فرمول یک ایران – کریستین هورنر چندی پیش گفت که لوییس همیلتون با شرایط و قوانین ردبول همخوانی ندارد و به همین دلیل احتمالا هرگز شاهد پیوستن او به ردبول نخواهیم بود.

حدود یک ماه قبل ردبول قراردادی چند ساله با مکس ورشتپن بست و تا 2023 این راننده و ردبول به همکاری خود ادامه می دهند. صندلی بعدی هم در اختیار الکساندر آلبون است اما قرارداد او یکساله بوده و برای 2021، ردبول یک صندلی خالی دارد ولی با وجود حرف های کریستین هورنر، لوییس همیلتون قطعا روی این صندلی نمی‌نشیند. هورنر در این رابطه گفت:

او با برنامه های ما هماهنگ نخواهد شد.

ما مکس را در اختیار داریم. ما همیشه به فکر داشتن راننده های جوان هستیم که استعداد و توانایی های آن ها را پرورش دهیم. لوییس با این شرایط همخوانی ندارد.

کریستین هورنر معتقد است که دیر یا زود همیلتون قراردادش را با مرسدس تمدید می کند و جابه جایی در کار نیست. به نظر می رسد که تنها دلیل تاخیر در تمدید قرارداد لوییس، درخواست او برای افزایش دستمزد 40 میلیون پوندی اش است.

2 تا از گزینه های اصلی او پر شده اند. منطقی است که او دوباره قراردادش را تمدید کند، اگر شرایط خاصی به وجود نیاید.

تمامی شرکت های موتوری در شرایط سخت اقتصادی هستند و زمانی که یکی از گران ترین راننده ها درخواست افزایش دستمزد کند، شرایط سختی به وجود می آید. فکر می کنم یک مذاکره عادی میان راننده و تیم به وجود می آید. فراری یکی از گزینه های او است.

به نظر می رسد او از جایگاه خودش راضی است. اگر آن‌جا رقابتی ترین مکان برایش باشد چرا صرفا به خاطر تغییر رنگ جایگاهش را تغییر دهد؟ من پشتیبان این فرضیه نیستم.

کریستین هورنر و سباستین فتل - کانادا 2019

کریستین هورنر و سباستین فتل – کانادا 2019

البته لوییس همیلتون تنها راننده ای نیست که احتمال رفتنش به ردبول داده می شد. برخی معتقدند که سباستین فتل پس از سال های اخیر خود در فراری، ممکن است به همان تیمی برگردد که چهار دوره قهرمانی را با آن به دست آورد. البته که کریستین هورنر این مورد را هم تکذیب کرد:

داشتن دو آلفا (راننده اول) در یک تیم سخت است.

شما می توانید مشکلات فراری در گذشته را ببینید. چرا شرایط با داشتن دو آلفا در ردبول متفاوت باشد؟ شرایط با فرض لوییس در فراری یا ردبول هم مشابه است. این شرایط پیچیده ای است. خصوصا در این سطح از رقایت.

20 دیدگاه

 1. S5

  3

  7

  بخاطر فرمول یکم که شده مارکو و هورنر باید فتلو به ردبول برگردونن. دیدن رقابت فتل و مکس اوج هیجانه. به معنی واقعی کلمه همدیگه رو تو پیست لت و پار میکنن

  • S5

   2

   2

   حالا ردبول فصلو با صفر امتیازم تموم کنه، زیاد مهم نیست:)))

   منظورم از “فرمول یک” ، رقابت رانندگان حرفه ایه و کاری با جنبه ها تجاری و سرگرمی فرمول یک ندارم

 2. ALEX-ALBON

  9

  3

  فلسفه ماشین فراری امسال بیشتر نزدیک به سبک رانندگی فتله
  واگه مدیریت فراری وگاراژ و همه ..بین لک وفتل عدالت ورعایت کنن فتل امسال با فراری احتمالا بتونه عملکردخوبی رو داشته باشه و2021 دوباره تمدید کنه-ردبولم که سیاستشون مشخصه-یک راننده آلفا ویک راننده( patronize)-((مشوق))
  واگر لویس بخواد مرسدس وترک کنه تنها گزینش مک لارنه که 2021 موتور مرسدسن-وتیم سابق خوشم هست
  اما خب مشخصه لوییس با مرسدس تمدید مکنه.

   • Sohrab

    5

    0

    مکلارن راننده هاش خوبن و جوونم میتونن اینده قهرمانی برای مکلارن هموار کنن
    (البته منظورم این نیست که لوییس در حده مکلارن نیست اتفاقا برعکسش)
    راننده های قهرمان فقط به یک موضوع فکر میکنن قهرمانی
    هرجور شده بدستش میارن شاید مکلارن 2021 اون مکلارن قهرمان باشه شایدم نه!
    دوستان یک سوال ذهنمو مشغول کرده به نظرتون 2021 رو زیادی گنده ش نمیکنن ؟
    فراری و مرسدس و مکلارن 2020 قبل از سقف بودجه 2021 هرچی در توانشون دارن رو زیرساخت ها رو میسازن !
    به نظرم اینکه امید داشته باشی ویلیامز دوباره قهرمان بشه بازم توی خیالاته

   • ALEX-ALBON

    1

    2

    ساینز راننده ایه که میتونه درحدی عملکرد داشته باشه که باتوجه به سیاست جدیدفراری -قرمزها اونو بخوان- وباتوجه به شاسی خوب مک لارن وموتور هوندایی که ما دیدیم عملکردش و و اینکه ردبولم علنا اعلام کرده دوتا راننده برتر در تیمشون نمیخوان- با فتل جابجا بشن..بعد ازین مصاحبه هورنر تنها تیمایی که فتل میتونه دوباره خودش وثابت کنه مرسدس که اونم بعیده چون با همیلتون تمدید میکنن -و مک لارنه..که اگه فراری بخواد هرطور شده وبا سیاسی بازیاشون فتل واز بازی خارج کنن-بنظر من مک لارن بهترین گزینه برای سباستین میتونه باشه.
    احتمالا سیاست فراری مثل سال قبلشون باشه ولی امیدوارم باتوجه به تغییر دانفورس ماشین به نفع فتل-امسال بتونه طرفداراش وخوشحال وبینتو رو متعجب کنه.
    فراری یک قهرمانی به سباستین فتل بدهکاره.

   • mohammad

    3

    7

    مقایسه ات اشتباهه تیم و نفر رو نباید مقایسه کنی بزار اینجوری بگم مرسدس 5 بار قهرمان شده ردبول 4 بار همیلتون 0 بار :))

   • Amin

    3

    1

    محمد:عذر میخوام نمی‌دونستم ماشین بدون راننده قهرمان میشه
    راستی محض اطلاع مرسدس ۶ بار قهرمان شده و لوییز تو مک‌لارن هم قهرمان داشته

 3. سباستین فتل

  2

  1

  لویز تا وقتی مرسدس ماشین برنده داره از جاش تکون نمیخوره. اگر از مرسدس بیاد تو هر تیمی یعنی خداحافظ دنیای قهرمانی و با نتایجی که میگیره قهرمانیهاش هم زیر سوال میره

 4. ALEX-ALBON

  1

  0

  عباس
  سلام
  منظور بنده این بود که جای یک قهرمانی با فراری تو کارنامه قهرمانیای فتل خالیه..باتوجه به سالهای زیادی که برای فراری رانندگی کرده باید حداقل بهش کمک کنن تا یک قهرمانی با فراری به کارنامه کریرش اضافه بشه چون فتل توانایی قهرمانی با فراری رو داره.. اما مدیریت وگاراژهمیشه یه جوری جلوش و گرفتن.2017 که استراتژی گاراژ هر2 مسابقه درمیون -فاجعه بود
  منظورم اینه که هر سال که فراری ماشین خوب دارن یا مدیریتشون ضعیفه یا استراتزی فاجعه..2019یه سالم که همه چی مرتبه-ماشین فاجعست..
  هم که به سودای قهرمان کردن یه راننده جوون فتل وسوزوندن
  2019 هم ماشین فاجعه بود هم ازون بدتر مدیریت واستراتژی وگاراژوهمه..خداوکیلی زشت نیست هر دوتا مسابقه ای که فتل داد-یکیش پیت استاپ بالای 6 ثانیه بود؟این ینی چی که اسمت فراری باشه اما توپیت استاپ از تیم آخر جدول(ویلیامز)که فقط 1 امتیاز گرفت توجه بفرمایید فقط تو پیت استاپ میگم-عقبتر باشی؟
  زشت که چه عرض کنم بیشتر مضحک هستش
  باور بفرمایین که فراری تا نتونه یک سال بدون اشتباهی رو طی کنه به قهرمانی فورمول1 هرگز نخواهد رسید..حالا میخواد با لکلرک باشه یا هر راننده دیگه ای.
  وطرفدارانش فقط حسرت میخورن هر سال.
  واقعا چه تیم خوبیه این مرسدس -نتایجشون هرسال برپایه مدیریت وماشینه خوبه و وقتی هم که ای2 المان خوب باشن راننده هم راحت میتونه 100 درصد تمرکز وتواناییش و روی قهرمانی صرف کنه..

دیدگاه خود را بیان کنید