فرمول یک ایرانلوییس همیلتون می گوید که گرندپری دوم اتریش با چالش های روانی برای او آغاز شد اما با سختی فراوان توانست اوضاع را تغییر دهد و اولین پیروزی فصل 2020 خود را بدست آورد.

در هفته گذشته، همیلتون طی برخوردش با الکس آلبون، 5 ثانیه پنالتی دریافت کرد و همین باعث شد مسابقه برای او در رده چهارم به پایان رسیده و هم تیمی اش، والتری بوتاس به پیروزی برسد. قهرمان شش دوره مسابقات رویکرد متفاوتی در گرندپری این هفته داشت و توانست با ثبت یک زمان فوق العاده، پول پوزیشن را ازآن خود کند و با مدیریت مسابقه در روز یکشنبه، به اولین بردش در این فصل برسد.

لوئیس، چطور توانستی یک مسابقه بد را در هفته گذشته به یک مسابقه بی نقص در این هفته تبدیل کنی؟ او گفت:

با سختی فراوان، وقتی اراده هست، حتما راهی وجود دارد. آخر هفته ی گذشته یقیناً از نظر روانی چالش برانگیز بود. اما در مورد گذشته کاری نمی توان کرد، تنها کاری که می توانید انجام دهید، تمرکز و هدایت انرژی خود به سمت آینده است.

من فقط در اینجا ماندم، خوب تمرین کردم، خوب غذا خوردم، خوب خوابیدم و با بونو (مهندس مسابقه ای او) و بچه ها سخت کار کردم تا بفهمم اشتباه ما در آخر هفته گذشته چه بوده است.

لوئیس همیلتون ، مرسدس - فرمول یک اتریش 2020

لوئیس همیلتون ، مرسدس – فرمول یک اتریش 2020

لوییس همیلتون در پیست ردبول رینگ اتریش ضعیف است…

بعضی از پیست ها هست که بعضی رانندگان نسبت به سایرین در آن قوی تر هستند، اما ردبول رینگ یکی از پیست های ضعیف من است. بنابراین با عملکردی شبیه این، من روی ابرها هستم، بسیار خوشحالم. همچنین می دانم که راه طولانی در پیش است.

از تیم بسیار تشکر می کنم، سال عجیبی بوده اما عالی است که با چنین عملکردی برگشتیم. هفته گذشته دشوار بود اما در این هفته یک گام رو به جلو برداشتیم.

من اینگونه مسابقات پشت سرهم را دوست دارم، امکانش هست که تمام مسابقات در طول سال را اینگونه انجام دهیم؟

13 دیدگاه

 1. ....

  13

  1

  کاملا مشخصه که لوییز تو این پیست عالی نیست،تو بررسی تایم دور هاش که تو یه محدوده نبودن و هر دور نسبت ب دور قبلی و بعدی چند دهم اختلاف داشت بر عکس مکس که تو یه بازه مشخص دور ‌میزد!
  میشد پی ب این مهم پی برد

 2. SADEGH 16

  6

  1

  خوش به حالت دغدغه ت فقط اوضاع روحی روانیته.بقیه با ماشین درگیری دارن اونم خیلی زیاد.

 3. ايزديار

  8

  9

  کسی میدونه چرا مرسدس به راننده هاش پول میده؟
  چون اولا هر راننده ای با همچون ماشینی و همچین تیمی قطعا قهرمان میشه.
  فردا راسا یا لطیفی هم بشین پشت فرمون مرسدس راحت یک دو میکنن، شایدم تا مکلارن و ریسینگ هم لپ کنن.
  کلا الان مرسدس یه فراخوان بده که راننده بدون حقوق استخدام میکنیم. شاید ۱۸ راننده حال حاضر برن صف بکشن.
  معلومه که یکی مثل فتل ریکی الونسو هالکنبرگ و… پول براشون مهم نیست، قهرمانیه که میمونه و مهمه.
  فیلیه نصر هم میتونه قهرمان بشه.
  این حرف مکس و ریکی و خیلیای دیگست.
  قصد توهین به راننده های مرسدس رو ندارم.
  اما واقعا خوب تیمی هستن.

  بقول سیریل آبیتول ۸۰درصد نتایج در خارج از پیست اتفاق میفته

  • Rossi

   13

   4

   داری میگی قصد توهین به راننده های مرسدس را نداری ولی خنده داره چون داری توهین میکنی / بقیه راننده ها اگه لیاقتش را داشتند الان رو صندلی مرسدس بودند بهتره به جای حمله به تیم های دیگه از تیم خودت حمایت کنی 😒😒😔

  • ALIen

   1

   6

   ایزدیار
   شاید بهتره که پول میده چون اگه این پولیم که به راننده هاش میده خرج تحقیق و توسعه میکرد که دیگه هیچی ردبولم لپ میشد(ولی چی میشد!!)

  • ....

   8

   1

   هر وقت تونستی جواب بدی چرا همون آبیتول اون همه پول مفت رو وارد حساب دنی کرد در حالیکه میدونس هیچ بهره ای نمیتونه ببره
   بنده شخصا جوابت رو میدم که چرا مرسدس داره اینقدر پول ب راننده هاش میده
   ب قول یکی از دوستان وقتی چنتا کامنت تو سایت تکرار میشه بعد از ی مدت خودجوش و خودکار تبدیل به یه فکت میشه تا بقیه بیان حرفاشونو از اون طریق بزنن
   درحالیکه هیچ مبنا و مفهومی هم نداره

  • Mehryar Salehi

   8

   2

   ایزدیار، لطفا این مطالب انقدر واضح رو برید سایت مرسدس یا صفحات مربوط به تیم، ایمیل کنین برای توتو ولف و روسای مرسدس! این افراد گمراه بیخودی دارن سالی ۴۰ میلیون دلار مفت میریزن تو جیب این همیلتون و خدا میدونه چقدر هم سر بونوس ها بهش میدن.

   فکر نمیکنی یکی مثل توتو ولف یکی دو مورد از ما بیشتر میدونه که داره همچین هزینه ایی رو میده و نمیره لطیفی رو بیاره؟!

   خوبه تو همین ۳ ساله، ۲ سالش رو بوتاس نتونست نایب قهرمان بشه و کسب عنوانشون رو مدیون همیلتون بودن و اینو میگین! تازه بوتاس، نه لطیفی!! و بازم چه خوب که ۴ روز نگذشته از تعیین خط اخیر، خب قرار بود هرکی بشینه پشت این ماشین پل پوزیشن بگیره که، اگه همیلتون نبود ، مرسدس کجای داستان بود دقیقا؟!

   ایمیل به توتو ولف و راهنماییش رو فراموش نکنید 🙏🏻

   (در ضمن شک کردن به منطق رئیس تیم برنده و تکیه به صحبت بازنده ایی مثل آبیتبول، واقعا بینظیر بود!)

  • جابر

   8

   1

   نمی دونم دشمنی شما با همیلتون چیه ولی چرا پس بوتاس قهرمان نمیشه شما جواب میدی بوتاس یه راننده درجه 2 هست ولی واقعیت اینه که همیلتون کم اشتباه ترین وباهوش ترین راننده هست که می تونه تو هرشرایط اب هوایی در سطح یک باشه تو جاده خشک تو جاده خیس که فرسنگ ها جلوتر از بعقیه هست.. ولی مکس رانندگی عالیه در سطح خیلی نزدیک به همیلتون داره ولی متاسفا یه دفع تو یک مسابقه با یه اشتباه بچه گانه dnf میشه ولی همیلتون از ای اشتباها خیلی کم می کنه ..

  • siamak

   5

   3

   به نظر من دوستداران مرسدس و همیلتون نه تنها نباید از دشمنی برخی دوستان با تیم و راننده مورد علاقه شان ناراحت باشند که در واقع باید این دشمنی را که تنها بعلت حسادت حاصل میشود بعنوان مهر تآئیدی برعملکرد برجسته تیم و راننده محبوبشان تلقی کنند .
   این قانونی نانوشته ولی اجرائی است که همیشه افراد شاخص و برتر فقط بخاطر حسادت مورد نقد و انتقاد قرار میگیرند ، وگرنه تیم یا راننده کلنگی که آزاری به کسی نمیرساند که مورد انتقاد و دشمنی واقع شود !

  • Danial

   3

   1

   این حجم از حسادت و بی منطقی واقعا عجیبه …
   من تقریبا همه کامنت ها رو در هر پست میخونم و استفاده میکنم از مطالب دوستان و چون دانش خیلی تخصصی ندارم زیاد کامن نمیذارم اما بعضی وقتا نمیشه
   یه عده از دوستان با این کامنت ها فقط به درک خودشون توهین میکنن
   توتو خودش یه شخصی هست که تو کار بیزینس هم هست اونم تو مبالغی که ما تو رویا هامونم متصور نیستیم بعد اون حالیش نیست که داره برای چی انقدر برای همیلتون هزینه میکنه؟
   ماشین خوبه نه ماشین عالیههههههههههه دوستان چون تیم عالی هست مهندسا عالی و بی نظیرن فکر کنم 100 بار تا الان دوستان مرسدس و لوییس فن هم اینو تایید کردن نگفتن ماشین خوب نیس اما زیر سوال بردن 6 دوره قهرمان جهان با اینکه بارها مهارتش ثابت شده واقعا عجیبه
   توهین کردن و الکی و از روی حسادت کسی رو زیر سوال بردن نشونه ضعف اون شخصه

 4. Mohammad44

  10

  3

  حالا کاری به اینکه همه تو مرسدس قهرمان میشن یا نه ندارم ولی انصافا خودت به این حرف باور داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماشین بهش پول داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوبه همه دیدن و فقط دو روز گذشته
  کجا پیروزی رو سخت جلوه داد؟ گفته چالش های روانی داره که واقعا تحت فشار بوده و بعدش هم گفته تو این پیست خوب نیستم

 5. Amir

  3

  9

  همیلتن میخواد بگه این من بودم که برنده شدم ربطیم به ماشین نداشت
  که بنظرم اینطور نیست

 6. Candis

  0

  0

  اخی الهی بمیرم چالش های روانی! اذیت میشه خدایی!