موتوجی‌پی ایراندنیلو پتروچی پس از پیروزی مسابقه موتوجی‌پی فرانسه 2020 بیان کرد که بعد از تصمیم جدایی از دوکاتی حس می‌کرد دیگر کسی به او اعتقاد ندارد.

مسابقه موتوجی‌پی فرانسه 2020 در شرایط بارانی با نتیجه ای که کمتر کسی آن را پیش بینی می‌کرد به پایان رسید. این مسابقه با حوادث بسیاری همراه بود، که در آخر با پیروزی دنیلو پتروچی از تیم دوکاتی به اتمام رسید.

تیم دوکاتی پیش از برگزاری مسابقات فصل 2020 اعلام کرد که قرارداد پتروچی برای فصل آینده تمدید نخواهد شد. این موتورسوار پس از مذاکرات بسیار، سر انجام توانست با تیم کی‌تی‌ام تک 3 به توافق برسد تا فصل 2021 را بدون تیم تجربه نکند.

موتورسواران تیم دوکاتی در مسابقاتی از فصل 2020 که تاکنون برگزار شده بود، عملکرد چشم گیری نداشتند و دنیلو پتروچی نیز نتوانست در این مسابقات رده های مناسبی کسب کند. اما نتایج این موتورسوار در تمرین های مسابقه موتوجی‌پی فرانسه 2020 نشان دهنده تغییری محسوس بود. پتروچی پس از بیست و شش دور مبارزه در پیست بارانی لمانز با ایستادن بر جایگاه نخست، یکی از بهترین نتایج یک سال اخیر خود را بدست آورد.

وی پس از پیروزی در این مسابقه گفت:

این فصل برای من بسیار بسیار دیوانه وار بود. چرا که پیش از شروع آن جایگاهم را در تیم دوکاتی از دست دادم. در آن لحظه فکر می‌کردم هیچ کس دیگر به من اعتقاد ندارد.

با شروع فصل مشکل تایر عقب برای من تبدیل به چالشی بزرگ شد. در این هنگام من شروع به کار کردن بر روی بخش الکترونیکی کردم اما به جایی نرسیدم. در انتها توانستم انتظار خود را از موتور در مسابقه کاتالونیا برآورده کنم. در آن موقع به خودم گفتم من یک فرصت بزرگ پیدا کردم.

مسابقه کاتالونیا در من اعتماد به نفسی ایجاد کرد که باعث قدم برداشتن به سوی سکو شد. من انتظار هوای بارانی را نداشتم. اما پس از این مسابقه حس می‌کنم حتی اگر در پیست خشک مسابقه می‌دادیم، باز هم پیروز می‌شدم.

دنیلو پتروچی و مارک مارکز - ایتالیا 2019

دنیلو پتروچی و مارک مارکز – ایتالیا 2019

شگفتی دیگر در مسابقه موتوجی‌پی فرانسه 2020

نتیجه مسابقه موتوجی‌پی فرانسه 2020 شامل شگفتی دیگر بود. موتورسوار تازه کار تیم رپسول هوندا یعنی الکس مارکز توانست در جایگاه دوم قرار گیرد.

این موتورسوار پس از پیوستن به مسابقات موتوجی‌پی در فصل 2020، نتوانست نتایج خوبی به ثبت برساند و با زخمی شدن هم تیمی و برادر او یعنی مارکز مارکز، شرایط برای تیم هوندا بسیار سخت شد.

الکس مارکز مسابقه موتوجی‌پی فرانسه 2020 را در رده هجدهم آغاز کرد. وی با تلاش فراوان توانست قدم به قدم به سکو نزدیک شود و خود را به رده دوم برساند. این موتورسوار حتی می‌توانست به تحدیدی برای پیروزی پتروچی تبدیل شود اما با محافظه کاری تصمیم بر حفظ رده خود گرفت و مسابقه را در رده دوم به پایان رساند.

 

6 دیدگاه

 1. behrang 1350

  0

  0

  دوستان عزیز
  دیشب حوالی ساعت 9 شب در شبکه نسیم برنامه ای بنام دست فرمون پخش شد که بنظرم جذاب بود . هم مسابقه دو به دو در قسمت موتورسواری داشت هم برای ماشینهای شهری . کسی این برنامه رو دیده ؟ بنظرم سرگرم کننده و مهیج بود و حتی خانم ها هم شرکت داشتند!

  • iman88

   2

   1

   نمیشه رو عملکرد امسالش دقیق درموردش قضاوت کرد.این موتور همون موتوریه که لورنزو رو خونه نشین کرد و در کل 4 ،5 موتورسوار باهاش در بهترین حالت عملکرد متوسطی داشتن.
   تازه همین ریس اخیرم معیار مناسبی برای پیشرفتش نیست چون راننده تست تیمم تونست 10،12 رده بالاتر از میانگین خودش عمل کنه.فکر میکنم تنظیمات موتور برای این پیست فوق العاده بوده.مارکزم میتونست مسابقه رو ببره اگر کمی تو سبقت گیری جسورتر عمل میکرد هرچند این محافظه کاریش کاملا قابل دفاع بود.
   در کل من خیلی از موتورسواریش لذت بردم و امیدوارم فرانسه نقطه شروع یه پیشرفت بزرگ براش باشه.و البته مارک هم برگرده و معادلات این فصل رو بیشتر بهم بزنه.

 2. ShafiQ13

  0

  1

  الکس مارکز به عنوان یه تاره کار با موتور هوندا خوب عمل کرده. مارکز در ۹ مسابقه با هوندا ۴۷ امتیاز گرفته یک مسابقه دوم شده در حالی که لورنزو به عنوان سه بار قهرمان موتو جی پی در ۱۵ مسابقه ۲۸ امتیاز گرفت و نتونست حتی یک مسابقه جزء ده نفر برتر باشه.

 3. benota

  0

  3

  واقعا مسابقه جذاب و دیدنی بود من از فرمیشن لپ تا سکو نتونستم پلک ‌بزنم واقعا عملکرد الکس‌فوق العاده بود ، انگار مارک سه سال پیش داشت میروند ، واقعا لذت بردم ، برعکس فرمول یک که از ‌دور ۱۵ تا ۴۰ به معنای واقعی کلمه خوابم برد ⁦🤦🏻‍♂️⁩ هیچ هیجانی جز پیچ اول دور اول نداره دیگه ، بزور سیفیتی کار میارن فاصله رو کم کنن،

دیدگاه خود را بیان کنید