فرمول یک ایران – با انتقال از تیم مرسدس به رنو، استبان اکون می گوید که رازهایی را همراه خودش آورده اما بسیار محدود بوده است.

به عنوان راننده رزرو مرسدس در فصل گذشته، او ساعت های زیادی را در کارخانه مرسدس و پشت شبیه ساز گذراند و به توسعه خودرو کمک زیادی کرد و حتی در مصاحبه ای اعلام کرد که پس از یک سال شلوغ با مرسدس نابود شده است. برخلاف قوانین مربوط به انتقال کارکنان تیم ها، اکون پس از تست های ابوظبی مستقیما از مرسدس به کارخانه رنو رفت و به نظر می رسد که او باید انتقال دهنده رازهای خوبی از خودروی فرمول یک مرسدس باشد اما راننده فرانسوی می گوید که حرفه ای عمل کرده است:

من از مرسدس بسیار قویتر بیرون آمدم و دانش زیادی را در بخش فنی کسب کردم اما از نظر سازمانی نیز چیزهای زیادی را دریافتم درباره اینکه در شرایط مختلف آنها چه دیدی دارند و چه رفتاری را در هر موقعیتی بروز می دهند.

من به همه این موارد توجه داشتم و قطعاً به من کمک کرده است. البته امسال من در تلاش بودم تا حدودی برخی از این موارد را را به رنو بدهم اما شما باید همیشه حرفه ای باشید، نه اینکه همه رازها را بگویید، زیرا مهندسان قبل از انتقال به تیم دیگری، باید یک سال خارج از فرمول یک باشند ولی برای راننده اینگونه نیست.

اما من هنوز هم چیزهای زیادی را یاد می گیرم. در مورد محدودیت ها، من چیزهایی را در اینجا انجام دادم که هر دو تیم با آن موافقت کردند. و بله تا کنون خوب بوده است و خیلی درگیر توسعه ماشین امسال بودم.

اکنون اوقات هیجان انگیزی را پشت سر می گذاریم زیرا بچه هایی که چند سالی در این کارخانه هستند می گویند که خودروی امسال احتمالاً بزرگترین قدم آنها طی سه یا چهار سال گذشته بوده است.

18 دیدگاه

 1. Erfan24

  6

  1

  (بچه هایی که چند سالی در این کارخانه هستند می گویند که خودروی امسال احتمالاً بزرگترین قدم آنها طی سه یا چهار سال گذشته بوده است)
  با ديدن اين جمله فقط نيكو هولكنبرگ تو ذهنم مياد. امسال مطمئنن دلمون براش تنگ ميشه.

   • Mahmood.gh

    1

    1

    # کشتی کج
    درستش اینه

  • Parsa911

   4

   1

   اره بابا مرسدس همش کپی میکنه الکی الکی میبره اگر شانسی نبود که ۶ سال پشت هم قهرمان نمیشدن که امسالم شانسی با کپی کاری قهرمان میشن

   • pejman

    1

    1

    جالبه مرسدس کپی میکنه از بقیه اما ماشین برتر داره بقوا شما و بخاطر ماشین لوییس قهرمان میشه
    پس بقیه که مرسدس ازشون تقلید میکنه و راننده های برتر از لوییس دارن چرا قهرمان نمیشن موتور هیولا هم که مال فراریه
    بالاخره کدوم حرفتونو باور کنیم دم خروس و ببین یم یا قسم حضرت عباس رو یبار میگید قهرمانی ها بخاطر ماشینه ربط به راننده نداره یبارم میگید تیم کپی کاره پس ماشین نباید با کپی کاری برتر از ماشین های تیم های خلاق باشه پس با توان راننده قهرمان میشه

    موضوع اینه هر سمت حرفاتون درست باشه آخرش اون یکیش لنگ میزنه و این یعنی اینارو از ناراحتی و فشار شکست های وی در پی میگید نه از روی منطق

 2. siamak

  8

  0

  امیدوارم ایندفعه به اتهام جاسوسی صنعتی نابودش نکنند !
  هنوز نشون میده بچه است و به پختگی لازم نرسیده . هنوز نمیدونه در مصاحبه ، گفتن اسرار مگو به صلاحش نیست .

دیدگاه خود را بیان کنید