فرمول یک ایران – آلکس آلبون پس از رقابت اعلام کرد که در طول سبقت گیری از دنیل ریکاردو، سعی می‌کرد فکر برخورد کردن و از دست دادن سکو را از ذهنش دور کند.

الکساندر آلبون بالاخره توانست اولین سکو خود در تیم فرمول یک ردبول را کسب کند. او در دورهای پایانی رقابت از دنیل ریکاردو سبقت گرفت تا بالاخره بتواند روی سکو قرار بگیرد.

جای شکی نیست که آلبون باید خیلی زودتر از اینها به سکو می‌رسید. راننده تایلندی در گرندپری برزیل 2019 و فرمول یک اتریش 2020، با لوئیس همیلتون برخورد کرد و نتوانست سکو کسب کند.

حالا الکساندر آلبون گفته است که در طول سبقت گیری امروز از دنیل ریکاردو هم نگران بود اتفاق مشابهی پیش بیایید و در تمام طول رقابتش را راننده رنو سعی میکرد این فکر را از خودش دور کند:

شرایط سختی بود.

ما باید برایش تلاش می کردیم. این خوب است که بالاخره تحت یکسری شرایط به سکو برسیم. ما در استارت خوب نبودیم و به همین دلیل لازم بود سبقت های زیادی گرفته شود.

زمانی که شما در طول استارت جایگاه از دست می دهید، فکر می کنید که شرایط خیلی سخت شده است اما هیچوقت شک نمی کنید که باز هم میتوانید به رده های بالا برگردید. در مرحله اول من خیلی از لاستیک هایم استفاده کردم تا سبقت بگیرم. فکر می کنم از دو ماشین سبقت گرفتم.

الکساندر آلبون

الکساندر آلبون

ما روی لاستیک مدیوم قوی بودیم و به همین دلیل من میدانستم که سرعت لازم را دارم. اما من بعد از دومین پرچم قرمز کمی نگران شدم چون از جایگاهی که در آن قرار داشتم راضی بودم. رنو و ریسینگ پوینت در استارت قوی بودند. زمانی که یک جایگاه دیگر را هم از دست دادیم من به خودم آمدم. اما میدانستم که سرعت لازم را داریم.

این بیشتر در مورد صبر کردن بود تا مطمئن شویم که لاستیک ها زود خراب نمی شوند و در ادامه چیزی برای سبقت گرفتن خواهیم داشت.

ما در پیچ آخر خوب بودیم، همین دور در سکتور آخر. این موضوع خوبی است با توجه به اینکه در این پیست فقط در پیچ اول امکان سبقت گیری وجود دارد.

من تا حدی که فکر می کردم به رنو نزدیک نشده بودم به همین دلیل در لحظات آخر از بیرون پیچ حمله کردم.

مشخصا من کمی نگران بودم اما به اندازه کافی فضا در اختیارش قرار داده بودم. زمانی که شما از بیرون سبقت میگیرید، باید امیدوار باشید و فلش بک هایی به دفعات قبل که برای سکو تلاش میکردید، خواهید داشت. اما ما توانستیم بدون مشکل این موضوع را پشت سر بگذاریم.

با این اوصاف الکساندر آلبون اولین راننده تایلندی در تاریخ فرمول یک است که به سکو می رسد و حالا در جدول قهرمانی به جایگاه پنجم رسیده است.

14 دیدگاه

  • mahyar

   3

   0

   اگه فلور یا همون کف خودرو رو میگی ، اون برای این بود که خرابی خایی ایجاد شده بود رو فقط کاری کنن که از این بدتر نشه یا چیزی که شیکسته رو به قول ما ایرانی ها فعلا” برای این مسابقه تف مالی کنن . تا مساببقه بعدی فول رو به کل عوض کنن .

 1. Amir Bagheri

  12

  0

  سلام.
  بهترین جایگاهی بود که آلبون، بعد از تصادف مکس میتونست بدست بیاره.
  نباید اتفاقات مسابقه‌ای که تموم شده رو شخم زد. قبل از سبقت گرفتن از ریکاردو، سه بار فرصت داشت تا سوم بشه و همون رو حفظ کنه.

 2. ALEX-ALBON

  5

  3

  فقط شانس آورد دوباره دنیل- لویس نبود وگرنه دوباره برخورد میکردن.. لویس آدمی نیست ک توی سبقت توی پیچ ب کسی باج بده.. اینو دوبار دیدیم.. خدا کنه هیچوقت با لویس سر سبقت گیری درگیر نشه
  هر وقت این اتفاق بیوفته نا خدا گاه وحشت میکنم.

  • Amin

   4

   5

   بعد از اتریش آلبون با چند نفر برخورد داشته
   لوییز با چند نفر؟
   باز خوبه تونس رو پودیوم کنار لوییز ی عکس بگیره
   سال ها بعد می‌تونه بهش افتخار کنه

  • Mahmood.gh

   1

   3

   اگه ب این حرفها باشه
   پس سب چی بگه با مکس
   تصادفات سب و مکس قهرمانی جهان از سب گرفت هیچوقت خودش طرفدارهاش اینقدر اون تصادفات بهونه نکردن ک بعضی از شما هر چیزی ک ب البون مربوط میشه میبندین ب دوتا تصادفش با لوییز
   ک تو دومی خود البون هم مقصر بود جا داشت میتونست اونقدر سمت لوییز نگیر فرمونش تو اون تصادف یکی مثل همتیمی البون بود بدون برخورد رد میشد از لوییز

 3. ALEX-ALBON

  3

  1

  امین
  جوری حرف میزنی انگار رکورد شوماخر شکسته نشد؟
  یه روزی رکورد لویسم شکسته میشه توسط یکی بهتر از لویس
  رکردها برای زده شدن ثبت میشن نه ماندگاری
  رکورد دایی آقای گل جهان با 109 گل خیلی دور از دسترس بود اما دیدیم یه نفر پیدا شد ک این رکورد و در آستانه شکستنشه و حتی بیشتر از اینم رکورد و ارتقا خواهد دادو میبینیم ک رونالدو از همه نظر از آقای دایی خودمونم تکنیکی تر و سرعتی تر و بهتر هستش با احترام ب اسطوره فوتبال کشورمون
  پس سعی کنین حد اقل اینجوری فخر نفروشین
  شما واقعا فکر میکنی آلبون راننده ایه که به عکس با لویس افتخار کنه اونم بعد از اینکه لویس 2بار سکو رو ازش گرفت؟
  سخت در اشتباهی.

دیدگاه خود را بیان کنید