فرمول یک ایرانکارلوس ساینز گفته است که سبقت گرفتن از دو ماشین تیم فرمول یک مرسدس در دور  های ابتدایی آغاز گرندپری پرتغال 2020 در واقع خیلی راحت بود.

کارلوس ساینز راننده تیم فرمول یک مک‌لارن که فصل بعد به فراری میرود، از انتخاب لاستیک های سافت برای آغاز فرمول یک پرتغال نهایت بهره ممکن را برد و توانست چندین دور از این رقابت را در جایگاه اول باشد. ساینز گفت که سرعت خوب لاستیک سافت رسیدن به جایگاه را خیلی برایش راحت کرد:

رد شدن از آن ها در واقع کار خیلی راحتی بود. هیچ رقابت سخت یا چیزی مثل آن وجود نداشت. صرفا رد شدن از کنار آن ها بود. مثل اکثر مواقعی که آن ها از کنار ما رد می شوند.

در ادامه کارلوس ساینز گفت که به نظرش تاثیرگذارترین متغییر در استارت فوق العاده و به دنبالش سبقت از راننده های مرسدس، رساندن لاستیک ها به دمای مناسب در دور گرم کردن بود:

من تلاش زیادی در دور گرم کردن کردم تا مطمئن شوم که لاستیک ها به دمای مناسب میرسند. پس از آن برخی از ماشین ها روی لاستیک مدیوم بودند و برخی دیگر روی سافت. اما فکر میکنم که همان چند درجه اختلاف دما در لاستیک های سافت و آن چند درجه ای که در دور گرم کردن به لاستیک ها اضافه کردم باعث شد دور اول خوبی داشته باشم.

در کنار تمام اتفاقات خوب، در همان دور اول کارلوس ساینز در آستانه برخورد با همیلتون بود:

او خیلی زود ترمز زد و من در آستانه برخورد با او بودم. اما من میتوانم بدون مشکل از بیرون پیچ استفاده کنم.

حالا والتری بوتاس را میدیدم و به خاطر متوقف شدن باران انتظار داشتم که سرعتش بیشتر شود. نمیدانم. من خیلی راحت بودم.

پس از آن به او رسیدم و سعی کردم دماغه ماشین را به او نشان دهم تا کمی نگران شود و به آینه هایش نگاه کند و او کمی از ایپکس فاصله گرفت. فکر میکنم همین نشان دادن بخشی از دماغه در آینه ماشین باعث شد که او ایپکس را گم کند. این من را به جایگاه اول رساند.

اما به هر صورت زمان که راننده های مرسدس توانستند سرعت لازم را پیدا کنند، کارلوس ساینز خیلی زود جایگاهش را تحویل داد و در نهایت پس از کمی بد شانسی در جایگاه ششم از خط پایان عبور کرد:

بله ما در چند رقابت اخیر با دمای پایین مشکل داشتیم. به نظر میرسد که ماشین ما در اواسط پیچ دچار کم فرمانی میشود و این باعث آسیب دیدن لاستیک جلو سمت چپ می شود.

این اخیرا به یک مشکل در ماشین تبدیل شده است و ما باید تحقیق کنیم که مشکل کجاست. چون امروز با وجود شروع در جایگاه اول فکر میکنم که بدون داشتن این مشکل به جایگاه چهارم یا پنجم می رسیدیم.

19 دیدگاه

 1. Amin

  10

  0

  اختلاف لاستیک کمک خیلی زیادی به ساینز تو عبورش کرد،هرچند که خود لوییز هم اعتراف کرد تو دور های ابتدایی که چسبندگی خوبی نداشته اصلا فشار نیاورده
  وقتی میدونی ماشینت سریعتره و نهایتا دو دور دیگه میتونی دوباره جایگاه رو برگردونی منطقی نیست که خطر دی ان اف شدن رو به جون بخری

  • Mehdi)Shabneshin)

   8

   0

   احساس من هم همین بود.وقتی رده اول را از دست داد انگار عمدا داشت خودش را کنار میکشید و بدون فشار رانندگی میکرد. و همین فشار نیاوردن به لاستیکهایی که هنوز به دمای بهینه نرسیده بودند(برعکس بوتاس) بهش اجازه داد به اون راحتی از والتری رد بشه و اون گپ خفن را بوجود بیاره

 2. داریوش

  9

  11

  مصاحبه بعد از مسابقه سب جالب بود
  عملا گفت که ماشینش با ماشین چارلز فرق داره
  البته بینوتو قویا تکذیب کرد و گفت از سب به عنوان راننده دوم بیشتر توقع داره
  بینوتو هرچقدر نبوغ داشته باشه , باید این پست رها کنه و برگرده توی گاراژ
  اوضاع در فراری داره بغرنج میشه
  اولین فصلی هست که دلم میخواد رقابت ها زودتر تموم بشه

  • Mehryar Salehi

   12

   7

   دقیقا ۱۸۰ درجه برعکس این چیزی که شما نوشتی رو گفت.

   • Mekaeel

    5

    1

    مهریار جان داریوش درست میگه فتل گفته که مجبورم فکر کنم که ماشین ها یکسانه
    بچه های سایت بی زحمت توی سایت مصاحبه رو قرار بدید

    ——-
    فردا انشالله مصاحبه کامل و جزئیاتش قرار میگیره.

   • Mehryar Salehi

    4

    0

    میکائیل جان فردا این مصاحبه قرار میگیره و بنده سرتونو درد میارم یک مقدار…با بیرون کشیدن یک جمله از یک مصاحبه معنا کاملا عوض میشه.
    درست مثل مصاحبه چند روز پیش که اینجا هم ترجمه کلمه به کلمه شد اما در حقیقت معنای صحبت ضد چیزی بود که نوشته شد.

   • Mekaeel

    1

    0

    مهریار منم موافقم باهاتون تا کل مصاحبه رو نخونیم نمیشه نتیجه گرفت ولی چیزی که من از پست اینستاگرامی بچه های سایت فهمیدم تقریبا مشابه داریوش بود

  • iman88

   7

   3

   بد نیست بگید سب کجا”عملا گفت که ماشینش با ماشین چارلز فرق داره”!چون من رفتم کل مصاحبه رو یه بار دیگه از اول تا اخر گوش دادم بلکه یه اشاره ای توش پیدا کنم که بشه ازش بعنوان متریال چنین برداشتی استفاده کرد!خلافش رو پیدا کردم اما چیزی که شما میگید رو نه.
   البته شاید به خاطر تفاوت بین پیش نیازهایه ذهنی ماست که باعث میشه جملات رو متفاوت از هم بشنویم.

   • Mekaeel

    2

    1

    اینستاگرام همین سایت رو نگاه کن مصاحبه رو قرار دادن

   • داریوش

    1

    1

    خیلی از سایت ها کار کردن
    احتمالا این سایت هم کار میکنه
    * هم کار کرده
    برو بخون
    شما مصاحبه بعد تعیین خط خوندی

  • Mehdi)Shabneshin)

   4

   0

   به محتوای مصاحبه فتل کاری ندارم
   تعجب من ازاینه که این خبر و اینجا چه ارتباطی به فراری و سباستین فتل و بینوتو داره؟ دیگه اینجوری اش را ندیده بودم، البته به جز طرفدارای فوتبال وطنی

  • Hamed

   2

   0

   آقای داریوش این مصاحبه به زبان انگلیسی موجوده و درست نیس اینقدر تحریف کنی که مثلا بخوای بینوتو رو کوبونده باشی

  • محمد

   0

   1

   اولین فصلی هست که دوست دارم زود تموم بشه
   ولی بخاطر هیجان ۲۰۲۱

 3. iman88

  5

  0

  گرندپری ایمولا قراره تو دو روز و با یک تمرین برگذار بشه؟

  • a Ferrari lover

   3

   0

   بله همین طور که گفتی هست و این خیلی باحاله

   • Amir-60

    0

    0

    میشه یه توضیح کوچیک بدی من متوجه نشدم

  • iman88

   3

   0

   امیر جان جمعه هیچ تمرینی برگذار نمیشه.شنبه ظهر یه تمرین 1/5 ساعته (به جای 1 ساعت معمول)داریم و بعد از ظهر هم کوالی.یکشنبه هم ریس.
   در واقع همه چی سر جاشه غیر از تمرینات جمعه.

 4. محمد

  1

  0

  سافت در برابر مدیوم
  آخرش سافتی ها زمان بیشتری از دست دادن

 5. امید نورمحمدی

  0

  0

  در زمانهای خیلی دور در فرمول 1 جایگاه راننده ها در آخر مسابقه مشخص میشد!!! گویا جدیدا دورهای ابتدایی مهمتر است. چه کیمی و چه ساینز هردو کولاکی بپا کردند و با کمی و فقط کمی بدشانسی برد را از دست دادند.
  البته مکس اصلا بدشانسی را در این فصل تجربه نکرده و سه باری که ماشینش نقص فنی پیدا کرده خودش مقصر بوده. سب هم که فقط 4 بار قهرمان جهان شده و هیچ رکوردی هم ندارد و ماشینش هم از لکلرک خیلی خیلی بهتر است. اصولا ماشینهای راننده های دوم امروزه بهتر از ماشینهای راننده های اول است!!!