فرمول یک ایران – پس از تصمیم فیا مبنی بر جریمه ریسینگ پوینت برای استفاده از داکت ترمز مشابه فصل قبل تیم مرسدس، تیم های متعددی به تصمیم فیا اعتراض کردند اما کار به همین جا ختم نشده است و میان مدیران تیم ریسینگ پوینت و مک‌لارن جدال لفظی به وجود آمده است.

تیم فرمول یک ریسینگ پوینت با تصمیم فیا 400 هزار یورو جریمه شد و 15 امتیاز این فصل را هم از دست داد. هرچند که این تیم هنوز هم تاکید دارد که کارش کاملا قانونی انجام شده است و این جریمه را قبول ندارد.

ریسینگ پوینت از زمان آغاز اعتراضات اعلام کرد که تمامی قسمت ها با استفاده از مهندسی معکوس و عکاسی از قطعات خودرو طراحی شده است و در این پروسه هیچ همکاری میان ریسینگ پوینت و مرسدس شکل نگرفته است.

مدیر تیم فرمول یک مک‌لارن زک براون گفته بود که تصمیم فیا برای جریمه تیم نشان می‌دهد که ادعای عکاسی و مهندسی معکوس بدون کمک مرسدس “احمقانه” است و اینکه این موضوع مانند “نوک یک کوه یخی” است.

پس از صحبت های براون، اوتمار سافنور ساکت نماند و در جواب مدیر تیم مک‌لارن گفت از میزان نا آشنایی او با قوانین فرمول یک “سورپرایز” شده است. او در ادامه گفت:

به نظر من اطلاعات او در زمینه رقابت ماشین های کلاسیک بیشتر از اطلاعاتش در مورد فرمول یک است.

زک براون علاوه بر مدیریت تیم فرمول یک مک‌لارن، در رقابت ماشین های کلاسیک آمریکا هم حضور فعالی دارد و خودش هم یک مجموعه شخصی از خودرو های کلاسیک را در اختیار دارد.

روز جمعه نظر زک براون در مورد صحبت های سافنور را پرسیدند که براون در پاسخ به سوالش سافنور را به این رقابت ها دعوت کرد و از او خواست که با ماشین RP20 – ماشین امسال ریسینگ پوینت – به رقابت ماشین های کلاسیک بپیوندد.

من خیلی به حرف های اوتمار فکر کردم و او درست می‌گفت. من مهندس نیستم. کتاب قوانین را از صفحه اول تا آخر نخوانده ام اما به عنوان مدیر، شما یک تیم مسابقه ای داریم و این شغل آن هاست که قوانین را بدانند.

در زمان مدیریت من در مک‌لارن، حتی یک دلار هم جریمه نشده‌ام، چه برسد به 400,000.

من هیچوقت امتیاز از دست نداده‌ام. اگر اشتباه نکنم اوتمار فکر می‎‌کرد که 7.5 امتیاز جریمه شده است تا اینکه اسکای اسپرت اعلام کرد که 15 امتیاز است.

در مورد رقابت های کلاسیک هم افرادی که من را می‌شناسند می‌دانند که من از این رقابت ها خوشم می‌آید. اوتمار هم باید به جمع ما اضافه شود چون ماشین فعلی او یک ماشین کلاسیک است.

8 دیدگاه

 1. get f... up SEB

  10

  5

  پسر چه خبره؟
  ادمین های عزیز اگه اطلاع دارید ما رو هم روشن کنید که چرا لوییز جریمه نشد بخاطر سرعت زیاد ورود پیت لین
  برا من که واقعا عجیبه

  • 33🦁Ali

   7

   1

   داداش فکر نکنم سرعت لوئيس بالای 80بود کنترلش کرد شاید یکم دیر دکمه محدود سرعت رو فرمونش زد چون ورودی پیت لین مارشال با سوزن سنج کنترل می کنه اگه سرعتش بالا بود حتمأ به اتاق داوران اطلاع می دادن.

   • get f... up SEB

    1

    4

    اخه داش علی اگر هم اینطور بود و سرعتش مناسب بود،اغلب اینجور مواقع که برا همه سوال پیش میاد میزنن تحت بررسی بعد اعلام میکنن که مشکلی نداشته.مثل جامپ استارت هایی که برای بقیه اتفاق افتاده
    هر چند حتی چشمی هم که نگاه میکنی به نظر میاد سرعتش بیشتر از حد قانونی بوده

 2. Schwaben

  4

  2

  تیم هایی مثل مکلارن و ردبول که نمیان اعتراض رسمی نمیکنن و فقط جو فرمول یک به سمت بازی کثیف سیاست میبرن دیگه این کار ها چیه ؟!
  مکلارن و ردبول اگه اعتراض دارین به فیا رسمی اعتراضتون رو کنین!
  اینکه اعتراضتون رو پس میگیرین بازم حرف میزنین دیگه نمیدونم چه وضعیه شما نگران جریمه شدن ریسینگ پوینتین ؟ خب چرا اعتراضتون رو پس میگیرین؟

  • a Ferrari lover

   1

   2

   من به عنوان فراری فن خوشحالم ردبول وارد این نشده چون از راه دور صحبت کردنش باعث میشه ضربه نخوره و بره روی اعصاب رسینگ پوینت و مرسدس اینکارا بزار برای فراری که دوسال بیکاره تو فرمول یک

دیدگاه خود را بیان کنید