فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون پس از به پایان رساندن مسابقه فرمول یک بریتانیا 2020 و قبل از رقتن روی سکو، گفت که بر خلاف انتظار، دور آخر را با خونسردی تمام پشت سر گذاشت هر چند که لحظه خالی شدن باد لاستیک “قلبش به دهانش” آمد.

لوئیس همیلتون با خیال راحت در حال به اتمام رساندن رقابت خود در جایگاه نخست بود که ناگهان باد لاستیکش خالی شد و به این ترتیب دور نهایی سیلورستون به یکی از هیجان انگیزترین دور های فرمول یک 2020 تبدیل شد.

هر دو راننده تیم فرمول یک مرسدس با اختلاف بسیار کوتاهی یکی از لاستیک های خود را از دست دادند. همچنین کارلوس ساینز هم در نهایت بدشانسی لاستیکش از بین رفت و یکی از بهترین آخر هفته های او در دور آخر خراب شد.

در این میان والتری بوتاس پس از پیت استاپ پشت سر سباستین فتل در جایگاه یازدهم قرار گرفت و نتوانست امتیازی کسب کند اما لوئیس همیلتون که کمی دیرتر با این مشکل مواجه شد، توانست با مراعات بسیار زیاد ماشینش را در جایگاه اول به خط پایان پیست سیلورستون برساند.

سوال هایی در رابطه با مجبور کردن همیلتون به تعویض لاستیکش به خاطر شرایط نا امن مطرح شد و این موضوع دغدغه همیلتون هم بود اما در نهایت تصمیم گرفت که در پیست بماند:

تا آخرین دور همه چیز به نظر خوب بود.

والتری واقعا تمام تلاشش را کرد؛ من داشتم لاستیک ها را مدیریت می‌کردم. زمانی که مشکل بوتاس را شنیدم، لاستیک های خودم را بررسی کردم و همه چیز به نظر خوب بود.

ماشین بدون هیچ مشکلی می‌پیچید. در دور های آخر کمی سرعتم را کمتر کردم و بعد از آن در دور آخر هم باد لاستیکم خالی شد.

در آن لحظه قلبم به دهانم آمد. شما می‌توانستید جدا شدنش از رینگ را ببینید. از آن لحظه به بعد من فقط داشتم مدیریت می‌کردم و دعا می‌کردم که دور بزنم و سرعتم خیلی کم نباشد. فکر نمی‌کردم که بتوانم دو پیچ آخر را پشت سر بگذارم.

در انتها من واقعا خونسرد بودم. اطلاعات مربوط به فاصله را دریافت می‌کردم و به نظر می‌رسید که اختلاف به سرعت در حال کمتر شدن است اما ماشین میتوانست بپیچد. به پیچ 15 رسیدم و آنجا بود که به دردسر افتاده بودم و از همان جا بود که پدال را تا انتها فشار دادم و به پیچ 16 رسیده بودم.

من قطعا چیز مشابهی را در دور آخر تجربه نکرده بودم و قلبم تقریبا متوقف شد. شاید بهتر بود زمانی که خالی شدن باد لاستیک ها را دیدیم، به پیت می‌آمدیم.

با وجود اینکه والتری بوتاس نتوانست امتیازی کسب کند، همیلتون فاصله ای 30 امتیازی باز کرده است و این در حالی است که تنها 4 رقابت از گرندپری ها فصل 2020 فرمول یک برگزار شده است.

28 دیدگاه

 1. ّFerrari

  10

  4

  میخواستم دور اخر بگم مسخره ترین ریس فصل بود
  ولی ناگهان ورق برگشت کار بجایی کشیده ماشینای مرسدس پنچر میشن باید خوشحال شیم
  7 مین پول پوزیشن و 7 مین برد توی گرندپری خانگی
  87 مین برد
  91 مین پول پوزیشن
  به همیلتون و طرفداراش تبریک میگم
  (احتمالا 4 تا ریس مونده ولی در حقیقت 9 تا ریس مونده)

  • mah63

   11

   0

   سال 2017 هم همین مشکل برای فراری اتفاق افتاد همین جا .اونجا کیمی اول پنچر شد گفتیم چقد خوش شانسیم سب سوم میشه که دور بد سب پنچر شدو اخرم 7تم شد فک کنم .

   • Amir MH

    19

    5

    به تمام اونایی که میگن این بچه خوش شانسه میگم اینو
    به نظرتون کسی خوش شانس باشه دور آخر لاستیکش میترکه؟!!!!!
    لوییز کاملا یک راننده با تکنیک و باهوشه و کم نظیره و این تکنیک خودش بود که ماشین به آخر رسوند و بس ..
    قبلا هم گفتم بازهم میگم این ماشین هم نتیجه تفکرات خودشو تیم مرسدسه ..بعضیا فکر میکنن لوییز رفته دم نمایندگی گفته یه مرسدس بدین لطفا
    نه عزیزان ۷ ساله داره رو این ماشین با تیمش کار میکنه
    لوییز یک راننده بی نظیره هر چی هم از رو حسادت و نظرات بچه گونه دوست دارید منفی بدید من مشکلی ندارم 😀😀😀

   • Mahmood.gh

    7

    2

    دوست عزیز شانس بیشتر سب اورد ک دوتا پنچر کردن دهم شد
    لکلرک اورد ک سکو گرفت
    لوییز هم اگه مکس پیت نمیرفت اول تمام نمیکرد

   • حامد

    7

    1

    همیلتون در رابطه با اول شدنش شانس نیاورد که ، ولی در مورد امتیاز نگرفتن بوتاس واقعا خوش شانسی بود
    اینم در نظر بگیرید که میتوسنت برعکس باشه و همیلتون امتیاز نگیره

    ولی باز میگم اول شدنش قطعا با شانس نبود

   • meysam8

    2

    1

    شانس ۱ سال ۲ سال نه هر سال
    بوتاس پنچر بشه ، ورشتاپن بره پیت همیلتون پنجر بشه ، تازه به بوتاس بگن فشار نیار ، شانس کجا بود همش مهارته، مشکل اینجاست هیچ کس نمیگه الگوم همیلتونه چون الگو نمیخواد ماشین و تیم میخواد همه میگن ما مرسدس میخوایم
    کسی اصلا دیده همیلتون رقابت کنه؟

   • pejman

    1

    0

    واقعا یکی باید معنیشانس رچ برات توضیح بده کسی که تمام مسابقه رو اول بوده حتی حین پیت استاپ ها در رتبه ای که لایقش بوده تموم کرده که خوش شانس نیست اتفاقا بدشانسم هست که دور اخر پنچر میشه و ممکنه به حقش نرسه خوش شانس یکی مثه لکلرک که هر دو پودیم فصلش شانسی بوده یا خوش شانس ورشتپنه که خودشم فکر نمیکرد بتونه دوم بشه حتی

 2. رضا red horse

  17

  2

  درباره لوییس که دیگه هیچ تعریف و تمجید بحقی نمونده که بکنم،ولی تواین مصاحبه نفهمیدم آخرش خونسرد بوده وقتی این اتفاق افتاده یا قلبش تو دهنش افتاده؟؟؟؟
  فک کنم درستش اینه که وقتی اون اتفاق افتاد بااینکه قلبش تو دهنش اومده ولی خونسردیشو حفظ کرده
  بهرحال این بشر بینظیره،افرررررررین
  فراریمون چه بی سر و صدا داره سکو میگیره،خخخخ

 3. محمدجوادسلیمانی

  3

  7

  دوستان خیلی جالبه
  لوییز همیلتون خدایی حقش بود
  درسته تو مصاحبه کمی دری وری گفت ولی خیلی خوب بود.
  مکس ورستپن هم حقش نبود
  بوتاس واقعا ناراحت ، و ساینز هم وقت نوریس رو گرفت اما گناه داشت

 4. Hidden5410

  10

  2

  همیشه همینه همیلتون تو رادیو میگه وضعیت تایرا خوب نیست ماشین میلرزه ناراحتم * اما در آخر فقط ما رو توخونه لپ نکرده
  با سه چرخ اول شدنو دیگه کجای دلمون بزاریم

 5. 17Sohrabsafari

  6

  1

  باریکلا به ادمین با این تیترش.واقعا همینه.اصلا فرمول وان و هزاران اتفاق.نباید بگیم فلانی خوش شانسی آورد یا بدشانسی.اینجوری باشه تیما نباید تحقیق و توسعه کنن و باید بشینن دعا کن که توی مسابقه خوش شانسی بیارن.

 6. 17Sohrabsafari

  6

  1

  سکو حق اون کسیه که میگیره.وقتی طرف سکو گرفته یعنی مسابقه شو مدیریت کرده بهتر رونده حواسش به دوام ماشین و لاستیکاش بوده پس لیاقتش و داره و حقش بوده.من فتل فنم ولی لکلرک حقش بود که بره روی سکو.

 7. Abbas

  5

  1

  وااااااای ک چقد برای بوتاس بد تامام شد ته تراژدی بوووود،دگ نمیدونم برای ستایش تیم مرسدس و همیلتون و بوتاس چی باید گفت،عالی هستین و عالیتر میشید در کنار هم عالی هستیم

 8. Mahdi.s

  0

  1

  عالی بود،برد رو به تمام طرفدارانش تبریک میگم،واقعا خوب بود وحتی توی مدیریت لاستیک هم خوب عمل کرد که لاستیک توی چند پیچ آخر این اتفاق براش افتادو درآخر این همیلتون بود که تونست اول از خط پایان بگذره.به امید موفقیت های بیشتر.

 9. Amirali

  1

  0

  سید جان یه مطلب درباره تعداد گرنداسلم های بزرگای این ورزش میشه بذارین؟تو سایتای فارسی که من هیچی پیدا نمیکنم الان فقط میدونم جیم کلارک 8 تا داره همونم تو گرندتور گفتن.مثلا میشه بگی لوییس چندتا گرنداسلم داره و در چه مسابقاتی؟

دیدگاه خود را بیان کنید