فرمول یک ایران – فرمول یک، در فصل 2021 شاهد تغییر استراتژی در مارانلو خواهد بود؛ با این خبر که سباستین فتل در پایان سال جاری فراری را ترک خواهد کرد. به طرز اجتناب ناپذیری، بدون کسب عنوان قهرمانی که وی امیدوار بود بتواند در فراری کسب کند.

در حال حاظر، نمیتوان با اطمینان گفت که او در فرمول یک می ماند، اما اگر بتواند صندلی مناسبی را بین تیم های پیشگام به دست آورد که خیلی دور از انتظار است، مسلما ترک کردن گرید حتی برای یک فصل، در شرایط سنی و کارنامه ی او اقدام مناسبی نیست.

مربی سابق او در تورو روسو، فرانتس تاست می گوید که مرد آلمانی هنوز هم قادر به کسب پنجمین عنوان قهرمانی خود می باشد.

فتل از سال 2010 تا 2013 چهار عنوان قهرمانی پیاپی با ردبول بدست آورد و قبل از اینكه وارد کشمکش های درون تیمی بی پایان با هم تیمی جوان خود، دنیل ریکاردو شود ردبول را به مقصد فراری ترک کرد. او وظیفه داشت روزهای پرشکوهی را به مارانلو برگرداند که فرناندو آلونسو در این کار ناکام مانده بود.

اگرچه فتل که در دوران خودش در تورو روسو توانست اولین پیروزی خود را با این تیم به دست آورد. اما او هرگز با این تیم به جایگاه قهرمانی جهان نزدیک نشد و همین طور اسکودریا فراری نیز نتوانست او را در رسیدن به این عنوان همراهی کند. اما اکنون قهرمان آلمانی با چالشی بزرگتر روبه رو شده است. او تا پایان فصل باید در تیمی دیگر صندلی پیدا کند یا حداقل برای یک فصل بازنشسته شود.

فرانتس تاست در مصاحبه ای جدید گفت:

پایان یک کار همیشه به معنای شروع کار دیگری است. این واقعاً بستگی به این دارد که با کدام تیم به توافق می رسد. هدف اصلی او قطعا مبارزه برای قهرمانی است؛ سباستین فتل راننده باهوشی است که می تواند این کار را انجام دهد.

سباستین فتل - چین 2019

سباستین فتل – چین 2019

وی گفت:

او باید در سه تیم اول صندلی پیدا کند. پس از این کار او یک شانس واقعی برای پیروزی در مسابقات و قهرمانی دیگر دارد. من سباستین را خیلی خوب می شناسم، و مطمئناً این هدف اصلی او است. سباستین راننده ای نیست که فقط بخواهد در خط شروع باشد. اگر ما الان تنها هدفمان مسابقه دادن است، او می خواهد برنده مسابقه شود. این بستگی به چگونگی پشتیبانی تیم از او برای رسیدن به هدف دارد.

فرانتس تاست

فرانتس تاست

فرانتس تاست اتریشی ادامه داد:

من فکر نمی کنم که او از نظر مالی نیاز به حضور در مسابقات داشته باشد؛  رانندگانی که قهرمان شده اند هرگز فکر نمی کنند که پول خیلی مهم باشند. انگیزه آنها پیروزی در مسابقات و موفقیت آمیز بودن نتیجه ی آن است. سباستین تنها 32 سال سن دارد. او راننده ی بسیار ماهر است و اگر صندلی مناسبی را بدست آورد؛ اگر در فراری، ردبول یا مرسدس بنشیند، هنوز هم می تواند برنده مسابقه شود و من نیز کاملاً مطمئن هستم که او می تواند یک قهرمانی دیگر کسب کند و تمام این مسائل بستگی به این دارد که کدام تیم او را پشتیبانی کند.

با توجه به مصاحبه های اخیر مدیران ردبول بازگشت فتل به این تیم بسیار بعید است و اگر قرار باشد در پشت فرمان اتومبیلی سریع و رقابتی قرار بگیرد، باید بر روی صندلی مرسدس بنشیند. به احتمال زیاد در كنار لوئیس همیلتون قرار بگیرد و این نیز خیلی محتمل نیست. احتمال این موضوع نیز زیاد است که باید فصل ۲۰۲۱ را بدون فتل دنبال کنیم . وقفه یک ساله ای که به او اجازه می در فصل ۲۰۲۲ با اتومبیل و تیم مناسب تری به گرید باز گردد.

3 دیدگاه

 1. ARA$H

  3

  3

  دایملر موافق توتو مخالم
  مدیریت مرسدس(دایملر) شدیدا میخواد سب بیاد به مرسدس
  ولی توتو راسل رو میخواد بیاره
  مرسدس باید مثل سایر تیم ها کم کم راننده های جوون رو بیاره ولی این هدف توتو نیست هدف توتو وینگمنی جدید برای لوییز هست
  نمیگم راسل وینگمن هست منظورم اینه کمه کمش یک فصل طول خواهد کشید با مرسدس عادت کنه و با این مرسدس یک قهرمانی 2021 هم برای لوییز خیلی جالبه

دیدگاه خود را بیان کنید