگی پذیرش دلایل و مستندات گفته شده را ندارید . از قضا قبلا در اینخصوص مباحث زیادی در همین سایت مطرح شد و با دلایل منطقی افراد فنی و آگاه حاضر در سایت اثبات کردند که دلیل افت عملکرد اتومبیل این فصل فراری آیروداینامیک اونه ، نه موتور . اثبات عینی و مجدد مطلب هم در همین ریس قبل
    (گرندپری پرتغال ) بود که به عینه شاهد بودید که پکیج آپدیت آیرو داینامیکی فراری چقدر در عملکرد ماشین موثر واقع شد . بطوریکه فتل دیگر در آخر جدول پشت اتومبیل هاس گروژان و آلفارومئوی جیوویناتزی گیر نکرد و اینبار تا رده دهم پیشرفت و موفق به دریافت تک امتیاز شد !! لکلرک هم که قبلا از چهارم شروع میکرد و در طول مسابقه آنچه را که در کوآلیفاینگ کسب کرده بود از دست میداد ، اینبار از چهارم شروع کرد و موفق به حفظ رده خودش شد . سبقت از مکلارن و رنو هم با سهولت به انجام میرسید که این گویای این بود که با دریافت آپدیتهای بیشتر آیرو امکان ارتقاء بیشتر عملکرد اتومبیل کاملا در دسترس است .

    به “” نخ نما “” شدن تقلب فراری اشاره فرمودید !! محض اطلاع شما عرض کنم : فراری تیمی متمول و متمکن است ! در نتیجه نیازی به برتن کردن لباس تهمتهای نخ نما ندارد . تیمی با توان بالای مالی و ساکن در زادگاهش که مهد طراحی و فشن دنیاست علاقه ای به لباس نخ نما ی اتهام ندارد ! شیک میپوشد ! گران برتن میکند !
    لباس نخ نمای اتهام بدون مدرک و مستند ، زیبنده دشمنان ، منتقدین و مغرضینی است که با دستاویز و بهانه های واهی سعی در تخریب و تضعیف این تیم بزرگ و پرافتخار دارند . فراری با نزدیک به یک قرن ( بیش از 90 سال ) سابقه و پشتوانه غنی و پرافتخارش بیدی نیست که با این بادها ضعیف بلرزد !!

   • akrh78

    2

    2

    معلومه فراری تقلب نکرده
    امان از چشم شور
    این از خدا بی خبرا فراری رو چشم زدن
    بینوتو وقتی داشت پشت هم پول میزد و میبرد نکرد یه اسفند دود کنه تو گاراژ حالا ببین چه بلایی سر تیمش اومده

   • Ali

    1

    1

    سیامک عزیز با ارزشترین برند؟؟ میشه لطف کنین یه لینک درست بفرمایید؟؟ تا جایی که تمام دنیا میدونن و نشریات ارائه دادن باارزش ترین برند اپل و جز ده تای اول هم فقط تویوتا و مرسدی وجود داره و هیچ خبری از شرکت فراری نیست اگه اشتباه نکنم
    اپل امارون مایکروسافت گوگل گوگل سامسونگ ولی تویوتا مرسدس والا دیزنی مک دونالت و به شرکت دیگه دقیقا یادم نیست این وسط فراری جز ده تا برتر برند ماشین نیست

   • Mehriar Salehi

    2

    0

    البته مطمئن نیستم لینک رو ادمین تایید کنه علی جان اما اینجا و یا هرجای دیگه با یک گوگل ساده میتونید بخونید درباره اش :

    *
    البته حرف از با ارزشترین و پولسازترین گرانترین نیست.فراری بعنوان “قویترین” برند سال ۲۰۱۹ انتخاب شده و چندسال پیش هم البته این رو بدست آورده بود.
    معیارهاش هم خیلی زیاد هستن مثل قابل تشخیص بودن، وفاداری طرفداران، نماد ملی داشتن برای مردم کشورش، متفاوت بودن در عین شناخته شده بودن، رضایت عامه، بنچ مارک یک نوع کالا بودن و صدها دلیل دیگه که خب خیلیهاش در رابطه با برندهایی که شما نام بردی، به حد فراری نیست.

   • SIAMAK

    1

    0

    Ali جان .
    اشاراتیکه کردید بیشتر مربوط میشد به ارزیابی فوربس . اما فوربس تنها مرجع ارزیابی برندها نیست . مراجع و ریفرنسهای دیگری هم در اینمورد وجود دارند ، از جمله ” آژانس برند فاینانس ” که براساس ارزیابی بعمل آمده توسط این مرجع ، فراری ” برای دومین سال پیاپی ! ” با اخذ نمره 94.1 از 100 در صدر ارزشمندترین برندهای جهان قرار گرفت .
    کافیه فقط جمله ” ارزشمندترین برند سال ” و یا ” آژانس برند فاینانس ” رو بفارسی گوگل کنید و توضیحات تکمیلی بیشتر رو در اینمورد مطالعه بفرمائید

  • iman88

   8

   3

   سیامک جان جالبیش میدونید چیه؟اینکه یه عده میگن فراری با دیر اعلام کردنش خیلی از فرصتهای سب رو از بین برد!
   در صورتی که تمامی نقل و انتقالات فصل بعد از اعلام عدم تمدید فراری با سب رقم خوردن و عملا تمامی صندلیهای موجود زمانی پر شدن که سب وارد بازار شده بود.مکلارن.رنو.مرسدس.ردبول.این چهارتا تیم بهترین گزینه ها بودن.مکلارن دنی رو انتخاب کرد و رنو الونسو.ردبول که صریحا و علنا عدم تمایلش رو مطرح کرد و مرسدس هم که با والتری قرارداد بست.تکلیف تمام این صندلیها بعد از اعلام فراری مشخص شده و نقل و انتقالات مکلارن و رنو هم که اصلا تحت تاثیر مستقیم جدایی سب بودن.
   حالا اینکه فراری این پروسه رو درست مدریت نکرد یه چیزیه که منم قبول دارم.اما این داستان که فراری با این کار فرصتهای سب رو از بین برده واقعا مسخره است.یه عده که پا رو از این هم فراتر گذاشتن و تئوری عمدی بودن این “دیر اعلام کردن”رو مطرح کردن که هدفش ظاهرا پیدا نشدن تیم برای سب بوده!مثل این قصه سوزناکه “فراری عمدا داره سب رو کند میکنه تا عدم تمدیدش رو باهاش توجیه کنه یا اینکه سعی داره روحیه اش رو برای سال بعد از بین ببره”!بعدیش خدا میدونه چی ممکنه باشه.
   به هر حال 5 ریس به انتهای ماراتون طاقت فرسای این فصل مونده و بعد از اون راه فراری و طرفداراش از این [بحث ها] جدا میشه.امیدوارم در نهایت همه ازین جدایی سود کنن.فراری با راننده های جوونش جون تازه ای بگیره و سب هم با تیم جدیدش دوباره به حداکثر پتانسیل خودش برسه.

   • SIAMAK

    4

    0

    سلام ایمان جان .
    آخه مشکل اینه که هنوز پای سب به آستون مارتین نرسیده و فصل 2021 شروع نشده ، برخی حضرات افراطیون از الآن شروع کردند به زمینه سازی لازم با این عنوان که مرسدس برای اینکه سب براشون شاخ نشه حتمآ سال دیگه موتور ضعیفتر در اختیار آستون مارتین خواهد گذاشت !!!
    ……. یا اینکه نکنه سال دیگه ماشین آستون مارتین براساس سبک رانندگی لنس استرول باشه ؟!!!! بابا مگه انتظار میره بغیر این باشه ؟ خب لارنس استرول اصلا اومده چندصد میلیون دلار خرج کرده ، تیم خریده ، بخاطر پسرش ، حالا با چه منطقی باید بپذیریم که اولویت در تیم سب باشه و لنس در نقش قربانی ظاهر بشه ؟!
    اصلآ این نگرانیهای پیش از موعد و زمینه سازیهای فکری واسه چیه ؟ فراری بد بود ؟ خدا رو شکر دیگه فتل از قید بدیهای فراری آزاد میشه . ماشین فراری عقب !؟ پایدار نداشت ؟ شکر خدا ، ماشین آستون مارتین که بیس اش همون مرسدسه که عقبی داره که سب همیشه بدنبال همچین عقبی بوده !! پس دلیل این دلواپسیها چیه ؟

   • Mahmood.ghaedi

    2

    0

    اقا سیامک عزیز اصلا مرسدس نمیتونه این کار کنه ک موتور ضعیفتر بده بعد اصلا سب سال دیگه نمیتونه واسه مرسدسها شاخ بشه قوانین ک همینه و این مرسدس دست یافتنیه

    دقیقا طرف کلی پول هزینه کرده واسه پسرش ک تو فرمول وان باشه
    خود سب هم با علم ب همین موضوع انتخاب کرده
    البته اقا سیامک بندهم با نوع برخوردی ک با ی قهرمان جهان کردن موافق نیستم اینکه بهش گفتن نمیخوایمت حقشون بود ولی اینکه یهو اسمش از لباس برداشته شد جالب نبود

  • Tracker

   0

   2

   “معرفت داشتی تنهام نمیزاشتی”

   • SIAMAK

    9

    1

    اخوی ، طرف عقد دائم نکرده ها که پاسوز بشه . صیغه مدت دار بوده که مدتش سررسیده !؟ :))

 6. داریوش

  3

  1

  عجب دنیای بی رحمی
  لطیفی با خیال راحت گند میزنه
  راسل با این همه تلاش و البته استعداد باید برای صندلی ضعیف ترین تیم گرید چشم انتظار باشه
  عجب بابا عجب

 7. Mehriar Salehi

  6

  0

  کل قضیه فروش تیم این بود که موانع مالی از بین برن تا تیم بتونه با انتخاب هایی براساس عملکرد، شروع به پیشرفت پله پله کنن…اگر بازم قضیه بشه پی درایورها، پس کل علت فروش از بین رفته و نشون میده این خریداران فقط یکسری افرادی هستن که میخواستن یک کالایی رو ارزون بخرن، بدوشن، بفروشن!

  سابقه هم نشون داده که این ایده “استفاده از پول پی درایورها برای ساخت ماشین بهتر و نتیجه گیری” راه غلطیه.
  ۲۰۱۲ با ماشینی که براحتی قابلیت جنگیدن برای سومی رو داشت، هفتم شدیم…علت؟ دو تا راننده احمق که پول زیادی با خودشون آورده بودن.

  امیدوارم این تیم جدید این مسیرو نره.هر دو راننده قرارداد دارن و باید بمونن.اگر کسی قراره بره، راننده اییه که نتیجه نمیگیره اونم لطیفیه.

 8. iman88

  6

  0

  اینجا “طرفداران پرز” به درستی منظور رو نمیرسونه.راسل از لفظ “کمپ پرز” استفاده کرده که بنظر من اشاره به اشخاصی نزدیکتر از “طرفداران” به پرز داره.

 9. محمد

  0

  0

  نفهمیدم میشد؟

 10. gasli

  0

  2

  لطیفی بهترین راننده است و تو تمام مسابقات تویک رده است هیچ وقت هم تغییر نمیکنه همیشه از آخر لوله

  • mohammad

   1

   3

   لطیفی تو رده بندی بالاتر از راسل هست

   • محمد

    2

    3

    چون هردو ۰ امتیاز دارن ۰ امتیاز دارن ۰ امتیاز دارن فهمیدی؟

 11. امید نورمحمدی

  2

  6

  باز هم سب مقصر همه چیز شد! اگر او به استون نمیرفت پرز سر جای خودش مانده بود و برای راسل هم مشکلی بوجود نمیامد!!!
  البته نمایش راسل هم خیره کننده است. در تایمگیریها هم ابر راننده کوبیتسا و هم ابر راننده لطیفی را شکست داده ولی با کمی بدشانسی در مسابقه و امتیازگیری و جایگاهی فصل قبل که به کوبیتسا باخته و این فصل هم از لطیفی عقبتر است!
  نکته عجیب دیگر اما حضور توتو ولف در نقل و انتقال همه رانندگان است! راسل و اکون و … ویلیامز و رنو هم با توتو مشورت میکنند!

  • Mehriar Salehi

   3

   1

   مجددأ کامنتهای ایشون و دیدن چیزهایی که وجود ندارن!!!
   “باز هم سب مقصر همه چیز شد و اگر او …”

   یک لحظه شک کردم شاید من کامنتی رو از دست دادم اما هرچی که متن و کامنتهای یوزرهارو نگاه کردم، کسی چیزی ننوشته بود با این مفهوم.عادت بامزه اییه که آدم چیزی که نیست رو ببینه، بعد شروع کنه به جوابیه دادن.

   در ارتباط با نمایش خیره کننده که خب بله، ۳۳ بار پشت سرهم تونسته هم تیمیش رو آتکوالیفای کنه و این با اختلاف یک رکورد هست توی تاریخ فرمولا وان.هم تیمی ضعیفتر از لطیفی و کوبیتسا زیاد بوده، اشتباه راننده توی کوالیفاینگ هم زیاد بوده اما کسی نتونسته همچین عملکردی داشته باشه تا بحال و همونطور که اشاره کردید واقعا عملکرد خیره کننده ایی هست.
   مخصوصا که اختلاف متوسط 0.550 ثانیه بینشون بوده که عدد قابل توجهیه…هرچند دو‌رقیب نزدیک هم داره تو این زمینه.مکس که با متوسط 0.470 هم تیمیشو شکست داده و تو لیست عملکردی کوالیفاینگ دومه و شارل که با اختلاف 0.390 سومه!
   تکلیف مکس که روشنه…اما اگر این اختلاف نیم ثانیه ایی صرفا بخاطر ضعف مفرط هم تیمی جورج هست، اختلاف ۴ دهمی شارل با هم تیمیش بخاطر چیه بنظرتون مهندس؟

   در ارتباط با جدول…خب خوبه! با این متر، جیوویناتزی از کیمی راننده بهتریه و ۵۰٪ ازش بیشتر امتیاز گرفته، همون مقداری که سب از کیمی بیشتر میگرفت.پس جیو و سب در یک حد هستن.چطوره؟

   اینکه بعلت خرابی ماشین و تصادفاتی که مقصر هم نبوده، رده ها تقدیم به راننده دیگه شده و نتیجه اش شده بالاتر بودن لطیفی، خیلی متفاوت هست با راننده ایی که ۹۰٪ مسابقات رو بدون تصادف و خرابی پشت سر گذاشته و ۱/۵ هم تیمی جوانش داره امتیاز میگیره.
   ندیدن اختلاف عملکرد جورج و لطیفی فقط میتونه ۲ علت داشته باشه: ۱.مشکل بینایی ۲.لجاجت که البته اخلاق افرادی با سن دو‌رقمی نیست.

   همین مطلب که توی تمام رنکینگها عملکرد راسل جزو ۷-۸ تای بالای جدول ارزیابی شده (تایید کارشناسان) و البته مدیر بهترین تیم گرید حاضره از بابتش پاوریونیت رو با تخفیف به یک تیم بده و روش بعنوان راننده آینده اشون سرمایه گذاری کنه بجای رفتن سراغ راننده هایی با افتخارات بیشتر، کافیه برای طرفدارانش.

   البته آمار و ارقام زیاده اما تلاشمو کردم از اعداد کمتری استفاده کنم توی این کامنت که احتمال دیده شدن چیزایی که نوشته نشدن رو بیارم پایین.