فرمول یک ایران – اسکودریا فراری در 65 امین مسابقه فرمول یک بلژیک، یک مسابقه ناامید کننده را داشت و هر دو خودروی آنها خارج از محدوده امتیازات کار را تمام کردند.

تنها نکته خوب فراری، شروع خوب چارلز لکلرک بود که آنهم طی چند دور تمامی رده های به دست آمده از دست رفت. نه تنها کند بودن خودرو بلکه ضعف عملکردی در پیت استاپ نیز برایشان دردسر درست کرده بود و باعث سقوط بیش از پیش عملکردشان شد.

سباستین فتل:

مسابقه آسانی نبود. ما در همان رده هایی که کار را شروع کرده بودیم، تمام کردیم.

ما همه چیز را روی هر دو خودرو امتحان کردیم اما ما بیش از اندازه کند بودیم. امیدوارم که شرایط روی این پیست دوباره تکرار نشود. فکر می کنم که این پیست، ضعف ما را کمی بیشتر از پیست های دیگر نشان داد. باور دارم که هفته بعد می توانیم کمی بهتر باشیم.

ما باید کار کنیم تا اطمینان حاصل شود که همه چیزی که در این آخر هفته رخ داد را دریافت کرده و هر چیزی که برای یاد گرفتن وجود دارد را یاد گرفته و رو به جلو حرکت کنیم.

چارلز لکلرک:

یک روز خیلی سختی برای ما بود. من شروع خیلی خوبی را داشتم و موفق شدم تا چند رده به خاطر یک خلا خوب در پیچ پنجم بدست بیاورم، اما پس از آن شرایط به سمت بد شدن پیش رفت.

اول از همه، ما به دلیل مسئله ای در هر دو پیت استاپ زمان از دست دادیم. در نیمه دوم، می دانستیم که نمی توانیم معجزه ای را رقم بزنیم، با توجه به موقعیتی که در آن بودیم و یک قطاری از خودروها که در جلویمان بودند و هیچ امکانی هم برای سبقت نبود ما سعی کردیم که چیز متفاوتی را امتحان کنیم و برای پیت دوم اقدام کنیم.

باعث تاسف است که این مسئله کارساز نشد، اما در نهایت ما در مسابقه سرعت کافی را نداشتیم. مسابقه بعدی یک مسابقه سختی برای ما خواهد بود اما خوشبختانه پس از موجلو، اوضاع بهتر خواهد شد. ما باید متحد بمانیم و واکنش نشان دهیم و سخت کار کنیم تا برگردیم به جایی که پیشتر بودیم.

فراری - چین 2019

متیا بینوتو

متیا بینوتو:

در پیستی که نیازمند بهینه بودن ایرودینامیک و قدرت بود، ما در هر دو شدیدا مشکل داشتیم. چارلز و سباستین بهترین رانندگی ممکن را داشتند هم در تعیین خط و هم در مسابقه، ولی ما نمی توانستیم حتی امتیازی را کسب کنیم.

ما ناامید و عصبانی هستیم همانطوری که طرفدارانمان هستند و دلیل خوبی هم برای این کار دارند. دوران سختی در فصل است که ما از همان ابتدا می دانستیم که قرار است سخت باشد. اما این لحظات است که ما نیاز داریم محکم در کنار هم قرار بگیریم و به جلو نگاه کنیم تا از این شرایط سخت عبور کنیم. این تنها راه عبور ما برای خروج از این شرایط است.

26 دیدگاه

  • Amir Bagheri

   7

   0

   سلام O.sh
   من فکر میکنم استراتژی فراری، یک پیت‌استاپ‌ بوده. ولی اواسط مسابقه خواستن یک چیز متفاوت رو امتحان کنن، تا شاید نتیجه‌ای حاصل بشه.
   اگر اشتباه میکنم، اصلاح کنید.🙋🏻‍♂️

  • THE MINDBLOWER

   4

   0

   و اصولا شما زمانی پیت اضافی میرین که سرعت جبران از دست دادن زمان پیت رو داشته باشین نه اینکه بیاین و توی ضعیف‌ترین پیستتون پیت اضافی برین.

  • Mehrdad

   4

   0

   ماشین یه مشکلی داشت مجبور بودن برن پیت یه وسیله کنار ماشین بود که شیلنگش رو به زیر ماشین وصل کردن. نمیدونم دقیقا چکاری انجام دادن

   • THE MINDBLOWER

    3

    0

    مرسی مهرداد خان. من اینی که فرمودیم رو ندیدم.
    تشکر

   • Mehryar Salehi

    7

    0

    مشکل فشار هوای موتور بود که نیاز داشتن حین استاپ افزایشش بدن.
    یه مقدار از زمان طولانی استاپش همین بود.

 1. م.یوسفوند

  4

  0

  بهرحال آینده فراری کاملا مبهم بنظر میرسه.اینا عملکرد پاوریونیت رو چقدر زمان میبره تازه به سطح هوندا و رنو برسونن؟یک فصل دیگه؟دو فصل دیگه؟با قوانین فصل حاضر که تکلیف فصل بعد فراری هم با این وضعیتش مشخصه اما واسه ۲۰۲۲و تغییرات قوانین واقعا چی تو چنته دارن؟تازه فصل بعد مکلارن ممکنه با موتور مرسدس بهترم بشه

  • Akbar56

   2

   3

   لکلرک دقیقا همین تایمو پارسال زد پول گرفت امسال سیزده‍م شدیعنی فراری هیچ پیشرفتی نسبت به پارسال نداشته ولی بقیه تیما خودشونو بهتر کردن

 2. ّFerrari

  5

  1

  بینوتو تهدید میکنی ؟!؟!
  با اون موهای فرفریت خب کمی تفکر به خرج بده همون مونزا رو بردی برای 2019 بس بود
  ی نیم فصل هفت تا ریس پول پوزیشن میزنی همون دو تا بلژیک و مونزا بس بود
  اگه اون موتور روی این sf1000 وصل میشد خیلی شرایط فرق میکرد
  کارمون بجایی رسیده
  ی سنسور سوخت دوم فراری تیم دوم جدول میکنه تیم پنجم البته اونم بیشتر بخاطر چارلز بوده سب کماکان مشکل داره با خودرو و نتونست عملکردی مثل لکلرک داشته باشه هر چند لکلرک هم مشکل داره.

 3. saeed.shei

  8

  0

  دوستانی که مسابقرو دیدن آخرای مسابقه تصویر تلویزیونی ماشینای فراری رو نشون داد و بعد گاراژ مکلارن کارلوس ساینز رو نشون داد که سرش رو حالت تاسف تکون داد. به نظرم تاسفش به خاطر پیوستنش به فراری در سال دیگست که همه ما فکر میکردیم چه خوب شد براش ولی الآن میبینیم خیلی خیلی بد شد براش و اینکه مکلارن ها الآن خوب هستن سال دیگه موتور مرسدس دارن بهترم خواهند بود. واقعا این وضعیت فراری اسف باره به غیر از راننده ها کل تیمو باید بندازن بیرون افراد جدید استخدام کنن
  اون از پیت استاپای کندشون ، اون از استراتژی های مضخرف که فتل گاهی اوقات نظرش بهتر از استراتژیست تیمه ، اون از پاوریونیت ضعیف ، اون از شاسی و آیرودینامیک ، و اونم از طنز رادیوهایه تیمیشون که روز عاشورا خنده مارو درآورد (plan B or plan C ) امیدوارم حداقل فصل آینده شاهد این وضع نباشیم چون به نفع هیچکس نیست میلیون ها طرفدار فراری اون همه تاریخچه درخشان و هدر دادن عمر راننده های تیمشون گرون تموم میشه براشون

 4. REZA.M

  9

  2

  اقای بینوتو
  همه فکر میکنن شما با 400 میلیون بودجه نتونستنید کار خاصی انجام بدید و این یعنی شما مدیر خوبی نیستید.
  اما من معتقدم شما با این بودجه ناچیز تونستید یه کار بزرگ رو انجام بدید و موفق شدید سریعترین تراکتور جهان رو بسازید.
  اما فتل و لکلرک راننده تراکتور نیستن.فتل و لکلرک رو اخراج کن و برو با دو تا راننده تراکتور قرارداد ببند.

 5. م.یوسفوند

  7

  9

  کدوم تاریخچه درخشان؟فقط اسمه فراری فراری فراری،نبوغ راس براون و رانندگی شوماخر و مدیریت ژان تاد واسه۷سال فراری رو تو اوج برد و گرنه که به فاصله ۲۱سال قبلش و ۱۳سال بعدش(از۲۰۰۸) هیچ قهرمانی رو کسب نکرد،ایتالیایی ها مهندسیشون در حد انگلیس و آلمان هیچوقت نبوده

  • 17Sohrabsafari

   5

   1

   شما برو یه مطالعه کن راجع به انزو فراری و مهندس فورگیه ری یا ژیل ویلنوو یا نیکی لائودا یا سری ماشینهای فراری 312 B تا نگی کدوم تاریخچه.فراری شناسنامه فرمول یک هست.من کارم ساخت ماشین آلاته.جکهای هیدرولیکی که ایتالیا میزنم نه آلمان و نه انگلیس نمیتونن بزنن.یادتون نره خیلی از ایده های الان فرمول یک مثل پدر شیفتر و صدها ابتکار دیگه رو از فراری عزیز داریم.شما فیلم سینمایی فراری و ببین که کارخونه رو بعد از بمباران جنگ دوباره از صفر ساخت .بدون مطالعه و بررسی، سکوت کردن بهتره.

   • 17Sohrabsafari

    3

    0

    ببخشید بجای پدل شیفتر اشتباه پدر شیفتر تایپ کردم.

 6. AHMADREZA_F1

  7

  0

  کاش از ردبول در نمیومدی
  تو برای من مرسدس فن هم دوست داشتنی هستی.
  لوئیس ریسک کرد در انتخابش…
  اما وتل اینکارو نکرد
  در واقع ۹۰ درصد راننده ها هم اگه تو شرایط وتل بودن شاید اینکارو میکردن
  ولی فراری همیشه فراری نمیمونه!
  فراری زمان شوماخر مثل الآن لوئیس هست همه عوامل عالی بودن
  وتل میتونست رویایه خودش رو در تیم دیگه ای رقم بزنه.

 7. Amin

  1

  3

  وسط این حرفا ی نکته جالب!
  تاپ اسپید لکلرک تو اسپا ۳۵۹ بوده !
  اشتباه فراری تمرکز بیش از اندازه رو همون بخش غیرقانونی بوده
  و ب نظر اصلا رو باقی جاهای موتور‌ کار نکردن
  انگار همون موتور ۲۰۱۷ رو آوردن

  • Behzad

   0

   4

   کانال پخش شما یکم متفاوته؟
   تاپ اسپید لکرک 307
   این عدد شما برای زمان DRS باز و خلاء و باطری پر بدست اومده و برای اکثر راننده ها در زمان سبقت بدست میاد.
   کاری نکرده چه صیغه ایه؟ مگه میشه در زمان ممنوعیت رو موتور کار کرد؟
   حتی اگر ممنوعیت یا فریز آپدیت موتور برداشته بشه باز نمیشه رو همه جای موتور کاری انجام داد و درصد معینی برای تغییرات امکان پذیره که مشخص هم نیست به سطح مرسدس برسه یا نه.

   • Amin

    3

    0

    ما هم همون مسابقه ای رو میبینیم ک شما دیدی،اون ۳۰۷ ک میگی تو نقطه سرعت گیریه
    نه حداکثر سرعت
    منظورم از موتور رو پایین تر محمود خیلی خوب توضیح داده فکر نمیکنم نیازی باشه همونو بگم

   • Hamed

    0

    0

    نه منم دیدم لکرک‌ تو دی آر اس اسلیپ استریم فتل تو کفی بعد اروژ به ۳۶۰ تا هم رسید بیشترین سرعت ثبت شده این هفته بود اکثر ماشینای سریعتر تو حالت مشابه تا ۳۴۰ ۳۵۰ بودن خودمم تعجب کردم یه لحظه آدم فکر میکرد انگار فیا اجازه داده فراری ها فقط موقع سبقت از هم بتونن رو مود خاصی محدودیت سنسور رو زیر سیبیلی بای پس کنن

 8. Mahmoud

  5

  0

  جالبه که فتل میگه توی مونزا از اسپا بهترن!!!
  واقعا موتور فراری اینش عجیبه که تا قبل 2018 که احتمالا تقلب و این حرفا درکار نبوده موتور فراری بعد از مرسدس برتر بود و بعد از 2019 یهو از حتی هوندا هم ضعیف تر شد. این یعنی فراری از 2017 به بعد فقط از راه تقلب برای سریع شدن موتور استفاده کرده. البته اسمشم نمیشه گذاشت تقلب درواقع یه خلع بوده که وقتی فیا متوجع اون خلع شده اون رو اصلاح کرده و این وسط سر فراری بی کلاه مونده چون بیشتر سرعتشون و توسعه ی موتورشون از این راه بوده. مثل مرسدس که فیا میگه سال بعد سیستم DAS غیر قانونیه و اگه مرسدس وابستگی زیادی به DASمیداشت و دو سه سال توسعه اش داده بود ضربه ی بزرگی میخورد.
  فقط امیدوارم فراری توی یکی دو سال دیگه حداقل سرعت موتورشو به حدی برسونه که بشه با شاسی جبرانش کرد و جزو تیم های بالا رده بود!!!

دیدگاه خود را بیان کنید