فرمول یک ایراناستبان اکون، راننده رزرو سابق تیم فرمول یک مرسدس، اذعان کرد که از توسعه سیستمی به نام فرمان دو محوره (DAS) در کارخانه این تیم خبر نداشته است.

در روز دوم تست پیش فصل بارسلونا، ویدیویی از روی آنبورد لوییس همیلتون، راننده تیم فرمول یک مرسدس، منتشر شد که فرمان خودش را، پیش و پس از نقطه ترمزگیری، جا به جا کرده و زوایای چرخ‌ها نیز تغییر می‌کرد که باعث به وجود آمدن حواشی بسیاری شد. مدیر فنی تیم فرمول یک مرسدس، جیمز آلیسون، نیز بیان کرد که نگران قانونی بودن سیستم فرمان دو محوره (DAS) مرسدس W11 نیست و فیا از آن باخبر است.

استبان اکون - تست های پیش فصل بارسلونا 2020

استبان اکون – تست های پیش فصل بارسلونا 2020

استبان اکون که برای فصل 2020 به تیم رنو پیوسته است، در انتهای سال گذشته اجازه نداشت وارد کارخانه تیم مرسدس شود و در مصاحبه با Canal+ فرانسه گفت:

قسم می‌خورم که از هیچ چیز خبر نداشتم! یا این که آن‌ها خیلی خیلی باهوش بودند و تاثیرات این سیستم را به من نشان نمی‌دادند، و یا اینکه آن‌ها خیلی دیر این سیستم را طراحی و اجرا کردند- زمانی که من بین مرسدس و رنو پاسکاری می شدم.

پس از پایان فصل 2019، به من اجازه رفتن به کارخانه و کار با شبیه ساز داده نمی‌شد، یا در آن زمان بود یا آن‌ها بسیار باهوش بودند.

اما به نظر من آن‌ها در پایان سال بود که این سیستم را اجرا کردند، زمانی که من رفتم. بدون شک آن‌ها آن را بر روی شبیه ساز تست کردند، زیرا تمام قسمت‌ها قبل از اجرا در پیست، به آنجا می‌روند.

ویراستار » انسیه صفری

5 دیدگاه

 1. Amin

  0

  1

  تو اینستاگرام از فوتبالیست ها و ب خصوص زلاتان مصاحبه هایی رو منتشر میکنن که سه روز بعد تکذیب میشه
  وقتی خبر تکذیب رو میخونی با خودت میگی مگه میشه اینقدر اختلاف بین دوتا مصاحبه وجود داشته باشه!
  حالا اینجا هم!اکون ی روز میاد میگه ایده من بوده؛چند هفته بعد میان میگن حتی روحشم خبر نداشته!
  اصلا خوب نیست

دیدگاه خود را بیان کنید