موتوجی پی ایرانوالنتینو روسی گفت که تصادف وحشتناک موتوجی پی اتریش می توانست به یک فاجعه تبدیل شود و معتقد است که موتوررسواران حال حاضر این رشته بسیار هجومی هستند.

فرانکو موربیدلی در دور نهم مسابقه ردبول رینگ برخورد شدیدی را با یوهان زارکو داشت و روسی خوش شانس بود که موتور یاماهای موربیدلی که در حال پرواز بود، با او برخورد نکرد. روسی درباره این حادثه گفت:

خیلی ترسناک بود، وحشتناک بود. اکنون همه موتورسوارها بسیار هجومی هستند، از همان کلاس های پایین موتورسواری. اما برای من مهم است که ما در این مورد زیاده روی نکنیم.

شما باید به سایر موتورسوارهای داخل پیست هم احترام بگذارید، زیرا ما نمی توانیم فراموش کنیم که این یک ورزش بسیار خطرناک است، به خصوص در پیستی که مستقیمی های طولانی دارد و 300 کیلومتر در ساعت سرعت دارید. در کلاس های پایین هم همینطور است و موتورسواران زیادی هستند که در حین ترمزگیری فضایی قرار نمی دهند.

به خصوص من و ماوریک در خطر بودیم و این می توانست یک فاجعه باشد، موتور خیلی سریع رد شد و من حتی ندیدمش. من با زارکو صحبت کردم و او گفت که این کار را عمدا انجام نداده است. اما به هر حال، تهاجمی بودن خوب است اما ترمز دقیقا در مقابل سایر موتورسواران مخصوصاً با سرعت 300 کیلومتر در ساعت می تواند یک فاجعه را رقم بزند.

به نظر من پیست ردبول رینگ در برخی پیچ هایش خطرناک است اما عدم احترام بین موتورسواران، خطرناک تر از پیست است.

یوهان زارکو

یوهان زارکو

عمل جراحی یوهان زارکو بعد از تصادف مسابقه موتوجی پی اتریش

یوهان زارکو در روز چهارشنبه پس از مشخص شدن شکستگی در ناحیه مچ دست، تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. مچ راست زارکو آسیب دیده اما همچنان او قصد دارد در مسابقه دوم موتوجی پی اتریش شرکت کند:

من صبح روز پنجشنبه برای بررسی و معاینه پزشکی به اتریش برمی گردم تا ببینم آیا می توانم در مسابقه دوم اتریش شرکت داشته باشم یا خیر.

9 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  1

  0

  اشتباه زارکو باعث این اتفاق شد..
  زارکو میخواست تغییر مسیر بده وبره سمت راست موربیدلی وسرپیچ ازش سبقت بگیره که لحظه تغییر مسیر چرخ جلوش به چرخ عقب موتور فرانکو برخورد کرد واین اتفاق افتاد.
  زارکو همین کارو بامارکز استرالیا ۲۰۱۸ کرد توی سرعت ۳۳۰کیلومتر که خدا بهش رحم کرد واقعا.

  • مهدی VR46

   1

   0

   دوست عزیز در این که زارکو باعث این اتفاق شد درست می فرمائید ولی موتور جلویی موتور زارکو بود که تغییر مسیرش و ترمز گرفتن جلو فرانکی باعث حادثه شد .
   موتور سوار هایی مثل ایانونه و مارکز و زارکو خیلی خودپسند و مغرورانه رانندگی می کنند و بار ها تو تعیین خط ها دورسریع راننده های دیگه رو خراب می کنند به عمد و سعی دارند راننده ای از خلا پشت اونها استفاده نکنه و تو مسابقه حادثه آفرین شدند که این به ضعف تکنیکی اونها بر می گرده.

دیدگاه خود را بیان کنید