فرمول یک ایرانمیکا هکینن انتظار دارد که سباستین فتل در فرمول یک باقی بماند اما می گوید که ممکن است او به خاطر اینکه خیلی زود رشد کرد دیگر “انرژی نداشته باشد”.

سباستین فتل 32 ساله که از سن 19 سالگی کار خودش را شروع کرده موفق به کسب چهار قهرمانی جهان شده است ولی اوضاع برایش در سالهای اخیر وفق مرادش پیش نرفته و حال مذاکرات تمدید قراردادش با اسکودریا فراری با شکست مواجه شده است. میکا هکینن قهرمان جهان دو دوره از رقابت های فرمول یک باور دارد که هنوز کار فتل با فرمول یک به پایان نرسیده است ولی کاملا متوجه است که ورود به چهاردهمین فصل نیازمند انرژی خیلی بالایی می باشد:

با نگاه کردن به بیانیه فراری، دو چیز واضح است. اولین چیز این است که مذاکرات بدون هیچ راه حلی به پایان رسید و این دو تصمیم به جدایی گرفتند. مذاکرات این معنا را دارند که برای هر دو طرف یعنی تیم و راننده، قصد اصلی این بود که تلاش کنند و معامله ای را باهم به ثمر برسانند.

سباستین در این مورد خیلی روشن صحبت می کرد امیدوار بود که با یک قرارداد جدید موافقت کند و بنابراین، این مسئله تصمیمی بر کناره گیری و بازنشستگی نیست. خیلی ساده باید گفت که آنها نتوانستند باهم به توافق برسند.

این مسئله مرا به نکته دومی که می خواهم بگویم وصل می کند که آن هم این است که مذاکرات در شرایطی شکل گرفت که در ماه دسامبر فراری با چارلز لکلرک قرارداد جدیدی مبنی بر ادامه فعالیتشان تا سال 2024 امضا کرد که این تضمین را می داد او برای 5 فصل دیگر نیز برای این تیم رانندگی خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که چارلز با کسب هفت پول پوزیشن و دو پیروزی که شامل پیروزی در مسابقه فرمول یک ایتالیا در خانه فراری می شد، یک فصل خیلی قدرتمندی را در سال 2019 داشت. او در جدول قهرمانی رانندگان در اولین سال خودش با این تیم در رده چهارم کار را به پایان رساند و این در حالی بود که سباستین پنجم شد.

این مسئله خبر از این داشت که مذاکرات سباستین با فراری قرار نیست یک مذاکره آسانی باشد به این خاطر که این تیم تعهد بلندمدت خود را به چارلز نشان داده است و عملکرد سباستین به اندازه کافی خوب نبود است.

سکوی مونزا 2008: رابرت کوبیتسا - سباستین فتل - هیکی کووالانن

سکوی مونزا 2008: رابرت کوبیتسا – سباستین فتل – هیکی کووالانن

سباستین فتل یکی از برترین رانندگان فرمول یک و به همراه دستاوردهایی زیادی است و همیشه انتظارات زیادی از او می رود، میکا در این مورد می گوید:

او تقریبا 11 سال پس از اولین برد خودش با تورو روسو در گرندپری ایتالیا 2008 توانست در فصل 2019 در مسابقه سنگاپور به پیروزی برسد. او به طور پیوسته عملکرد بالایی (در طی این سالها) با کسب 53 برد، 57 پول پوزیشن نشان داده است.

سباستین باید در مورد آینده خودش یک تصمیم بزرگی را بگیرد. او بازنشستگی را در نظر نداشت اما الان باید ببیند برای فصل 2021 و 2022 چه گزینه های دیگری برایش وجود دارند همینطور باید ببیند که در مورد شغل رانندگی در فرمول یک و ادامه دادن در آن چه حسی دارد مخصوصا اینکه اگر او در تیمی قرار بگیرد که توانایی کسب پیروزی را نداشته باشد.

با اینکه او امسال 33 ساله می شود، باید گفت که او خیلی زود و در سن 19 سالگی به فرمول یک وارد شد و من مطمئنم که وقتیکه شما در چنین سن زودی شروع می کنید برایتان نگه داشتن پیوسته انرژی در سطح بالا که لازمه به دست آوردن برتری در این ورزش است خیلی سخت تر می شود.

شخصا دوست دارم که ببینم او به عنوان یک راننده سریع و یک نماینده عالی برای فرمول یک ادامه می دهد، اما این فقط اوست که می تواند تصمیم نهایی را بگیرد. او در قلب خودش می داند که تصمیم درست برایش چیست.

11 دیدگاه

 1. Sohrab

  6

  0

  واقعا این یکی رو نمیدونستم سب 58 تا پول داشته
  به نظرم سب تصمیم سختی در انتظارش هست و فصل 2020 هنوز مونده و کلی امید ولی عملکرد سب مهمه و از همه مهمتر هم تصمیم خوده سب هست ممکنه سب فصل 2020 با یکی از بهترین فصل هاش سپری کنه ( که البته توی این مورد شاید سب هم بخواد بعضیا باشن نخوان )
  ولی میخوام مصاحبه های سب بعد از چند فصل بودن و رفتن از فراری رو حتما ببینم
  سب توی فراری چه شرایطی داشته

  • Sohrab

   3

   0

   راستی سید میک شوماخر کی میاد؟😂 البته سید معذرت فعل بهتری پیدا نکردم
   منظورم اینه خیلی دوست دارم میک هم توی فرمولا ببینم امیدوارم مشکل اسپانسری نداشته باشه

   • pmohamadaminq

    3

    0

    والا من آخین بار که خبرشو خوندم همه میگفتن 2021 . پس الان میشه 2022. ://////////

  • Mahmood.gh

   2

   2

   دوست عزیز سب فقط تو مرسدس میتونه قهرمان بشه ک اونم بعیده تا لوییز هست ب مرسدس بیاد
   واسه قهرمانی باید ی تیم کامل داشته باشی
   ک در حال حاضر فقط مرسدس کامله وگرنه بهترین ماشینم تو فراری بدن ب سب قهرمان نمیشه چون تیم کاملی نیست بعضی وقتها استراتژی ی ریس در میاره ک استراتژی فراری دیدیم بعضی وقتها ی پیت استاب درست ن 6.7 ثانیه فراری فقط ماشین خوب و راننده خوب قهرمانی نمیاره

 2. get f... up SEB

  2

  0

  اقا اوضاع درامه شدید
  دایملر وحشتناک داره تلاش میکنه که با فتل برا ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ نهایی کنه و به احتمال ۸۰ ۹۰ درصد این اتفاق میفته
  و اینکه الونسو هم با رنو یه پیش قرارداد امضاء کرده ودارن با fia مکاتبات میکنن که به رنو کمک مالی کنه و قرارداد پایانی امضاء بشه

دیدگاه خود را بیان کنید